BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#2826 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

hakazvaka wrote:
Cupko_ wrote:U Eronetu od ponedjeljka, 5.9. ide dokup na svim tarifama :) opcije su sljedece:
150MB - traje do kraja obracunskog perioda (do sljedeceg prvog u mjesecu) i kosta 1,50km.
1GB - traje 5 dana (120 sati) i kosta 3km.
5GB - traje 1 dan (24 sata) i kosta 3km.
e prelose...
Pa zasto prelose? Recimo na paketu 25 imas 2 gb i to je vecini ovih, da kazem "prosjecnih" korisnika, sasvim dovoljno, i ova opcija od 1GB za 3 km pred kraj mjeseca ce sasvim dobro doc. Ovi na paketu 15 ako su do sad mogli gurat sa 200MB (a cim su uzimali taj paket, nemaju preveliku potrebu za netom), sad ce im super doc za jos 1,50km da imaju ukupno 350mb i to flat. Ova opcija od 5GB za dan ima svoju posebnu namjenu i koristit ce je uzi dio korisnika ali ce im jako dobro doci. Sve u svemu, poboljsanje u odnosu na dosadasnje pakete i opet ponuda bolja od konkurencije :) Ne kazem da mozda nije mogla jos jedna opcija se uvesti od recimo 1GB koji ce trajati do kraja obracunskog perioda (kao ova od 150MB) i kostati npr 5km, ali evo za sad je ovako pa mozda se i promijeni nesto ukoliko bude potrebe.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2827 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Jasta je. Imas 200, doplati jos za 150, a kod konkurencije 500 za istih tih 15 KM takodjer flat. Zbog toga sto koristim i mojatv ja na mini 15 imam 1 GB, ali je bolje 350 MB za 15+1,5 kod eroneta.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#2828 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

mirza_15 wrote:Jasta je. Imas 200, doplati jos za 150, a kod konkurencije 500 za istih tih 15 KM takodjer flat. Zbog toga sto koristim i mojatv ja na mini 15 imam 1 GB, ali je bolje 350 MB za 15+1,5 kod eroneta.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Isto tako je po nekima bolje 150 MB za 1,5 km , nego 500 za 3 marke ili 1GB za 3 marke koji traje 5 dana nego - 1GB za 5 maraka koji traje mjesec dana.
Vidi sad računicu 15 km mini 500 MB interneta + 500 megabajta za Moj Izbor + 1 GB za 5 km . Znači 2 GB mjesečno za 20 km , računam samo internet u paketu. Za " za prosječnog korisnika " jeftinije 5 km od oni koji plaćaju 25 km paket sa 2 GB interneta...( BH telekom mini 15 VS Eronet tarifa 25 )
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2829 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mayab »

Ne znam sta nude drugi, i da li su bolji, ali ovo sada od 1.augusta mi je dobra ponuda, ja sam na bhtelecom top timu 30 , imam 4Gb brzog mobilnog interneta, i to mi sve plaća firma :mrgreen:
Hoću reći, ovo od 1.augusta kad su konačno odčepili sa netom je konačno jedan pravi potez od bhtelecoma po kojem ja dobro pljujem, priznajem! :lol: Jer prije toga, firma je za mene doplaćivala 10 KM da imam 0,5 Gb ( a za neke u firmi 20 KM za 1 Gb) brzog neta :shock: , zamislite lihvara!
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#2830 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by The Realist »

Cupko_ wrote:U Eronetu od ponedjeljka, 5.9. ide dokup na svim tarifama :) opcije su sljedece:
150MB - traje do kraja obracunskog perioda (do sljedeceg prvog u mjesecu) i kosta 1,50km.
1GB - traje 5 dana (120 sati) i kosta 3km.
5GB - traje 1 dan (24 sata) i kosta 3km.
Super, ova srednja će vjerovatno biti najpopularnija (doduše, meni ovaj mjesec 12. otišlo 2GB, superuzi još ranije - kćerka vani koristila i mi zaboravili prebaciti kući na wi-fi i eto, za par dana ode :D).

Nego, je li ovo znači platim 3KM i imam 5 dana tu gigu, a šta nakon toga? Mogu li opet dokupiti, ili je to to?
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#2831 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

mirza_15 wrote:Jasta je. Imas 200, doplati jos za 150, a kod konkurencije 500 za istih tih 15 KM takodjer flat. Zbog toga sto koristim i mojatv ja na mini 15 imam 1 GB, ali je bolje 350 MB za 15+1,5 kod eroneta.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Onaj ko ne koristi moj izbor nema tih dodatnih 500MB i ti moju tv placas svaki mjesec tako da nema potrebe to racunati uopce. A ovdje ne racunamo jos 100 minuta i 100 poruka na Super15 dok na mini15 moze teoretski do nekih cca 65 minuta ukoliko se ne potrosi nista na poruke npr. Znaci;
za 17,50km 500mb flat i 65 minuta ili
za 19km 350mb flat + 100 minuta prema svima + 100 poruka prema svima
pa neka bira kome sta vise odgovara :)
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2832 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Prvo, lose racunas. Nije 65 nego 75.
Drugo, dva su najbroja i dobrim odabirom je to opet 100.
Trece, na tim malim tarifama obracunska jedinica od 30+30 sec., je bolja od 60+10. Drugim rijecima potencijalno imas vise razgovora na mini 15 nego na super 15.
Cetvrto, ako vec koristim moja tv (oko 160k domacinstava ima mojatv) imam jos 500 MB i besplatne razgovore prema, u mom slucaju, tri broja (uspostava 0,05 KM).
Peto, za 3 KM se dobije jos 500 MB, a za 5 KM 1 GB na citav mjesec.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2833 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

I jos, sve sto ne potrosim mogu prenijeti u sljedeci mjesec gdje mi se prvo trosi to preneseno, pa opet ako ne potrosim ono sto ostane od nove pretplate mogu da prenosim dalje.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#2834 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

mirza_15 wrote:Prvo, lose racunas. Nije 65 nego 75.
Drugo, dva su najbroja i dobrim odabirom je to opet 100.
Trece, na tim malim tarifama obracunska jedinica od 30+30 sec., je bolja od 60+10. Drugim rijecima potencijalno imas vise razgovora na mini 15 nego na super 15.
Cetvrto, ako vec koristim moja tv (oko 160k domacinstava ima mojatv) imam jos 500 MB i besplatne razgovore prema, u mom slucaju, tri broja (uspostava 0,05 KM).
Peto, za 3 KM se dobije jos 500 MB, a za 5 KM 1 GB na citav mjesec.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Na zvanicnom cjeniku na internet stranici stoji da je minut 0,23km/min sa PDV-om, 15km÷0,23=65.22, ni u kojem slucaju 75. Obracunska ne moze bit bolja uopceno jedna od druge. Neko ko ima razgovore oko 60 sec u prosjeku ce biti zadovoljniji sa 60+10, dok onaj ko ima do pola minute ce vise dobiti sa 30+30. Najbrojevi su 2 broja, to nikako nisu svi brojevi na koje mozes potrosit taj ostatak, ali okej, dobra je opcija za onog ko najcesce poziva 2 odredjena broja a opet ne toliko cesto da mu treba vise od 30 minuta mjesecno na njih :-D :-D :-D
Opet kazem, moja tv je DODATNA USLUGA koja se NAPLACUJE sama za sebe i 160k domacinstava je moze iskoristiti (ukoliko svi od tih 160k imaju pretplatu i mini15 pa da ulaze u ovo poredjenje, jer trenutno poredimo mini15 i Super15).
A opcije od 500MB za 3KM i 1GB za 5KM nekome mogu odgovarati vise a nekome manje nego ove na Eronetu. Recimo potrosio sam paket u zadnjoj sedmici mjeseca i treba mi 1GB, radije cu ukljuciti paket od 3KM za 5 dana i imati 1GB pa jos dva dana usporeno nego dati 2KM zbog jos 2 dana brzeg neta :)
Kazem ti, sve ovisi od potraznjeni navike odredjenog korisnika i ja cu otvoreno reci za svaku dobru opciju koju ima BHT da je dobra, cak i koristim moja tv net (jer nemam drugu opciju) i ok mi je, a vas problem je sto nista od konkurencije ne valja i vi ste izmislili sve opcije, sve vase je najbolje :-D
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2835 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Cijena minute je 0,20 KM bez pdv-a. Mini 15 je 15 KM bez pdv-a. To je 75 minuta. Mozes racunati i 0,23 KM, ali onda imas 17,55 KM.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#2836 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Lopov-eliminator »

I opet mirza_15 u akciji promocije mojetv. Isto kao da kazes da vrijedi kupiti citavo auto koje ti ne treba samo zbog poklon patosnica koje dolaze s njim, i govoriti da patosnice vrijede tih para koje si dao za auto.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2837 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Lopov-eliminator wrote:I opet mirza_15 u akciji promocije mojetv. Isto kao da kazes da vrijedi kupiti citavo auto koje ti ne treba samo zbog poklon patosnica koje dolaze s njim, i govoriti da patosnice vrijede tih para koje si dao za auto.
Inace je standard da niko nema internet kod kuce, a televiziju gleda na riblju kost. Mislim, bas ono cudno da neko ima dodatne troskove na te usluge.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#2838 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

Lopov-eliminator wrote:I opet mirza_15 u akciji promocije mojetv. Isto kao da kazes da vrijedi kupiti citavo auto koje ti ne treba samo zbog poklon patosnica koje dolaze s njim, i govoriti da patosnice vrijede tih para koje si dao za auto.
Tako nekako i neki promoviraju unifi sa telemaha koji upoće nema mobilnu telefoniju .

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2839 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Lopov-eliminator wrote:I opet mirza_15 u akciji promocije mojetv. Isto kao da kazes da vrijedi kupiti citavo auto koje ti ne treba samo zbog poklon patosnica koje dolaze s njim, i govoriti da patosnice vrijede tih para koje si dao za auto.
:lol: Pa logično samo uposlenicima BHTa :thumbup:

I o5 pitamo kakve veze MojaTV ima sa ovom temom?
Do kada ćete glupostima spamati temu?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2840 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

avaks wrote:
Lopov-eliminator wrote:I opet mirza_15 u akciji promocije mojetv. Isto kao da kazes da vrijedi kupiti citavo auto koje ti ne treba samo zbog poklon patosnica koje dolaze s njim, i govoriti da patosnice vrijede tih para koje si dao za auto.
[emoji38] Pa logično samo uposlenicima BHTa [emoji106]

I o5 pitamo kakve veze MojaTV ima sa ovom temom?
Do kada ćete glupostima spamati temu?
500 MB je MOBILNOG interneta. Na MOBITELU kontas? Znaci od telecom operatera dobijas nesto u MOBILNOJ telefoniji zato sto koristis i neke druge usluge. Znam ja da hejterima smetaju dobre stvari u bh telecomu i da oni ne vole domace pa bi na sve moguce nacine zabranili da se o tome prica. Itekako sve to ima veze sa ovom temom jer dobijas benefite na MOBILNOJ usluzi. 160k domacinstava je oko pola miliona mobilnih brojeva. Pola miliona ljudi (mobilnih brojeva) kojima je ova usluga automatski interesantna i jos hrpa potencijalnih koji imaju tehnicku mogucnost za mojatv. Zbog toga je ova prica itekako ontopic. A vama sto se pojedoste sto domacoj kompaniji ide dobro... Sta da vam kazem?! Nastavite se jesti od muke!

Sent from my mobile phone using Tapatalk
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2841 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

I kakve veze ima MojaTV sa mobilnim operaterima Mtel, Eronet, Haloo, Izi?!
Udaraš ti odavno offtopic i reklamiraš, pojede te koliko se trudiš :lol: :lol: :lol:
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#2842 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

kloniran wrote:
kad su uveli, meni prekljuce skinu cenera, nikakvu obavijest nisam dobio :?
Kako skontah od 02.09. je to uvedeno, ali samo za opcije, ne i za bonus. Kako vam svuce pare s racuna jbmu?!? Provjeravate li bonus redovno?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2843 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Odustajem. Ocigledno je nekima tesko skontati da je prica o mobilnom internetu i besplatnim minutama sa i prema mobilnim brojevima on topic na temi gdje se prica o ponudi operatera u mobilnoj telefoniji.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#2844 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Officer Crabtree »

Hvala što odustaješ. Već drugi put. :lol:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2845 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Officer Crabtree wrote:Hvala što odustaješ. Već drugi put. [emoji38]
Ne odustajem ja od teme. Odustajem od rasprave sa onima koji nisu u stanju da razumiju elementarne stvari. Nista se ne sekiraj. Znam da je hejterima krivo kada im se pokaze da je nesto u domacoj kompaniji bolje nego kod konkurencije ali sta da se radi. Neka oni nastave da hejtaju, dacemo im jos razloga da pjene.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2846 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

mirza_15 wrote:Odustajem. Ocigledno je nekima tesko skontati da je prica o mobilnom internetu i besplatnim minutama sa i prema mobilnim brojevima on topic na temi gdje se prica o ponudi operatera u mobilnoj telefoniji.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Upravo je obrnuto tj. Ti očito ne možeš (ili ne želiš) uvidjeti da te besplatne minute/poruke /internet ili bilo kakve druge pogodnosti NEMAJU VEZE sa temom dok god ih dobiješ samo ako plaćaš SASVIM DRUGU USLUGU KOJA VEZE SA NASLOVOM NEMA!
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2847 Re: RE: Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Maharadza wrote:
mirza_15 wrote:Odustajem. Ocigledno je nekima tesko skontati da je prica o mobilnom internetu i besplatnim minutama sa i prema mobilnim brojevima on topic na temi gdje se prica o ponudi operatera u mobilnoj telefoniji.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Upravo je obrnuto tj. Ti očito ne možeš (ili ne želiš) uvidjeti da te besplatne minute/poruke /internet ili bilo kakve druge pogodnosti NEMAJU VEZE sa temom dok god ih dobiješ samo ako plaćaš SASVIM DRUGU USLUGU KOJA VEZE SA NASLOVOM NEMA!
U pravu si. MOBILNI internet i besplatne minute prema i od MOBILNIH brojeva nemaju veze sa ponudom operatera MOBILNE telefonije. Jako pronicljivo moram priznati. Znam da vam je tesko zbog toga, ali izdrzite.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2848 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijen

Post by Maharadza »

mirza_15 wrote:
Maharadza wrote:
mirza_15 wrote:Odustajem. Ocigledno je nekima tesko skontati da je prica o mobilnom internetu i besplatnim minutama sa i prema mobilnim brojevima on topic na temi gdje se prica o ponudi operatera u mobilnoj telefoniji.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Upravo je obrnuto tj. Ti očito ne možeš (ili ne želiš) uvidjeti da te besplatne minute/poruke /internet ili bilo kakve druge pogodnosti NEMAJU VEZE sa temom dok god ih dobiješ samo ako plaćaš SASVIM DRUGU USLUGU KOJA VEZE SA NASLOVOM NEMA!
U pravu si. MOBILNI internet i besplatne minute prema i od MOBILNIH brojeva nemaju veze sa ponudom operatera MOBILNE telefonije. Jako pronicljivo moram priznati. Znam da vam je tesko zbog toga, ali izdrzite.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Pronicljivo i od tebe ponavljati jedno te isto ignorišući šta ti ljudi pišu u nadi da ćeš svoju laž pretvoriti u istinu, a istovremeno glumeći neku žrtvu...i na koga misliš sa 'vi' uopšte? To se urotio neko protiv naših 'patriJota'? U boj u boj za nOrOd svoj... I zar nisi rekao da se povlačiš sa teme ili imaš nekih problema sa pamćenjem?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2849 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Ocigledno je da vas jede i da imate problem sa tim da se i spomene. To je usluga na mobilnoj telefoniji i sasvim je legitimno je spomenuti ovdje. Imas moja tv ili tehnicku mogucnost da to koristis dobro je znati. Nemas ili neces ok. Zasto pjenite kada se spomene? Zato sto vam je vuna sto je od bh telecoma i sto je dobro pa hocete od muke da se pojedete sto je tako. A vidim nije dovoljno samo zabranjivanje te price. Sada se i tjera sa teme. Ocajnicki potezi hejtera.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2850 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Maharadza wrote:
mirza_15 wrote:Odustajem. Ocigledno je nekima tesko skontati da je prica o mobilnom internetu i besplatnim minutama sa i prema mobilnim brojevima on topic na temi gdje se prica o ponudi operatera u mobilnoj telefoniji.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Upravo je obrnuto tj. Ti očito ne možeš (ili ne želiš) uvidjeti da te besplatne minute/poruke /internet ili bilo kakve druge pogodnosti NEMAJU VEZE sa temom dok god ih dobiješ samo ako plaćaš SASVIM DRUGU USLUGU KOJA VEZE SA NASLOVOM NEMA!
Vidiš da se trudi iz petinih žila :lol: Ali mu ne ide pa pjeni samo :mrgreen:
I o5 pitamo kakve veze ima MojaTV i tvoje reklamiranje sa temom "bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?"
Haloo ih ubija u prepaid ponudi, Eronet u postpaid (osim u najjeftinijem paketu i to samo internet ponuda 200 vs 500) a ostali paketi znatno povoljniji a pogotovo u SimOnly varijantama :thumbup:
Post Reply