BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

Posmatrac_007
Posts: 418
Joined: 12/01/2012 11:36

#7101 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Posmatrac_007 »

Jel moguce na osnovu izgleda znati da li je kartica SIM ili USIM?
To mi nikako nije jasno. Vecina sad daje 3u1 kartice pa ne znam da li to odmah znaci da je kartica USIM ili?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#7102 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by ing-ecc »

Posmatrac_007 wrote:Jel moguce na osnovu izgleda znati da li je kartica SIM ili USIM?
To mi nikako nije jasno. Vecina sad daje 3u1 kartice pa ne znam da li to odmah znaci da je kartica USIM ili?
samo na osnovu mikroizgleda :D čip je bitan, ne s vanjske strane nego iznutra :)
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#7103 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Fauja Singh »

Pretplatnik sam BH Telekoma jos od vremena Nokie 3210, ali zbog njihove ponude mobitela cu najvjerovatnije preci na Eronet.
Naime, ne svidja mi se sto unazad par godina BH Telekom fura politiku da flagship uredjaje mozes kupiti samo na tarifama od MIDI 30, nista vise od paketa MINI 15, sto je meni realno debilski.
Ima nas kojima je mjesecno 20-tak KM na pozive i poruke sasvim dovoljno i to uredno placamo pa zasto ne mozemo kupiti ovogodisnji ili cak proslogodisnji flagship na rate?
Plus evo sto gledam da oni Samsung S9 cak nemaju ni na stanju dok Eronet ne da ima S9 nego ima cak i S8.
Mislim debilska im je politika, i dok sam mogao na Mini 15 kupiti flagship sjecam se da sam morao povlaciti veze da bi ga kupio jer nikad nema na stanju.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7104 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by drndalo »

Ja sam presao sa njihove mreze zbog necjenjenja mojih 20 godina pretplate... Nekad 50, nekad 30, nekad 15, ali 20 godina... Malo li je ?

Sto se S9 tice, neki dan su ih imali na stanju, mislim 13-14 kom. iako su na web-u pisali da nemaju... Znam jer sam uzimao firmi nesto takvo... S obzirom da oni koji traze tako sto sad vise ganjaju S10, mislim da ce S9 biti jos neko vrijeme.

Nisam siguran, pa provjeri, ali mi se cini da sto se hardware-a tice, S10e koji su isto tako imali na stanju ima vise memorije/RAM-a od S9, koji je bio skuplji od S10e... Jedino sto je S9 imao onaj Edge(valjda) ekran, a S10e ravni...
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#7105 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Fauja Singh »

Evo sad sam malo gledao oba uredjaja i S10e nema na BH telekomu na mom paketu (Mini 15)
Ima na MIDI 30 i na 24 rate dodje 49 KM mjesecno.
Isti telefon je u Eronetu na paketu Super 15 mjesecna rata 48 KM.
Galaxy S9 kao sto rekoh nema u BH Telekomu, pogotovo ne na mom paketu, a na Eronetu je rata 43 KM.
Zanimljiv mi je i S8 koji je u Eronetu snizen i sad je na rate 27 KM mjesecno.
Kupio bi ga za poklon ljepsoj polovini koja trenutno ima stari A5 2015 i kontam da bi i S8 bio veliki upgrade.
Uglavnom u toku radne sedmice cu podnijeti zahtjev za prenos broja u Eronet a u medjuvremenu cu vidjeti koji cu uredjaj uzeti.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#7106 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Heller »

Hercegoviina wrote:Iskoristi bombasticnu akciju dokupa neogranicenog interneta! Aktiviraj Flat internet 1 dan-2 KM pozivom *108*6*0# ili Flat internet 5 dana-5 KM pozivajuci*108*7*0#. Uzivaj u neogranicenoj internet zabavi sve do 20. maja!
Jebo im fair use mater
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#7107 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vojopd »

Fauja Singh wrote:Evo sad sam malo gledao oba uredjaja i S10e nema na BH telekomu na mom paketu (Mini 15)
Ima na MIDI 30 i na 24 rate dodje 49 KM mjesecno.
Isti telefon je u Eronetu na paketu Super 15 mjesecna rata 48 KM.
Galaxy S9 kao sto rekoh nema u BH Telekomu, pogotovo ne na mom paketu, a na Eronetu je rata 43 KM.
Zanimljiv mi je i S8 koji je u Eronetu snizen i sad je na rate 27 KM mjesecno.
Kupio bi ga za poklon ljepsoj polovini koja trenutno ima stari A5 2015 i kontam da bi i S8 bio veliki upgrade.
Uglavnom u toku radne sedmice cu podnijeti zahtjev za prenos broja u Eronet a u medjuvremenu cu vidjeti koji cu uredjaj uzeti.
Raspitaj se prvo kolika ti je prva rata u eronetu. Za s10+ pisalo da je 320 KM, a u stvari moras platiti od 500-700 KM, zavisi koliko procjene, jer sam na supernet25 i prosjecni racun je oko 30, 35 KM. Sve moze na papiru, ali u praksi nije tako...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7108 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Na Mtel-u se XY sedmicna tarifa mora deaktivirati jer se obnavlja cak i kad istekne. Nisam bas zadovoljan sa njom jer cesto veza puca na njoj i slabija je malo brzina na njoj.
toooka
Posts: 110
Joined: 15/02/2016 08:12

#7109 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by toooka »

diablobih wrote:
lenanimra wrote:
nova_ja wrote:Zadovoljna Mtelom, na pretplati sam, trosim puno neta, sa sam na tarifi S net +, sa 20 giga interneta :-D
mtel i pretplata jedno ti reknu prije potpisa ugovora a kad stigne racun ograde se tako da su premazani u vise slojeva s tom pretplatom
Meni sve normala dosad, nekoliko mjeseci proslo, sve ista cijena, a to je ona 16+ haman 17 KM.

Prvi mjesec sam, jer mi je predlozila tako radnica predao pred kraj mjeseca, jer im kao sistem ne moze odmah prepoznati popust i doslo 2 KM. Ovi ostali sve ide kako pise u ugovoru.
Meni nisu mogli pustiti red kraj mjeseca, nego su kao zbog tehničkih problema pustili signal 05.02.2019. i prvi račun stigao 29,36 KM. Rekoše mi od idućeg mjeseca pretplata je ono 17 KM kako je pisalo i na akciji. Evo sad gledam na mom računu (ono na stranici mojmtel) stoji, neizmireno 28,65 KM a znam da nisam puno razgovarao... Poprilično sam razočaran ako bude neko njihovo muljanje....
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#7110 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

toooka wrote:
Meni nisu mogli pustiti red kraj mjeseca, nego su kao zbog tehničkih problema pustili signal 05.02.2019. i prvi račun stigao 29,36 KM. Rekoše mi od idućeg mjeseca pretplata je ono 17 KM kako je pisalo i na akciji. Evo sad gledam na mom računu (ono na stranici mojmtel) stoji, neizmireno 28,65 KM a znam da nisam puno razgovarao... Poprilično sam razočaran ako bude neko njihovo muljanje....
Ne znam, meni je sve u redu. Nijednom prekoracio, osim u martu, i tu ce me izaci 19.11 KM. Ostalo sve kako i dogovoreno.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7111 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by drndalo »

Meni su rekli jer nismo uspjeli poceti od pocetka mjeseca s ovom akcijom, da ce mi prvi racun doci po punoj cijeni, a iduci mjesec pocinje 50% popusta po ugovoru, i traje 24 mjeseca...
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#7112 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Evo m:tel pustio LTE mrežu u Tuzli.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7113 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Sta to znaci. Je li ostaje ista ponuda. Hoce li se rastetetiti 3G mreza itd.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#7114 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

m:tel je ovo čini se najspremnije dočekao, na portalu objavili da je 4G već u komercijalnoj upotrebi.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#7115 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Tesla Edison »

„Zahvaljujemo nadležnim institucijama koje su konačno omogućile primjenu LTE tehnologije i mobilne mreže četvrte generacije. Sama činjenica da BiH više nije jedina zemlja u Evropi kojoj su nedostajali pravno-formalni uslovi za primjenu 4G mreže, govori o odnosu nadležnih institucija prema potrebama građana ove zemlje“, navode iz kompanije m:tel koja je odavno uvidjela potrebe svojih korisnika i još prije šest godina se i kadrovski i tehnički spremila za primjenu nove tehnologije.
„U savremenim zemljama 4G mreža je tema koja se podrazumijeva. Ono što bi svakako privuklo našu pažnju je viši nivo razvoja i pružanja usluga našim korisnicima kao što je primjena 5G mreže. Iskreno se nadamo da nadležnim institucijama neće trebati novih šest godina za odluku o mobilnoj mreži pete generacije“, poručili su iz m:tel-a.
http://www.mtel.ba
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#7116 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

Hahaha, odmah udarili na vladu da im pusti i 5G :D Tako treba.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#7117 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Tesla Edison »

diablobih wrote:Hahaha, odmah udarili na vladu da im pusti i 5G :D Tako treba.
Da, samo se još ne zna ništa o 5G :D

Ne zna se ni koji standard će se koristiti, na kojim frekvencijama, koja je ITU oznaka,....

Ima nekoliko testnih 5G mreža u SAD-u i J. Koreji ali i ako te mreže budu komercijalno u upotrebi, sumnjam da će na tom istom standardu raditi i u Evropi.

A nije još proizveden ni 5G telefon osim S10 plus ali će njegov 5G modem raditi samo na južnokorejskoj mreži.

Dakle, puno će vode proteći Miljackom dok ne dođe pravi, standardizovani 5G kao što su to sada 3G i 4G.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#7118 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Heller »

Mtel u Tuzli krenuo 4G. Mada brzina je 20/5.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#7119 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Heller »

escobar__ wrote:Evo m:tel pustio LTE mrežu u Tuzli.
Kakve su ti brzine, jel treba mijenjati karticu, moja je stara nekih šest mjedeci.
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#7120 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vojopd »

Mtel brzina u BL kod zgrade rtrs-a 23/6. Nisu slagali, 10 puta ce biti veca, inace je 3Mbps :D

Ne znam koji je telefon u pitanju.
https://youtu.be/FnW3j0TQDLk
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#7121 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Heller wrote:
escobar__ wrote:Evo m:tel pustio LTE mrežu u Tuzli.
Kakve su ti brzine, jel treba mijenjati karticu, moja je stara nekih šest mjedeci.
Nisam na m:telu.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#7122 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Heller »

vojopd wrote:Mtel brzina u BL kod zgrade rtrs-a 23/6. Nisu slagali, 10 puta ce biti veca, inace je 3Mbps :D

Ne znam koji je telefon u pitanju.
https://youtu.be/FnW3j0TQDLk
Kod mene obično 7-7,5 sad ide do 25/6 max, prosjek 20/6.
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#7123 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vojopd »

Ma zavisi kako gdje, u BL je mtel ocajan, ali pokrivenost je najbolja.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#7124 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Tesla Edison »

Još je ovo izgleda sve u testnoj fazi. Treba dati vremena, ispeglaće se ovo sve.
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#7125 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vojopd »

Moze li se potpisati ugovor na godinu dana u mtelu, ovaj s net + paket sa 20GB neta?
Post Reply