Biciklizam All About

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
IstinitaPoruka
Posts: 367
Joined: 06/10/2015 14:27

#101 Re: Biciklizam All About

Post by IstinitaPoruka »

Da malo 'osvjezim' temu, može li neka preporuka za biciklo do 550 KM? Bio bi korišten i za brdsko, ništa ekstremno, i za cestu-grad
Hvala..
REMB
Posts: 66
Joined: 25/01/2016 22:43

#102 Re: Biciklizam All About

Post by REMB »

Vozim cube, 27 brzina, diskovi, oprema deore...brznomjer itd
Sedmicno obavezno 3-4 puta vozim (40 do 60 minuta voznja). Ako je vrijeme lose ima zamjena sobno biciklo...to mi dodje ko kardio trening jer u medjuvremenu dizem i tegove :)
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#103 Re: Biciklizam All About

Post by holowey »

REMB wrote:Vozim cube, 27 brzina, diskovi, oprema deore...brznomjer itd
Sedmicno obavezno 3-4 puta vozim (40 do 60 minuta voznja). Ako je vrijeme lose ima zamjena sobno biciklo...to mi dodje ko kardio trening jer u medjuvremenu dizem i tegove :)
ne prodajem nista, samo se hvalim...
User avatar
thekupus
Posts: 6773
Joined: 25/06/2011 22:38

#104 Re: Biciklizam All About

Post by thekupus »

nisi napisao jebes li sta
:lol:
REMB
Posts: 66
Joined: 25/01/2016 22:43

#105 Re: Biciklizam All About

Post by REMB »

holowey wrote:
REMB wrote:Vozim cube, 27 brzina, diskovi, oprema deore...brznomjer itd
Sedmicno obavezno 3-4 puta vozim (40 do 60 minuta voznja). Ako je vrijeme lose ima zamjena sobno biciklo...to mi dodje ko kardio trening jer u medjuvremenu dizem i tegove :)
ne prodajem nista, samo se hvalim...
Sto bih se hvalio?
To je taj nas zaostali mentalitet.
Covjk izadje vani trcati, takvi ko ti kazu gledaj budale ili u najmanju ruku kazu eno ga husein bolt.
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#106 Re: Biciklizam All About

Post by holowey »

REMB wrote:
holowey wrote:
REMB wrote:Vozim cube, 27 brzina, diskovi, oprema deore...brznomjer itd
Sedmicno obavezno 3-4 puta vozim (40 do 60 minuta voznja). Ako je vrijeme lose ima zamjena sobno biciklo...to mi dodje ko kardio trening jer u medjuvremenu dizem i tegove :)
ne prodajem nista, samo se hvalim...
Sto bih se hvalio?
To je taj nas zaostali mentalitet.
Covjk izadje vani trcati, takvi ko ti kazu gledaj budale ili u najmanju ruku kazu eno ga husein bolt.
a bogati sta je poenta tvog posta?
REMB
Posts: 66
Joined: 25/01/2016 22:43

#107 Re: Biciklizam All About

Post by REMB »

Poenta je da povrsni ko ti dadnu do znanja da su povrsni a da oni koji bi mozda da voze bajk skontaju da je to jedna od najboljih kardio vjezbi.
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#108 Re: Biciklizam All About

Post by holowey »

REMB wrote:Poenta je da povrsni ko ti dadnu do znanja da su povrsni a da oni koji bi mozda da voze bajk skontaju da je to jedna od najboljih kardio vjezbi.
a za kardio je bitno cube biciklo, diskovi, deore mjenjaci i brzinomjer pride? :-) :lol:
REMB
Posts: 66
Joined: 25/01/2016 22:43

#109 Re: Biciklizam All About

Post by REMB »

holowey wrote:
REMB wrote:Poenta je da povrsni ko ti dadnu do znanja da su povrsni a da oni koji bi mozda da voze bajk skontaju da je to jedna od najboljih kardio vjezbi.
a za kardio je bitno cube biciklo, diskovi, deore mjenjaci i brzinomjer pride? :-) :lol:
To ti i kazem. To je bitno za povrsne.
User avatar
thekupus
Posts: 6773
Joined: 25/06/2011 22:38

#110 Re: Biciklizam All About

Post by thekupus »

pusti ga holowey, vidis da nije skroz svoj lik
REMB
Posts: 66
Joined: 25/01/2016 22:43

#111 Re: Biciklizam All About

Post by REMB »

thekupus wrote:pusti ga holowey, vidis da nije skroz svoj lik
To i ti neki pametnjakovic
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#112 Re: Biciklizam All About

Post by holowey »

REMB wrote:
thekupus wrote:pusti ga holowey, vidis da nije skroz svoj lik
To i ti neki pametnjakovic
i sta kazes, kako na tvoj kardio utice snijeg? ima li problema sa tockovima i gripom? koje ulje za kocnice koristis u zimskom periodu? koje ulje koristis za pogon?
User avatar
thekupus
Posts: 6773
Joined: 25/06/2011 22:38

#113 Re: Biciklizam All About

Post by thekupus »

holowey wrote:
REMB wrote:
thekupus wrote:pusti ga holowey, vidis da nije skroz svoj lik
To i ti neki pametnjakovic
i sta kazes, kako na tvoj kardio utice snijeg? ima li problema sa tockovima i gripom? koje ulje za kocnice koristis u zimskom periodu? koje ulje koristis za pogon?
Koliko dizes na bencu? :lol:
REMB
Posts: 66
Joined: 25/01/2016 22:43

#114 Re: Biciklizam All About

Post by REMB »

Da se pohvalim; danas 30 kilometara na bajku zustrije voznje. Imal jos ko da se pohvali :thumbup:
ST11
Posts: 675
Joined: 09/03/2015 12:24

#115 Re: Biciklizam All About

Post by ST11 »

Voznja sama po sebi nista posebno, ali cinjenica, da sam je odradio 29.1.2018 na 15 stepeni celzijusa, to je vec nesto :)

Image

Image
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#116 Re: Biciklizam All About

Post by KB9 »

valjaju li ista ova polar i capriolo bicikla il se treba malo protegnut cube npr?

imam malo biciklo za svoju visinu i tezinu, ubi me kicma, bole noge, ma unisti me i sad valja kupit nesto velikog rama i tockova :?
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#117 Re: Biciklizam All About

Post by konektovan »

KB9 wrote:valjaju li ista ova polar i capriolo bicikla il se treba malo protegnut cube npr?

imam malo biciklo za svoju visinu i tezinu, ubi me kicma, bole noge, ma unisti me i sad valja kupit nesto velikog rama i tockova :?
Pa za rekreativnu voznju su ok, ne znam koliki je budzet, ali u intersportu je bio dobar bike, njihov brend nakamura sa hidraulicnim kocnicama, deore oprema, oko 700 KM, mislim da je cak bio i još neki dodatni popust. Klega kupio, i za one pare tesko da moze bolje.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#118 Re: Biciklizam All About

Post by KB9 »

konektovan wrote:
KB9 wrote:valjaju li ista ova polar i capriolo bicikla il se treba malo protegnut cube npr?

imam malo biciklo za svoju visinu i tezinu, ubi me kicma, bole noge, ma unisti me i sad valja kupit nesto velikog rama i tockova :?
Pa za rekreativnu voznju su ok, ne znam koliki je budzet, ali u intersportu je bio dobar bike, njihov brend nakamura sa hidraulicnim kocnicama, deore oprema, oko 700 KM, mislim da je cak bio i još neki dodatni popust. Klega kupio, i za one pare tesko da moze bolje.
ma i treba mi za rekreaciju, da odem povremeno na posao biciklom itd
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#119 Re: Biciklizam All About

Post by ovo_mi_je_nick »

Skupo biciklo ne znači da će samo ići.

Bitno je da ergonomijom odgovara, ako je lula duga, staviš kraću i obratno. Također sjedište se moguće pomjerati naprijed nazad. Ako je fiksno promjeniš sjedište.

Ako hoćeš makadama i naših drndavih cesta onda naravno MTB bike, nije bitno koji, svaki ima solidne mjenjače, lanac, amortizer manje više. Ovo naravno vrijedi ako voliš voziti a ne da ti je bajk simbol prestiža i da ljudi kažu kako imaš dobar (skup) bajk.

Skupo biciklo ne znači da te leđa neće boljeti.

Naravno da je udobnije voziti sa prednjim amortizerom koji je na cijeni oko 300 KM nego na običnom. A obični amortizeri su svi na biciklima do 1000-1200 KM.

Jeftin bajk kao i skup treba znati voziti. Kako prebacivati brzine, da li pod naporom ili ne, trzat, oprat bajk pa ostaviti mokar u memli podrum.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#120 Re: Biciklizam All About

Post by KB9 »

ovo_mi_je_nick wrote:Skupo biciklo ne znači da će samo ići.

Skupo biciklo ne znači da te leđa neće boljeti.

Jeftin bajk kao i skup treba znati voziti.
tacno ne znam sta ti adekvatno napisat na ovo (a da se na kraju ne uvrijedis) tako da mi je bolje presutit i uradit ono sto ti evidentno nisi mogao
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#121 Re: Biciklizam All About

Post by ovo_mi_je_nick »

KB9 wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Skupo biciklo ne znači da će samo ići.

Skupo biciklo ne znači da te leđa neće boljeti.

Jeftin bajk kao i skup treba znati voziti.
tacno ne znam sta ti adekvatno napisat na ovo (a da se na kraju ne uvrijedis) tako da mi je bolje presutit i uradit ono sto ti evidentno nisi mogao
A što bi i pisao nešto da me uvrijediš ? Zbog čega.

Lijepo sam napisao da nema potrebe davati veliku lovu na bajk obzirom da si pitao za Polar i Capriolo bicikla.

Skup bajk ne znači da tebi odgovara sa oblikom. Možeš se usrećiti sa Capriolom od 400 KM više nego sa Cubeom od 1.500 KM.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#122 Re: Biciklizam All About

Post by KB9 »

ovo_mi_je_nick wrote:
KB9 wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Skupo biciklo ne znači da će samo ići.

Skupo biciklo ne znači da te leđa neće boljeti.

Jeftin bajk kao i skup treba znati voziti.
tacno ne znam sta ti adekvatno napisat na ovo (a da se na kraju ne uvrijedis) tako da mi je bolje presutit i uradit ono sto ti evidentno nisi mogao
A što bi i pisao nešto da me uvrijediš ? Zbog čega.

Lijepo sam napisao da nema potrebe davati veliku lovu na bajk obzirom da si pitao za Polar i Capriolo bicikla.

Skup bajk ne znači da tebi odgovara sa oblikom. Možeš se usrećiti sa Capriolom od 400 KM više nego sa Cubeom od 1.500 KM.
zato sto su ove tri tvoje recenice koje sam citirao u najmanju ruku bezobrazne i perfidno podjebavanje
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#123 Re: Biciklizam All About

Post by ovo_mi_je_nick »

Svako vidi ono što njemu odgovara.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#124 Re: Biciklizam All About

Post by Jack Be Nimble »

Kao svaki hobi, skuplja cijena nece znaciti bolji rezlutati jer je to ipak do samog tebe. Ali ako znas sta radis, onda skuplji biciklo u poredjenju sa jeftinim ide sam, mnogo udobniji i bolji je za ledza.
T_Sawyer
Posts: 1
Joined: 17/12/2018 19:06

#125 Re: Biciklizam All About

Post by T_Sawyer »

Sta mislite o ovom bajku i cijeni?
https://www.olx.ba/artikal/29813351/biciklo-trek/
Post Reply