BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6376 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Nema na mtel stranici nista o tome. Kako to ide.
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#6377 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dejang93 »

@vještica hahahaha, je l' realno? Kad vidim ponude operatera u drugim zemljama, plače mi se :-D Što se tiče te vijesti na sajtu je nema, od kako su promjenili sajt, raspad je sistema!!! Evo link o toj ponudi - http://mondo.ba/a818598/m-tel/m-tel-Vij ... rnetu.html

Inače, dok u zemljama regiona već uveliko imaju ponude sa neograničenim min/sms-ovima ka svim mrežama ili barem neograničene minute u mreži, mi još uvijek raspravljamo da li je mizernih 100min ka svim mrežama ili nije. Skontao sam, bar u m:tel-u kada se poredi ponuda prepaid-a i postpaid-a za nekoga ko troši mjesečno do 30KM, više se isplati prepiad. Dovoljno je pogledati samo tarifne opcije... Žalosno, zar nebi postpaid trebao biti uveliko jeftiniji i povoljniji?
Ovde se više isplati uzeti mts karticu i za 30 km mjesečno dobijaju se neoggraničene min/sms-ovi ka Mts, m:tel CG i m:tel BiH mrežama kao i neograničen internet bez obaranja brzine. Ovo sve važi kada se korisnik nalazi na teritoriji BiH, CG a u Srbiji je klasična tarifa. Znači rominga nema u tri države. Neko će sada reći, a šta sa pozivima ka brojevima koji nisu u mtel mreži? Jeste, ali generalno kad se pogleda ova ponuda, jeftinije je biti i razgovarati u romingu nego u vlastitoj državi sa našim operaterima....
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#6378 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bitangeIprinceze »

vješalica wrote:Kakvaglupost u mtelu
Ako dopuniš3Km ili više kao dobićeš 2GB neta gratis
Ali to je nemoguće koristiti jer moraš imati već aktiviranu opciju neku dabi trošio gige
Ovo i mene zanima, ima li nesto i dopuna 10 KM a dobijesh 10GB za 15 dana ili neka slicna kombinacija? Sta znaci vec aktivirana opcija?
Ja nabavio neki mtelov prepaid broj i hocu da testiram. Ako sve ovo ne prodje jel okej ovo 3 GB/KM/dana?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#6379 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vješalica »

strucnjak99 wrote:to je bogami logično, zašto bi ti dao neko nešto baš džaba
slično je sad u haloo, ako aktiviraš neku od opcija interneta onda ti uduplaju, kupiš 2 GB za 8 KM. oni ti daju još 2 GB
znači stimulišu te bonusom/gratisom da kupiš internet što je sasvim ok, jer to je tako i kod kupovine bilo čega u marketima na primjer, ako kupiš jedan proizvod dobiješ gratis drugi ili nešto slično...neće ti niko dati proizvod onako džaba...svašta i kod naših ljudi, kako razmišljaju
Hahha o čemu ti?
Gratis nije džabe ali je plaćen,ako ti vrijedi račun i vrijedi do kraja mjeseva npr da imas gratis logižno je da ih možeš trošiti bez da aktiviraš opciju
Jednom plaćeno se ne uslovljava
Haloo ima retardizam da ako dopuniš gige,onda ako ti se poklope sa bonusom,trošiš prvo bonus,pa onda dokupljeno,i to,barem 50x brze potrošiš....
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#6380 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vješalica »

bitangeIprinceze wrote:
vješalica wrote:Kakvaglupost u mtelu
Ako dopuniš3Km ili više kao dobićeš 2GB neta gratis
Ali to je nemoguće koristiti jer moraš imati već aktiviranu opciju neku dabi trošio gige
Ovo i mene zanima, ima li nesto i dopuna 10 KM a dobijesh 10GB za 15 dana ili neka slicna kombinacija? Sta znaci vec aktivirana opcija?
Ja nabavio neki mtelov prepaid broj i hocu da testiram. Ako sve ovo ne prodje jel okej ovo 3 GB/KM/dana?
Znaci da ja sad npr aktiviram 3GB i dobijem gratis kad nadopunim racun 2GB
Kad mi istekne aktivirana opcija,ne mogu koristiti gratis
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#6381 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

http://mondo.ba/a818598/m-tel/m-tel-Vij ... rnetu.html

Nigdje ne pise da se mora imati aktiviran neki net paket. Mozda mora biti ona tarifa gdje nije onemogucen internet, opustencija/standardica ovo*ono...
strucnjak99
Posts: 52
Joined: 08/06/2018 15:17

#6382 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strucnjak99 »

vješalica wrote:
strucnjak99 wrote:to je bogami logično, zašto bi ti dao neko nešto baš džaba
slično je sad u haloo, ako aktiviraš neku od opcija interneta onda ti uduplaju, kupiš 2 GB za 8 KM. oni ti daju još 2 GB
znači stimulišu te bonusom/gratisom da kupiš internet što je sasvim ok, jer to je tako i kod kupovine bilo čega u marketima na primjer, ako kupiš jedan proizvod dobiješ gratis drugi ili nešto slično...neće ti niko dati proizvod onako džaba...svašta i kod naših ljudi, kako razmišljaju
Hahha o čemu ti?
Gratis nije džabe ali je plaćen,ako ti vrijedi račun i vrijedi do kraja mjeseva npr da imas gratis logižno je da ih možeš trošiti bez da aktiviraš opciju
Jednom plaćeno se ne uslovljava
Haloo ima retardizam da ako dopuniš gige,onda ako ti se poklope sa bonusom,trošiš prvo bonus,pa onda dokupljeno,i to,barem 50x brze potrošiš....
brkaš žabe i babe, kruške i jabuke
kod haloo bonus od 600 MB i povremene akcije gratis uduplavanja dokupljenih giga
a i sam bonus od 600 MB može bez neke dokupljene opcije interneta samo početnih 15 dana od aktiviranja nove sim, kasnije mora bit kupljena neka opcija interenta da bi važio i taj bonus od 600 MB
ponavljam, sasvim normalno da ljudi daju neki gratis samo onda kad već nepto kupiš, kako u telefoniji tako i u bilo čemu drugom
plati pa se klati jarane
strucnjak99
Posts: 52
Joined: 08/06/2018 15:17

#6383 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strucnjak99 »

bitangeIprinceze wrote:
vješalica wrote:Kakvaglupost u mtelu
Ako dopuniš3Km ili više kao dobićeš 2GB neta gratis
Ali to je nemoguće koristiti jer moraš imati već aktiviranu opciju neku dabi trošio gige
Ovo i mene zanima, ima li nesto i dopuna 10 KM a dobijesh 10GB za 15 dana ili neka slicna kombinacija? Sta znaci vec aktivirana opcija?
Ja nabavio neki mtelov prepaid broj i hocu da testiram. Ako sve ovo ne prodje jel okej ovo 3 GB/KM/dana?
vjerovo ti ili ne ima i to baš tako tako nekako
a to je Gofree
dva puta dokupiš opciju na 7 dana, po 2GB za 3 KM, što daje 4 GB za 6 KM i onda 4 puta opciju 1GB za 1 KM
sveukupno 8 GB za 10 KM na 14 dana !
ili 16 GB za 20 KM na mjesec dana
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6384 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Ne kontam ja ovo u vezi mtel-a bas najbolje. Recimo dopunim kredit za 5 km, dokupim 3 Gb, 3 dana ili sedmicnu ponudu i dobijem 5 Gb bonusa. Sveukupno 8 ili 6 Gb da potrosim za 10 dana. Jesam li shvatio ovo ili ne. :?:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6385 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

vješalica wrote:
Znaci da ja sad npr aktiviram 3GB i dobijem gratis kad nadopunim racun 2GB
Kad mi istekne aktivirana opcija,ne mogu koristiti gratis
Znaci mora se uzeti sedmicna ili mjesecna ponuda. Ona za 3 dana nemoze. Jesam li shvatio dobro.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#6386 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vješalica »

Može se uzeti za 3 dana
Ja sam dopunjavala tako
Inače im je loše što barem ja ne mogu da pronadjem kodove za provjeru stanja bonusa i potrošenpg neta
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#6387 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vješalica »

Vizionar 1985 wrote:Ne kontam ja ovo u vezi mtel-a bas najbolje. Recimo dopunim kredit za 5 km, dokupim 3 Gb, 3 dana ili sedmicnu ponudu i dobijem 5 Gb bonusa. Sveukupno 8 ili 6 Gb da potrosim za 10 dana. Jesam li shvatio ovo ili ne. :?:
Nisi :D
""""
1. Pozuri i dopuni svoj racun el. dopunom u iznosu od 3KM ili vise i iskoristi akciju u kojoj ti poklanjamo 2GB neta koje mozes trositi 15 dana! Vise 066101010"""""


Eh sada ja sam kupila 5KM i dobila poklon od 2GB
Ali ne mogu da ih koristim kad se prebavim na net
Aktiviram opciju 3gb 3 dana
I onda se troši taj bonus
Nema logike ali mislim da bi ih trebalo kontaktirati za info
Najgore je sto ne znam pronaći kod za provjeru stanja tpg bonusa
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6388 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

Pretplata i rijesen problem :mrgreen:
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#6389 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

*100# bi trebalo da je Moj meni mtel. *101# provjera racuna.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#6390 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vješalica »

nema te opcije da vidis stanje.gratis.giga na tim USSD kodovima
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6391 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Jbg-a ja se taman ponadao da je se napravio neki pomak u vezi ponuda. Kontao reko za peticu bi pola mjeseca dobio 8 ili 6 giga. A ne kao na Halu sada. Na njemu dobijem sada 4 gige za oko 10 dana za peticu.
Last edited by Sanjarko on 27/07/2018 19:29, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6392 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

vješalica wrote:
1. Pozuri i dopuni svoj racun el. dopunom u iznosu od 3KM ili vise i iskoristi akciju u kojoj ti poklanjamo 2GB neta koje mozes trositi 15 dana! Vise 066101010"""""


Eh sada ja sam kupila 5KM i dobila poklon od 2GB
Ali ne mogu da ih koristim kad se prebavim na net
Aktiviram opciju 3gb 3 dana
I onda se troši taj bonus
Nema logike ali mislim da bi ih trebalo kontaktirati za info
Najgore je sto ne znam pronaći kod za provjeru stanja tpg bonusa
Cekaj na onom linku za petaka pise da se dobija 5 giga bonusa koji traje deset dana. Za cenera, cener giga.

Trosi znaci prvo bonus pa propada ovo 3 gige. Jesam dobro shvatio? Ako ne potrosis.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6393 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Nemaš 4 sata 4G interneta i dobiješ povrat novca odnosno bezbroj giga jedan dan :-)
Za naše uhljebe je ovo nuklearna fizika još...

https://www.smartphonehrvatska.com/2018 ... upu-mrezi/
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#6394 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by MTV »

Kako bi nama dobro dosao jedan Tele2.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6395 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Da nam ponudi 100 minuta, 100 sms i 300MB neta za 15KM + PDV?! :lol:
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#6396 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Normalno, samo bi se prilagodio bh tržištu :-D
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#6397 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by MTV »

Oni su u HR prvi uveli flat na 4G uz normalnije cijene.

Mada ste i u pravu samo bi se stopili sa ova 3. Tuga.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6398 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

A ne može po Ustavu 4ti ali nikako :lol:
Jedino da kupi neku od troglave aždaHe pa da se ona utopi što veliš, a nama krajnjim korisnicima ništa kao i obično.
Virtuelni se malo koprcaju ali sve tankosava, akcije tu i tamo i to je sve :bih:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6399 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Jbg-a nece ovo kod nas jos ko zna koliko dugo a mozda ni tad.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#6400 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Od ovih virtuelnih mi samo Haloo izgleda koliko toliko pouzdano i uspjesno. Vjerovatno zato sto su prvi. Prolaze vec desetak godina i konstantno se reklamiraju. Sjecam se one reklame "besplatni razgovori do 2020." koja je bila pravi bum. GoFree poceo se reklamirati u pocetku i ubrzo prestao. Izimobil i Happy kratko trajali.
Sve u svemu, ipak je nazalost ova glavna trojka najpouzdanija.
Post Reply