BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10180
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#11601 Re: BHTelecom

Post by Benq »

sabanss wrote: 16/08/2022 08:05 Na Skenderiji ima kablo povučeno duž Skenderija ulice, vidi se... Da li je ima u ovim okomitim ulicama na tu ulicu tipa Podgaj, Stolačka, Skenderpašina nisam siguran.
U redu, ali na onom linku pise ""U padajućem meniju provjerite koja mjesta imaju mogućnost optičkog priključka", dakle pominju se mjesta, ne ulice, kao sto je u spisku Dobrinja 4, Staro Hrasno itd..
User avatar
ing-ecc
Posts: 18109
Joined: 31/03/2013 09:58

#11602 Re: BHTelecom

Post by ing-ecc »

sabanss wrote: 16/08/2022 08:05 Na Skenderiji ima kablo povučeno duž Skenderija ulice, vidi se... Da li je ima u ovim okomitim ulicama na tu ulicu tipa Podgaj, Stolačka, Skenderpašina nisam siguran.
Ima Podgaj, ima Stolacka a Skenderpasina dobrim dijelom ima optiku vec 6-7 godina
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#11603 Re: BHTelecom

Post by zateznistub »

Jel zna neko user name I pw za one zte modeme?
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#11604 Re: BHTelecom

Post by Micah »

Jel ima te optike na ČVili, Dž. Bijedića 30-tak? Ne vidim nas nigdje u tom meniju. Da znam hoću li prelaziti kod njih ili moram ostati na mrtvom TM-u.
player_
Posts: 1215
Joined: 30/11/2013 21:56
Location: Sarajevo

#11605 Re: BHTelecom

Post by player_ »

Micah wrote: 17/08/2022 16:52 Jel ima te optike na ČVili, Dž. Bijedića 30-tak? Ne vidim nas nigdje u tom meniju. Da znam hoću li prelaziti kod njih ili moram ostati na mrtvom TM-u.
Vjerovatno ces ostat na tm , ev ja produzih 5ti put mozda ugovor sa tm cekajuci bht optiku :D
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#11606 Re: BHTelecom

Post by sabanss »

ing-ecc wrote: 16/08/2022 08:12
sabanss wrote: 16/08/2022 08:05 Na Skenderiji ima kablo povučeno duž Skenderija ulice, vidi se... Da li je ima u ovim okomitim ulicama na tu ulicu tipa Podgaj, Stolačka, Skenderpašina nisam siguran.
Ima Podgaj, ima Stolacka a Skenderpasina dobrim dijelom ima optiku vec 6-7 godina
Nisam baš siguran za Skenderpašinu? Znaš li tačno koje zgrade?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18109
Joined: 31/03/2013 09:58

#11607 Re: BHTelecom

Post by ing-ecc »

Prva ti je poslovna zgrada na 1, Networks, AMUS .....
Imas i sa desne 2, 4, sve je to FTTH. One nove zgrade su na FTTb, mislim da je Skenderpasina 2x
User avatar
ing-ecc
Posts: 18109
Joined: 31/03/2013 09:58

#11608 Re: BHTelecom

Post by ing-ecc »

Micah wrote: 17/08/2022 16:52 Jel ima te optike na ČVili, Dž. Bijedića 30-tak? Ne vidim nas nigdje u tom meniju. Da znam hoću li prelaziti kod njih ili moram ostati na mrtvom TM-u.
FTTb ako je br. 30 oko skole c.vila
Dr_Help
BHTelecom podrška
Posts: 529
Joined: 01/02/2015 13:38
Location: Bosna i Hercegovina

#11609 Re: BHTelecom

Post by Dr_Help »

Raja nisam se dugo javljao ali evo neka moja manja zapažanja po pitanju Android BoX-a koja sam primijetio. A vidim da ste postavljali neka pitanja na forumu.


1. Koliko RAM memorije ima ?
Ovaj box ima 2/16 ram/unutarnja memorija.
2.Da li se može koristiti preko wifi mreže ?
Da može se koristiti preko wifi mreže samo tada neće moći koristiti IPTV Moja tv. Jedino da je wifi mreža podešena sa Multicast-om BHTelecom-a onda bi moglo.
3. Da li je kvalitetnija slika na Android Box-u
Ovo je više subjektivan osjećaj ali isto i zavisi od TV aparata koji imate, kod mene lično na android Box-u je kvalitetnija slika nego na Arris resiveru i ZTE.
4. Šta da radim ako ledi slika?
Postoje dijelovi i mjesta gdje su naravno loše linije , međutim u opcijama androida imate mogućnost da podesite kvalitet video zapisa na : VISOKA kvaliteta , SREDNJA kvaliteta , NISKA kvaliteta . Generalno za oko ne mjenja vizuelno ništa puno ali se smanji Bandwith.

5. Da li mogu putem kabla povezati na internet ?
Da možete tako što će taj kabal biti povezan u LAN 1, LAN 4 . Zavisno koji je port otvoren stim da opet naglašavam neće vam raditi multicast MOJA TV osim ako je drugačije podešeno.

6. Netflix i HBO ?
Lično sam probao HBO MAX koji imam aktiviran preko BHTelecoma i super funkcioniše i zadovoljan sam interfejsom i samom aplikacijom. Međutim nisam našao Netflix u google store-u jer izleda da je softwareski već predefinisano koje aplikacije možemo instalirati. Naravno KODI radi. (ako neko skonta način za Netflix nek nam napiše)

7. Daljinski VEOMA VAŽNO.

- kod mene kući je Panasonic TV star 9-10 godina. Ali ima HDMI CEC (HDMI Consumer Electronics Control) što znači kada na daljinskom ugasim ANDROID BOX , isti daje signal TV-u da se ugasi što je za mene pravo zgodno. Također je daljinski bluetooh tako da sam android box zalijepio pozadi tv-a i nikako se ne vidi :)

8.Garancija .

U slučaju da se pokvari bilo šta postoji besplatna zamjena i iskreno u narednom periodu nadam se da će cijena boxova za korisnike koji nisu ugovorno vezani ako išta biti jeftiniji ( moja pusta želja) .Za nove korisnike dobijaju besplatno 24m


9. ANDROID I STB
Korisnici još uvijek ne shvataju , android uređaj se smatra kao zamjenom za STB , tako kad vam tehničar dodje da postavi box , on vaš resiver će uklonit i ponijeti sa sobom a vama ostaje STB ANDROID. Pošto je bilo dosta zahtjeva da se postojeći stb ostavi.





p.s došli su novi modemi koji su ovako nazovi napucani za internet korisnike.
MODEL (https://au.billion.com/products/bipac-8 ... zontalTab2)
Napomena ovi modemi se postavljaju do 800 m udaljenosti i mogu raditi samo na VDSL modulaciji. zaboravite ADSL2+
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#11610 Re: BHTelecom

Post by HPLaserJet »

Dr_Help wrote: 17/08/2022 19:16
Napomena ovi modemi se postavljaju do 800 m udaljenosti i mogu raditi samo na VDSL modulaciji. zaboravite ADSL2+
Ovaj uredno može raditi na najobičnijem ADSL-u. Unatrag je kompatibilan u potpunosti.
User avatar
Casual's
Posts: 5707
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#11611 Re: BHTelecom

Post by Casual's »

Dr_Help wrote: 17/08/2022 19:16 Raja nisam se dugo javljao ali evo neka moja manja zapažanja po pitanju Android BoX-a koja sam primijetio. A vidim da ste postavljali neka pitanja na forumu.

Super info, thx.
Je li se riješila situacija sa 2x STB, da se ne može pariti sa Android Box?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#11612 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

Dr_Help wrote: 17/08/2022 19:16 Raja nisam se dugo javljao ali evo neka moja manja zapažanja po pitanju Android BoX-a koja sam primijetio. A vidim da ste postavljali neka pitanja na forumu.


1. Koliko RAM memorije ima ?
Ovaj box ima 2/16 ram/unutarnja memorija.
2.Da li se može koristiti preko wifi mreže ?
Da može se koristiti preko wifi mreže samo tada neće moći koristiti IPTV Moja tv. Jedino da je wifi mreža podešena sa Multicast-om BHTelecom-a onda bi moglo.
3. Da li je kvalitetnija slika na Android Box-u
Ovo je više subjektivan osjećaj ali isto i zavisi od TV aparata koji imate, kod mene lično na android Box-u je kvalitetnija slika nego na Arris resiveru i ZTE.
4. Šta da radim ako ledi slika?
Postoje dijelovi i mjesta gdje su naravno loše linije , međutim u opcijama androida imate mogućnost da podesite kvalitet video zapisa na : VISOKA kvaliteta , SREDNJA kvaliteta , NISKA kvaliteta . Generalno za oko ne mjenja vizuelno ništa puno ali se smanji Bandwith.

5. Da li mogu putem kabla povezati na internet ?
Da možete tako što će taj kabal biti povezan u LAN 1, LAN 4 . Zavisno koji je port otvoren stim da opet naglašavam neće vam raditi multicast MOJA TV osim ako je drugačije podešeno.

6. Netflix i HBO ?
Lično sam probao HBO MAX koji imam aktiviran preko BHTelecoma i super funkcioniše i zadovoljan sam interfejsom i samom aplikacijom. Međutim nisam našao Netflix u google store-u jer izleda da je softwareski već predefinisano koje aplikacije možemo instalirati. Naravno KODI radi. (ako neko skonta način za Netflix nek nam napiše)

7. Daljinski VEOMA VAŽNO.

- kod mene kući je Panasonic TV star 9-10 godina. Ali ima HDMI CEC (HDMI Consumer Electronics Control) što znači kada na daljinskom ugasim ANDROID BOX , isti daje signal TV-u da se ugasi što je za mene pravo zgodno. Također je daljinski bluetooh tako da sam android box zalijepio pozadi tv-a i nikako se ne vidi :)

8.Garancija .

U slučaju da se pokvari bilo šta postoji besplatna zamjena i iskreno u narednom periodu nadam se da će cijena boxova za korisnike koji nisu ugovorno vezani ako išta biti jeftiniji ( moja pusta želja) .Za nove korisnike dobijaju besplatno 24m


9. ANDROID I STB
Korisnici još uvijek ne shvataju , android uređaj se smatra kao zamjenom za STB , tako kad vam tehničar dodje da postavi box , on vaš resiver će uklonit i ponijeti sa sobom a vama ostaje STB ANDROID. Pošto je bilo dosta zahtjeva da se postojeći stb ostavi.





p.s došli su novi modemi koji su ovako nazovi napucani za internet korisnike.
MODEL (https://au.billion.com/products/bipac-8 ... zontalTab2)
Napomena ovi modemi se postavljaju do 800 m udaljenosti i mogu raditi samo na VDSL modulaciji. zaboravite ADSL2+
Tacka 9....ja sam imao 2 stb-a (zte)....podnio zahtjev za android box...dosli momci, donijeli mi android box, a ona dva zte stb-a ostavili...tako da sad imam dva zte stb-a i jedan android box...nista oni nisu vratili sa sobom...sto se tice placanja...na racunu za jedan zte stb ne placam, placam za drugi stb i za android box.
dassa
Posts: 297
Joined: 13/10/2011 10:59

#11613 Re: BHTelecom

Post by dassa »

Placen racun za pretplatu na BH Mobile krajem proslog mjeseca, medjutim na aplikaciji stoji i dalje neplacen, kao i na korisnickom profilu na web stranici. Je li moguce da nisu jos proknjizili ili je neka greska u pitanju? Do sada je trebalo nekoliko dana da prodje uplata.
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#11614 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

Na koji nacin si ga platio ?
dassa
Posts: 297
Joined: 13/10/2011 10:59

#11615 Re: BHTelecom

Post by dassa »

Online karticom
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#11616 Re: BHTelecom

Post by drug_profi »

dassa wrote: 18/08/2022 00:24 Placen racun za pretplatu na BH Mobile krajem proslog mjeseca, medjutim na aplikaciji stoji i dalje neplacen, kao i na korisnickom profilu na web stranici. Je li moguce da nisu jos proknjizili ili je neka greska u pitanju? Do sada je trebalo nekoliko dana da prodje uplata.
A je li ti placanje proslo? Tj da li su sredstva skinuta?
Desava se da sve korake prodjes, ali ti stranica izbaci obavjest u vrhu ekrana da placanje nije bilo uspjesno.
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#11617 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

Ako si placao online preko portala...prodje i 2 sedmice da se proknjizi, tako da te to ne zabrinjava. Bitno je kad kliknes tamo na "neplaceni racuni" da tu nema onog racuna koji si platio (a to se desi istog momenta kad platis, neovisno o knjizenju).
dassa
Posts: 297
Joined: 13/10/2011 10:59

#11618 Re: BHTelecom

Post by dassa »

Skinuto s racuna i u neplacenim nema tog samo ovaj posljednji koji nisam platio. Samo prodje oko 20 dana a tamo stoji. Mislim imam dokaz da sam platio samo mi ovo glupo sto se ne azurira odmah.
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#11619 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

Ma nema razloga da brines ako je tako...ja mislim da to oni proknjize tek nakon sto njima "stvarno legnu tvoje pare"
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#11620 Re: BHTelecom

Post by fusion_ba »

Meni su rekli "prostijim jezikom" da plaćanjem preko sajta uplata prvo ide u centralu u Sarajevo pa tek kad oni prebace sve to direkcijama onda oni proknjiže. Kako god bezveze je
dassa
Posts: 297
Joined: 13/10/2011 10:59

#11621 Re: BHTelecom

Post by dassa »

Kao da cu citali ovo i evo sad proknjizili nakon 20 dana :-D
Glup im je sistem svakako.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#11622 Re: BHTelecom

Post by BarbaDue »

Pitanje za Moju TV...jel više nema opcija telefonski imenik ili ja ne mogu da nađem?
User avatar
N.N.
Posts: 2991
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#11623 Re: BHTelecom

Post by N.N. »

Koji je sada najbolji paket za net i TV do cc 50 KM :mrgreen:

Ima li sada kakva akcija za prikljucenje i nove korisnike ili je to odjebano sa povecanim prilivom korisnika i vise nema potrebe za tim?
User avatar
Mirzareli
Posts: 1017
Joined: 18/03/2013 20:34

#11624 Re: BHTelecom

Post by Mirzareli »

N.N. wrote: 18/08/2022 21:23 Koji je sada najbolji paket za net i TV do cc 50 KM :mrgreen:

Ima li sada kakva akcija za prikljucenje i nove korisnike ili je to odjebano sa povecanim prilivom korisnika i vise nema potrebe za tim?
Imas ova dva u opticaju --- Sad vidi koji ti vise odgovara i kakve su mogućnosti priključka.https://mojwebshop.bhtelecom.ba/INTERSH ... televizija.
https://mojwebshop.bhtelecom.ba/INTERSH ... televizija
Dr_Help
BHTelecom podrška
Posts: 529
Joined: 01/02/2015 13:38
Location: Bosna i Hercegovina

#11625 Re: BHTelecom

Post by Dr_Help »

BarbaDue wrote: 18/08/2022 21:18 Pitanje za Moju TV...jel više nema opcija telefonski imenik ili ja ne mogu da nađem?
Mislim da je uklonjena ta opcija
Post Reply