Biciklizam All About

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#276 Re: Biciklizam All About

Post by smjesko071 »

Molim vas za savjet izmedyu ova dva bicikla šta kupiti:

https://bicikli.ba/index.php/bicikli/po ... cifikacije
https://www.ciklocentar.com/index.php/b ... 038-detail

Inace biciklo treba u cisto rekreativne svrhe i malo kardia.

hvala
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#277 Re: Biciklizam All About

Post by anex »

Ja bi ovaj drugi Specialized...
Jeste skuplji ali ima malo bolju opremu od Polara koji isto tako rekreativno može poslužiti.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#278 Re: Biciklizam All About

Post by epik »

Kad sam kupovao niko nije pitao kako cu voziti, koliko imam kg, kakav je teren kuda vozim... Kad su pocele reklamacije pocinje prica to biciklo nije za vas teski ste, ne mozete voziti ture, moze vrlo malo makadam...ovaj bicikl je za lagane voznje, za lakse osobe...

Ovo nije interesantno ko ima bicikla viseg ranga, i poznaje prednosti i nedostatke opreme jefitnijih bicikala. Ali evo da skrenem paznju raji koja je manje upucena u problematiku kao sto sam ja. Isao sam logikom novo je novo, ima garanciju 2 godine...medjutim ebes garanciju kad sam non stop na servisu. Prodavac nastoji prodati, u garanciji su naveli limit 110 kg, ja imam oko 103 kg. Ne vozim cesto al kad vozim idem prema planini, kroz sume, idem do 40-km... Uglavnom kad sam kupovao, moze to sve, nije nikakav problem... Corelli snoop 4.3 29'' XL ram.
Vozio jednom kroz sumu, valovit teren, i iskrivim zadnju osovinu...reklamiram i urade oni to bez problema, ali prica je uglavnom nije to biciklo bas za takve voznje.... Krenem nedavno sunce ugrijalo ljepota... vozim nekih 5 km od kuce kurbla poce da klapa... i u pm, sreca nisam daleko otisao... stavim ljepilo za navoj, zategnem opet probam opet pocne kalapati... tako par pokusaja i vozi opet na servis.... I opet prica nije to bas za vas, to je za lagane voznje itd... Znaci biciklo nije ni za rekreacije.
Sad evo servisirano biciklo ima jos garancije godnu i po kontam da prodam, s*ebacu ga opet bezveze jer nije uopste za mene i da kupim drugo. I dolazi na pravo mjesto uzrecica ''Nisam bogat da kupujem jefitne stvari''. Al et sta je tu je...
User avatar
konektovan
Posts: 40670
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#279 Re: Biciklizam All About

Post by konektovan »

Ima li kakva preporuka za bicikl do 400 KM, za dječaka od 9 godina??
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#280 Re: Biciklizam All About

Post by nlt »

smjesko071 wrote: 10/04/2023 14:41 Molim vas za savjet izmedyu ova dva bicikla šta kupiti:

https://bicikli.ba/index.php/bicikli/po ... cifikacije
https://www.ciklocentar.com/index.php/b ... 038-detail

Inace biciklo treba u cisto rekreativne svrhe i malo kardia.

hvala
Između ova dva idi na Specialized. Kvalitetniji ram, da se ne desi da pukne ili šta ja znam :mrgreen:
Pogledaj Cube bicikla također
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#281 Re: Biciklizam All About

Post by nlt »

smjesko071 wrote: 10/04/2023 14:41 Molim vas za savjet izmedyu ova dva bicikla šta kupiti:

https://bicikli.ba/index.php/bicikli/po ... cifikacije
https://www.ciklocentar.com/index.php/b ... 038-detail

Inace biciklo treba u cisto rekreativne svrhe i malo kardia.

hvala
.
User avatar
Ken_M
Posts: 318
Joined: 14/11/2009 23:04

#282 Re: Biciklizam All About

Post by Ken_M »

epik wrote: 11/04/2023 10:02 Kad sam kupovao niko nije pitao kako cu voziti, koliko imam kg, kakav je teren kuda vozim... Kad su pocele reklamacije pocinje prica to biciklo nije za vas teski ste, ne mozete voziti ture, moze vrlo malo makadam...ovaj bicikl je za lagane voznje, za lakse osobe...
Generalno prodavače nije briga zašto kupuješ nego da proda. Kao da prodaju kupus. To im je pogrešna filozofija pristupa mušteriji koji će potencijalno zamrziti i njih i biciklizam radi toga.
Gledao sam slučaj gdje dolaze muž i žena da kupe bicikle. Oboje iste visine. On ženi uzima neki minjaturni ram, a sebi xxl. Ni jedan ram ne odgovara njihovoj visini, a misliš da ih je prodavač upozorio? Boli ih briga, to što ovi neće te bicikle moći voziti duže od 15 minuta nije nikome problem.

A ti super jeftini turski bicikli samo lijepo izgledaju, materijali od kojih su pravljeni ključni dijelovi, (točkovi, pogon...) su toliko loši da se tu nema šta servisirati i svemu malo fali da se raspadne.
Drže ih samo da popune tržišnu rupu kad dođe potencijalna mušterija sa "...ne treba meni ništa posebno, do posla i ponekad do Vrela Bosne..."
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#283 Re: Biciklizam All About

Post by Optimus09 »

Ja sam uzeo cube,imam 115 kg i drzi se bajk prilicno dobro 8-)
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#284 Re: Biciklizam All About

Post by epik »

Ken_M wrote: 13/04/2023 16:24
Generalno prodavače nije briga zašto kupuješ nego da proda. Kao da prodaju kupus. To im je pogrešna filozofija pristupa mušteriji koji će potencijalno zamrziti i njih i biciklizam radi toga.
Gledao sam slučaj gdje dolaze muž i žena da kupe bicikle. Oboje iste visine. On ženi uzima neki minjaturni ram, a sebi xxl. Ni jedan ram ne odgovara njihovoj visini, a misliš da ih je prodavač upozorio? Boli ih briga, to što ovi neće te bicikle moći voziti duže od 15 minuta nije nikome problem.

A ti super jeftini turski bicikli samo lijepo izgledaju, materijali od kojih su pravljeni ključni dijelovi, (točkovi, pogon...) su toliko loši da se tu nema šta servisirati i svemu malo fali da se raspadne.
Drže ih samo da popune tržišnu rupu kad dođe potencijalna mušterija sa "...ne treba meni ništa posebno, do posla i ponekad do Vrela Bosne..."
Bolje im je u servisu da ne pricaju suprotno od onoga sto je receno u prodavnici. Licno nisam ocekiovao neki kvalitet, al sam fakat povjerovao da je to to sto meni treba, povremeno vozim kako vec rekoh ranije... Vozio sam to biciklo mozda 20-tak puta od kad sam ga kupio... i vec sam dva puta bio servisu, a izgleda da cu i treci, javio mi se vec luft u srednjem pogonu nakon voznje poslije zadnjeg servisa ...
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#285 Re: Biciklizam All About

Post by smjesko071 »

Ken_M wrote: 13/04/2023 16:24
epik wrote: 11/04/2023 10:02 Kad sam kupovao niko nije pitao kako cu voziti, koliko imam kg, kakav je teren kuda vozim... Kad su pocele reklamacije pocinje prica to biciklo nije za vas teski ste, ne mozete voziti ture, moze vrlo malo makadam...ovaj bicikl je za lagane voznje, za lakse osobe...
Generalno prodavače nije briga zašto kupuješ nego da proda. Kao da prodaju kupus. To im je pogrešna filozofija pristupa mušteriji koji će potencijalno zamrziti i njih i biciklizam radi toga.
Gledao sam slučaj gdje dolaze muž i žena da kupe bicikle. Oboje iste visine. On ženi uzima neki minjaturni ram, a sebi xxl. Ni jedan ram ne odgovara njihovoj visini, a misliš da ih je prodavač upozorio? Boli ih briga, to što ovi neće te bicikle moći voziti duže od 15 minuta nije nikome problem.

A ti super jeftini turski bicikli samo lijepo izgledaju, materijali od kojih su pravljeni ključni dijelovi, (točkovi, pogon...) su toliko loši da se tu nema šta servisirati i svemu malo fali da se raspadne.
Drže ih samo da popune tržišnu rupu kad dođe potencijalna mušterija sa "...ne treba meni ništa posebno, do posla i ponekad do Vrela Bosne..."
[/quot

koje su to turske marke, koje treba izbjegavati? Ili tačnije koje marke treba izbjegavati?
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#286 Re: Biciklizam All About

Post by smjesko071 »

smjesko071 wrote: 14/04/2023 09:45
Ken_M wrote: 13/04/2023 16:24

Generalno prodavače nije briga zašto kupuješ nego da proda. Kao da prodaju kupus. To im je pogrešna filozofija pristupa mušteriji koji će potencijalno zamrziti i njih i biciklizam radi toga.
Gledao sam slučaj gdje dolaze muž i žena da kupe bicikle. Oboje iste visine. On ženi uzima neki minjaturni ram, a sebi xxl. Ni jedan ram ne odgovara njihovoj visini, a misliš da ih je prodavač upozorio? Boli ih briga, to što ovi neće te bicikle moći voziti duže od 15 minuta nije nikome problem.

A ti super jeftini turski bicikli samo lijepo izgledaju, materijali od kojih su pravljeni ključni dijelovi, (točkovi, pogon...) su toliko loši da se tu nema šta servisirati i svemu malo fali da se raspadne.
Drže ih samo da popune tržišnu rupu kad dođe potencijalna mušterija sa "...ne treba meni ništa posebno, do posla i ponekad do Vrela Bosne..."
[/quot

koje su to turske marke, koje treba izbjegavati? Ili tačnije koje marke treba izbjegavati?
i kako vam izgleda ovo biciklo
https://www.intersport.ba/head-granger- ... etargeting
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#287 Re: Biciklizam All About

Post by epik »

smjesko071 wrote: 14/04/2023 09:45 koje su to turske marke, koje treba izbjegavati? Ili tačnije koje marke treba izbjegavati?
Prvi Corelli ... Mogu za laksu raju rekreativno, po asfaltiranoj ravnici... ovo sto pisu u garanciji do 110 KG nidje veze....
User avatar
Ken_M
Posts: 318
Joined: 14/11/2009 23:04

#288 Re: Biciklizam All About

Post by Ken_M »

smjesko071 wrote: 14/04/2023 09:45 koje su to turske marke, koje treba izbjegavati? Ili tačnije koje marke treba izbjegavati?
Najskuplji dijelovi su viljuška, točkovi i pogon.
Kad su obruči i nabe neki no-name, nekog potpuno lijevog proizvođaća, to znači da se štedilo na vitalnim dijelovima. Isto važi i za viljušku.
smjesko071 wrote: 14/04/2023 09:52 i kako vam izgleda ovo biciklo
https://www.intersport.ba/head-granger- ... etargeting
Sasvim pristojan, remerx obruči su ok, pogon je shimanov. Suntour je ok viljuška za tu cijenu. Kočnice su isto ok za tu cijenu.
Gume i kaseta su mi nepoznati, očito neka donja klasa, ali ne vjerujem da će biti problema s njima.
acuupo
Posts: 214
Joined: 12/02/2014 15:39

#289 Re: Biciklizam All About

Post by acuupo »

epik wrote: 11/04/2023 10:02 Kad sam kupovao niko nije pitao kako cu voziti, koliko imam kg, kakav je teren kuda vozim... Kad su pocele reklamacije pocinje prica to biciklo nije za vas teski ste, ne mozete voziti ture, moze vrlo malo makadam...ovaj bicikl je za lagane voznje, za lakse osobe...

Ovo nije interesantno ko ima bicikla viseg ranga, i poznaje prednosti i nedostatke opreme jefitnijih bicikala. Ali evo da skrenem paznju raji koja je manje upucena u problematiku kao sto sam ja. Isao sam logikom novo je novo, ima garanciju 2 godine...medjutim ebes garanciju kad sam non stop na servisu. Prodavac nastoji prodati, u garanciji su naveli limit 110 kg, ja imam oko 103 kg. Ne vozim cesto al kad vozim idem prema planini, kroz sume, idem do 40-km... Uglavnom kad sam kupovao, moze to sve, nije nikakav problem... Corelli snoop 4.3 29'' XL ram.
Vozio jednom kroz sumu, valovit teren, i iskrivim zadnju osovinu...reklamiram i urade oni to bez problema, ali prica je uglavnom nije to biciklo bas za takve voznje.... Krenem nedavno sunce ugrijalo ljepota... vozim nekih 5 km od kuce kurbla poce da klapa... i u pm, sreca nisam daleko otisao... stavim ljepilo za navoj, zategnem opet probam opet pocne kalapati... tako par pokusaja i vozi opet na servis.... I opet prica nije to bas za vas, to je za lagane voznje itd... Znaci biciklo nije ni za rekreacije.
Sad evo servisirano biciklo ima jos garancije godnu i po kontam da prodam, s*ebacu ga opet bezveze jer nije uopste za mene i da kupim drugo. I dolazi na pravo mjesto uzrecica ''Nisam bogat da kupujem jefitne stvari''. Al et sta je tu je...
Upravo se ovog bojim ,nisam neki poznavalac a u planu sam da kupim biciklo .
Visina 207 tezina 113 ,ako ima neko iskusan a da se razumije u MTB da preporuci sta do 1500KM ruke mu se pozlatile 😊😊.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#290 Re: Biciklizam All About

Post by epik »

acuupo wrote: 15/04/2023 02:05 Upravo se ovog bojim ,nisam neki poznavalac a u planu sam da kupim biciklo .
Visina 207 tezina 113 ,ako ima neko iskusan a da se razumije u MTB da preporuci sta do 1500KM ruke mu se pozlatile 😊😊.
Tvoj budzet je sasvim pristojan za rekreativno biciklo

https://www.m-bikeshop.com/proizvod/cub ... mint-2022/

Iako sam u M-bike kupio ovog Corelli, kupio sam ga zbog malog budzeta. Ovo bih kupio da sam mogao, a evo sad je i na snizenju. Al posto sam nepoznavalac materije nek iskusniji ocijene omjer cijene i kvaliteta.
acuupo
Posts: 214
Joined: 12/02/2014 15:39

#291 Re: Biciklizam All About

Post by acuupo »

epik wrote: 15/04/2023 08:44
acuupo wrote: 15/04/2023 02:05 Upravo se ovog bojim ,nisam neki poznavalac a u planu sam da kupim biciklo .
Visina 207 tezina 113 ,ako ima neko iskusan a da se razumije u MTB da preporuci sta do 1500KM ruke mu se pozlatile 😊😊.
Tvoj budzet je sasvim pristojan za rekreativno biciklo

https://www.m-bikeshop.com/proizvod/cub ... mint-2022/

Iako sam u M-bike kupio ovog Corelli, kupio sam ga zbog malog budzeta. Ovo bih kupio da sam mogao, a evo sad je i na snizenju. Al posto sam nepoznavalac materije nek iskusniji ocijene omjer cijene i kvaliteta.
Odlican ,steta nema ga na stanju ali poslao sam poruku da vidim sta oni kazu .
Jel ovo inace najveci model 29''.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#293 Re: Biciklizam All About

Post by epik »

acuupo wrote: 16/04/2023 11:53
epik wrote: 15/04/2023 08:44
Tvoj budzet je sasvim pristojan za rekreativno biciklo

https://www.m-bikeshop.com/proizvod/cub ... mint-2022/

Iako sam u M-bike kupio ovog Corelli, kupio sam ga zbog malog budzeta. Ovo bih kupio da sam mogao, a evo sad je i na snizenju. Al posto sam nepoznavalac materije nek iskusniji ocijene omjer cijene i kvaliteta.
Odlican ,steta nema ga na stanju ali poslao sam poruku da vidim sta oni kazu .
Jel ovo inace najveci model 29''.
Mislim da jeste najveci... Ramovi za MTB su XL najveci. Cestovni imaju i XXL ramove... Al opet ima ovdje vecih poznavalaca koji ce ti vise reci. Bas si visok
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#294 Re: Biciklizam All About

Post by glitch »

acuupo wrote: 16/04/2023 11:53

Odlican ,steta nema ga na stanju ali poslao sam poruku da vidim sta oni kazu .
Jel ovo inace najveci model 29''.
29" je velicina guma
tebi treba najveca velicina rama a to je xxl ili 24"
tipa ovako
vidis gdje pise velicina ispod cijene
18"(29) 20"(29) 24"(29) (29 je oznacena velicina tockova)

https://www.m-bikeshop.com/proizvod/cub ... nred-2022/


sa stranice proizvodjaca
Image
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#295 Re: Biciklizam All About

Post by nlt »

@acuupo
Ako možeš izdvojiti ove pare sa Attention modelom nema greške. Godinama da te služi, ja imam jedan 2017. Godište kao da je jučer iz radnje, svugdje sam ga vozio i stvarno je top
https://www.m-bikeshop.com/proizvod/cub ... k-22-2022/
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#296 Re: Biciklizam All About

Post by Jack Be Nimble »

Ja vozim cestovni, tako da ne znam da su ista pravila za MTB, ali kod cestovnog bicikla nije toliko bitna velicina samog bicikla, nego razmak izmedju sica - guvernale (na gornjoj slici "reach"), i sama visina guvernale. Oni koji prodaju, obicno to sve izmjere dok si na biciklu. Takodjer, ako se moze, isprobati sto vise modela.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 960
Joined: 05/06/2010 16:36

#297 Re: Biciklizam All About

Post by BlackCaviar »

Ista su pravila i za MTB
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#298 Re: Biciklizam All About

Post by epik »

Preporuka za neki udobniji cic
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#299 Re: Biciklizam All About

Post by holowey »

epik wrote: 24/04/2023 07:18 Preporuka za neki udobniji cic
https://olx.ba/pretraga?q=selle%20royal

neces se pokajati
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#300 Re: Biciklizam All About

Post by Truba »

ja kažem SIC
:mrgreen: 8)
Post Reply