BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Najbolju uslugu daje ... ?

BHTelekom
150
33%
Telemach
241
53%
Logosoft
49
11%
TXTV
11
2%
 
Total votes: 451

Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1 BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Bobi »

Evo teme dileme da ne spamate ostale teme :mrgreen: . Glasati mozete za nekog drugog ako se vremenom predomislite !
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#2 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by allem_77 »

Bobi wrote: 28/02/2020 12:17 Evo teme dileme da ne spamate ostale teme :mrgreen: .
:D

A gdje je TXTV?

:bleee:
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#3 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Mafioso »

Osim bhtelecoma i Telemacha nemam neka iskustva, bili su neki bolji prije dok ih Telemach nije prisilio na prodaju monopolom. Sve u 5 deka, bhtelecom malo bolji drže se ugovora ako išta, iako je bijedno za pare koje dajemo šta dobijamo posebno što se tiče brzine neta i otvorenih portova.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#4 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Milenkov buraz »

Telemach najbolji...BH Telecom sam imao nekad davno i nisam bio zadovoljan. Logosoft sam imao dok je isti bio pionir pružanja Internet usluga putem wireless linkova davne 2000/2001 godine.
The BEN10
Posts: 7557
Joined: 19/09/2011 09:03

#5 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by The BEN10 »

Telemach za sada bolji, EON paket i aplikacija dosta bolji.
User avatar
HardCore
Posts: 2368
Joined: 17/05/2011 21:46

#6 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by HardCore »

I po meni je telemach bolji, al su cijene nabili u nebesa kako su sve pokupovali
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#7 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by tovarish »

Mislim da je ovdje teško naći najbolji odgovor, osim za one što će glasati po zadatku.

Iako sam korisnik MojaTV, po onome što Logosoft nudi sa slagalicom je meni najbolje. Ipak, pošto im se često korisnici na njihovoj temi žale da im usluga ima prekide i smetnje, to je veliki minus.

A Telemach i Moja Tv ima svako svoju prednost. Dok Telemach nudi bolji izbor kanala, Moja TV je jeftinija, čak i sa ovim poskupljenjem.

Txtv nisam nikad koristio, niti pratio izjave korisnike i tu nemam šta za reći.

Što se tiče mSat-a, on nije loš. Dobri kanali(i HBO u najskupljem paketu) je jeftiniji od eon tv usluge. Jedino što tu nema drugih usluga, nego je samo TV.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#8 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by allem_77 »

tovarish wrote: 29/02/2020 08:56 Mislim da je ovdje teško naći najbolji odgovor, osim za one što će glasati po zadatku.

Iako sam korisnik MojaTV, po onome što Logosoft nudi sa slagalicom je meni najbolje. Ipak, pošto im se često korisnici na njihovoj temi žale da im usluga ima prekide i smetnje, to je veliki minus.

A Telemach i Moja Tv ima svako svoju prednost. Dok Telemach nudi bolji izbor kanala, Moja TV je jeftinija, čak i sa ovim poskupljenjem.

Txtv nisam nikad koristio, niti pratio izjave korisnike i tu nemam šta za reći.

Što se tiče mSat-a, on nije loš. Dobri kanali(i HBO u najskupljem paketu) je jeftiniji od eon tv usluge. Jedino što tu nema drugih usluga, nego je samo TV.
Sa ovim poskupljenjem Moja TV nije jeftinija. Ako je ovo tačno što piše Telemach sada za manje novca nudi više.
Iako ja mislim da je internet od Bhtelecom-a stabilniji, što se tiče pucanja veze, variranja brzine...
Ali moguće da to varira od lokacije?

Na ovu cijenu dodaj 5 km
Image

Image

Image
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#9 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by tovarish »

allem_77 wrote: 29/02/2020 09:38
tovarish wrote: 29/02/2020 08:56 Mislim da je ovdje teško naći najbolji odgovor, osim za one što će glasati po zadatku.

Iako sam korisnik MojaTV, po onome što Logosoft nudi sa slagalicom je meni najbolje. Ipak, pošto im se često korisnici na njihovoj temi žale da im usluga ima prekide i smetnje, to je veliki minus.

A Telemach i Moja Tv ima svako svoju prednost. Dok Telemach nudi bolji izbor kanala, Moja TV je jeftinija, čak i sa ovim poskupljenjem.

Txtv nisam nikad koristio, niti pratio izjave korisnike i tu nemam šta za reći.

Što se tiče mSat-a, on nije loš. Dobri kanali(i HBO u najskupljem paketu) je jeftiniji od eon tv usluge. Jedino što tu nema drugih usluga, nego je samo TV.
Sa ovim poskupljenjem Moja TV nije jeftinija. Ako je ovo tačno što piše Telemach sada za manje novca nudi više.
Iako ja mislim da je internet od Bhtelecom-a stabilniji, što se tiče pucanja veze, variranja brzine...
Ali moguće da to varira od lokacije?
Ok, kod ovog paketa se slažem, a šta je sa onim jeftinijim paketima, koji su i najpopularniji.

Oni su i dalje jeftiniji, a većini je to i najbitnije.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#10 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by allem_77 »

tovarish wrote: 29/02/2020 10:06
allem_77 wrote: 29/02/2020 09:38
tovarish wrote: 29/02/2020 08:56 Mislim da je ovdje teško naći najbolji odgovor, osim za one što će glasati po zadatku.

Iako sam korisnik MojaTV, po onome što Logosoft nudi sa slagalicom je meni najbolje. Ipak, pošto im se često korisnici na njihovoj temi žale da im usluga ima prekide i smetnje, to je veliki minus.

A Telemach i Moja Tv ima svako svoju prednost. Dok Telemach nudi bolji izbor kanala, Moja TV je jeftinija, čak i sa ovim poskupljenjem.

Txtv nisam nikad koristio, niti pratio izjave korisnike i tu nemam šta za reći.

Što se tiče mSat-a, on nije loš. Dobri kanali(i HBO u najskupljem paketu) je jeftiniji od eon tv usluge. Jedino što tu nema drugih usluga, nego je samo TV.
Sa ovim poskupljenjem Moja TV nije jeftinija. Ako je ovo tačno što piše Telemach sada za manje novca nudi više.
Iako ja mislim da je internet od Bhtelecom-a stabilniji, što se tiče pucanja veze, variranja brzine...
Ali moguće da to varira od lokacije?
Ok, kod ovog paketa se slažem, a šta je sa onim jeftinijim paketima, koji su i najpopularniji.

Oni su i dalje jeftiniji, a većini je to i najbitnije.
Ne znam na koje pakete misliš?

Ja trenutno ima Moja TV Full 1 sa dva STB-a. I sa ovim poskupljenjem će to koštati oko 58 km. A internet 10/1 ( nema tehničke mogućnosti za veću brzinu)
Tako da je cijena bribližno ista, a internet 10 puta sporiji nego kod Telemach-a.
Ljudi hoće brži internet, a TV kanali meni toliko i nisu bitni.

Najveća glupost plaćati 1000000 km mjesečno za sport klub, a koji možda gleda 10 % korisnika. :D
Ali_G
Posts: 4638
Joined: 02/03/2002 00:00

#11 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Ali_G »

Sve zavisi sta kome treba. BHT daje besplatno drugi STB uz potpis novog ugovora. Telemach daje 6mjeseci po 1KM pretplatu. Sva ta gungula oko sportskih kanala se na kraju pokazala besmislenom jer nije bas toliki procenat ljudi koji su ovisni da imaju sve moguce sportske kanale. Ono gdje je Telemach u prednosti je bolja ponuda HD kanala i sto imaju prenose BH sportskih reprezentacija.
User avatar
Maharadza
Posts: 16698
Joined: 30/01/2013 15:13

#12 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Maharadza »

Ali_G wrote: 29/02/2020 12:35 Sve zavisi sta kome treba. BHT daje besplatno drugi STB uz potpis novog ugovora. Telemach daje 6mjeseci po 1KM pretplatu. Sva ta gungula oko sportskih kanala se na kraju pokazala besmislenom jer nije bas toliki procenat ljudi koji su ovisni da imaju sve moguce sportske kanale. Ono gdje je Telemach u prednosti je bolja ponuda HD kanala i sto imaju prenose BH sportskih reprezentacija.
3 stvari po meni: brzi internet, sport (sk+arene+nova bh tj. sport) i možda najvažnije DŽIGARA (pinkovi, grandovi, zvezde, izvorna itd.)! To su ovi ameri/britanci šta li su već sada otkad su ih oni otkupili čini mi se, vidjeli šta narodi sa ovih prostora traže i žele najviše pa to i poklopili (bukvalno kupili) i ubacili u ponudu.
I naravno usput iskoristili svaku moguću prednost korumpiranog i lopovskog sistema "ko jamio jamio" (za koji smo opet mi krivi jer biramo istu mafiju decenijama ali da ne idemo u offtopic).
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#13 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Ajatolah_ »

tovarish wrote: 29/02/2020 08:56 Mislim da je ovdje teško naći najbolji odgovor, osim za one što će glasati po zadatku.

Iako sam korisnik MojaTV, po onome što Logosoft nudi sa slagalicom je meni najbolje. Ipak, pošto im se često korisnici na njihovoj temi žale da im usluga ima prekide i smetnje, to je veliki minus.
Ne bih rekao da Logosoft i u jednom paketu nudi timeshift TV programa, a mislim da je danas bezveze uzimati išta bez toga, ne pamtim kad sam šta pogledao uživo da nije sport.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#14 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by boshniak »

Da li je Mtel već kupio TXTV u paketu sa Eltom, ili su ostali samostalni
User avatar
MTV
Posts: 14295
Joined: 21/08/2013 19:39

#15 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by MTV »

Ajatolah_ wrote: 29/02/2020 14:25
tovarish wrote: 29/02/2020 08:56 Mislim da je ovdje teško naći najbolji odgovor, osim za one što će glasati po zadatku.

Iako sam korisnik MojaTV, po onome što Logosoft nudi sa slagalicom je meni najbolje. Ipak, pošto im se često korisnici na njihovoj temi žale da im usluga ima prekide i smetnje, to je veliki minus.
Ne bih rekao da Logosoft i u jednom paketu nudi timeshift TV programa, a mislim da je danas bezveze uzimati išta bez toga, ne pamtim kad sam šta pogledao uživo da nije sport.
Logosoft nudi na novoj platformi 3 dana unazad na 68 kanala. Na staroj je bilo 6 dana unazad na 36 kanala.
Naslovnica
Posts: 27534
Joined: 20/03/2013 15:38

#16 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Naslovnica »

Logosoft je moj izbor, pogotovu slagalica paket s mobilnom telefonijom.
:thumbup:
User avatar
dembele
Posts: 2717
Joined: 19/06/2014 09:15

#17 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by dembele »

Kao korisnik Telemacha, mislim da je LOL najbolji. Žao mi je što ih nema u Zenici. Telemach u zadnje vrijeme degradira uslugu i prečesto podiže cijenu. Moja TV-najlošija.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#18 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by fusion_ba »

Telemach je bio na vrhuncu kad je bio u vlasništvu KKR. Poslije promjene vlasnika kvalitet im pada
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#19 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by nivla »

imam eon light i mojatv full na istoj lokacijj
mojatv neuporedivo stabilnija i dostupan net tokom cijele godine 99,99999999% vremena, meni je to jedini kriterij po kojem cijenim providera jer dzaba mi 100mbps na lokaciji ako onda kad mi treba internet ne radi jer pada snijeg, puse vjetar itd
bht iako mnogima mrzak ne vara kupce pri pruzanju usluge kao sto to telemah radi, telemah radi na granici zakona, nedavno slucaj da je neko u familiji navodno produzio ugovor potpisujuci novi(u telemahu), iako je osoba u tom trenutku bila u bolnici, tek pod prijetnjom sudom usluga ekspresno otkazana, slicno su mene pokusali preveslati pri selidbi usluge na novu lokaciju na nacin da su mi donijeli novi ugovor sa trajanjem od 12 mjeseci iako je ostalo 9 ugovorne obaveze
ono sto se kod telemaha kad radi vidi kao prednost je neuporedivo kvalitetnija slika i dosta brzi net, ali jebo to kad radi 60% vremena
User avatar
Luciano88
Posts: 533
Joined: 10/12/2019 12:22

#20 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Luciano88 »

BHT jos u 2000 godini, sporo prate danasnje trendove (interface,app, web tv i sl) dok je Telemach bar sto se tog dijela tice u rangu svih svjetskih kompanija. Primjetno je da BHT polako poboljsava neke stvari, ali jako sporo. Mislim da za mlađu populaciju skloniju koristenju novih tehnologija(unifi, eon app, box i sl app) Telemach ima prednost. Jedina prednost BHT nad ostalim je mobilna mreža. Moje neko licno misljenje.... Doduše veilikoj većini cijena igra največu ulogu.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#21 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Dope_Man »

Nema kod nas najbolji, samo najmanje los. Telecom je smece sa brzinama koje nudi u 2020toj godini. Telemach, bar kod mene, iako ima dobru brzinu cesto ima probleme sa odrzavanjem mreze stabilnom pa se konstantno desavaju mala pucanja koja zahtjevaju da se reloaduje stranica i slicno. A i cijene su nadigli jer nemaju prave konkurencije. Ali izmedju to dvoje ipak ne bih se vise nikad peglao sa telecom ''brzinom''.
probook
Posts: 4581
Joined: 13/10/2013 22:38

#22 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by probook »

nivla wrote: 01/03/2020 01:14 dosta brzi net, ali jebo to kad radi 60% vremena
Zasto volite siriti dezinformacije?

Dakle tvoj zakljucak je da Telemach internet u toku mjesec dana svaki dan ne radi po cca 10 - 11 sati :lol:

Kakve sve gluposti necu procitati.
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#23 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by nivla »

probook wrote: 01/03/2020 14:55
nivla wrote: 01/03/2020 01:14 dosta brzi net, ali jebo to kad radi 60% vremena
Zasto volite siriti dezinformacije?

Dakle tvoj zakljucak je da Telemach internet u toku mjesec dana svaki dan ne radi po cca 10 - 11 sati :lol:

Kakve sve gluposti necu procitati.
napisao sam da koristim obje usluge, i jebo tu uslugu gdjr se svako malo desava kraci prekid, mozda sam se pogresno izrazio, ali meni nije normalno sa mi svako malo nakon sto sam uredno spojen i surfam nestaje internet konekcije, jebo 100/6 mbps kad imam redovne prekide
User avatar
Luciano88
Posts: 533
Joined: 10/12/2019 12:22

#24 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Luciano88 »

Najveci problem Telemacha je nadzemna mreza, jer ista je podloznama kvarovima uslijed vremenskih uslova, gradjevinskih radova takve mreze najvise ima po naseljima gdje su vecinski kuce a to su padinski dijelovi sarajeva i prigradska naselja, i jednog i drugog je jako puno i mislim da sigurno cine 40% mreze ako ne i vise.
Naslovnica
Posts: 27534
Joined: 20/03/2013 15:38

#25 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Naslovnica »

Što se stabilnosti konekcije tiče, niko ne može opepelit BHTelecomu.
Koristim kod kuće LoL, koristio sam BHTelecom prije, na poslu Telemach.
Post Reply