BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#6551 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by semirsar »

beni-bu-man wrote:
strucnjak99 wrote:bace ljudi provalu i niđe ih
gdje je to 20 GB za 17 KM na mtelu
Pretplata: S Net+
https://mtel.ba/Mobilna/Pretplata/Tarife
aj nek je i puna cijena od 34KM, koji je ekvivalent tom paketu kod bht i ere :mrgreen:
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#6553 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by thekupus »

stvarno wow, dođe mi odmah da uzmem

Samo, može li čovjek uopšte potrošiti 20 GB na 3g-u?

I šta je ono zaključak, kakav je signal mtela u Sarajevu i po Hercegovini, gdje se najviše krećem?
strucnjak99
Posts: 52
Joined: 08/06/2018 15:17

#6554 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strucnjak99 »

beni-bu-man wrote:
strucnjak99 wrote:bace ljudi provalu i niđe ih
gdje je to 20 GB za 17 KM na mtelu
Pretplata: S Net+
https://mtel.ba/Mobilna/Pretplata/Tarife
ovo fakat ubija, draaastičan napredak u ponudi
samo se bojim da nije kakva privremena ponuda, jednom su tako prije otprilike godinu na prepaidu davali 5 GB za 10 KM pa onda kasnije ukinuli, skontali da se zajebali
uglavnom sada jadnih 500 MB od bhtelekoma na MojMidi 15 (koji debilni naziv) izgleda kao zajebancija
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#6555 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by pepeljara »

thekupus wrote:stvarno wow, dođe mi odmah da uzmem

Samo, može li čovjek uopšte potrošiti 20 GB na 3g-u?

I šta je ono zaključak, kakav je signal mtela u Sarajevu i po Hercegovini, gdje se najviše krećem?

Ma moze se potrositi, al i dalje je sporooo, sporoo, uzasno sporoo...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6556 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

pepeljara wrote:
thekupus wrote:stvarno wow, dođe mi odmah da uzmem

Samo, može li čovjek uopšte potrošiti 20 GB na 3g-u?

I šta je ono zaključak, kakav je signal mtela u Sarajevu i po Hercegovini, gdje se najviše krećem?

Ma moze se potrositi, al i dalje je sporooo, sporoo, uzasno sporoo...
A sto bi moro potrositi ?
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#6557 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by pepeljara »

beni-bu-man wrote:
pepeljara wrote:
thekupus wrote:stvarno wow, dođe mi odmah da uzmem

Samo, može li čovjek uopšte potrošiti 20 GB na 3g-u?

I šta je ono zaključak, kakav je signal mtela u Sarajevu i po Hercegovini, gdje se najviše krećem?

Ma moze se potrositi, al i dalje je sporooo, sporoo, uzasno sporoo...
A sto bi moro potrositi ?
Ne mora, ali moze. npr radis upload hitni sa laptopa, hotspotas net za laptop, itd itd.. more stvari :)
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#6558 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

Svi !hej prepaid korisnici čiji se !hej račun u razdoblju od 12.10. do 10.12.2018. godine nadoplati s bonom kupljenim putem web stranice www.hteronet.ba ostvaruju pravo na promotivne bonus megabajte.

Putem HT ERONET web stranice bilo koji korisnik može sa Visa, Maestro ili MasterCard karticom, bez naknade, izvršiti nadoplatu !hej računa bonom pri čemu se iznos bona dodaje na glavni !hej račun.

U promotivnoj ponudi sudjeluju samo bonovi u cjelobrojnim vrijednostima od 2 do 25 KM, te bonovi vrijednosti 30, 35, 40, 45 i 50 KM. Sve nadoplate putem drugih prodajnih kanala ili usluga ne ulaze u ovdje opisanu promotivnu ponudu.

Za svaki kupljeni bon, tijekom vremenskog trajanja promocije, korisnik će dobiti 100 puta više MB bonusa od vrijednosti kupljenoga bona. Bonus MB vrijede 24h od trenutka dodjele, a po isteku 24h će biti izbrisani. Ukoliko prilikom nove dodjele Bonus MB korisnik već ima neiskorištene bonus MB, oni će se zbrojiti, a vrijeme valjanosti produljiti na 24h od zadnje dodjele
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6559 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by un1ted »

Pa i da ukinu ponudu raskidas ugovor bez penala.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23227
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6560 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Cekaj zar u svih telekoma nije H+ a ne 3G. Ne kontam ja to pa pitam. A ove ponude su dobre ali samo za ljude sa stalnim prihodom, pa i dobrim prihodom.

Nista dok se ne uvede 4G. A kakvi su ni tada nece dobru neku fer ponudu da dadnu.
blade234
Posts: 26
Joined: 11/01/2010 16:00

#6561 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by blade234 »

Cupko_ wrote:Svi !hej prepaid korisnici čiji se !hej račun u razdoblju od 12.10. do 10.12.2018. godine nadoplati s bonom kupljenim putem web stranice www.hteronet.ba ostvaruju pravo na promotivne bonus megabajte.

Putem HT ERONET web stranice bilo koji korisnik može sa Visa, Maestro ili MasterCard karticom, bez naknade, izvršiti nadoplatu !hej računa bonom pri čemu se iznos bona dodaje na glavni !hej račun.

U promotivnoj ponudi sudjeluju samo bonovi u cjelobrojnim vrijednostima od 2 do 25 KM, te bonovi vrijednosti 30, 35, 40, 45 i 50 KM. Sve nadoplate putem drugih prodajnih kanala ili usluga ne ulaze u ovdje opisanu promotivnu ponudu.

Za svaki kupljeni bon, tijekom vremenskog trajanja promocije, korisnik će dobiti 100 puta više MB bonusa od vrijednosti kupljenoga bona. Bonus MB vrijede 24h od trenutka dodjele, a po isteku 24h će biti izbrisani. Ukoliko prilikom nove dodjele Bonus MB korisnik već ima neiskorištene bonus MB, oni će se zbrojiti, a vrijeme valjanosti produljiti na 24h od zadnje dodjele
Super akcija sa jednom velikom manom "vrijede sam 24H" kad bi se stavilo do kraja mjeseca ili 10 dana e to bi vec bila odlicna akcija.

LP
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#6562 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kazo »

Mtel je napravio dosta dobru ponudu, ali sto neke reče za one sa redovnim prihodima, ipak treba dvije godine plaćati.
Ja cu vjerovatno uzeti ovu pretplatu od 11 KM, primamljivo je ovo 100 minuta prema svim mrežama, da ima malo vise interneta bilo bi odlično, ali evo vidim da je flat kad se potroši 150mb.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6563 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

kazo wrote:Mtel je napravio dosta dobru ponudu, ali sto neke reče za one sa redovnim prihodima, ipak treba dvije godine plaćati.
Ja cu vjerovatno uzeti ovu pretplatu od 11 KM, primamljivo je ovo 100 minuta prema svim mrežama, da ima malo vise interneta bilo bi odlično, ali evo vidim da je flat kad se potroši 150mb.
a za par markica vise, 20GB
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72773
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6564 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Velkoski »

Kakav im je signal po Sarajevu? Ovo se isplati odmah uzeti :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23227
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6566 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Signal u Zenici je dobar. Za Seher neznam. Ako je u ZE dobar onda je i u SA. I ovo od eroneta nije lose. Izgleda da se prebacuje kako sam iz zadnje recenice shvatio a ne da traje samo dan. Ali moraju se imati platezne kartice a ja to mamne.

B-mene znam da ima ponuda u Mtel-u 19 km, 20 giga. Mislim otici i uzeti na neobavezan period.

Pomakli smo se barem malo sto se tice ponuda. Ali BHT ne mrda. :shock:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#6567 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by AmirBaa »

a taman htio pitati za ovaj mtelov paket od 17 km, vidim jos se raje raspituje :) najvise me zanima kakav je signal u SA i ima li nekih skrivenih uvjeta ? ako je ok signal, 100% se prebacujem na ovo, jer izgleda predobro :thumbup:
User avatar
escobar__
Posts: 8874
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#6568 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Uzmeš prepay karticu, pronosaš pet, šest dana i vidiš kakva je situacija.
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6569 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by drndalo »

Dobar je signal u SA, ja na Bht, zena na Mtelu, ne primjetim bas da negdje ona nema signala kad ja imam i obratno... Tu je to negdje sa BHT...
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#6570 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

Vizionar 1985 wrote:Signal u Zenici je dobar. Za Seher neznam. Ako je u ZE dobar onda je i u SA. I ovo od eroneta nije lose. Izgleda da se prebacuje kako sam iz zadnje recenice shvatio a ne da traje samo dan. Ali moraju se imati platezne kartice a ja to mamne.

B-mene znam da ima ponuda u Mtel-u 19 km, 20 giga. Mislim otici i uzeti na neobavezan period.

Pomakli smo se barem malo sto se tice ponuda. Ali BHT ne mrda. :shock:
Nije 19 KM nego 16,96 i nije neobavezan period nego je to uz ugovor na 24 mjeseca bez uređaja.

EDIT: Ubrzo će i u Eronetu krenuti akcija na svim Super tarifama vezano za internet i to za sve one koji produže ugovor ili prenesu broj iz druge mreže.
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#6571 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kazo »

Na ovim paketima malo je mana sto je obracunska minuta.
Posmatrac_007
Posts: 417
Joined: 12/01/2012 11:36

#6572 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Posmatrac_007 »

Vizionar 1985 wrote:Cekaj zar u svih telekoma nije H+ a ne 3G. Ne kontam ja to pa pitam. A ove ponude su dobre ali samo za ljude sa stalnim prihodom, pa i dobrim prihodom.

Nista dok se ne uvede 4G. A kakvi su ni tada nece dobru neku fer ponudu da dadnu.
H+ je isto sto i 3G. Dosta ljudi to brka. Prva 3G mreza je radila na oko 384kbps, da bi kasnije prva nadogradnja H dovela brzinu na 7,2 Mbps a naredna nadogradnja H+ povecala brzine na 14 pa na 21Mbps. Medjutim, kada telefon radi u rezimu H i H+, tada je jaako velika potrosnja baterije pa je trebalo naci kompromis. Postignut je na nacin da kada telefon ne vuce podatke automatski prelazi u rezim 3G gdje trosi manje struje i tada pise 3G na ekranu. Cim nesto kliknes da otvoris ili telefon povuce promet, istog trenutka se prebacuje na H ili H+, zavisno sta je dostupno i tada je i brzina puno veca i ping stabilniji ali baterija se jako brzo trosi.
Tako da bilo da pise 3G ili H ili H+ ti si na mrezi trece generacije. Samo oznake E i G pripadaju mrezi druge generacije.
Procitao sam bezbroj puta kako se ljudi zale da im se mreza prebacuje sa 3G na H i kazu kako je nestabilan operater a to nema nikakve veze s vezom :-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6573 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

eo vam signala u SA, doduse ERONET mreza

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6574 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

Cupko_ wrote:
Nije 19 KM nego 16,96 i nije neobavezan period nego je to uz ugovor na 24 mjeseca bez uređaja.

EDIT: Ubrzo će i u Eronetu krenuti akcija na svim Super tarifama vezano za internet i to za sve one koji produže ugovor ili prenesu broj iz druge mreže.

Vise informacija molim :mrgreen:
Koristim Super 25 Net :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23227
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6575 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Cupko_ wrote:
Nije 19 KM nego 16,96 i nije neobavezan period nego je to uz ugovor na 24 mjeseca bez uređaja.

EDIT: Ubrzo će i u Eronetu krenuti akcija na svim Super tarifama vezano za internet i to za sve one koji produže ugovor ili prenesu broj iz druge mreže.
Ma ima samo internet 19 km, 20 giga. Neobavezan ugovor. Ima provjereno znam jer sam koristio to. Za Eronet ja kako skonta iz onog upisa samo plateznim karticama se moze dopuna uzeti na njihovoj stranici i onda dobije se bonus.

Znaci obje su ponude za ljude koji imaju stalna i stabilna primanja. Iako vecina ljudi u Bosni to nema, a nema ni platezne kartice.

Ovo za H+ ja sam fakat razumio po prici da je to 3.5G.

Ma uglavnom i ovo je napredak. A BHT stoji. Ni makac. :lol:
Post Reply