BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
56
12%
mtel
83
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 459

User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#7902 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Kako se svi operateri stide da objave te informacije o ukidanju rominga, sve nešto tiho
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#7903 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by aminchev2 »

DinoTK wrote: 02/06/2021 23:17 nova akcija haloo

https://www.haloo.ba/top-ponuda-ljeta-s248

Image

Image

Image
Poz! Ne kontam baš ove naše planove.
Planiram biti u Bosni oko mjesec dana, i raditi, tako da mi treba dosta neta.
Ovo od 31 gig dnevno je bez SMS i bez poziva? Ili ga mogu dodati na drugi plan, kao neki od ovih zovi i SMS za 3km.
Hvala unaprijed
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7904 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

aminchev2 wrote: 29/06/2021 21:06
DinoTK wrote: 02/06/2021 23:17 nova akcija haloo

https://www.haloo.ba/top-ponuda-ljeta-s248

Image

Image

Image
Poz! Ne kontam baš ove naše planove.
Planiram biti u Bosni oko mjesec dana, i raditi, tako da mi treba dosta neta.
Ovo od 31 gig dnevno je bez SMS i bez poziva? Ili ga mogu dodati na drugi plan, kao neki od ovih zovi i SMS za 3km.
Hvala unaprijed
Imas u Eronetu za 3 km, 30 minuta, za 5 km, 80, za 10, 200. M:tel daje za 30/31 km, 300/300 i kusur Gb, Haloo za 6 km, sedmicno, 15 Gb, a s tom ponudom za mjesec za 24 km, 75 Gb.

Najbolje dual SiM. Ja Haloo na telefonu besplatno furam za Messenger-a svaki mjesec 600 Mb, druga mi kartica BH telecom, stara da me moze nazvat i sestra. Sestra fura BH telecom i M:tel, kod M:tel-a za 2 km, 10 dana neogranicen Facebook i Messenger, drugo joj ne treba.

Svako po potrebi svojoj. Samo trebamo staroj pokusat popravit stari mobitel i bateriju njegovu ili kupit joj polovan neki da moze uzet pretplatu u BH telecom-u za 22 km, 500 minuta i mislim ako se nevaram 3 Gb interneta. Posto zena prica dosta.

Znaci dual SiM i furas sta ti odgovara.
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#7905 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by aminchev2 »

Sanjarko wrote: 30/06/2021 13:10
aminchev2 wrote: 29/06/2021 21:06

Poz! Ne kontam baš ove naše planove.
Planiram biti u Bosni oko mjesec dana, i raditi, tako da mi treba dosta neta.
Ovo od 31 gig dnevno je bez SMS i bez poziva? Ili ga mogu dodati na drugi plan, kao neki od ovih zovi i SMS za 3km.
Hvala unaprijed
Imas u Eronetu za 3 km, 30 minuta, za 5 km, 80, za 10, 200. M:tel daje za 30/31 km, 300/300 i kusur Gb, Haloo za 6 km, sedmicno, 15 Gb, a s tom ponudom za mjesec za 24 km, 75 Gb.

Najbolje dual SiM. Ja Haloo na telefonu besplatno furam za Messenger-a svaki mjesec 600 Mb, druga mi kartica BH telecom, stara da me moze nazvat i sestra. Sestra fura BH telecom i M:tel, kod M:tel-a za 2 km, 10 dana neogranicen Facebook i Messenger, drugo joj ne treba.

Svako po potrebi svojoj. Samo trebamo staroj pokusat popravit stari mobitel i bateriju njegovu ili kupit joj polovan neki da moze uzet pretplatu u BH telecom-u za 22 km, 500 minuta i mislim ako se nevaram 3 Gb interneta. Posto zena prica dosta.

Znaci dual SiM i furas sta ti odgovara.
Rado, ali mi mobitel ima samo jedan SIM.
:!
User avatar
thekupus
Posts: 6787
Joined: 25/06/2011 22:38

#7906 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by thekupus »

Zna li neko šta je trik iza ukidanja ovog rominga? Siguran sam da će BH Telecom naći način da to zaobiđe, i da paketi koje uplatiš u BiH ne važe van zemlje.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7907 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

Ja sam danas pitao Eronet

Image
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#7908 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Na Eronetu se ništa dodatno neće tarifirati, tj. paketi će se u zemljama ovog dijela Evrope koristit kao i unutar Bosne i Hercegovine.

edit: Objavljena je i detaljna specifikacija po tarifama za Postpaid i Prepaid pakete. Minute i SMS poruke se koriste kao unutar naše zemlje ali je Internet saobraćaj ograničen.
Last edited by escobar__ on 30/06/2021 18:34, edited 1 time in total.
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#7909 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

aminchev2 wrote: 29/06/2021 21:06
DinoTK wrote: 02/06/2021 23:17 nova akcija haloo

https://www.haloo.ba/top-ponuda-ljeta-s248

Image

Image

Image
Poz! Ne kontam baš ove naše planove.
Planiram biti u Bosni oko mjesec dana, i raditi, tako da mi treba dosta neta.
Ovo od 31 gig dnevno je bez SMS i bez poziva? Ili ga mogu dodati na drugi plan, kao neki od ovih zovi i SMS za 3km.
Hvala unaprijed
Na Haloo mreži ne možeš posebno dokupiti samo minute. Njih dokupljuješ u kompletima.

Moguće je kobinovati komplet pakete i pakete interneta (dnevna, sedmična i mjesečna ponuda i one +)
tintilinic
Posts: 333
Joined: 30/01/2013 17:44

#7910 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by tintilinic »

Citam i konfuzno.Ima li ili ne ogranicenja za mobine podatke na Zapadnom Balkanu od sutra?
tintilinic
Posts: 333
Joined: 30/01/2013 17:44

#7912 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by tintilinic »

vjeshalica wrote: 30/06/2021 19:31 čitaj opet,nije konfuzno
Ima ili nema za prijenos podataka?
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#7913 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Ima ograničenja - BH Telekom i m:tel će po potrošnji uključenih gigabajta za roaming slati obavijest korisnicima i isključivati pristup mobilnom Internetu, a Eronet će usporiti brzinu.

Ni kod jednog od tri velika operatera u roamingu nećeš moć iskoristit sav saobraćaj koji ti je inače uključen kada si u Bosni i Hercegovini već samo jedan dio toga, a koliki dio to se raspitaj kod operatera.
Last edited by escobar__ on 30/06/2021 21:53, edited 1 time in total.
User avatar
thekupus
Posts: 6787
Joined: 25/06/2011 22:38

#7914 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by thekupus »

tintilinic wrote: 30/06/2021 21:50
vjeshalica wrote: 30/06/2021 19:31 čitaj opet,nije konfuzno
Ima ili nema za prijenos podataka?
drug mi reče da su u njegovoj mreži u Srbiji objasnili da mu je jedino internet ograničen u smislu da mu je fer potrošnja u neograničenom paketu smanjena na 60 GB kad nije u Srbiji. Navodno je za sve pakete tako, imaš manje interneta nego inače.
semsasuljakovic
Posts: 1973
Joined: 02/08/2015 21:30

#7916 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by semsasuljakovic »

escobar__ wrote: 30/06/2021 17:12 Na Eronetu se ništa dodatno neće tarifirati, tj. paketi će se u zemljama ovog dijela Evrope koristit kao i unutar Bosne i Hercegovine.

edit: Objavljena je i detaljna specifikacija po tarifama za Postpaid i Prepaid pakete. Minute i SMS poruke se koriste kao unutar naše zemlje ali je Internet saobraćaj ograničen.
Haloo se ne oglašava. Ali pošto su produžena ruka Eroneta, vjerujem da će slična pravila važiti?
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#7917 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Dakle kod svih oepratera, pozivi i SMS idu neograničeno po standardnoj cijeni.
Jedino internet zavisi od operatera do operatera, ali svi imaju određena ograničenja.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#7918 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by studiorum_tuzlaensis »

escobar__ wrote: 30/06/2021 21:52 Ima ograničenja - BH Telekom i m:tel će po potrošnji uključenih gigabajta za roaming slati obavijest korisnicima i isključivati pristup mobilnom Internetu, a Eronet će usporiti brzinu.

Ni kod jednog od tri velika operatera u roamingu nećeš moć iskoristit sav saobraćaj koji ti je inače uključen kada si u Bosni i Hercegovini već samo jedan dio toga, a koliki dio to se raspitaj kod operatera.
odakle ti ove informacije, mislim da je red da navedeš i izvor. Koliko znam svi operateri će usporiti brzinu nakon potrošenih GB. Ali to je i sada aktuelno, pa i nije neka vijest.
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#7919 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

studiorum_tuzlaensis wrote: 01/07/2021 02:25
escobar__ wrote: 30/06/2021 21:52 Ima ograničenja - BH Telekom i m:tel će po potrošnji uključenih gigabajta za roaming slati obavijest korisnicima i isključivati pristup mobilnom Internetu, a Eronet će usporiti brzinu.

Ni kod jednog od tri velika operatera u roamingu nećeš moć iskoristit sav saobraćaj koji ti je inače uključen kada si u Bosni i Hercegovini već samo jedan dio toga, a koliki dio to se raspitaj kod operatera.
odakle ti ove informacije, mislim da je red da navedeš i izvor. Koliko znam svi operateri će usporiti brzinu nakon potrošenih GB. Ali to je i sada aktuelno, pa i nije neka vijest.
Eronet je sa zvaničnog sajta, ostala dva ovdje. m:tel je - u međuvremenu - na svom sajtu objavio neke detalje, još su jedino ostali "naši" uhljebi al jebe se njima, ima vremena.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7921 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dend »

https://www.bhtelecom.ba/usluge-za-priv ... -kod-kuce/

Odlična vijest za sve korisnike koji planiraju boravak u zemlje Zapadnog Balkana!

Na putovanju iz BiH u Srbiju, Crnu Goru, Svjevernu Makedoniju, Albaniju i Kosovo za komunikaciju mobilnim telefonom od 1. jula više ne morate plaćati dodatne naknade kako biste koristili usluge roaminga, jer možete uživati u „roamingu kao kod kuće”!

Vaši pozivi (na mobilne i fiksne telefone), tekstovne poruke (SMS) i podatkovne usluge naplaćuju se po domaćim tarifama, tj. plaćate istu cijenu kao unutar svoje zemlje.

To se pravilo primjenjuje i na sve pozive ili tekstovne poruke koje primite dok ste u inozemstvu – u roamingu se primanje poziva ili poruka ne naplaćuje dodatno, čak ni ako osoba koja vas zove ima drugog operatora.

Na isti način će i državljani pomenutih zemalja, tj. korisnici drugih operatora iz tih zemalja, biti u mogućnosti koristiti određene usluge na teritoriji BiH po uslovima kao da se nalaze u matičnoj zemlji.

Pravila, cijene i količine maloprodajnih mobilnih usluga koje BH Telecom korisnici mogu koristiti u pomenutim zemljama su detaljno opisane u uslovima korištenja usluge „Roaming kao kod kuće“ i dostupni su ovdje.

Napomena:

– Prilikom pristupa internetu u roamingu, a kako bi se spriječile moguće zloupotrebe, postoji mogućnost ograničavanja korištenja prijenosa podataka po domaćim cijenama. Ta ograničenja zavise od korisničke tarife, opcije ili dokupa. Ukoliko korisnik prekorači dozvoljeni limit podatkovnog saobraćaja, BH Telecom ima pravo onemogućiti postpaid korisnicima daljnje korištenje mobilnog interneta s ciljem sprečavanja neželjenih troškova za korisnike. Kod prepaid korisnika prekoračenje limita data saobraćaja naplaćivat će se s online računa.

Surfanje na odmoru nikada nije bilo laše i povoljnije! Uživajte maksimalno uz „Roaming kao kod kuće“!

Moja priča. BH Telecom


Image
Image
Image
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#7923 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Gray »

Moj paket u BiH ima 30 gb interneta mjesečno a u roamingu 7 gb. Meni je ok mada bi bilo bokje da je potpuno isto :D
Dzontra_Volta
Posts: 6457
Joined: 20/01/2011 11:10

#7924 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dzontra_Volta »

Ono što mene interesuje je sljedeće:
Ako ja imam paket Extra S sa uključenih 500 minuta razgovora, i potrošio sam recimo 100 minuta do sada u ovom mjesecu, da li kad pređem u drugu zemlju Z. Balkana i dalje nastavlja taj uključeni saobraćaj u paket ili mi se odmah tarifiraju pozivi po domaćem cjenovniku?
semsasuljakovic
Posts: 1973
Joined: 02/08/2015 21:30

#7925 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by semsasuljakovic »

Dzontra_Volta wrote: 01/07/2021 21:13 Ono što mene interesuje je sljedeće:
Ako ja imam paket Extra S sa uključenih 500 minuta razgovora, i potrošio sam recimo 100 minuta do sada u ovom mjesecu, da li kad pređem u drugu zemlju Z. Balkana i dalje nastavlja taj uključeni saobraćaj u paket ili mi se odmah tarifiraju pozivi po domaćem cjenovniku?
Nastavlja se trošenje od tih 500 minuta.
Post Reply