BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#5476 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

Ja bas mislim sve suprotno kao Tesla brat. :izet: Nisam boravio dugo u HN, moguce da je losije stanje, malo se ulagalo u HN zbog politike, ne znam kakvo je sad stanje.

Imaju servis za zemaljsku digitalnu, 5e mjesecno se placa, imaju svi popularni programi...skoro ko kod nas na kablovskoj.

Koriatio sam vise dole paket nase mtel bih mreze, gdje za 10KM dobijes 3GB, 300 minuta (prema mobilnoj i fiksnoj mtel cg i mtel bih) i 300sms za 10 dana vazenja.

U Zanjicama, nije bilo mtel mreze koliko se sjecam, hvatao neke italijanske...

Kako brate ne moze preko bakra vise od 15 Mbps, a dole napisa VDSL ide do 400 Mbps, valjda i on ide preko bakra (telefonska linija) majku mu

I to je VDSL2, kod nas ne ide vise od 100 Mbps. Kod mene je VDSL2 i ok je.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5477 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Telekom Srbije u gabuli, a tu haman prednjači m:tel RS.

Više...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5478 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vješalica »

haloo
bonus i kupovina interneta ne idu zajedno
nikako a ogleda se u tipicnoj prevari

ako vam je istekao bonus mjesecni i vi dokupite net
onda ako u.medjuvremnu.dobijete bonus
trosite njega a ne dokupljeni koji je prvi kupljen
bonus propada a kupljeno se ne trosi
kakav bolesni lopovski kretenizam
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#5479 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

escobar__ wrote:Telekom Srbije u gabuli, a tu haman prednjači m:tel RS.

Više...
Kakvi su ovo portali, i još prenijeli vijest sa nekog bloga :-) :skoljka:
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#5480 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

vješalica wrote:haloo
bonus i kupovina interneta ne idu zajedno
nikako a ogleda se u tipicnoj prevari

ako vam je istekao bonus mjesecni i vi dokupite net
onda ako u.medjuvremnu.dobijete bonus
trosite njega a ne dokupljeni koji je prvi kupljen
bonus propada a kupljeno se ne trosi
kakav bolesni lopovski kretenizam
Mislim da taj bonus 600mb koji se dobije se uvijek prvi trosi. i prije su se ljudi zalili na to, ali je tako jednostavno, prvo trosis njega, pa onda dokupljeni net. tako je podeseno u njihovoj mrezi, nema veze sto si ti dokupio prvo internet, pa onda tek dobio bonus.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5481 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vješalica »

pa ok to znam
ali kazem da je glupost totalna
osim toga zanimljivo je da prije potrosis 600 bonusa nego dokupljeni iznos
znaci drugo hajcas a prvo nista a zacas ode
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#5482 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by N.N. »

Jesu li svi telefoni uzeti u Eronetu zakljucani na njihovu mrezu ?

Npr. ako je tel uzet preko kartice na rate, nije se vezano ugovorom, telefon je svejedno zakljucan ili ? :-D
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#5483 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

vješalica wrote:pa ok to znam
ali kazem da je glupost totalna
osim toga zanimljivo je da prije potrosis 600 bonusa nego dokupljeni iznos
znaci drugo hajcas a prvo nista a zacas ode
Pa jeste malo bezveze, ali valjda im je takva logika, sta li. Bolje bi bilo da mozes prvo trositi dokupljene opcije, a bonus pomalo trositi jer traje 30 dana. :-D

@N.N.
Nekada znaju pojedini telefoni biti otključani kod svih operatera. Najbolje ti je prvo provjeriti. Uglavnom su ovi skuplji telefoni otključani, a ovi jeftiniji kodirani. Ne znam zašto je to tako. :skoljka:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5484 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zateznistub »

N.N. wrote:Jesu li svi telefoni uzeti u Eronetu zakljucani na njihovu mrezu ?

Npr. ako je tel uzet preko kartice na rate, nije se vezano ugovorom, telefon je svejedno zakljucan ili ? :-D
One koje sam ja uzimao jesu! Kao u ostalom kod većine provajdera.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5485 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Bas me zanima hoce li halo ostaviti ovu akcijsku ponudu. Ako ne ostave telekom i fri ce biti bolji od njega. Recimo da Halo uvede 2, 3, 6 sa gasenjem bila bi bolja od telekoma ponuda.
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#5486 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Luxor-Concorde »

m:tel je upravo ukinuo mjesecnu internet opciju 5GB-11,70KM i sada umjesto toga u ponudi je 1GB-11,70KM.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5487 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

m:tel ima tako lošu pokrivenost u Federaciji da prosto ne znam zašto bi to ovdje iko i koristio!?
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#5488 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by HomeArt »

Pozdrav,

zna li neko koliiko u BH Telekomu ima tačno minuta razgovora u mini15 paketu? Našao sam da je obačunska jedinica 30 sekundi ali nigdje ne vidjeh koliko to košta.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5489 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Ako imas internet posebno,ako sms ove ne pises,ako svih 17,5 KM trosis na minute............mislim da mozes ostvarit max oko 65-75 minuta na mini 15
Ne znam jel nuzda koristit taj paket,ali meni to izgleda promasaj,naspram kakvih danas ima tarifa za slicne pare.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#5490 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

Midi30 i Super 35. Koja je pruža više minuta razgovora korisniku. Različite su obračunske jedinice, kod Eroneta je i SMS uključen, dok tamo nije.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5491 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

zrakomlat wrote:Midi30 i Super 35. Koja je pruža više minuta razgovora korisniku. Različite su obračunske jedinice, kod Eroneta je i SMS uključen, dok tamo nije.
Na midi 30 mozda se moze dokucit 150 minuta razgovora uz nula sms .
Na super 35 je 450 minuta uz 1000 sms :-D
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#5492 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

rovac13 wrote:
zrakomlat wrote:Midi30 i Super 35. Koja je pruža više minuta razgovora korisniku. Različite su obračunske jedinice, kod Eroneta je i SMS uključen, dok tamo nije.
Na midi 30 mozda se moze dokucit 150 minuta razgovora uz nula sms .
Na super 35 je 450 minuta uz 1000 sms :-D
Hvala.

Jbt,evo već par mjeseci nešto kontam da se prebacim nedje drugo, te mtel te eronet, jer puno pricam sa svim mrežama a nebi neki veliki paket pretplate a nikako da prelomim odluku, ko da ću na mjesec putovat :D
A i Super 35 i Moj Mix Extra bolje od ovih telekomovih do 50 KM.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#5493 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Uz ugovor na 2 godine Moj mix extra ima najbolju ponudu za razgovore (36.5KM):
Image
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#5494 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

pa jest, stvarno nema konkurenciju ta ponuda.
Čak i bez ugovora na dvije godine bolja je od cjenovno sličnih. Nemam pojma, odlučiti ću se za nešto valjda :D
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#5495 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

escobar__ wrote:m:tel ima tako lošu pokrivenost u Federaciji da prosto ne znam zašto bi to ovdje iko i koristio!?
Jel to opet treba da kačim speedtest rezultate sa podrucja federacije?
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#5496 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

zrakomlat wrote:pa jest, stvarno nema konkurenciju ta ponuda.
Čak i bez ugovora na dvije godine bolja je od cjenovno sličnih. Nemam pojma, odlučiti ću se za nešto valjda :D
Uzmeš moj mix extra i zaboraviš viber pozivanje "halo čujemo li se" :mrgreen:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#5497 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

probook wrote:
zrakomlat wrote:pa jest, stvarno nema konkurenciju ta ponuda.
Čak i bez ugovora na dvije godine bolja je od cjenovno sličnih. Nemam pojma, odlučiti ću se za nešto valjda :D
Uzmeš moj mix extra i zaboraviš viber pozivanje "halo čujemo li se" :mrgreen:
Ma ne zovem ni ovako preko vibera, zato me i hebu računi :D
a što je najgore, dođe mi i poruka cenera, često i više :lol: djeca mi se smiju moj Reufe
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#5498 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

escobar__ wrote:m:tel ima tako lošu pokrivenost u Federaciji da prosto ne znam zašto bi to ovdje iko i koristio!?
A nije toliko loša vala, mene iznenadilo da je u nekim zabitima bolja pokrivenost nego na Eronetu jbt :mrgreen:
BHT ubjedljivo najbolju pokrivenost ali isto sada da kažeš da je BHT neupotrebljiv u RS što naravno nije istina...
Evo s neke ž stranice (open signal) par uporednih, znači svi gradovi pokriveni od strane svih operatera (podaci relativno friški, ne iz 2012te što su neki ovdje kačili :mrgreen: ):
Image
Image
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#5499 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Ali_G »

Dzaba sve te mape kad ja u Bl konstantno imam 3g, a u Sa u zadnje vrijeme nije rijetkost da me prebaci na E. BHT u pitanju
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#5500 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Pa BHT ti na Grbavici nema 3G, ništa neobično, ali u globalu u Federaciji ima najbolju pokrivenost...
Uglavnom svi su tu u 5 deka, Mtel u Sarajevu otkida što se brzine tiče, valjda bazne nisu opterećene :mrgreen:
Post Reply