BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#6302 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

Realno svako moze sprziti najmanje 5GB... Ja samo kuci koristim wifi. Na poslu i vani 3G. Uzmi 2-3 klipa dnevno na yt u hd kvalitetu i to ti moze sprziti 200-300mb dnevno...

Da ne kazem neki spot, stream necega...

Ko ima wifi u svakom momentu onda OK. Izadjem negdje na kafu i djetetu pustim yt da me ne pegla svakih 15sekundi sa pitanjem :D
strucnjak99
Posts: 52
Joined: 08/06/2018 15:17

#6303 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strucnjak99 »

ing-ecc wrote:A bil mogo potrositi 30GB?
kao što sam u ranijim postovima objašnjavo, kad mi je zatrebalo/kad mi zatreba, ide dnevna opcija 1 GB za 1 KM i to se dodaje postojećoj količini, a sve se akumulira i prenosi iz mjeseca u mjesec...pa ako se potrefi da to bude i 30 GB...bit će onda i 30 GB
o tome mogu da sanjaju i oni korisnici bhtelekoma na najskupljim pretplatama, jer imaju samo opciju prenosa nepotrošenih količina za jedan mjesec :-)
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#6304 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

febo_acm wrote:Realno svako moze sprziti najmanje 5GB... Ja samo kuci koristim wifi. Na poslu i vani 3G. Uzmi 2-3 klipa dnevno na yt u hd kvalitetu i to ti moze sprziti 200-300mb dnevno...

Da ne kazem neki spot, stream necega...

Ko ima wifi u svakom momentu onda OK. Izadjem negdje na kafu i djetetu pustim yt da me ne pegla svakih 15sekundi sa pitanjem :D
Strašno do sad djeca išla u park da se igraju da im roditelji objasne nešto da im pomognu.
Sad mu uvali youtube i telefon da ga vaspitava i poslije pomagaj otkud nasilje otkud ovo ono ,ako ti gige trebaju da umiriš dijete bolje da ih nemaš nikako . :( :(
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6305 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

duffy_duck wrote:
thekupus wrote:
duffy_duck wrote:
Ima u DuhanPrometu.
u duhanprometovim kioscima u centru nema, u starom gradu nema, tako da nemoj pisati dezinformacije
Ima na Edopuna servisu online putem neta mora biti.
Znam za Edopunu ali ja to ne znam koristiti niti bilo ko od mojih, ali nema ni kartica nigdje. Naveli su da ima u Ekor prodavnicama i dali mi adrese i pogledao sam i kazu nema i da to nikada nisu ni imali. Duhan promet trafike kako sam shvatio su ovdje propale a mozda i nisu jer kazem slabo se krecem ali tako sam cuo.

Tako da me sada interesuje Eronet. Kako na njemu ide sve. Vidio sam da se kod njih ne kucaju kodovi nego neke sifre, ne znam hocu li znati to raditi jer nisam nikako shvatio kako ide to, jel se u njih prenosi isto nepotroseni promet itd. Cak me interesuje i BHT jer je i on sada od Halo-a povoljniji.
User avatar
pepeljara
Posts: 6562
Joined: 22/08/2003 00:00

#6306 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by pepeljara »

Raja,

do 20 marki, jel najbolji telekom sa ovim extra paket ?

il ima neko bolji ? :)
Istece 24mj ugovor , pa da vidim dal da ostajem il da sta ganjam drugo.

tnx. :bih: :bih: :run: :thumbup:
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#6307 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

pepeljara wrote:Raja,

do 20 marki, jel najbolji telekom sa ovim extra paket ?

il ima neko bolji ? :)
Istece 24mj ugovor , pa da vidim dal da ostajem il da sta ganjam drugo.

tnx. :bih: :bih: :run: :thumbup:
Ako ćeš pod ugovor i nećeš kupovati telefon imaš u Eronetu:
Super 15 za 14KM i dobiješ 100 min/100 SMS/500 MB flat
Super 25 za 23,4KM i dobiješ 200 min/1000 SMS/2 GB flat
Super 25 net za 23,4KM i dobiješ 125 min/1000 SMS/5 GB flat

Ako ćeš na dopunu onda ti je tu slagalica od eroneta (http://hej.ba/slagalica/)
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#6308 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

pepeljara wrote:do 20 marki, jel najbolji telekom sa ovim extra paket ?
Ako se predje na eronet slagalicu
-za 20 KM moze se iskombinovati 200 minuta 3,5 GB neta
-za 15 KM moze 200 minuta 1,5GB
-za 10 KM moze 80 minuta 1,5 GB
-i sve sto ne potrosis prenosi se u sledeci mjesec

Bht extra 100 min 100 sms 1 GB i nista se ne prenosi u sledeci mjesec.
To ne izgleda ni malo povoljno.

Ovih 10 KM na slagalici cini mi se moze da radi posao kao taj extra od 20 KM
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#6309 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by duffy_duck »

Znam da tema nije za ovo ali da pokusam.

Zamolio bi vas, da mi ukoliko znate naravno date preporuku gdje i kako bi se mogao zaposliti. Zavrsio sam SSS smjer operatera za unos podataka, ukoliko znate neke firme kojima trebaju operateri molim vas javite mi.
Takodjer za sebe cu reci da sam jako komunikativan ljubazan i izuzetno lijepo odgojen, i imam dobro pozanstvo sa racunarom.
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#6310 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

duffy_duck wrote:Znam da tema nije za ovo ali da pokusam.

Zamolio bi vas, da mi ukoliko znate naravno date preporuku gdje i kako bi se mogao zaposliti. Zavrsio sam SSS smjer operatera za unos podataka, ukoliko znate neke firme kojima trebaju operateri molim vas javite mi.
Takodjer za sebe cu reci da sam jako komunikativan ljubazan i izuzetno lijepo odgojen, i imam dobro pozanstvo sa racunarom.
Koliko se dugo poznajete? Kakav je taj računar? :) :)

Sretno u traženju posla :wink:
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#6311 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by duffy_duck »

getriba wrote:
duffy_duck wrote:Znam da tema nije za ovo ali da pokusam.

Zamolio bi vas, da mi ukoliko znate naravno date preporuku gdje i kako bi se mogao zaposliti. Zavrsio sam SSS smjer operatera za unos podataka, ukoliko znate neke firme kojima trebaju operateri molim vas javite mi.
Takodjer za sebe cu reci da sam jako komunikativan ljubazan i izuzetno lijepo odgojen, i imam dobro pozanstvo sa racunarom.
Koliko se dugo poznajete? Kakav je taj računar? :) :)

Sretno u traženju posla :wink:
Htio sam reci da se razumijem u rad sa računarima. Računar koji imam je Acer i poznam ga u dušu zaista, brzo kucam tako da mi to nije problem.
I hvala ti
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#6312 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Ne bih da ti sjedam na muku, ali taj smjer je prevaziđen davno.
Nego na biro i fataj kakvu prekvalifikaciju, ima cak i ovih par it kuca radi prekvalifikacije.

Sretno
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#6313 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by duffy_duck »

kloniran wrote:Ne bih da ti sjedam na muku, ali taj smjer je prevaziđen davno.
Nego na biro i fataj kakvu prekvalifikaciju, ima cak i ovih par it kuca radi prekvalifikacije.

Sretno
Jbg tako je to u drzavi. Ali hvala ti na podrsci.
User avatar
Radar71
Posts: 7288
Joined: 21/07/2010 15:43

#6314 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Radar71 »

veze nemaš o računarima, nepismen si i lažeš
za tebe je građevina
da nosiš beton ne da mješaš
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#6315 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strongmen »

Vizionar 1985 wrote:
duffy_duck wrote:
thekupus wrote: u duhanprometovim kioscima u centru nema, u starom gradu nema, tako da nemoj pisati dezinformacije
Ima na Edopuna servisu online putem neta mora biti.
Znam za Edopunu ali ja to ne znam koristiti niti bilo ko od mojih, ali nema ni kartica nigdje. Naveli su da ima u Ekor prodavnicama i dali mi adrese i pogledao sam i kazu nema i da to nikada nisu ni imali. Duhan promet trafike kako sam shvatio su ovdje propale a mozda i nisu jer kazem slabo se krecem ali tako sam cuo.

Tako da me sada interesuje Eronet. Kako na njemu ide sve. Vidio sam da se kod njih ne kucaju kodovi nego neke sifre, ne znam hocu li znati to raditi jer nisam nikako shvatio kako ide to, jel se u njih prenosi isto nepotroseni promet itd. Cak me interesuje i BHT jer je i on sada od Halo-a povoljniji.
kod slagalice nažalost nema flata pa ni na 64 kbps
a prenos nepotrošenih giga iz mjeseca u mjesec ograničen na 10 GB
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6316 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zateznistub »

Radar71 wrote:veze nemaš o računarima, nepismen si i lažeš
za tebe je građevina
da nosiš beton ne da mješaš
Nemoj tako, ima on dobro poznanstvo :zoka: sa racunarima...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6317 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

strongmen wrote: kod slagalice nažalost nema flata pa ni na 64 kbps
a prenos nepotrošenih giga iz mjeseca u mjesec ograničen na 10 GB
Hvala. :thumbup:
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#6318 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

Strongmen doktore, jedna konstatacija iz tvoje struke...

Ne znam je l' feature ili ne, ali more se rec' nije losa stvar. Kad me neko poziva iz Roaminga (ja sam na eronetu) prikazuje kao +387387 pa dalje broj...

Jedino sto ne mogu znati ko je jer ne prepoznaje u imeniku. Dobra stvar jer ako nisi u maticnoj mrezi da znas da ce se i tebi zalomiti.
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#6319 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strongmen »

gdje bi onaj link eroneta sa cijenama rominga, nešto si govorio da su poskupili

edit: nađoh
http://hej.ba/hej-roaming/hej-roaming-opcije
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6320 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Susjedi pale 5G mrežu za 4 dana :mrgreen:
Pa citiram:
"Javna demonstracija 5G funkcionalnosti u stvarnim uvjetima održat će se 13. srpnja u Puli, najvećem gradu prve regije u kojoj je završena modernizacija mreže za 5G funkcionalnosti."

Izvor:
http://www.smartphonehrvatska.com/2018/ ... -hrvatsku/

A mi glabamo motku sa obračunskim jedinicama, je li flat na 64 ili 128kbps kada ti istekne 500 megabajta, je li minuta u romingu 3 ili 4KM :lol: :bih:
E jebem li te Gavrilo!
strucnjak99
Posts: 52
Joined: 08/06/2018 15:17

#6321 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strucnjak99 »

kakve veze ima 4/5G sa količinaama interneta na paketima
i tamo onima koji imaju mizeran paket od gigicu/kiticu kao ovi na bhtelekomu ovdje, će se živo fućkat hoće li surfat na brzinama od 1/2 MB ili 100/200 MB
tako da 4/5G i količine interneta...niđe veze

P.S.
ne diraj mi Gavru, dobar čoek, ostavi nas sa na divljem istoku sa divljim istočnjacima
Last edited by strucnjak99 on 09/07/2018 13:19, edited 1 time in total.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6322 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Velike veze ima :D
Potroši ti 1GB na 2G brzini ako si frajer, pa zato i imaš paket od 500 mega na pretplati kao standardni jer te smore brzinama da ga ne možeš ni potrošiti :lol: Dok ti dvije stranice otvori potroši se baterija na smartfonu :thumbup:
strucnjak99
Posts: 52
Joined: 08/06/2018 15:17

#6323 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strucnjak99 »

ne piši gluposti dalje, ne provaljuj se
razlika između sadašnjih "maximalnih" brzina od 1-5 MBps i većih na 4/5G su u praksi prilikom otvaranja većine stranica skoro pa neprimjetne za korisnika, da li će otvorit sekundu, dvije brže apsolutno nebitno...to se i sad može vidjeti kad se nakačiš na kvalitetan wi-fi
s druge strane, i bolje je ako ne otvara čitavu stranicu, pogotovo kao se ne zadržiš na njoj, jer sve jede MB, pa je zato onaj osjećaj onih na 4G da im "nešto za tren pojde gige"
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6324 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Je li ovo Dileja o5 nick promijenio?!

Kako znaš u praksi kada nisi koristio ni 4G a garantovano ni 5G osim ako onaj svoj 2G na 3G konverter ne misliš pa sada možda ima i 3G na 4G/5G da konvertuje :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#6325 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

avaks wrote:Susjedi pale 5G mrežu za 4 dana :mrgreen:
Pa citiram:
"Javna demonstracija 5G funkcionalnosti u stvarnim uvjetima održat će se 13. srpnja u Puli, najvećem gradu prve regije u kojoj je završena modernizacija mreže za 5G funkcionalnosti."

Izvor:
http://www.smartphonehrvatska.com/2018/ ... -hrvatsku/

A mi glabamo motku sa obračunskim jedinicama, je li flat na 64 ili 128kbps kada ti istekne 500 megabajta, je li minuta u romingu 3 ili 4KM :lol: :bih:
E jebem li te Gavrilo!
koji telefoni podrzavaju 5g trenutno?

zato cemo mi biti ispred svih kad odmah uvedemo 7G :mrgreen:
Post Reply