BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5801 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by djama »

Vizionar 1985 wrote:
Muuky wrote:Moze li mi neko pojasniti ovu Hej, slagalicu ??

Trenutno sam na pretplati u telecomu , paket mini15

Ako prenesem broj , i uzmem slagalicu od 500mb interneta koliko imam onda ?
Ako sam dobro shvatio duplo, znaci gigu i to godinu dana.
Pa bila ti je skoro akcija u Telekomu ako produzis ugovor onda biras da li manje da placas racun ili dupli net...
Znaci bio bi na 1 gb i u telekomu.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#5802 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dr Kova »

Ja prešao sa Super 25 na Slagalicu i preporodio se. Za 25 maraka uzmem 5 GB neta i 200 minuta, plus imam bonus godinu dana net, znači napunim 5 GB dobijem 10, fakat zakon tarifa.

Sjebavao sam se na Super 25, vazda prekucam 2 gige, to je malo
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5803 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

Buckethead wrote:Ja prešao sa Super 25 na Slagalicu i preporodio se. Za 25 maraka uzmem 5 GB neta i 200 minuta, plus imam bonus godinu dana net, znači napunim 5 GB dobijem 10, fakat zakon tarifa.

Sjebavao sam se na Super 25, vazda prekucam 2 gige, to je malo
sto nisi onu super 25 net uzeo
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#5804 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Muuky »

djama wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Muuky wrote:Moze li mi neko pojasniti ovu Hej, slagalicu ??

Trenutno sam na pretplati u telecomu , paket mini15

Ako prenesem broj , i uzmem slagalicu od 500mb interneta koliko imam onda ?
Ako sam dobro shvatio duplo, znaci gigu i to godinu dana.
Pa bila ti je skoro akcija u Telekomu ako produzis ugovor onda biras da li manje da placas racun ili dupli net...
Znaci bio bi na 1 gb i u telekomu.
Jeste ali ovamo mi je jeftinije
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#5805 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dr Kova »

beni-bu-man wrote: sto nisi onu super 25 net uzeo
toe sve u pet deka, a ovo i za sms 1000 komada nisam dvije slao mjesečno, a bezze plaćao. Ipak je neka ušteda od 5 KM mjesečno
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#5806 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Muuky »

Buckethead wrote:Ja prešao sa Super 25 na Slagalicu i preporodio se. Za 25 maraka uzmem 5 GB neta i 200 minuta, plus imam bonus godinu dana net, znači napunim 5 GB dobijem 10, fakat zakon tarifa.

Sjebavao sam se na Super 25, vazda prekucam 2 gige, to je malo
Kako misliš napuniš ??

Evo ovako , npr ja sad uzmem 80 min i 500mb neta ( to mi je 10 km )
i npr potrošim minute ?

a ako prenesem broj koliko imam neta ?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#5807 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dr Kova »

Muuky wrote:
Kako misliš napuniš ??

Evo ovako , npr ja sad uzmem 80 min i 500mb neta ( to mi je 10 km )
i npr potrošim minute ?

a ako prenesem broj koliko imam neta ?
na trafici nadopuniš kredit normalno i onda SMS-om aktiviraš slagalicu i složiš sebi šta hoćeš. Ja sam dobio 500 mb za prelazak na slagalicu i 5 maraka kredita
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#5808 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Muuky »

Buckethead wrote:
Muuky wrote:
Kako misliš napuniš ??

Evo ovako , npr ja sad uzmem 80 min i 500mb neta ( to mi je 10 km )
i npr potrošim minute ?

a ako prenesem broj koliko imam neta ?
na trafici nadopuniš kredit normalno i onda SMS-om aktiviraš slagalicu i složiš sebi šta hoćeš. Ja sam dobio 500 mb za prelazak na slagalicu i 5 maraka kredita
Super , otiću ja lično pa provjeriti šta i kako ..
Jer sam pretplata na telecom i hoću da zadržim isti broj
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5809 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

Buckethead wrote:
beni-bu-man wrote: sto nisi onu super 25 net uzeo
toe sve u pet deka, a ovo i za sms 1000 komada nisam dvije slao mjesečno, a bezze plaćao. Ipak je neka ušteda od 5 KM mjesečno
Pajes
Ja kako sam presao na taj Super 25 net slabo i trosim minute a poruke kao sto ti rece ako i posaljem te 2 mjesecno
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#5810 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

Muuky wrote:
Buckethead wrote:
Muuky wrote:
Kako misliš napuniš ??

Evo ovako , npr ja sad uzmem 80 min i 500mb neta ( to mi je 10 km )
i npr potrošim minute ?

a ako prenesem broj koliko imam neta ?
na trafici nadopuniš kredit normalno i onda SMS-om aktiviraš slagalicu i složiš sebi šta hoćeš. Ja sam dobio 500 mb za prelazak na slagalicu i 5 maraka kredita
Super , otiću ja lično pa provjeriti šta i kako ..
Jer sam pretplata na telecom i hoću da zadržim isti broj
Sve ti ovdje piše: http://hej.ba/slagalica/prenesi-broj.asp
gtamoding
Posts: 61
Joined: 10/09/2007 02:24
Location: BiH, Sarajevo

#5811 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by gtamoding »

Samo narode da vas upozorim da akcija mtela "Pređi na bolje" je dvostrana oštrica. Išao sam u poslovnicu mtela jučer u bbi centru i osnovao ugovor pod predpostavkom da dobijam gift card unikredit banke od 100 maraka. Tako mi je makar službenica dala informaciju i isključivo sam pitao da li sam onda obavezan otovriti račun u unikredti banci da bi imao pristupa i rečeno mi je da ne treba. Naravno danas sam otišao u unikredit da aktiviram tu karticu i gle iznenađenja! Treba donijeti kopiju lične karte i cipsovu prijavnicu i da se otovri RAČUN u spomenutoj banci i ta se katrica onda aktivira i koristi kao svaka druga kartica vezana na tekući račun. Vratim se nazad u mtel bez otvaranja računa da pitam šta je u pitanju i dobijam odgovor da to oni nisu znali uopće i da će proslijediti informaciju mtelovoj centrali u Banja Luci. Mislim svaka čast službenici koja tu radi ali da mtelovi predstavnici nemaju POJMA o tom propustu i manjku informacija je smiješno. Znači ukratko tu mtel dobija korisnike mameći vas gift karticom koja to nije i unikredit dobija novog korisnika kojeg veže za sebe. Bosna, šta drugo očekivati....
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5812 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

A sacekaj, ako imas u unicredit racun, je li stave 100 KM na racun ? Je li bitno koji paket uzmes u mtelu?
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#5813 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Ako je vođenje računa besplatno onda ok, šta fali. Vidim ranije su davali Addiko karticu, a sad UniCredit.
gtamoding
Posts: 61
Joined: 10/09/2007 02:24
Location: BiH, Sarajevo

#5814 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by gtamoding »

diablobih wrote:A sacekaj, ako imas u unicredit racun, je li stave 100 KM na racun ? Je li bitno koji paket uzmes u mtelu?
ako imas racun ok onda ti samo aktiviraju karticu tu i imas na njojstoju bez problema i kao tri mjeseca bez naplate vodzenja racuna za tu dopunsku karticu
gtamoding
Posts: 61
Joined: 10/09/2007 02:24
Location: BiH, Sarajevo

#5815 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by gtamoding »

fusion_ba wrote:Ako je vođenje računa besplatno onda ok, šta fali. Vidim ranije su davali Addiko karticu, a sad UniCredit.
To i je fazon, znao sam za tu addikovu karticu da je ustvari ono sto i jeste i to su mi bili i rekli da je tako bilo da se moralo otvoriti racun ali za unikredit da ne treba i puff vidi iznenadzenja treba ipak otvoriti racun. vise mi je tu krivo sto oni u mtelu nemaju tacnu informaciju i naletiti ce na nekoga ko ce da skonta da je prevaren i baci se im bombu u poslovnicu a djevojke i momci ni krivi ni duzni jer su dobili pogresnu informaciju.
Imas ukupno tri mjeseca bez odrzavanja nakon toga ide kao i obicni racun naplata...mogu samo zamisliti garant je gasenje racuna 10-20 maraka,
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#5816 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

Od 01.04. do 30.06.2018., svi novi korisnici koji potpišu ugovor na 12/24 mj., ili postojeći korisnici koji produže ugovor na 12/24 mj. u HT Eronetu dobijaju prvih 6/12 mjeseci trajanja ugovora DUPLI INTERNET PROMET na svim Super tarifama;

Super 15 - 1GB
Super 25 - 4GB
Super Net 25 - 10GB
Super 35 - 12GB
Super 50 - 16GB
Super 80 - 32GB
Super VIP - 64GB
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#5817 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

To da je standardna ponuda i valjalo bi, a ovako akcija je tankosava...
Treba ostaviti u trajanju čitavog ugovora tu ponudu, jer pored slagalice ispadaju smiješne te pretplate.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#5818 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rida1976 »

Evo da i ja pohvalim HEJ slagalicu, zaista sjajna stvar. Prošli mjesec uzeo 5 GB interneta i 200 min razgovora. Ostalo mi pola i interneta i razgovora i sad samo produžio ali sa najmanjim paketima od 3 KM. Znači ukupni trošak za dva mjeseca 31 KM, a potpuno se uklapa u moje zahtjeve. Sjajna stvar zaista
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5819 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strongmen »

Slagalica ubija
ali džaba, vjernici bhtelekoma ostaju neumoljivi
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#5820 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by pepeljara »

rida1976 wrote:Evo da i ja pohvalim HEJ slagalicu, zaista sjajna stvar. Prošli mjesec uzeo 5 GB interneta i 200 min razgovora. Ostalo mi pola i interneta i razgovora i sad samo produžio ali sa najmanjim paketima od 3 KM. Znači ukupni trošak za dva mjeseca 31 KM, a potpuno se uklapa u moje zahtjeve. Sjajna stvar zaista

koji je fazon te slagalice ?
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5821 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

pepeljara wrote:koji je fazon te slagalice ?
nije skupa :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5822 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

rida1976 wrote:Evo da i ja pohvalim HEJ slagalicu, zaista sjajna stvar. Prošli mjesec uzeo 5 GB interneta i 200 min razgovora. Ostalo mi pola i interneta i razgovora i sad samo produžio ali sa najmanjim paketima od 3 KM. Znači ukupni trošak za dva mjeseca 31 KM, a potpuno se uklapa u moje zahtjeve. Sjajna stvar zaista
Cek cek, je li se to prenosi sto nisi potrosio? Tj. kada uplatis bilo sta jos sljedeci mjesec.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5823 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Da....... sto ostane prenosi se u sledeci,samo treba vodit racuna da ne istekne vrijednost.
Dopunis bar minut prije isticanja stari promet ne gubis.
Ako docekas da istekne onda si izgubio stari promet.

Jos bolja situacija je za nove korisnike.
Ako predjes sa druge mreze imas duple mb za prvu kupovinu u mjesecu,osim duplih mb ima i svaki mjesec 500mb gratis za prelazak,tako 12 mjeseci.
Znaci kupis 1,5 gb........dobijes 1,5gb + 1,5gb + 0,5 gb .......ukupno 3,5 gb .......sve to za 10 KM :D
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#5824 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

diablobih wrote:
rida1976 wrote:Evo da i ja pohvalim HEJ slagalicu, zaista sjajna stvar. Prošli mjesec uzeo 5 GB interneta i 200 min razgovora. Ostalo mi pola i interneta i razgovora i sad samo produžio ali sa najmanjim paketima od 3 KM. Znači ukupni trošak za dva mjeseca 31 KM, a potpuno se uklapa u moje zahtjeve. Sjajna stvar zaista
Cek cek, je li se to prenosi sto nisi potrosio? Tj. kada uplatis bilo sta jos sljedeci mjesec.
DA PRENOSI SE pod ovim uslovima:
Neiskorištene minute, SMS poruke i megabajti iz postojećeg (starog) paketa se zbrajaju sa novim paketom ako pri kupovini novog paketa trajanje postojećeg paketa nije isteklo. Tako da ne moraš čekati istek trajanja postojećeg paketa da kupiš novi paket.

Zar je teško pročitati sve što te interesuje o slagalici na:
http://hej.ba/slagalica/aktiviraj-tarifu.asp
http://hej.ba/slagalica/
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5825 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strongmen »

ma slagalica i u osnovnoj ponudi je bolja od ultre jer npr. daje za 10 KM 1,5 GB dok ultra samo 1 GB
obračunska jedinica je 0,20 po minuti i za jednu i za drugu tarifu
ko prenese broj ima 12 mjeseci po 500 MB pride
Post Reply