BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#15251 Re: BHTelecom

Post by use your illusion »

Ne radi ništa na bh telecomu, ni web stranica ni aplikacija moja webtv.
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#15252 Re: BHTelecom

Post by sasajev »

Alfonso97 wrote: 26/03/2023 17:33
sasajev wrote: 26/03/2023 16:19

Ako imas icloud+ pretplatu, vjerovatno ti je ukljucen Private relay.
To meni blokira pristup Moja Tv aplikaciji.
Samo ga iskljuci
Hvala uspio. Ma nisu norlamni ovi iz apple
Ma Private relay ti je neka vrsta vpn-a, malo krije IP adresu, pa zato aplikacija ne moze da prepozna na kojoj si mrezi, pa blokira.
Drugclanbiblioteke
Posts: 126
Joined: 06/10/2020 17:51

#15253 Re: BHTelecom

Post by Drugclanbiblioteke »

Moajwebtv radi ko malina respiratori.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15254 Re: BHTelecom

Post by mirsek »

Del_Boy1 wrote: 26/03/2023 17:11
pametnjakovic1987 wrote: 26/03/2023 17:05 Trenutno imam paket od mjeseca Oktobra 2022. Extra NET (Bogatiji sadržaj 24 mjeseca) 200+200+24, zbog povećanja cijena u mjesecu Aprilu, htio bih preći na nešto jeftinije, da li ja moguć prelazak sa ovog na Extra NET (Popust 24 mjeseca), koji je bio 100+100+12, a postaje od Aprila 150+150+24.
Pitam iz razloga što bi mi tom opcijom opet pretplata bila oko 25 KM.
I da li je ovo moguće obaviti pozivom na 1444, pošto ne mogu stići otići u poslovnicu zbog posla ?
Moraš raskinuti ugovor prije 1.4. pa onda uzmeš novi paket koji god želiš, ali ide novi ugovor ako uzimaš popust na pretplatu. Možeš preko webshopa uzeti paket koji god želiš bez odlaska u poslovnicu, ali da bi raskinuo ugovor mislim da ćeš morati otići lično.
Da li znas da li se moze postojeci ugovor produziti na naredne 2 godine online preko portala ?
Imam extra s paket i ugovor koji mi istice za 2 mjeseca, samo hocu da ga produzim na naredne 2 godine i sa ovim novim tarifama i cijenom.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#15255 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

Može, imaš na webshopu opciju "produži ugovor", ali moraš sačekati da postojeći ugovor isteče.
wasabi
Posts: 172
Joined: 22/09/2015 22:59

#15256 Re: BHTelecom

Post by wasabi »

pozdrav
jedno pitanje ko ima full paket moja tv, preko cega ide napajanje telefona tj. da li je direktno skopcan na paricu ili ide preko modema koji je opet preko adaptera povezan za napajanje od 220v. Ovo me interesuje u slucaju nestanka struje da li bi telefon radio.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#15257 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

wasabi wrote: 28/03/2023 07:44 pozdrav
jedno pitanje ko ima full paket moja tv, preko cega ide napajanje telefona tj. da li je direktno skopcan na paricu ili ide preko modema koji je opet preko adaptera povezan za napajanje od 220v. Ovo me interesuje u slucaju nestanka struje da li bi telefon radio.
Do sada mi je telefon bio preko parica onaj bezicni panasonic koji se ukljucuje na struju, sada sam samo umjesto na parice spojen direktno na modem sada mi je voip postao i dalje ide posebno preko struje telefon. Stari telefoni kojima ne treba struja su samo direktno mogli spojiti na parice, a kako oni rade na voip pitanje je.
cicagorio
Posts: 190
Joined: 01/11/2021 09:56

#15258 Re: BHTelecom

Post by cicagorio »

wasabi wrote: 28/03/2023 07:44 pozdrav
jedno pitanje ko ima full paket moja tv, preko cega ide napajanje telefona tj. da li je direktno skopcan na paricu ili ide preko modema koji je opet preko adaptera povezan za napajanje od 220v. Ovo me interesuje u slucaju nestanka struje da li bi telefon radio.
Nebitno kakav je telefon u pitanju telefon neće raditi kada nema struje.

Sa VoIPom telefon ide preko IP (internet protocol), što znači da mora raditi modem/router, a ako nema struje oni neće raditi. Jedino će raditi ako instaliras neki UPS i pod uslovom da telekom centrala ima neki agregat i da radi kada nema struje. Inače ništa.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15259 Re: BHTelecom

Post by mirsek »

Del_Boy1 wrote: 28/03/2023 06:38 Može, imaš na webshopu opciju "produži ugovor", ali moraš sačekati da postojeći ugovor isteče.
Da, pokusao sam da to uradim online ali su me jutros zvali i rekli da moram da cekam da ovi novi paketi budu aktivni od 1 aprila da bih mogao izabrati jedan od tih paketa.
I nisam mogao preko opcije "obnovi ugovor", rekla mi zena da je to pogresan nacin. Moram ici ovako:
logujem se,
idem gore i kliknem na opciju "mobilna",
kliknem desno na onu kocku na extra paketi "Vidi ponudu",
izaberem opcije lijevo koje meni trebaju i kliknem na "saznaj vise" ispod zeljenog paketa na sredini ekrana,
pregledam jel to to, pritisnem "dodaj u korpu",
popunim potrebne licne podatke, i onda ugovor salju u roku 24-48 sati na kucnu adresu i vrse aktivaciju paketa.
Last edited by mirsek on 28/03/2023 11:08, edited 1 time in total.
cicagorio
Posts: 190
Joined: 01/11/2021 09:56

#15260 Re: BHTelecom

Post by cicagorio »

kakaljin wrote: 28/03/2023 08:26
wasabi wrote: 28/03/2023 07:44 pozdrav
jedno pitanje ko ima full paket moja tv, preko cega ide napajanje telefona tj. da li je direktno skopcan na paricu ili ide preko modema koji je opet preko adaptera povezan za napajanje od 220v. Ovo me interesuje u slucaju nestanka struje da li bi telefon radio.
Do sada mi je telefon bio preko parica onaj bezicni panasonic koji se ukljucuje na struju, sada sam samo umjesto na parice spojen direktno na modem sada mi je voip postao i dalje ide posebno preko struje telefon. Stari telefoni kojima ne treba struja su samo direktno mogli spojiti na parice, a kako oni rade na voip pitanje je.
Može i stari telefon raditi sa VoIP, ali kada nema struje opet neće raditi ni telefon.

Malo duže objašnjenje:
Koliko znam, a ako griješim neka me ispravi neko od bolje informisanih, telekom centrale obično imaju agregate ili neke baterije i kada nestane struje, obično rade još neko određeno vrijeme. Ako je nestanak struje duži, prestat će i one da rade. Sa običnim telefonskim priključcima bi telefon bio spojen direktno na centralu, koja je imala izvor napajanja i radila. Eh, sad sa VoIP, sve ide preko interneta ili telekomovog intraneta. To znači da kada kod korisnika kući nema struje, nema ni telefona. Nisam siguran da li telekom ADSL/VDSL centrala ima neko pomoćno napajanje i ako ima da li je to slučaj sa svim centralna. Možda se to radilo samo sa telefonskim centralama u prošlosti. Ako budem u prilici probat ću testirati 😁
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#15261 Re: BHTelecom

Post by dend »

cicagorio wrote: 28/03/2023 11:07
kakaljin wrote: 28/03/2023 08:26

Do sada mi je telefon bio preko parica onaj bezicni panasonic koji se ukljucuje na struju, sada sam samo umjesto na parice spojen direktno na modem sada mi je voip postao i dalje ide posebno preko struje telefon. Stari telefoni kojima ne treba struja su samo direktno mogli spojiti na parice, a kako oni rade na voip pitanje je.
Može i stari telefon raditi sa VoIP, ali kada nema struje opet neće raditi ni telefon.

Malo duže objašnjenje:
Koliko znam, a ako griješim neka me ispravi neko od bolje informisanih, telekom centrale obično imaju agregate ili neke baterije i kada nestane struje, obično rade još neko određeno vrijeme. Ako je nestanak struje duži, prestat će i one da rade. Sa običnim telefonskim priključcima bi telefon bio spojen direktno na centralu, koja je imala izvor napajanja i radila. Eh, sad sa VoIP, sve ide preko interneta ili telekomovog intraneta. To znači da kada kod korisnika kući nema struje, nema ni telefona. Nisam siguran da li telekom ADSL/VDSL centrala ima neko pomoćno napajanje i ako ima da li je to slučaj sa svim centralna. Možda se to radilo samo sa telefonskim centralama u prošlosti. Ako budem u prilici probat ću testirati 😁
Nema vise POTS telefonije, samo VoIP.

Centrale imaju akumulatore/baterije za kratke prekide struje, a u slucaju duzih prekida struje koriste se agregati na fosilna goriva ( npr. tokom poplava kada duze vremena nije bilo struje nije bilo prekida mobilne telefonije ), a uskoro idu i solarne ploce na bazne stanice pa ce se vjerovatno i one uvezati u neki sistem u slucaju nestanka struje.
cicagorio
Posts: 190
Joined: 01/11/2021 09:56

#15262 Re: BHTelecom

Post by cicagorio »

dend wrote: 28/03/2023 11:41 Nema vise POTS telefonije, samo VoIP.

Centrale imaju akumulatore/baterije za kratke prekide struje, a u slucaju duzih prekida struje koriste se agregati na fosilna goriva ( npr. tokom poplava kada duze vremena nije bilo struje nije bilo prekida mobilne telefonije ), a uskoro idu i solarne ploce na bazne stanice pa ce se vjerovatno i one uvezati u neki sistem u slucaju nestanka struje.
Aha aha hvala za informaciju. Nisam znao da je sad samo VoIP.

Da li to znači da sa nekim UPSom, agregatom i slično, ukoliko imam napajanje kući, za vrijeme nestanka struje i dalje bi imao uslugu?

S vremena na vrijeme se dešavaju neki prekidi kod mene, i zna se potrefiti da radim od kuće. S nekim malo boljim powerbankom (power delivery i trigger cable), može se napajati modem/router, tako da bi vjerovatno nabavio sebi nešto slično.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#15263 Re: BHTelecom

Post by dend »

cicagorio wrote: 28/03/2023 13:11
dend wrote: 28/03/2023 11:41 Nema vise POTS telefonije, samo VoIP.

Centrale imaju akumulatore/baterije za kratke prekide struje, a u slucaju duzih prekida struje koriste se agregati na fosilna goriva ( npr. tokom poplava kada duze vremena nije bilo struje nije bilo prekida mobilne telefonije ), a uskoro idu i solarne ploce na bazne stanice pa ce se vjerovatno i one uvezati u neki sistem u slucaju nestanka struje.
Aha aha hvala za informaciju. Nisam znao da je sad samo VoIP.

Da li to znači da sa nekim UPSom, agregatom i slično, ukoliko imam napajanje kući, za vrijeme nestanka struje i dalje bi imao uslugu?

S vremena na vrijeme se dešavaju neki prekidi kod mene, i zna se potrefiti da radim od kuće. S nekim malo boljim powerbankom (power delivery i trigger cable), može se napajati modem/router, tako da bi vjerovatno nabavio sebi nešto slično.
Ako centrala ima napajanje u slučaju nestanka struje onda može UPS ili agregat.
cicagorio
Posts: 190
Joined: 01/11/2021 09:56

#15264 Re: BHTelecom

Post by cicagorio »

dend wrote: 28/03/2023 14:24
cicagorio wrote: 28/03/2023 13:11

Aha aha hvala za informaciju. Nisam znao da je sad samo VoIP.

Da li to znači da sa nekim UPSom, agregatom i slično, ukoliko imam napajanje kući, za vrijeme nestanka struje i dalje bi imao uslugu?

S vremena na vrijeme se dešavaju neki prekidi kod mene, i zna se potrefiti da radim od kuće. S nekim malo boljim powerbankom (power delivery i trigger cable), može se napajati modem/router, tako da bi vjerovatno nabavio sebi nešto slično.
Ako centrala ima napajanje u slučaju nestanka struje onda može UPS ili agregat.
Odlično, hvala
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#15265 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

mirsek wrote: 28/03/2023 10:52
Del_Boy1 wrote: 28/03/2023 06:38 Može, imaš na webshopu opciju "produži ugovor", ali moraš sačekati da postojeći ugovor isteče.
Da, pokusao sam da to uradim online ali su me jutros zvali i rekli da moram da cekam da ovi novi paketi budu aktivni od 1 aprila da bih mogao izabrati jedan od tih paketa.
I nisam mogao preko opcije "obnovi ugovor", rekla mi zena da je to pogresan nacin. Moram ici ovako:
logujem se,
idem gore i kliknem na opciju "mobilna",
kliknem desno na onu kocku na extra paketi "Vidi ponudu",
izaberem opcije lijevo koje meni trebaju i kliknem na "saznaj vise" ispod zeljenog paketa na sredini ekrana,
pregledam jel to to, pritisnem "dodaj u korpu",
popunim potrebne licne podatke, i onda ugovor salju u roku 24-48 sati na kucnu adresu i vrse aktivaciju paketa.
Pazi da ne bi platio penale za prijevremeni raskid ugovora, ja bih sačekao da stari ugovor isteče pa onda tražio novi.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#15266 Re: BHTelecom

Post by erotica »

Jel iko od vas koji je prešao sad sa telemaha na Telecom dobio ugovor poštom, meni još ništa nije došlo a eto od 5.2. sam se prebacio na bht
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15267 Re: BHTelecom

Post by mirsek »

Del_Boy1 wrote: 28/03/2023 16:33
mirsek wrote: 28/03/2023 10:52
Da, pokusao sam da to uradim online ali su me jutros zvali i rekli da moram da cekam da ovi novi paketi budu aktivni od 1 aprila da bih mogao izabrati jedan od tih paketa.
I nisam mogao preko opcije "obnovi ugovor", rekla mi zena da je to pogresan nacin. Moram ici ovako:
logujem se,
idem gore i kliknem na opciju "mobilna",
kliknem desno na onu kocku na extra paketi "Vidi ponudu",
izaberem opcije lijevo koje meni trebaju i kliknem na "saznaj vise" ispod zeljenog paketa na sredini ekrana,
pregledam jel to to, pritisnem "dodaj u korpu",
popunim potrebne licne podatke, i onda ugovor salju u roku 24-48 sati na kucnu adresu i vrse aktivaciju paketa.
Pazi da ne bi platio penale za prijevremeni raskid ugovora, ja bih sačekao da stari ugovor isteče pa onda tražio novi.
Ma uvijek sam ovo ovako radio par mjeseci prije isteka postojeceg ugovora i nikakve penale nisam placao.
Tolerisu jer im se isplati kad si pri kraju ugovora i hoces sa njima novi ugovor koji se isto ili vise placa. I vuk sit i ovce na broju. :D
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#15268 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

mirsek wrote: 28/03/2023 16:38
Del_Boy1 wrote: 28/03/2023 16:33

Pazi da ne bi platio penale za prijevremeni raskid ugovora, ja bih sačekao da stari ugovor isteče pa onda tražio novi.
Ma uvijek sam ovo ovako radio par mjeseci prije isteka postojeceg ugovora i nikakve penale nisam placao.
Tolerisu jer im se isplati kad si pri kraju ugovora i hoces sa njima novi ugovor koji se isto ili vise placa. I vuk sit i ovce na broju. :D
Nemaš potrebe ništa raditi, svi koji ne raskinu ugovor do kraja marta prelaze na nove pakete automatski, a obzirom da si već pod ugovorom dobit ćeš onaj paket i benefite koje bi dobio i da potpišeš novi ugovor.
Ja sam na Extra Net paketu (bogatiji sadržaj) i do sada sam imao 200min+200SMS+24GB interneta za 25 KM, a od aprila ću da plaćam 28KM i imat ću 300min+300SMS+45GB interneta.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#15269 Re: BHTelecom

Post by jarobot »

erotica wrote: 28/03/2023 16:36 Jel iko od vas koji je prešao sad sa telemaha na Telecom dobio ugovor poštom, meni još ništa nije došlo a eto od 5.2. sam se prebacio na bht
Ni meni 6.02 uveo moja.tv
j66o
Posts: 415
Joined: 05/01/2017 13:48

#15270 Re: BHTelecom

Post by j66o »

Pozdrav,imam dvije preplate Extra S paketi,i imam na da dva paketa jos ugovora eeee sad vas pitam posto ide promjena paketa od 01.04. da li trebam ici u poslovnicu produzit ugovor ili ce to automatski prebacit na ovaj novi paket od 22.5 KM I 7 GB interneta?
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#15271 Re: BHTelecom

Post by ferratilis »

jarobot wrote: 29/03/2023 04:41
erotica wrote: 28/03/2023 16:36 Jel iko od vas koji je prešao sad sa telemaha na Telecom dobio ugovor poštom, meni još ništa nije došlo a eto od 5.2. sam se prebacio na bht
Ni meni 6.02 uveo moja.tv
Necete ga nikad ni dobit. Ja prije dvije godine uveo moju TV, nikakav papir nisam dobio. :D
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#15272 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

j66o wrote: 29/03/2023 07:52 Pozdrav,imam dvije preplate Extra S paketi,i imam na da dva paketa jos ugovora eeee sad vas pitam posto ide promjena paketa od 01.04. da li trebam ici u poslovnicu produzit ugovor ili ce to automatski prebacit na ovaj novi paket od 22.5 KM I 7 GB interneta?
Automatizmom se prebacuju paketi tako da ces dobiti paket koji si imao ugovorom samo skupji 3 KM i vise minuta i interneta.
wasabi
Posts: 172
Joined: 22/09/2015 22:59

#15273 Re: BHTelecom

Post by wasabi »

Hvala na odgovorima u vezi telefona i parice.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15274 Re: BHTelecom

Post by mirsek »

Del_Boy1 wrote: 28/03/2023 17:22
mirsek wrote: 28/03/2023 16:38
Ma uvijek sam ovo ovako radio par mjeseci prije isteka postojeceg ugovora i nikakve penale nisam placao.
Tolerisu jer im se isplati kad si pri kraju ugovora i hoces sa njima novi ugovor koji se isto ili vise placa. I vuk sit i ovce na broju. :D
Nemaš potrebe ništa raditi, svi koji ne raskinu ugovor do kraja marta prelaze na nove pakete automatski, a obzirom da si već pod ugovorom dobit ćeš onaj paket i benefite koje bi dobio i da potpišeš novi ugovor.
Ja sam na Extra Net paketu (bogatiji sadržaj) i do sada sam imao 200min+200SMS+24GB interneta za 25 KM, a od aprila ću da plaćam 28KM i imat ću 300min+300SMS+45GB interneta.
Znam, ali meni svakako sad u maju istice ugovor od 2 godine, tako da htio ne htio moram praviti novi ugovor da imam te benefite povecanog sadrzaja i u naredne 2 godine.
User avatar
Daniell
Posts: 14
Joined: 11/03/2022 13:57

#15275 Re: BHTelecom

Post by Daniell »

Image Pozdrav ekipa, trenutna brzina na speedtestu mi je oko 13mbps. Kakav bi maximum bio ? Moze li neko pomoci ko ima iskustva 😃 da mi je barem izvuci 18mbps na VDSL. Ako ne bude moglo morat cu poceti koristiti mobilni internet kao glavni 😛. Hvala Vam!
Post Reply