BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
56
12%
mtel
83
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 459

User avatar
sagosen
Posts: 821
Joined: 24/08/2015 02:44

#7926 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by sagosen »

A nije mi jasno zasto sad nama prepaid korisnicima cijena odlaznog poziva za te gore zemlje nije ista kao za unutrasnji saobracaju BiH?
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#7927 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

sagosen wrote: 02/07/2021 10:22 A nije mi jasno zasto sad nama prepaid korisnicima cijena odlaznog poziva za te gore zemlje nije ista kao za unutrasnji saobracaju BiH?
Cijene su po važećem cjenovniku, kao da ih zoveš iz BiH
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#7928 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

sagosen wrote: 02/07/2021 10:22 A nije mi jasno zasto sad nama prepaid korisnicima cijena odlaznog poziva za te gore zemlje nije ista kao za unutrasnji saobracaju BiH?
Zato što miješaš pojam "roaming" sa "pozivima u inostranstvo". Nije ni postpaid korisnicima.

Radi se samo o tome da ako odeš u neku od navedenih zemalja i zoveš broj iz neke od tih zemalja platit ćeš isto kao da si u svoj domaćoj mreži u BiH. Do sada si plaćao roaming cijenu odlaznog poziva nekoliko puta više.
User avatar
sagosen
Posts: 821
Joined: 24/08/2015 02:44

#7929 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by sagosen »

Pitam zato sto kad zovem sa hrvatskog broja u HR pozivi prema Litvaniji su isti kao i pozivi prema HR mrežama. Očekivao sam da će to i ovdje biti slučaj.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7930 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dend »

sagosen wrote: 02/07/2021 15:12 Pitam zato sto kad zovem sa hrvatskog broja u HR pozivi prema Litvaniji su isti kao i pozivi prema HR mrežama. Očekivao sam da će to i ovdje biti slučaj.
Trenutno u zapadnom balkanu ( roaming ) su Bosna, Crna Gora, Srbija, Makedonija, Kosovo, Albanija

EDIT
Ispravka, evo sta RAK kaze za ovo
Odnosi li se RLAH na pozive iz Bosne i Hercegovine u region Zapadnog Balkana?

Ne, pozivi koji se upućuju iz Bosne i Hercegovine nisu roming pozivi. RLAH se odnosi na ostvareni saobraćaj (pozive, SMS poruke i podatkovni saobraćaj) dok se korisnik nalazi u regionu Zapadnog Balkana. Cijene međunarodnih poziva iz Bosne i Hercegovine prema drugim zemljama, uključujući region Zapadnog Balkana, naplaćuju se u skladu sa važećim cjenovnikom operatora čije usluge koristite.

Mobilni operatori i pružaoci mobilnih telefonskih usluga su na svojim web stranicama objavili uslove korištenja roming usluga u regionu Zapadnog Balkana.
User avatar
sagosen
Posts: 821
Joined: 24/08/2015 02:44

#7931 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by sagosen »

Kakva glupost. Zašto jednostavno nisu sve prepisali od EU? Kae

Nova Roaming regulacija se primjenjuje:
ako ste izvan BiH u nekoj od zemalja Zapadnog Balkana i zovete/šaljete SMS prema BiH
ako ste izvan BiH u nekoj od zemalja Zapadnog Balkana i zovete/šaljete SMS prema bilo kojoj zemlji Zapadnog Balkana ili surfate u bilo kojoj zemlji Zapadnog Balkana

Nova Roaming regulacija se ne primjenjuje:
ako se nalazite u nekoj od zemalja Zapadnog Balkana i zovete/šaljete SMS prema bilo kojoj zemlji koja nije unutar zemalja Zapadnog Balkana
ako se nalazite u nekoj od zemalja koja nije unutar zemalja Zapadnog Balkana i zovete/šaljete SMS prema bilo kojoj zemlji svijeta ili surfate
ako se nalazite u BiH i zovete/šaljete SMS prema bilo kojoj zemlji svijeta (uključujući i zemlje Zapadnog Balkana)
ako se nalazite u BiH i pozivate bilo koji BiH mobilni broj koji se nalazi u tom trenutku u BiH ili bilo kojoj zemlji svijeta (uključujući i zemlje Zapadnog Balkana)

Znači, ako odeš u roaming u Srbiju i zoveš Albaniju naplaćuje ti kao lokalni poziv, a ako iz BiH zoveš Srbiju ili Albaniju tarifira ga ko međunarodni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#7932 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

sagosen wrote: 02/07/2021 19:56 Kakva glupost. Zašto jednostavno nisu sve prepisali od EU? Kae

Nova Roaming regulacija se primjenjuje:
ako ste izvan BiH u nekoj od zemalja Zapadnog Balkana i zovete/šaljete SMS prema BiH
ako ste izvan BiH u nekoj od zemalja Zapadnog Balkana i zovete/šaljete SMS prema bilo kojoj zemlji Zapadnog Balkana ili surfate u bilo kojoj zemlji Zapadnog Balkana

Nova Roaming regulacija se ne primjenjuje:
ako se nalazite u nekoj od zemalja Zapadnog Balkana i zovete/šaljete SMS prema bilo kojoj zemlji koja nije unutar zemalja Zapadnog Balkana
ako se nalazite u nekoj od zemalja koja nije unutar zemalja Zapadnog Balkana i zovete/šaljete SMS prema bilo kojoj zemlji svijeta ili surfate
ako se nalazite u BiH i zovete/šaljete SMS prema bilo kojoj zemlji svijeta (uključujući i zemlje Zapadnog Balkana)
ako se nalazite u BiH i pozivate bilo koji BiH mobilni broj koji se nalazi u tom trenutku u BiH ili bilo kojoj zemlji svijeta (uključujući i zemlje Zapadnog Balkana)

Znači, ako odeš u roaming u Srbiju i zoveš Albaniju naplaćuje ti kao lokalni poziv, a ako iz BiH zoveš Srbiju ili Albaniju tarifira ga ko međunarodni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nisi to dobro razumio. Platit ćeš isto. U oba slučaja se po novom to tarifira kao međunarodni poziv. Znači svejedno je da li Albaniju zoveš iz BiH ili iz Srbije = ista cijena

Prije 1.7. si iz BiH poziv u Albaniju plaćao isto koliko plaćaš i sada (ništa se tu nije promijenilo), ali si zato poziv iz Srbije u Albaniju plaćao kao roaming međunarodni poziv nekoliko puta skuplje (upravo je to sada izjednačeno kao da si i dalje u BiH). Nemoj miješati međunarodni poziv i roaming!
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7933 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Pandakonda »

Kakva je situacija sa Haloo ? Danas sam bio u Srbiji i kartica nikako nije radila. Prije je pisalo da zbog roaminga ce se vise naplacivati ali kako je krenulo ovo da nema roaminga kartica skoro da nikako ne radi....
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#7934 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Moj broj Crnogorskog Telekoma ne radi u Bosni i Hercegovini otkako je uveden ovaj roaming.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#7935 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Pandakonda wrote: 04/07/2021 10:51 Kakva je situacija sa Haloo ? Danas sam bio u Srbiji i kartica nikako nije radila. Prije je pisalo da zbog roaminga ce se vise naplacivati ali kako je krenulo ovo da nema roaminga kartica skoro da nikako ne radi....
Je li ti uključena opcija rominga u podešavanjima?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7936 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Pandakonda »

fusion_ba wrote: 04/07/2021 12:02
Pandakonda wrote: 04/07/2021 10:51 Kakva je situacija sa Haloo ? Danas sam bio u Srbiji i kartica nikako nije radila. Prije je pisalo da zbog roaminga ce se vise naplacivati ali kako je krenulo ovo da nema roaminga kartica skoro da nikako ne radi....
Je li ti uključena opcija rominga u podešavanjima?
:jbt:

Upravo sam sad upalio, testiram iduci put kada budem vani. Hvala na savjetu, mislio sam da je upaljen sam od sebe :D
semsasuljakovic
Posts: 1972
Joined: 02/08/2015 21:30

#7938 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by semsasuljakovic »

Hvala za ovo data roaming. Ni za 100 života ne bih znao da to treba biti aktivirano za roaming.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#7939 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Gray »

Ništa :)

bez data roaming radi roaming samo za poruke i SMS, ali ne radi Internet - da bi radio Internet u roamingu mora se uključiti data roaming :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#7940 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vjeshalica »

sta reci, fb,instagram i tiktok vise nisu dzaba u dokupu 7 dana 22,5gb....msm ne treba mi,ali furmanluk nema mjere,vjerovatno se prepali dzabalana koristenja u roamingu....ne moze bht nize od sadasnjeg podruma
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7941 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dend »

vjeshalica wrote: 04/07/2021 19:18 sta reci, fb,instagram i tiktok vise nisu dzaba u dokupu 7 dana 22,5gb....msm ne treba mi,ali furmanluk nema mjere,vjerovatno se prepali dzabalana koristenja u roamingu....ne moze bht nize od sadasnjeg podruma
Otkud ti to da nije vise dzaba ?

https://www.bhtelecom.ba/sadrzaji/2021/ ... -si-ultra/
22.5 GB / 7 dana / 7 KM + free Facebook / Instagram / TikTok + GRATIS Moja web TV (osnovni paket FU 10 GB).
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#7942 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vjeshalica »

dend wrote: 04/07/2021 19:22
vjeshalica wrote: 04/07/2021 19:18 sta reci, fb,instagram i tiktok vise nisu dzaba u dokupu 7 dana 22,5gb....msm ne treba mi,ali furmanluk nema mjere,vjerovatno se prepali dzabalana koristenja u roamingu....ne moze bht nize od sadasnjeg podruma
Otkud ti to da nije vise dzaba ?

https://www.bhtelecom.ba/sadrzaji/2021/ ... -si-ultra/
22.5 GB / 7 dana / 7 KM + free Facebook / Instagram / TikTok + GRATIS Moja web TV (osnovni paket FU 10 GB).
Na BHT aplikaciji ne stoji vise to

Image
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7943 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dend »

vjeshalica wrote: 04/07/2021 20:18
dend wrote: 04/07/2021 19:22

Otkud ti to da nije vise dzaba ?

https://www.bhtelecom.ba/sadrzaji/2021/ ... -si-ultra/

Na BHT aplikaciji ne stoji vise to

Image
Nema veze, aplikacija je informativnog karaktera.
U uslovima akcije na linku pod clan2 je navedeno benefiti kod kojih idalje vazi da je fb insta tiktok besplatan za dokupe od 1dan i 7dana ( neogranicen )
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#7944 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vjeshalica »

Prije su stajale ikonice tj do prije dan dva,sad ih nema.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7945 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dend »

vjeshalica wrote: 04/07/2021 20:37 Prije su stajale ikonice tj do prije dan dva,sad ih nema.
Sad imaju
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#7946 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vjeshalica »

dend wrote: 05/07/2021 11:50
vjeshalica wrote: 04/07/2021 20:37 Prije su stajale ikonice tj do prije dan dva,sad ih nema.
Sad imaju
istina, od danas su vracene
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7947 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dend »

vjeshalica wrote: 05/07/2021 12:49
dend wrote: 05/07/2021 11:50

Sad imaju
istina, od danas su vracene
Poslao im email sinoc :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#7948 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vjeshalica »

Zasto se ne racuna dokupljena opcija u roamingu? Da li se uopce racunaju megabajti u roamingu koji su dokupljeni,naravno ograniceni?
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#7949 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dend »

vjeshalica wrote: 14/07/2021 18:15 Zasto se ne racuna dokupljena opcija u roamingu? Da li se uopce racunaju megabajti u roamingu koji su dokupljeni,naravno ograniceni?
Zavisi od operatera

Kod bhT za svaki dokup koji ima mogucnost ima napisano koliko moze u roamingu u uslovima koristenja roaminga u zb
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#7950 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vjeshalica »

dend wrote: 14/07/2021 18:36
vjeshalica wrote: 14/07/2021 18:15 Zasto se ne racuna dokupljena opcija u roamingu? Da li se uopce racunaju megabajti u roamingu koji su dokupljeni,naravno ograniceni?
Zavisi od operatera

Kod bhT za svaki dokup koji ima mogucnost ima napisano koliko moze u roamingu u uslovima koristenja roaminga u zb
Ako sam dokupila 7 dana 22,5GB na ultri koliko mi dodje roaming da mogu koristiti znas li?
Post Reply