BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Najbolju uslugu daje ... ?

BHTelekom
150
33%
Telemach
247
54%
Logosoft
49
11%
TXTV
11
2%
 
Total votes: 457

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#126 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by General War »

Naslovnica wrote: 09/10/2020 19:58 Strange...
Koliko su iznosile dopune?
Ma nista znacajno, 2 do 5 KM...ali kako, jer nije dolazio sms da je prosla transakcija :?
Ne interesuje mene 20 KM ukupno vec nacin kako.
Naslovnica
Posts: 27911
Joined: 20/03/2013 15:38

#127 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Naslovnica »

Ma razumijem te, pitam zašto što sam ja klincima slao preko aplikacije, čisto da provjerim listing jer nemam običaj. Platim koliko dođe i jbjga.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#128 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by General War »

Naslovnica wrote: 09/10/2020 20:37 Ma razumijem te, pitam zašto što sam ja klincima slao preko aplikacije, čisto da provjerim listing jer nemam običaj. Platim koliko dođe i jbjga.
Ja nikome nisam slao...ali pogledaj, mozda ima tako " uglavljenih" brojeva jer je mala suma para...ja sam samo tako i primjetio jer nemam nikoga da mu dopunjavam kredite, pa je lako uocit u listingu.
forumstiv
Posts: 95
Joined: 13/10/2020 12:42

#129 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by forumstiv »

Koji iznos dopune je najbolji za ultru i halo broj ?
User avatar
holowey
Posts: 8439
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#130 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by holowey »

forumstiv wrote: 13/10/2020 12:44 Koji iznos dopune je najbolji za ultru i halo broj ?
imho, za ultru je 10 jer produzi vazenje na 90 dana...trebalo bi da je isto i za halo ali nemam iskustva s halo
anelasar
Posts: 39
Joined: 22/10/2020 15:25

#131 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by anelasar »

Raskidam sd pretplatu i šta uzeti ? Bila sam neki dan na jednom intervj, imaju ozbiljne planove - novi mobilni operater možda sačekati njih ?
silvatuzlic
Posts: 19
Joined: 23/10/2020 13:40

#132 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by silvatuzlic »

Samo BH Telecom!! Radi mi 3 ih iz kuče u BH Telecom!
User avatar
Mirzareli
Posts: 1031
Joined: 18/03/2013 20:34

#133 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Mirzareli »

Telemach i BH Telecom su trenutno iole sto valja na našem tržistu,ovo ostalo sve talašika.
Last edited by Mirzareli on 08/11/2020 20:10, edited 1 time in total.
silent hill
Posts: 239
Joined: 02/01/2009 03:59

#134 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by silent hill »

Može li neka dobra duša da javi na kojem broju se nalazi kanal Arena Sport na Moja Tv? Pitam za tatu, on baš ne vidi dobro pa mi treba tačan broj. Nigdje na netu ne nađoh ove informacije
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#135 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by dend »

silent hill wrote: 28/10/2020 20:13 Može li neka dobra duša da javi na kojem broju se nalazi kanal Arena Sport na Moja Tv? Pitam za tatu, on baš ne vidi dobro pa mi treba tačan broj. Nigdje na netu ne nađoh ove informacije
Kod mene su 36, 37, 38, 39, 40 :thumbup:
Benjo34
Posts: 1997
Joined: 21/01/2018 00:49

#137 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Benjo34 »

Šta se dešava sa BH telecom aplikacijom "moj bh telecom"? Aktiviram opciju interneta koju želim, uzmu mi kredita u vriiednosti dokupljene opcije, uključim 4g, da bi nakon par minuta mi bukvalno sav preostali kredit pojeli. To mi se dešava već 3, 4 puta. Opcija aktivirana, par linkova otvoris, kredit pojede a internet uopste nije aktiviran, tako ispada
rename
Posts: 70
Joined: 19/05/2018 03:12

#138 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by rename »

Ljudi znate li može li se kako od telemacha kupiti novi d3 daljinski jer mi je ovaj dijete sinoć pokvarilo i ako može koliko traže KM ?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#139 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by avaks »

Ako nema fizickih ostecenja, zamijenice ti besplatno u poslovnici.
Inace je 20ak KM ako se ne varam...
1360 nazovi pa provjeri, najbolje ce ti reci ;)
snowman_sa
Posts: 13
Joined: 05/05/2008 10:03

#140 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by snowman_sa »

Razočarenje u Telemach. Nakon što su monteri Telemach BH spojili svoj risiver sa TV uređajem putem HDMI kabla, TV mi je pregorio usljed strujnog udara na HDMI ulazu. Nikakvu naknadu nisam dobio. Mogu samo otkazati uslugu i kupiti novi TV. Preporuka je izbjegavati bijedni Telemach i HDMI vezu.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#141 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by un1ted »

Jesi li siguran da je do telemacha? Ako jeste, angazuj vjestaka i posalji tuzbu. Sta drugo da ti kazemo?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#142 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by diablobih »

Normalno da nije do Telemacha. Ako nema uzemljenje i zastitu od samog udara nije niko drugi kriv nego on. Meni vala je udaralo bas blizu, nikad nista nije pregorilo osim sto zatreperi slika kada bude bas blizu :D
snowman_sa
Posts: 13
Joined: 05/05/2008 10:03

#143 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by snowman_sa »

Nije bilo grmljavine. Niti je strujni udar oštetio i jedan drugi uređaj u stanu. Uzemljenje postoji i instalacije su ispravne. TV servis koji je pregledao uređaj mi je rekao da se to dogodilo i prije nego je otvorio uređaj. Iskustvo. Pregled je to samo potvrdio.

Nažalost gospodu u Telemachu to nimalo ne brine. Nude naknadu od cca 90 KM kroz pretplatu za uništen Panasonic 46". Smiješno i bijedno.

Serviser toplo preporučuje izbjegavati HDMI vezu u ovim našim divljim uslovima. Ja preporučujem izbjegavati Telemach.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#144 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by diablobih »

snowman_sa wrote: 21/11/2020 14:48 Nije bilo grmljavine. Niti je strujni udar oštetio i jedan drugi uređaj u stanu. Uzemljenje postoji i instalacije su ispravne. TV servis koji je pregledao uređaj mi je rekao da se to dogodilo i prije nego je otvorio uređaj. Iskustvo. Pregled je to samo potvrdio.

Nažalost gospodu u Telemachu to nimalo ne brine. Nude naknadu od cca 90 KM kroz pretplatu za uništen Panasonic 46". Smiješno i bijedno.

Serviser toplo preporučuje izbjegavati HDMI vezu u ovim našim divljim uslovima. Ja preporučujem izbjegavati Telemach.
Ja servisera i govana, cuj izbjegavati HDMI :D Je li ti rekao da ne treba koristiti televiziju uopste ? Kakav strujni udar je udario, ako nije grom, osim ako neku magicnu struju Telemach bas tebi nije poslao?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#145 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by ing-ecc »

diablobih wrote: 19/11/2020 12:58 Normalno da nije do Telemacha. Ako nema uzemljenje i zastitu od samog udara nije niko drugi kriv nego on. Meni vala je udaralo bas blizu, nikad nista nije pregorilo osim sto zatreperi slika kada bude bas blizu :D
O kojem uzemljenju ti pricas? Uzemljenju kucnih instalacija ili uzemljenju dolaznih kablovskih instalacija?
Ko se brine o kojoj vrsti uzemljenja? de samo razgranici 🙂
snowman_sa
Posts: 13
Joined: 05/05/2008 10:03

#146 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by snowman_sa »

diablobih wrote: 21/11/2020 15:56
snowman_sa wrote: 21/11/2020 14:48 Nije bilo grmljavine. Niti je strujni udar oštetio i jedan drugi uređaj u stanu. Uzemljenje postoji i instalacije su ispravne. TV servis koji je pregledao uređaj mi je rekao da se to dogodilo i prije nego je otvorio uređaj. Iskustvo. Pregled je to samo potvrdio.

Nažalost gospodu u Telemachu to nimalo ne brine. Nude naknadu od cca 90 KM kroz pretplatu za uništen Panasonic 46". Smiješno i bijedno.

Serviser toplo preporučuje izbjegavati HDMI vezu u ovim našim divljim uslovima. Ja preporučujem izbjegavati Telemach.
Ja servisera i govana, cuj izbjegavati HDMI :D Je li ti rekao da ne treba koristiti televiziju uopste ? Kakav strujni udar je udario, ako nije grom, osim ako neku magicnu struju Telemach bas tebi nije poslao?
Serviser je ovlašteni za više top brendova i sigurno je mjerodavniji od tebe. Poznato je da je velika većina catv instalacija kod nas divlja, zrakom sa zgrade na zgradu i sl. kako se nekad radilo prije 15 god. Sasvim je realno da kratak spoj sa strujnom instalacijom pošalje napon preko catv kabla. Možda je i risiver bio neispravan jer je TV pregorio već nakon sat vremena rada. Nisu se potrudili ni da risiver ispitaju. Amateri koji, nažalost, imaju monopol na tržištu pa rade šta hoće
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#147 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by tataćusak »

snowman_sa wrote: 21/11/2020 14:48 Nije bilo grmljavine. Niti je strujni udar oštetio i jedan drugi uređaj u stanu. Uzemljenje postoji i instalacije su ispravne. TV servis koji je pregledao uređaj mi je rekao da se to dogodilo i prije nego je otvorio uređaj. Iskustvo. Pregled je to samo potvrdio.

Nažalost gospodu u Telemachu to nimalo ne brine. Nude naknadu od cca 90 KM kroz pretplatu za uništen Panasonic 46". Smiješno i bijedno.

Serviser toplo preporučuje izbjegavati HDMI vezu u ovim našim divljim uslovima. Ja preporučujem izbjegavati Telemach.

Monteri su ti bili duzni ugraditi galvanski izolator na koaksijalni kabal u stanu ili ako zivis u kuci to je ono bijelo okruglo sto se stavnja na kabal na stubu. Mozda je udar dosao kroz njihov kabal a ne kabal od struje
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#148 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Quaresma »

snowman_sa wrote: 21/11/2020 14:48
Serviser toplo preporučuje izbjegavati HDMI vezu u ovim našim divljim uslovima. Ja preporučujem izbjegavati Telemach.
jesi li siguran da ti je rekao da izbjegavas hdmi vezu ?
laik1981
Posts: 13009
Joined: 05/12/2012 13:04

#149 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by laik1981 »

snowman_sa wrote: 19/11/2020 11:18 Razočarenje u Telemach. Nakon što su monteri Telemach BH spojili svoj risiver sa TV uređajem putem HDMI kabla, TV mi je pregorio usljed strujnog udara na HDMI ulazu. Nikakvu naknadu nisam dobio. Mogu samo otkazati uslugu i kupiti novi TV. Preporuka je izbjegavati bijedni Telemach i HDMI vezu.
Isto mi se desilo. Nov tv. Izgorila ploca preko hdmi-a. U asbisu kazu da je masa takvih slucajeva. Telemahove instalacije nisu uzemljenje. Strujni udari dolaze preko njihovog koaksijalnog kabla. Ako zelis da se zastitis koliko toliko, uzmi onaj produzni sto ima zastitu od tih strujnih udara, a da ima prolaz i za coax kabal. Kostaju sesdesetak KM.. Telemahove instalacije su uzas, bar kada su kuce u pitanju. Mozda je u zgradama bolja situacija,,
User avatar
ElRe
Posts: 10836
Joined: 12/12/2011 11:28

#150 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by ElRe »

Vrlo vjerovatno da su moguće promjene u ponudi sportskih kanala nakon 31.12.2020.
Po svemu sudeći Arena Sport kanali su postali znatno skuplji za operatore ...
Post Reply