BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#7001 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

avaks wrote:64kbps, svi osim najskupljih paketa na pretplati :mrgreen:
Pa eto opet je duplo više kod GOfree nego kod svih ostalih :-D
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#7002 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dejang93 »

Ako neko nije vidio, haloo uveo kao stalnu ponudu internet opcije kako slijedi:

2GB 24h = 1KM
2GB 7 dana = 3KM
4GB 30 dana = 8KM

šteta samo što nemaju flat opciju.
Takođe, do kraja ovog mjeseca još traje akcija u m:telu za prenos broja i za korisnike dopune (koji su na dopuni duže od 3 mjeseca) a pređu na pretplatu, dobijaju 100min, 10000sms, besplatan poziv prema jednom broju, 50 mts min, 20GB neta, 1GB roming neta za 17KM.

Dodatno, pošto sajt edopuna.ba više ne radi. Ima li još negdje da se online dopuni Gofree broj? Jel neko pokušavao sa m:tel-ovog sajta jer je 067 numeracija m:tel-a?
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#7003 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Ja sam bas navikao na ovu bht akciju sa internetom, odlicno je. Samo kad bi je ostavili kao stalnu ponudu ne bi imali konkurenciju, ali znajuci njih sumnjam. Vidim samo da su je produzili do sredine marta.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#7004 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by thekupus »

fusion_ba wrote:Ja sam bas navikao na ovu bht akciju sa internetom, odlicno je. Samo kad bi je ostavili kao stalnu ponudu ne bi imali konkurenciju, ali znajuci njih sumnjam. Vidim samo da su je produzili do sredine marta.
a koja je akcija? Nisam upratio.


Ne znam zašto ne stave opet 2 GB -7 dana- 3KM, to su u jednom periodu imali, odlično je bilo
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#7005 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

thekupus wrote:
fusion_ba wrote:Ja sam bas navikao na ovu bht akciju sa internetom, odlicno je. Samo kad bi je ostavili kao stalnu ponudu ne bi imali konkurenciju, ali znajuci njih sumnjam. Vidim samo da su je produzili do sredine marta.
a koja je akcija? Nisam upratio.


Ne znam zašto ne stave opet 2 GB -7 dana- 3KM, to su u jednom periodu imali, odlično je bilo
1GB, 2 dana, 2 KM
10GB, 1 dan, 2 KM
10GB, 7 dana, 5 KM

realno vrhunska ponuda
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#7006 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by thekupus »

možda jeste, al meni nikako ne odgovara

Nije loše ako hoćeš da gledaš neki film ili netflix preko telefona, a nemaš wi-fi
vojopd
Posts: 1798
Joined: 28/05/2018 18:14

#7007 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vojopd »

Vrhunska ponuda nema sta, kao i mtelova. :lol:
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#7008 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

vojopd wrote:Vrhunska ponuda nema sta, kao i mtelova. :lol:
sta je problem u ponudi, s obzirom da je za ultru i bez ugovorne obaveze odlicna je
samo je steta sto ce je vjerovatno ukinuti
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#7009 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

fusion_ba wrote:
vojopd wrote:Vrhunska ponuda nema sta, kao i mtelova. :lol:
sta je problem u ponudi, s obzirom da je za ultru i bez ugovorne obaveze odlicna je
samo je steta sto ce je vjerovatno ukinuti
Brzina, barem kod onoga sto je vec tu "akciju" iskoristio, kolika je tebi?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7010 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Kod mene Mtel oko 3. XY tarifa. Kolika je ova na BHT-u.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#7011 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

Svi koji u periodu od 20.02.-20.04. podnesu zahtjev za prijenos broja u Eronet (uz ugovor na 24 mjeseca), produlje postojeci ugovor na 24 mjeseca ili potpisu novi ugovor na 24 mjeseca dobijaju duplo vise ukljucenog internet prometa na svim Super tarifama kroz cijeli ugovorni period.

Ovo vrijedi i za SimOnly ponudu tako da je sada uz opciju Super Gigabajti za 23,40 KM moguce dobiti 125 minuta za razgovore prema svima, 1000 poruka i 25 GB interneta.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#7012 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by agent_zero »

.

(pogrešna tema)
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#7013 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

diablobih wrote: Brzina, barem kod onoga sto je vec tu "akciju" iskoristio, kolika je tebi?
Jeste sporije od standardnog, ali varira 6-10 Mbps sto je meni sasvim dovoljno za mobilni net. Brze od toga za mobilni mi uopste ne treba. :-D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7014 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

fusion_ba wrote:
diablobih wrote: Brzina, barem kod onoga sto je vec tu "akciju" iskoristio, kolika je tebi?
Jeste sporije od standardnog, ali varira 6-10 Mbps sto je meni sasvim dovoljno za mobilni net. Brze od toga za mobilni mi uopste ne treba. :-D
Ovo BHT. Pa duplo brze od Mtel-a onda. Kako ja vidim. Kod mene Mtel 3-6 vecinom.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#7015 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Ovo sa haloo prenosom interneta je odlicno 40GB na zalihi :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7016 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

thekupus wrote:možda jeste, al meni nikako ne odgovara

Nije loše ako hoćeš da gledaš neki film ili netflix preko telefona, a nemaš wi-fi
Tesko da ces s tom brzinom sto oni imaju ista postici od toga navedenog
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7017 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Moze se. Ja to radim. Istina rezolucija treba da je oko 720. Iako nije tema ali izgleda je na nekim serverima veca brzina interneta. Mene kad prebaci na Banjalucki server i jos neke servere bude veca brzina a kad su u Tuzli serveri manja bude brzina. Valjda manje i vise korisnika, sta li vec?
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#7018 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by The BEN10 »

Cupko_ wrote:Svi koji u periodu od 20.02.-20.04. podnesu zahtjev za prijenos broja u Eronet (uz ugovor na 24 mjeseca), produlje postojeci ugovor na 24 mjeseca ili potpisu novi ugovor na 24 mjeseca dobijaju duplo vise ukljucenog internet prometa na svim Super tarifama kroz cijeli ugovorni period.

Ovo vrijedi i za SimOnly ponudu tako da je sada uz opciju Super Gigabajti za 23,40 KM moguce dobiti 125 minuta za razgovore prema svima, 1000 poruka i 25 GB interneta.
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... raj_tarifu

U čemu je kvaka sa eronet ponudom? Nekako mi izgleda previše super i jefina - imam ULTRA broj u BH Telekomu, razmišljam da prenesem svoj broj i nekoliko članova porodice. Ne razgovaram mnogo na mobitel. Kakve su im cijene poziva prema drugim mrežama, a kakve u okviru neke grupe (ako ju je moguće kreirati)?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#7019 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by perfect_guy »

The BEN10 wrote:
Cupko_ wrote:Svi koji u periodu od 20.02.-20.04. podnesu zahtjev za prijenos broja u Eronet (uz ugovor na 24 mjeseca), produlje postojeci ugovor na 24 mjeseca ili potpisu novi ugovor na 24 mjeseca dobijaju duplo vise ukljucenog internet prometa na svim Super tarifama kroz cijeli ugovorni period.

Ovo vrijedi i za SimOnly ponudu tako da je sada uz opciju Super Gigabajti za 23,40 KM moguce dobiti 125 minuta za razgovore prema svima, 1000 poruka i 25 GB interneta.
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... raj_tarifu

U čemu je kvaka sa eronet ponudom? Nekako mi izgleda previše super i jefina - imam ULTRA broj u BH Telekomu, razmišljam da prenesem svoj broj i nekoliko članova porodice. Ne razgovaram mnogo na mobitel. Kakve su im cijene poziva prema drugim mrežama, a kakve u okviru neke grupe (ako ju je moguće kreirati)?
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... tplatu-s21
za Super tarife koje pominje tu, imaš određeni broj minuta/poruka/interneta u cijeni, sve preko toga se plaća po cijenama ispod
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#7020 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by The BEN10 »

perfect_guy wrote:
The BEN10 wrote:https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... raj_tarifu

U čemu je kvaka sa eronet ponudom? Nekako mi izgleda previše super i jefina - imam ULTRA broj u BH Telekomu, razmišljam da prenesem svoj broj i nekoliko članova porodice. Ne razgovaram mnogo na mobitel. Kakve su im cijene poziva prema drugim mrežama, a kakve u okviru neke grupe (ako ju je moguće kreirati)?
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... tplatu-s21
za Super tarife koje pominje tu, imaš određeni broj minuta/poruka/interneta u cijeni, sve preko toga se plaća po cijenama ispod
Pa dobro, izgleda onako prilično povoljno. Rekoh da nema nešto skriveno, da te cijene poziva prema drugim mrežama nisu naročito skuplje, obračunska jedinica nepovoljna. Ili šta već može biti zakukuljeno.

Uglavnom, ovo su paketi sa obaveznom pretplatom na 24 mjeseca?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7021 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

The BEN10 wrote:
perfect_guy wrote:
The BEN10 wrote:https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... raj_tarifu

U čemu je kvaka sa eronet ponudom? Nekako mi izgleda previše super i jefina - imam ULTRA broj u BH Telekomu, razmišljam da prenesem svoj broj i nekoliko članova porodice. Ne razgovaram mnogo na mobitel. Kakve su im cijene poziva prema drugim mrežama, a kakve u okviru neke grupe (ako ju je moguće kreirati)?
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... tplatu-s21
za Super tarife koje pominje tu, imaš određeni broj minuta/poruka/interneta u cijeni, sve preko toga se plaća po cijenama ispod
Pa dobro, izgleda onako prilično povoljno. Rekoh da nema nešto skriveno, da te cijene poziva prema drugim mrežama nisu naročito skuplje, obračunska jedinica nepovoljna. Ili šta već može biti zakukuljeno.

Uglavnom, ovo su paketi sa obaveznom pretplatom na 24 mjeseca?
evo ja licno koristi ovu Super 25 Net vec duze vrijeme

Trenutna potrošnja: 15,94 KM
Trenutni ukupni dug: 0 KM
Iznos posljednjeg računa: 36,49 KM
Pozivi Preostalo minute: 42 od ukupno 125
Poruke Preostalo SMS: 981 od ukupno 1000
MI 15GB Preostalo MB: 7588,92 od ukupno 15360
Roaming Internet 1000MB Preostalo MB: 524,49 od ukupno 1000
MI 5GB Preostalo MB: 3207,11 od ukupno 5120
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#7022 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by armminn »

Isplati li se preci u mtel ova akcija snet sa 20 gb interneta jer sam trenutno na pretplati bh telecoma mini.
Misljenja mane itd ????
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#7023 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

armminn wrote:Isplati li se preci u mtel ova akcija snet sa 20 gb interneta jer sam trenutno na pretplati bh telecoma mini.
Misljenja mane itd ????
Ja presao prije nekoliko mjeseci, meni se bas isplati. Ne mogu potrositi internet iako gledam stalno youtube, a poziva taman.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7024 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Koliko SIM kartica vazi na Haloo telekomu kojoj je istekao kredit? Godinu ili ?
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#7025 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dejang93 »

armminn wrote:Isplati li se preci u mtel ova akcija snet sa 20 gb interneta jer sam trenutno na pretplati bh telecoma mini.
Misljenja mane itd ????
Ako odlučiš preći, još sutra važi akcija za ovu S net tarifu sa 50% popusta na 24 mjeseca. Od 04. marta akcija sa 50% popusta na pretplatu obračunavaće se samo 12 mjeseci.
Post Reply