BICIKLIZAM Podjela SHIMANO komponenti

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
dci 1.9
Posts: 85
Joined: 22/06/2013 15:27

#1 BICIKLIZAM Podjela SHIMANO komponenti

Post by dci 1.9 »

Lijep pozdrav raja, nadam se da nisam fulio podforum :-) . Ovako ... Shimano ima nekoliko modela i malo vise nekih podjela i serija, znamo za Alivio, Accera, Deore (LX, SLX, XT, XTR) itd. eh sad poslije svega toga dodju i neki brojevi npr. deore xt 775 i slicno. Zanima me ima li neko na forumu ko sve zna i ko moze napisati o tim brojevima sta oni oznacavaju, koju godinu serijske proizvodnje oznacavaju, sta je od cega bolje i te stvari. Znaci da napravi neku listu da ih poreda i nesto napise o njima. Imam veliku dilemu treba mi dosta toga pa bi volio da naucim nesto .
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2 Re: BICIKLIZAM Podjela SHIMANO komponenti

Post by holowey »

dci 1.9 wrote:Lijep pozdrav raja, nadam se da nisam fulio podforum :-) . Ovako ... Shimano ima nekoliko modela i malo vise nekih podjela i serija, znamo za Alivio, Accera, Deore (LX, SLX, XT, XTR) itd. eh sad poslije svega toga dodju i neki brojevi npr. deore xt 775 i slicno. Zanima me ima li neko na forumu ko sve zna i ko moze napisati o tim brojevima sta oni oznacavaju, koju godinu serijske proizvodnje oznacavaju, sta je od cega bolje i te stvari. Znaci da napravi neku listu da ih poreda i nesto napise o njima. Imam veliku dilemu treba mi dosta toga pa bi volio da naucim nesto .
http://productinfo.shimano.com/#/spec/1.4
tu na pocetku ti je aktuelna lista (2016) a imas i arhivu od 2009 pa na ovamo (pdf)...sve komponente koje shimano radi, ukljucujuci i mjenjace koji tebe interesuju...
Post Reply