BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

Posmatrac_007
Posts: 417
Joined: 12/01/2012 11:36

#6601 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Posmatrac_007 »

Da, tako je bila akcija, i ja sam mislio da ako se želi na mtel i ovih 20gb da se mora biti na nekom postpaidu. Čak sam išao i u mtel i tako su mi rekli i potvrdili da ta akcija traje do kraja novembra i da se mora sa postpaida i ne može sa pripeida. Međutim u posljednjih nekoliko dana vidim na mtel sajtu da su sada za sve omogućili ko želi 20GB i potpiše ugovor na 2 godine može za 17KM. Student paket nije postpaid tako da oni na šalteru ne griješe, on više pripada Ultri. Tako da pošto na mtelu ne mora postpaid samo pređeš na ultru, mislim da se plaća 5KM i onda ti za prelazak na mtel treba samo IMSI broj ako već ne piše na sim kartici. Ako nisi ranije koristio mtel samo uzmi u obzir, da se ne iznenadiš, mtel/gofree mreža nije stabilna kao BHT u smislu da možeš sa nekim pričati na viberu i drugim voip servisima, brzine su ok i može se surfati odlično ali iz nekog razloga, namjerno ili ne od strane mtela, pozivi na viberu i ostalim voip servisima su skoro nemogući. BHT je to na neki način ispeglao, ne znam kako. Eronet/ halo rade bolje od mtela ali i kod njih mi se dešava da nakon recimo 5 min razgovora na viberu potpuno stane na oko 5 sekundi pa se nastavi poziv i tako stalno. Kada se uvede 4G mislim da će ova ponuda mtela biti top jer bi i ping trebao da se stabilizuje :)
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6602 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

Nije ni prepaid, pitao ja. Prvi put da cujem, da paket koji mjesecno placas, i dobijas na racunu koliko i platis da to nije ni postpaid, a ni prepaid.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6603 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

Jutranje brzine na Eronetu :mrgreen:

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6605 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

fotoshop :lol: :lol: :lol:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6606 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

To kod vas pravi 3G izgleda, meni ni onaj čuveni hepek konverter ne može pomoć haha:
Image

Istekao mi ugovor ovaj mjesec svakako, odoh na BHT sve su prilike :izet:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6607 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

avaks wrote:To kod vas pravi 3G izgleda, meni ni onaj čuveni hepek konverter ne može pomoć haha:
Image

Istekao mi ugovor ovaj mjesec svakako, odoh na BHT sve su prilike :izet:
koliko placas ovu agoniju
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6608 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Super 15ka, duge dvije godine istekle :mrgreen:
Btw H+ je signal bio, mada zna prebaciti i na E... Uglavnom je par megabita brzina mada nije sve ni u tome, jednostavno su truba na manjim paketima (kao i ostali ruku na srce) ali probaću malo na BHT pa da vidimo kako će biti :thumbup:
Last edited by avaks on 16/10/2018 15:17, edited 1 time in total.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6609 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

avaks wrote:Super 15ka, duge dvije godine istekle :mrgreen:
cudno da je tako lose, kod mene je ona 25-ica net
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6610 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

A žalosno je da i taj paket nisu dirali 2 godine, nego uveli novi s 5giga neta umjesto da su ostavili 200 minuta i stavili 5GB ali ne :izet:
Kod Ere tek onaj Super 35 valja ali mi je puno i taj od 30KM mjesečno a pogotovo sada kad vidim da Mtel nudi puno bolje pakete.
Jedino što me ograničava kod njih je signal jer nema pokrivenost kao BHT i Ero gdje meni treba jbg. Da sam u Sarajevu ne bih se dvoumio ni sekunde.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6611 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

avaks wrote:A žalosno je da i taj paket nisu dirali 2 godine, nego uveli novi s 5giga neta umjesto da su ostavili 200 minuta i stavili 5GB ali ne :izet:
Kod Ere tek onaj Super 35 valja ali mi je puno i taj od 30KM mjesečno a pogotovo sada kad vidim da Mtel nudi puno bolje pakete.
Jedino što me ograničava kod njih je signal jer nema pokrivenost kao BHT i Ero gdje meni treba jbg. Da sam u Sarajevu ne bih se dvoumio ni sekunde.
ma ta 15-ka je bas slaba :(


neam pojma sta da ti kazem neni licno je dobar ovaj 25 net kogejg koristim privatno a od firme super 80
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6612 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Tesla Edison »

beni-bu-man wrote:
avaks wrote:To kod vas pravi 3G izgleda, meni ni onaj čuveni hepek konverter ne može pomoć haha:
Image

Istekao mi ugovor ovaj mjesec svakako, odoh na BHT sve su prilike :izet:
koliko placas ovu agoniju
Nije kod njih 3G već 3.9G ili H+ kako ga neki zovu. Maksimalna brzina 3G mreže je 0.3Mbit/s dok kod 3.9G (H+) maksimalna brzina je 40 Mbit/s.

Najveću brzinu u BiH ima mtel a pokrivenost će se poboljšati kada se uvede 4G i ne samo mtela već i ostalih operatera. Ne vrijedi trenutno ulagati u 3G koja je na izmaku.
vojopd
Posts: 1798
Joined: 28/05/2018 18:14

#6613 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vojopd »

Kakav crni mtel. Eronet ga sije u svakom pogledu, makar u Banjaluci....
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#6614 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Sva tri šiju u zavisnosti od područja na kom djeluju, odnosno gdje god nisu dominantni i nemaju opterećenu mrežu. Eronet je i u Tuzli beton u poređenju s Telekomom ali sam siguran da je u Grudama druga priča. :D
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6615 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by high_volume »

escobar__ wrote:Sva tri šiju u zavisnosti od područja na kom djeluju, odnosno gdje god nisu dominantni i nemaju opterećenu mrežu. Eronet je i u Tuzli beton u poređenju s Telekomom ali sam siguran da je u Grudama druga priča. :D
Nedavno sam boravio u Posušju. Sa SIM karticom BH Telecoma nisam uspio komunicirati čak ni sa uključenom roaming opcijom. Bile su mreže Eronet i Mtel, ali BHTelecom ne. Tako je isto i kad odem u područje isključive pokrivenosti Mtel-om.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6616 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Tesla Edison »

Kad dođe 4G sve će se to pokriti maksimalno kod sva tri operatera.
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#6617 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Znači nekad 2025.? Odlično.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#6618 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

Cupko_ wrote:
Cupko_ wrote:Svi !hej prepaid korisnici čiji se !hej račun u razdoblju od 12.10. do 10.12.2018. godine nadoplati s bonom kupljenim putem web stranice www.hteronet.ba ostvaruju pravo na promotivne bonus megabajte.

Putem HT ERONET web stranice bilo koji korisnik može sa Visa, Maestro ili MasterCard karticom, bez naknade, izvršiti nadoplatu !hej računa bonom pri čemu se iznos bona dodaje na glavni !hej račun.

U promotivnoj ponudi sudjeluju samo bonovi u cjelobrojnim vrijednostima od 2 do 25 KM, te bonovi vrijednosti 30, 35, 40, 45 i 50 KM. Sve nadoplate putem drugih prodajnih kanala ili usluga ne ulaze u ovdje opisanu promotivnu ponudu.

Za svaki kupljeni bon, tijekom vremenskog trajanja promocije, korisnik će dobiti 100 puta više MB bonusa od vrijednosti kupljenoga bona. Bonus MB vrijede 24h od trenutka dodjele, a po isteku 24h će biti izbrisani. Ukoliko prilikom nove dodjele Bonus MB korisnik već ima neiskorištene bonus MB, oni će se zbrojiti, a vrijeme valjanosti produljiti na 24h od zadnje dodjele

EDIT: ODGOĐENO.
Novi datum će biti objavljen naknadno.
escobar__ wrote:Pa ne znam ni ovaj datum ko je objavio jer ja osim tvog upisa na ovom forumu nisam vidio zvaničnu obavijest za to.
UPDATE: Akcija kreće večeras u 0:00 :)
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#6619 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

Uz prijenos broja u Eronet od 20.10. do 20.12. (planirano produženje do 20.01.2019.) i potpisivanje ugovora na bilo kojoj Super tarifi, na poklon dupli MB (GB) kroz cijeli ugovorni period.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#6620 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by smartXL »

Cuj bonus 24h...Msm da je to najkraci bonus ikad dodjenjen od sva tri operatera.

Il daj neke razumne dane il nemoj nikako
User avatar
DenyFilozof
Posts: 6
Joined: 04/01/2014 23:54

#6621 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by DenyFilozof »

Kao neko ko je trosio 200KM dopune, zadovoljan sam mtel paketom moj mix extra ili moj mix m ja mislim kako ga sada zovu, 46KM sa pdvom, 3000 minuta (470KM) na sve mreze 1000 poruka 4gb neta (2gb u srb i cg) svaki mjesec. Nemoguce potrositi dok ovaj nas pokusaj telekoma za 50KM daje 1000 min prema BH telecomu, kako velikodusno, jos kazu no limit xD

Edit: posto vidim dosta ljudi pita za MTEL signal, 4 god sam na mtelu signal je vrh po Sarajevu, Hercegovini, slabiji je na bjelasnici posle hotela marsal, bjele vode, sinanovici nema ga nikako, dok po Konjicu, Jablanici, Mostaru, Neumu, cjeli SBK i ZE Do (osim Olova), imaju odlican 3g signal, komercijalista sam i puno putujem, zaista cak ni po USK nije bilo problema.


Za manje potrosace preporucio bih extra plan 15 od eroneta, 15KM sa pdvom, 1gb neta, 20f minuta, 30+30 obracun, solidna tarifa.

Kome treba net mtel ubija ovih dana, 17.20KM, 100 min u BiH 1000sms i 20gb neta svaki mjesec.

Za ove nase Bošnje sto se boje ugovora jer ne znaju citati, (tipa eronet me prevario, potpiso sam ugovor, nisam ubacio karticu a racuni stizu xD) prebacite brojeve na haloo, 0,09f unutar mreze, 0,18 na sve mreze u biH i naravno 4gb 8KM mjesec dana 3g neta.
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#6622 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dejang93 »

@Cupko_ Od kud ti ove informacije za Eronet? Nije mi jasno zašto ove akcije ne oglašavaju na web sajtu...
NEGO, svi nešto pokušavaju, prave akcije, promovišu... samo Gofree! ni da makne skoro godinu dana...
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#6623 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

dejang93 wrote:@Cupko_ Od kud ti ove informacije za Eronet? Nije mi jasno zašto ove akcije ne oglašavaju na web sajtu...
https://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/kupi-bon/

Što se tiče akcije za dupli internet promet uz prijenos broja, vjerovatno će ići kampanja idući mjesec jer će biti još nekih benefita i izmjena u ovoj akciji, a ovo je tek krenulo od subote.
vojopd
Posts: 1798
Joined: 28/05/2018 18:14

#6624 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vojopd »

A hoce li vaziti za postojece korisnike ?
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#6625 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

vojopd wrote:A hoce li vaziti za postojece korisnike ?
Ova akcija je za prijenos broja iz druge mreze.
Post Reply