Biciklisticka staza

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Narkotek
Posts: 770
Joined: 26/08/2014 03:01

#1 Biciklisticka staza

Post by Narkotek »

Dobar vam ga dan , oprostite na glupom pitanju ali , dvije su biciklisticke staze desna nacrtano gore ljeva nacrtano dole . dakle smjer ko ide gore ko ce nazad okrene na ljevu stranu . jesam li ja kriv sto zivce sam sebi cupam kad vidim guzvanje u desnoj strani staze sto je napravljena za one koji idu gore a ljudi je koriste kao oba smjera , i gore i dole
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#2 Re: Biciklisticka staza

Post by Control panel »

Kako ces ti seljacini objasniti sta je strelica za gore ili dolje a on vozi biciklO.
Koliko seljacina ima pa autom idu u suprotnom pravcu, a da ne ide bociklom.
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Biciklisticka staza

Post by Truba »

jašta ću i o tome razmišljati na bajku na koji se popenjem da odmorim mozak :sax:
User avatar
Narkotek
Posts: 770
Joined: 26/08/2014 03:01

#4 Re: Biciklisticka staza

Post by Narkotek »

Black swan wrote:jašta ću i o tome razmišljati na bajku na koji se popenjem da odmorim mozak :sax:
Ja ako te sretnem u svojoj stazi a ti ides kontra smjer dobices maj geri u potiljak . bujrum
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Biciklisticka staza

Post by Truba »

s leđa ni na divljem zapadu se nije napadalo
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#6 Re: Biciklisticka staza

Post by animus »

Ovo je glupost teska. Ko da imamo toluko biciklista pa da je guzva. Ionako se normalno moze mimoici na ovim stazama.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#7 Re: Biciklisticka staza

Post by Dope_Man »

Realno, nema uopste toliko biciklista da je smjer bitan. Licno se obicno drzim pravog smjera ako sam na oznacenoj stazi, ali ako hvatam semafore i mrsko mi preci na drugu stranu znam voziti i po par stanica na pogresnoj sve dok me ne uhvati semafor tako da svakako moram stati.

Nase drustvo je prilicno neuredjeno i daleko smo od toga da se normalno ponasamo i tamo gdje je to mnogo bitnije - u automobilskom saobracaju - tako da je besmisleno ibretiti se zbog smjera kretanja biciklista kad su ljudi tek dobili stazu a do jucer svakako vozali istim tim trotoarom kako im se htjelo. Ucenje pravilima dolazi tek sa kaznama za krsenje pravila, ali licno ne bih bio za ispravljanje ''krive Drine'' biciklista kad ima daleko vaznijih i ''stvarnijih'' problema od toga.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#8 Re: Biciklisticka staza

Post by mali Ninja »

kad pjesaci ne budu setali po stazi mozda cu voditi racuna o smjeru a do tad necu da idem po stazi nikako, vozit cu bicikl vodeci racuna da nekog ne pokupim i zivio, pa nije holandija....
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#9 Re: Biciklisticka staza

Post by dobar osjecaj »

Nama koji smo odgojeni i nauceni redu u svemu moze izazvati nerviranje. Ljudima koji su odrasli u haosu, spremni su haos braniti i opravdavati na sve nacine.
Ne nervira me odrasli sljam koji je lijen da predje na drugu stranu jer tako se u svemu ponasaju u zivotu. Zaobilaze svaki propis gdjegod stignu i ne mogu nikada prihvatiti red bez da ih neko prisili nekom kaznenom mjerom.
Bude mi zao njihove djece kad ih vuku sa sobom i pustaju da se ponasaju bezglavo kao ucesnici u saobracaju. U koristenju biciklistickih staza, kao i u svim drugim segmentima zivota, prema vlastitom osjecaju za dobro tabaju duboke korijene primitivizma koji ce jos dugo davati plodove.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#10 Re: Biciklisticka staza

Post by strong69 »

Za pola sata setnje trotoarom u Vilsonovom setalistu, 2 puta sam morao da se sklanjam biciklistima a koristio sam trotar za pjesake i to u terminu kada je na snazi zabrana saobracaja. Dakle i pored oznacene staze i pored ulice bez automobila oni voze trotoarom i zvone da im se skloni.

Redovna je pojava da oni quad bajkovi na iznajmljivanje furaju trotoarom. Pored bahatih vozaca, neopreznih i bezobraznih pjesaka fale samo jos ovakvi biciklisti.

Tako da od kulture u saobracaju i postovanja saobracajnih propisa nema nista jer smo mi za neke druge uslove zivljenja.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#11 Re: Biciklisticka staza

Post by Hajlac »

dobar osjecaj wrote:Nama koji smo odgojeni i nauceni redu u svemu moze izazvati nerviranje. Ljudima koji su odrasli u haosu, spremni su haos braniti i opravdavati na sve nacine.
Ne nervira me odrasli sljam koji je lijen da predje na drugu stranu jer tako se u svemu ponasaju u zivotu. Zaobilaze svaki propis gdjegod stignu i ne mogu nikada prihvatiti red bez da ih neko prisili nekom kaznenom mjerom.
Bude mi zao njihove djece kad ih vuku sa sobom i pustaju da se ponasaju bezglavo kao ucesnici u saobracaju. U koristenju biciklistickih staza, kao i u svim drugim segmentima zivota, prema vlastitom osjecaju za dobro tabaju duboke korijene primitivizma koji ce jos dugo davati plodove.
:thumbup: :thumbup:

Svakodnevno upozoravam taj sljam i nastojim postovati propise. Desava se da se sljam cak i naljuti pa u momentu mimoilazenja opsuje/marsne i slicno.
Jad i cemer od bahatih "gradjana" :evil:

Itekako su neophodne odvojene staze za oba smjera jer samo tako mozemo IOLE SIGURNO voziti 25km/h koliko je dozvoljeno. Pogotovo zato sto su odmah tu pored pjesaci koji pocesto nepredvidljivo baunjaju lijevo desno + nerijetko i djeca, kucni ljubimci, kolica s bebama...
Ko god zagovara zaobilazenje na JEDNOSMJERNOJ biciklistickoj stazi sirokoj 1-1,5m nije pri pameti!

Ili si divljak ili si civilizovan - NEMA IZMEDJU!!!

P.S. To sto neko korumpirane svijesti zeli "malo se provozati" ne znaci da nema i da sve vise nece biti onih kojima je bicikl PREVOZNO SREDSTVO i nije im svejedno da li je staza s manje ili vise nepotrebnog stresa i kocenja, mimoilazenja, ispravljanja krivih Drina u glavama itd.

Ne voze onoliko brzo biciklisti u Holandiji zato sto se zele 'ispuhati' (kako to nas isfrustrirani narod cini) nego zato sto IDU POSLOM - uhodan sistem saobracajnih pravila, znakova...
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Biciklisticka staza

Post by Truba »

sad ste i mene zarazili gledam koji je isparav smjer
Post Reply