BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Najbolju uslugu daje ... ?

BHTelekom
150
33%
Telemach
247
54%
Logosoft
49
11%
TXTV
11
2%
 
Total votes: 457

mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#576 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by mahalik »

ACG wrote: 02/07/2022 16:23
fusion_ba wrote: 02/07/2022 10:23 Pa već su poklopili cijelu BiH. U RS pogotovo a ali i u FBiH. BH Telekomu su uvalili svoje kanale pa im pola sheme čine kanali iz Srbije kojima i idu pare.
U svakom slučaju pare idu u Srbiju, da li direktno preko mtela ili preko drugih operatera plaćajući Arenu, Pink i druge kanale.
Nisu uvaljeni kanali već je to samo posljedica odlične saradnje dva Telekoma. Uostalom, primjera radi, kanali ACG su najkvalitetniji na tržištu bili oni sportski (pogotovo), filmski, muzički ili drugi.

To što ti iz dna duše mrziš BH Telecom i sve oko Telekoma Srbija, to je tvoj problem :lol:

I da, @Ajdinn4 također :run:
Hoće li onda i neki drugi kanali iz Srbije tipa K1?
User avatar
error codes
Posts: 322
Joined: 20/10/2014 11:37

#577 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by error codes »

mistek wrote: 03/06/2022 19:31 Koja je najjeftinija opcija za Arene za nas koji smo osuđeni na Telemach još? Kod BH Telecoma nema nikakvog jednostavnog TV paketa, koliko vidim ovaj od 24,5KM je najjeftiniji koji ima to u ponudi :-) Kontao sam da ima neka opcija do 20KM :)


Ili ovi m:sat paketi?
sto se tice Telecoma evo sad su se ljudi zalili kako arene ne rade kada je bio jedan od najvecih derbija na svijetu Mun-Liv :oops:
ACG
Posts: 506
Joined: 20/12/2021 23:32

#578 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by ACG »

mahalik wrote: 24/08/2022 12:19 Hoće li onda i neki drugi kanali iz Srbije tipa K1?
To je kanal iz Joksimovićeve Minacord Medie. Trenutno je u BiH dostupan na mtelu, Logosoftu i Elti koliko znam.
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#579 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by mahalik »

Možda se to promijeni sada kada dobiju frekvenciju za nacionalno pokrivanje cijele Srbije
Bobi
Forum administrator
Posts: 32139
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#580 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Bobi »

User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#581 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by laserShow »

error codes wrote: 24/08/2022 12:27 sto se tice Telecoma evo sad su se ljudi zalili kako arene ne rade kada je bio jedan od najvecih derbija na svijetu Mun-Liv
Kakav je to komentar? Covjek pita za opciju, a ne je li nekome loša linija. Evo ja sam gledao na mrskom telekomu i sve je radilo.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#582 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by -Chesterfield- »

Bobi wrote: 27/08/2022 17:07 https://www.speedtest.net/performance/b ... erzegovina

Ko je najsporiji :D ?
U Zenici Telemach razvaljuje...

Image
artur morgan
Posts: 2824
Joined: 30/04/2020 19:47

#583 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by artur morgan »

Gledaj ti te "brzine" od bh telecoma...baš su u korak s vremenom... :-)
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#584 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Enticer »

Jesu se zadali ovi iz Telemacha jutros nakon one vijesti za BHT i SK kanale… odmah placeni clanci na klixu, zovu raju da prodozuju ugovore, mene zvali jutros da obnovim ugovor, nudimo ovo nudimo ono bla bla bla… a sve suplja, nista ne nide sto meni treba, a muntaju me da šarnem ugovor, aha malo sutra cu šarnuti…
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#585 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by MTV »

Osam telekomunikacionih firmi u BiH zaradilo oko 160 miliona KM
Tačno 100 kompanija u Bosni i Hercegovini (BiH) registrovano je za oblast telekomunikacija, a osam ih je imalo dobit višu od milion maraka u prošloj godini. Prednjače Telekom Srpske i BH Telecom, koji su lani inkasirali između 50 i 100 miliona KM neto profita, pokazuju finansijski izvještaji kompanija.

Telekom Srpske je lider po zaradi s prošlogodišnjom neto dobiti od 74,2 miliona KM, a slijedi ga BH Telecom koji je zaradio 64,8 miliona KM.

Kada se pogledaju prihodi prvi je BH Telecom (471,6 miliona KM), a drugi Telekom Srpske, koji je prošle godine prihodovao 446,9 miliona KM.

Treći po prihodima je HT Mostar (195,8 miliona KM), koji je imao dobit od svega 213.018 KM.

Po zaradi, na trećem mjestu je Telemach BH, koji je uz prohode od 137,2 miliona uspio da ostvari dobit od 9,4 miliona KM.

Kćerke firme

Dobit Telekoma Srpske je i veća, ako uzmemo u obzir da ta kompanija ima i kćerke firme koje se bave istom djelatnošću - Blicnet Banjaluka, Elta-kabel Doboj, Telrad Bijeljina i Logosoft Sarajevo. Ove četiri firme zaradile su lani oko 730.000 KM.

BH Telecom ima udio u firmi ESP BH Sarajevo, koja se bavi ostalim informacionim uslužnim djelatnostima, a koja je prošlu godinu završila u minusu od 1,9 miliona KM.

Telemach BH ima vlasnički udio u kompanijama BHB Cable Lukavac, KATV HS Sarajevo, M&H Company Sarajevo, HKB net Sarajevo i Global Internet Novi Travnik. Za dvije nema podataka o poslovanju, jedna je u gubitku, a dvije su među kompanijama koje u BiH biježe dobit iznad milion, a to su HKB Net (3,3 miliona) i KATV HS (1,7 miliona).

Pored pomenutih, neto dobit iznad milion u prošloj godini bilježe i Nokia Solutions And Networks (3 miliona), ELNET (1,7 miliona), Miss.net (1,2 miliona) i TX TV (1 milion KM).

Šestomjesečni bilans

Bloomberg Adria je radila i analizu šestomjesečnog poslovanja dva najveća operatera telekomunikacija u BiH Telekoma Srpske i BH Telecoma.

Telekom Srpske Banja Luka uspio je u prvoj polovini ove godine da uveća neto dobit za skoro deset miliona u odnosu na prvo polugodište prošle godine zahvaljujući značajnijem rastu poslovnih prihoda. 

BH Telecom ostvario je dobit u prvom polugodištu ove godine od 25,3 miliona KM, što je više nego je bilo u istom periodu prošle godine (24,9 miliona KM).

BH Telecom ima ukupno 7.756 dioničara i 63.457.358 emitovanih dionica. Najveći dioničar je Federacija BiH (90 posto), slijedi Senad Džambić (0,8 posto) te Una Babić (0,53 posto).
Grafikoni na linku ispod.

https://ba.bloombergadria.com/analiza/k ... a-km/news/
User avatar
chakany
Posts: 2918
Joined: 05/09/2010 14:05

#586 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by chakany »

Ova m:tel ON TV ne može ni primirisati EON-u. Od jučer se pokušavam registrovati i iskoristiti taj probni besplatni period tokom mjeseca septembra.
Dođem do unosa imena i prezimena i neće da mi kreira nalog. Jednostavno zaledi opcija za kreiranje naloga :-) :lol:
Jučer EON aktivirao zaista lako. Ovaj ON TV ne daj Bože nikome.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#587 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by fusion_ba »

Nisi ništa propustio što nisi aktivirao. Slika nivo youtube 360p realno
benzapen
Posts: 115
Joined: 03/04/2008 15:21

#588 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by benzapen »

Pošto s kriminalnom organizacijom kakva je bh telecom ne mogu da se izborim, ovdje ću napisati s čim se susrećem već 3 mjeseca. Od juna mjeseca sam primjetio da mi se naplaćuje usluga koju nisam nikad aktivirao niti koristio. Usluga moja web tv streaming. 10 km svaki mjesec. Podnio sam reklamaciju na račune koji su odbijeni zbog navodnog isteka probnog besplatnog perioda. Uslugu moja web tv napominjem sam imao aktiviranu (5 km mjesečno). Na mom web portalu usluga streaming nije nikad ni bila aktivna o čemu imam screenshot. Već zadnje 2 sedmice pokušavam da deaktiviram uslugu koja nije ni bila aktivna (streaming) pozivom na broj 1444 i odlascima na više šaltera telecoma. I svaki put dobijem isti odgovor da ne mogu deaktivirati zato što usluga nije aktivna. A na računu svaki mjesec dolazi 10 km za tu uslugu. Trenutno imam 6 telefona za koje plaćam redovno račune (između 300 - 400 km svaki mjesec) i sve ću otkazati čim mi istekne rok trajanja ugovora (5 mjeseci) za 2 broja. Ostale što nemam ugovore ili su istekli ću otkazati sljedeće sedmice. Zamolio bih bilo koga da ima informaciju da je podijeli sa mnom kako mogu deaktivirati uslugu moja web tv streaming koja nije aktivna ali za koju me redovno kriminalna organizacija tereti svaki mjesec 10 km. Unaprijed se zahvaljujem svakom ko bi me mogao usmjeriti kako da to učinim.
123bih123
Posts: 564
Joined: 19/10/2018 01:38

#589 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by 123bih123 »

benzapen wrote: 24/09/2022 14:05 Pošto s kriminalnom organizacijom kakva je bh telecom ne mogu da se izborim, ovdje ću napisati s čim se susrećem već 3 mjeseca. Od juna mjeseca sam primjetio da mi se naplaćuje usluga koju nisam nikad aktivirao niti koristio. Usluga moja web tv streaming. 10 km svaki mjesec. Podnio sam reklamaciju na račune koji su odbijeni zbog navodnog isteka probnog besplatnog perioda. Uslugu moja web tv napominjem sam imao aktiviranu (5 km mjesečno). Na mom web portalu usluga streaming nije nikad ni bila aktivna o čemu imam screenshot. Već zadnje 2 sedmice pokušavam da deaktiviram uslugu koja nije ni bila aktivna (streaming) pozivom na broj 1444 i odlascima na više šaltera telecoma. I svaki put dobijem isti odgovor da ne mogu deaktivirati zato što usluga nije aktivna. A na računu svaki mjesec dolazi 10 km za tu uslugu. Trenutno imam 6 telefona za koje plaćam redovno račune (između 300 - 400 km svaki mjesec) i sve ću otkazati čim mi istekne rok trajanja ugovora (5 mjeseci) za 2 broja. Ostale što nemam ugovore ili su istekli ću otkazati sljedeće sedmice. Zamolio bih bilo koga da ima informaciju da je podijeli sa mnom kako mogu deaktivirati uslugu moja web tv streaming koja nije aktivna ali za koju me redovno kriminalna organizacija tereti svaki mjesec 10 km. Unaprijed se zahvaljujem svakom ko bi me mogao usmjeriti kako da to učinim.
Trazi fino pismenu potvrdu usluga koje su ti aktivirane. Sve to rekla kazala usmeno ne mozes dokazati. Znaci samo papir gdje pise koje usluge imas. Nakon toga kad dođe opet 10 km na racunu odes i j**** nekome sve po spisku ako te proba praviti budalom.
ljubijankic
Posts: 1323
Joined: 20/11/2011 21:38

#590 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by ljubijankic »

benzapen wrote: 24/09/2022 14:05 Pošto s kriminalnom organizacijom kakva je bh telecom ne mogu da se izborim, ovdje ću napisati s čim se susrećem već 3 mjeseca. Od juna mjeseca sam primjetio da mi se naplaćuje usluga koju nisam nikad aktivirao niti koristio. Usluga moja web tv streaming. 10 km svaki mjesec. Podnio sam reklamaciju na račune koji su odbijeni zbog navodnog isteka probnog besplatnog perioda. Uslugu moja web tv napominjem sam imao aktiviranu (5 km mjesečno). Na mom web portalu usluga streaming nije nikad ni bila aktivna o čemu imam screenshot. Već zadnje 2 sedmice pokušavam da deaktiviram uslugu koja nije ni bila aktivna (streaming) pozivom na broj 1444 i odlascima na više šaltera telecoma. I svaki put dobijem isti odgovor da ne mogu deaktivirati zato što usluga nije aktivna. A na računu svaki mjesec dolazi 10 km za tu uslugu. Trenutno imam 6 telefona za koje plaćam redovno račune (između 300 - 400 km svaki mjesec) i sve ću otkazati čim mi istekne rok trajanja ugovora (5 mjeseci) za 2 broja. Ostale što nemam ugovore ili su istekli ću otkazati sljedeće sedmice. Zamolio bih bilo koga da ima informaciju da je podijeli sa mnom kako mogu deaktivirati uslugu moja web tv streaming koja nije aktivna ali za koju me redovno kriminalna organizacija tereti svaki mjesec 10 km. Unaprijed se zahvaljujem svakom ko bi me mogao usmjeriti kako da to učinim.
Ja bi prestao placati racune, a ako odete na sud imas dokaz da ti naplacuju uslugu koje nisi aktivirao. Ja imao slican problem, nisam placao racune oni prijetili sudom a na kraju nista se nije desilo. Inace bjezi od te ciganije sto dalje
User avatar
ElRe
Posts: 10793
Joined: 12/12/2011 11:28

#591 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by ElRe »

Prema insajderskim informacijama iz bivšeg Elta Kabela, F1 se nakon Sport Kluba (2023/24 sezona) seli na Arena Sport kanale.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#592 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by laserShow »

benzapen wrote: 24/09/2022 14:05 a. I svaki put dobijem isti odgovor da ne mogu deaktivirati zato što usluga nije aktivna.
Ja stvarno ne komtam nase ljude. Imas li ovo u pisanoj potvrdi, da ne mozes deaktivirati uslugu jer nije aktivna? Ako imas, slucaj je vrlo jasan i zna se u ciju korist :)

Ako nemas, posaljes im dopis da ti navedu kada je usluga aktivirana, kada je podnesen zahtjev da se deaktivira, te koje je rjesenje. I to sve u pisanoj formi.

Ne kontam kako ne mozete rijesiti ovako banalne stvari koje su ili crne, ili bijele. Nema izmedju. Ili koristis, ili ne koristis.
ljubijankic wrote: 24/09/2022 18:12 Ja bi prestao placati racune
Najgori moguci savjet, prestati placati racune.
Dzontra_Volta
Posts: 6481
Joined: 20/01/2011 11:10

#593 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Dzontra_Volta »

ElRe wrote: 27/09/2022 09:32 Prema insajderskim informacijama iz bivšeg Elta Kabela, F1 se nakon Sport Kluba (2023/24 sezona) seli na Arena Sport kanale.
Sezone u F1 nisu baš kao sezone u drugim ekipnim sportovima. Ne postoji sezona formule 1 2023/24. Vidi sa insajderima malo detaljnije.
markopd
Posts: 880
Joined: 01/12/2019 23:08

#594 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by markopd »

ElRe wrote: 27/09/2022 09:32 Prema insajderskim informacijama iz bivšeg Elta Kabela, F1 se nakon Sport Kluba (2023/24 sezona) seli na Arena Sport kanale.
Inače,iz Elte su uvijek bili "pouzdani" insajderi. :-D
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#595 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by MTV »

Sad je Elta supernova :P
markopd
Posts: 880
Joined: 01/12/2019 23:08

#596 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by markopd »

MTV wrote: 27/09/2022 15:29 Sad je Elta supernova :P
"Vuk dlaku mijenja,ali ćud nikada!".
User avatar
Reuf-Refko
Posts: 330
Joined: 10/01/2014 10:14

#597 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Reuf-Refko »

Planiram se prebacit sa Telemaha na BH Telecom, zanima me internet BH Telecom ako bi uzeo Premium paket kakva su iskustva?

Hoću ove da izbacim jer nema utakmica, a traže 69KM za premium paket, dok u Telecomu 67KM...

Ostalo sve imaju isto, vraćanje kanala, android box, HBO max itd...

Ne znam ima li još kakvih začkoljica

Ovi što imaju Moju Tv kakva su iskustva?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#598 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by -Chesterfield- »

Reuf-Refko wrote: 28/09/2022 11:41 Planiram se prebacit sa Telemaha na BH Telecom, zanima me internet BH Telecom ako bi uzeo Premium paket kakva su iskustva?

Hoću ove da izbacim jer nema utakmica, a traže 69KM za premium paket, dok u Telecomu 67KM...

Ostalo sve imaju isto, vraćanje kanala, android box, HBO max itd...

Ne znam ima li još kakvih začkoljica

Ovi što imaju Moju Tv kakva su iskustva?
Ima začkoljica. Ista je cijena za brzinu interneta od 200 Mbps i od 10 Mbps. Odnosno plaćaš isto. Ako nemaš tehničke mogućnosti pustiti će ti ovu minimalnu brzinu. A maksimalna je rezervisana za one koji imaju optiku. Ako si ti jedan od tih odlično. Ja bih prešao bez razmišljanja...
semsasuljakovic
Posts: 1998
Joined: 02/08/2015 21:30

#599 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by semsasuljakovic »

Samo pijana osoba može preći s Telemacha na Telecom, odnosno osoba kojoj Telemach pruža katastrofalnu uslugu pa mu je Telecom izgledna alternativa.
Samo imaj na umu da ti, kod bilo kakvog kvara kad si korisnik Telecoma, treba štela da ti se kroz 10 dana izađe otkloniti taj kvar. Dok kod Telemacha taj rok je realnih 24 sata bez obzira je li ti babo neki faktor u stranci ili ne.
User avatar
Reuf-Refko
Posts: 330
Joined: 10/01/2014 10:14

#600 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Reuf-Refko »

-Chesterfield- wrote: 28/09/2022 11:50
Reuf-Refko wrote: 28/09/2022 11:41 Planiram se prebacit sa Telemaha na BH Telecom, zanima me internet BH Telecom ako bi uzeo Premium paket kakva su iskustva?

Hoću ove da izbacim jer nema utakmica, a traže 69KM za premium paket, dok u Telecomu 67KM...

Ostalo sve imaju isto, vraćanje kanala, android box, HBO max itd...

Ne znam ima li još kakvih začkoljica

Ovi što imaju Moju Tv kakva su iskustva?
Ima začkoljica. Ista je cijena za brzinu interneta od 200 Mbps i od 10 Mbps. Odnosno plaćaš isto. Ako nemaš tehničke mogućnosti pustiti će ti ovu minimalnu brzinu. A maksimalna je rezervisana za one koji imaju optiku. Ako si ti jedan od tih odlično. Ja bih prešao bez razmišljanja...
Odakle mi optika...? Imam kablovsku ko i svako u zgradi.
Post Reply