BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#1676 Re: BHTelecom

Post by Haris.ba »

ing-ecc wrote: 04/06/2021 12:06
Haris.ba wrote: 03/06/2021 23:27 Isplati li se kupovati 5g mobitel danas? Kupujem starijoj osobi koja koristi telefon u prosjeku 5 godina. Mislio uzeti samsung a32 u bh telecomu, pa me samo jos to zanima.
Isplati ako mislis na koristenje istog uredjaja narwdnih bar 5 godina, ako mislis na isplativost koristenja starije osobe onda nema potrebe za 5G.
Ma mislim da se isti telefon koristi 5 godina. Ustvari, koristili bi se i duze. Zadnji put se morao kupiti novi telefon najvise zbog 4g
User avatar
PlusSA
Posts: 3167
Joined: 13/07/2011 16:51

#1677 Re: BHTelecom

Post by PlusSA »

Budite spremni za #EURO2020 !
⚽ Nogometna groznica počinje, a praćenje Evropskog nogometnog prvenstva na novom Axen TV-u je naša topla preporuka 👌😊

Izaberi svog #AXEN pobjednika:
🟢 43“ ekran
🟢 2 godine garancije
🟢 Full HD, Smart android te pozadinskog osvjetljenje i Direct LED će vam pružiti najbolji ugođaj gledanja tekmi.

Omjer kvalitete i cijene koji ste čekali.

Saznaj više na: 👉http://bit.ly/2SRm1Gp_BHTelecom_Axen


Idemo dalje Euro na mojatv :zoka:
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#1678 Re: BHTelecom

Post by ChataDodajStaHoces »

Pitanje, moze li po video portu koji je za moja tv stb biti pusten i internet? S optickog innbox modema lan2 video kroz moju kucnu mrezu mi salju za stb. Pravo je sranje jer samim tim odlicnu lokaciju u stanu za wifi lan repeater gubim jer preko tog porta ne salju internet signal. Ovo mi je najveca glupost na svijetu jer te ogranicavaju da imas router/stb jedan do drugog vec moras birati sta ces. Zna li neko da li je ovo fiksni settings ili su cisto postavke?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#1679 Re: BHTelecom

Post by ing-ecc »

ChataDodajStaHoces wrote: 05/06/2021 15:39 Pitanje, moze li po video portu koji je za moja tv stb biti pusten i internet? S optickog innbox modema lan2 video kroz moju kucnu mrezu mi salju za stb. Pravo je sranje jer samim tim odlicnu lokaciju u stanu za wifi lan repeater gubim jer preko tog porta ne salju internet signal. Ovo mi je najveca glupost na svijetu jer te ogranicavaju da imas router/stb jedan do drugog vec moras birati sta ces. Zna li neko da li je ovo fiksni settings ili su cisto postavke?
Moze naravno al ako ti bas odgovara takva konfiguracija. Mozes li objasniti kako ces na drugom kraju koristiti usluge?
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1680 Re: BHTelecom

Post by dend »

ChataDodajStaHoces wrote: 05/06/2021 15:39 Pitanje, moze li po video portu koji je za moja tv stb biti pusten i internet? S optickog innbox modema lan2 video kroz moju kucnu mrezu mi salju za stb. Pravo je sranje jer samim tim odlicnu lokaciju u stanu za wifi lan repeater gubim jer preko tog porta ne salju internet signal. Ovo mi je najveca glupost na svijetu jer te ogranicavaju da imas router/stb jedan do drugog vec moras birati sta ces. Zna li neko da li je ovo fiksni settings ili su cisto postavke?
Moze ili televizija ili internet, nikako oboje na istom portu.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#1681 Re: BHTelecom

Post by ChataDodajStaHoces »

Idealni setup bi mi bio slijedeci:
- moj mrezni kabl iz sobe (koji je u zidu) ustekati u innboxx lan 2 i po njemu pustiti internet
- u uticnicu na zidu, ustekati wifi lan repeater (on sad dobija lan internet signal i pojacava wifi coverage)
- moja tv stb ustekati u taj wifi lan repeater kako bi dobio signal da radi, i naravno hdmi u tv

Do sada su mi svaki put rekli da ovo ne moze :( jer kao po tom LANu koji ide prema stbu mora se slati video signal a ne internet ( i mora biti direktno). Najveci problem je u tome sto je inboxx modem doveden do pocetka stana (u kutiju) cime mi je wifi limitiran. U zidu dnevne nemam dvije lan uticnice kako bih posebno vodio internet za wifi router i video za stb.

Do sada sam radio sa wifi extenderima i glupostima ali bih zaista volio eliminisati i koristiti kako treba.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1682 Re: BHTelecom

Post by dend »

ChataDodajStaHoces wrote: 05/06/2021 17:15 Idealni setup bi mi bio slijedeci:
- moj mrezni kabl iz sobe (koji je u zidu) ustekati u innboxx lan 2 i po njemu pustiti internet
- u uticnicu na zidu, ustekati wifi lan repeater (on sad dobija lan internet signal i pojacava wifi coverage)
- moja tv stb ustekati u taj wifi lan repeater kako bi dobio signal da radi, i naravno hdmi u tv

Do sada su mi svaki put rekli da ovo ne moze :( jer kao po tom LANu koji ide prema stbu mora se slati video signal a ne internet ( i mora biti direktno). Najveci problem je u tome sto je inboxx modem doveden do pocetka stana (u kutiju) cime mi je wifi limitiran. U zidu dnevne nemam dvije lan uticnice kako bih posebno vodio internet za wifi router i video za stb.

Do sada sam radio sa wifi extenderima i glupostima ali bih zaista volio eliminisati i koristiti kako treba.
Aj pregledaj prethodne postove na temi, zadnja stranica - dvije ... pisalo se o tome da moze kroz jedan kabal da ide televizija i internet ali se mora kablo "razdvojiti" i bit ce malo losiji internet kroz kablo. Potrebno je da kablo bude sa 8 zica
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#1683 Re: BHTelecom

Post by ing-ecc »

ChataDodajStaHoces wrote: 05/06/2021 17:15 Idealni setup bi mi bio slijedeci:
- moj mrezni kabl iz sobe (koji je u zidu) ustekati u innboxx lan 2 i po njemu pustiti internet
- u uticnicu na zidu, ustekati wifi lan repeater (on sad dobija lan internet signal i pojacava wifi coverage)
- moja tv stb ustekati u taj wifi lan repeater kako bi dobio signal da radi, i naravno hdmi u tv

Do sada su mi svaki put rekli da ovo ne moze :( jer kao po tom LANu koji ide prema stbu mora se slati video signal a ne internet ( i mora biti direktno). Najveci problem je u tome sto je inboxx modem doveden do pocetka stana (u kutiju) cime mi je wifi limitiran. U zidu dnevne nemam dvije lan uticnice kako bih posebno vodio internet za wifi router i video za stb.

Do sada sam radio sa wifi extenderima i glupostima ali bih zaista volio eliminisati i koristiti kako treba.
Pa i ne moze 'ovo' :roll: - to ti i ja kazem.
U prethodnom sam te pitao 'kako mislis koristiti usluge na drugom kraju' jasno aludirajuci na ovo sto si ti novim postom objasnio kako to zamisljas. I dobro je kako zamisljas tj. Fino ti navodis vodu na svoj mlin :) samo sto nisi bas zaintereesovan da ucestvujes u realizaciji. Al posto su krenula pitanja i odgovori :mrgreen: evo imas sljedece pitanje proisteklo iz tvog opisa:
-
ChataDodajStaHoces wrote: 05/06/2021 17:15 - moja tv stb ustekati u taj wifi lan repeater kako bi dobio signal da radi, i naravno hdmi u tv
Hoce li wifi lan repeater biti toliko pametan da skonta koje koji signal, IPTV i ADSL, idu na koju stranu?
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#1684 Re: BHTelecom

Post by ChataDodajStaHoces »

Ma razumijem ja vas, i kontam kako to ide s rasparivanjem cat cabla da vuce razlicite signale - samo mi je zao sto je ovako zakomplikovno. Mislio sam da ima neka insajderska varijanta gdje moze video/internet kroz jedan kabl ali je ocigledno to razdvojeno.
Ja vjerujem da ima jos ljudi sa problemom poput mog gdje vam optika dodje do ulaznih vrata (kao i razvod lana u stanu) a onda se ti dalje snalazi.
Meni se dobro pokazao onaj lan kroz struju (poe) da bi doveo blizu ali opet igranka kosta dodatnih 100KM.

Hvala u svakom slucaju :)

Ps ne navodim vodu na svoj mlin nego mi je nekako logicno da tako rijese, ali ocigledno video signal ne ide direktno preko neta. Steta :)
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#1685 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

ChataDodajStaHoces wrote: 05/06/2021 19:54 Ma razumijem ja vas, i kontam kako to ide s rasparivanjem cat cabla da vuce razlicite signale - samo mi je zao sto je ovako zakomplikovno. Mislio sam da ima neka insajderska varijanta gdje moze video/internet kroz jedan kabl ali je ocigledno to razdvojeno.
Ja vjerujem da ima jos ljudi sa problemom poput mog gdje vam optika dodje do ulaznih vrata (kao i razvod lana u stanu) a onda se ti dalje snalazi.
Meni se dobro pokazao onaj lan kroz struju (poe) da bi doveo blizu ali opet igranka kosta dodatnih 100KM.

Hvala u svakom slucaju :)

Ps ne navodim vodu na svoj mlin nego mi je nekako logicno da tako rijese, ali ocigledno video signal ne ide direktno preko neta. Steta :)
JA sam prije uvodjenja proveo utp kablove za stb i za internet, pa tek onda uveo optiku u stan i stavio modem na centar stana u hodnik odakel je razvedeno bilo sve ostalo. Monteri dosli i samo spojili kablove i u sobama spojili na uticnice STB i pustili u funkciju.

A u drugom stanu sam kopao zidove da provedem sve prije uvodjenja optike jer ga renoviram. u prvom nisam mogao roviti zidove jer nisam imao vremena vec kanalicama proveo.
markopd
Posts: 882
Joined: 01/12/2019 23:08

#1686 Re: BHTelecom

Post by markopd »

PlusSA wrote: 05/06/2021 11:53 Budite spremni za #EURO2020 !
⚽ Nogometna groznica počinje, a praćenje Evropskog nogometnog prvenstva na novom Axen TV-u je naša topla preporuka 👌😊

Izaberi svog #AXEN pobjednika:
🟢 43“ ekran
🟢 2 godine garancije
🟢 Full HD, Smart android te pozadinskog osvjetljenje i Direct LED će vam pružiti najbolji ugođaj gledanja tekmi.

Omjer kvalitete i cijene koji ste čekali.

Saznaj više na: 👉http://bit.ly/2SRm1Gp_BHTelecom_Axen


Idemo dalje Euro na mojatv :zoka:
Nadaju se utakmicama na Sportklub kanalima.Idu sve utakmice lagano na Novu Sport. :)
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1687 Re: BHTelecom

Post by Del_Boy1 »

ChataDodajStaHoces wrote: 05/06/2021 19:54 Ma razumijem ja vas, i kontam kako to ide s rasparivanjem cat cabla da vuce razlicite signale - samo mi je zao sto je ovako zakomplikovno. Mislio sam da ima neka insajderska varijanta gdje moze video/internet kroz jedan kabl ali je ocigledno to razdvojeno.
Ja vjerujem da ima jos ljudi sa problemom poput mog gdje vam optika dodje do ulaznih vrata (kao i razvod lana u stanu) a onda se ti dalje snalazi.
Meni se dobro pokazao onaj lan kroz struju (poe) da bi doveo blizu ali opet igranka kosta dodatnih 100KM.

Hvala u svakom slucaju :)

Ps ne navodim vodu na svoj mlin nego mi je nekako logicno da tako rijese, ali ocigledno video signal ne ide direktno preko neta. Steta :)
PLC adaptere možeš i iznajmiti za 2KM mjesečno.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#1688 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

Del_Boy1 wrote: 05/06/2021 20:04
ChataDodajStaHoces wrote: 05/06/2021 19:54 Ma razumijem ja vas, i kontam kako to ide s rasparivanjem cat cabla da vuce razlicite signale - samo mi je zao sto je ovako zakomplikovno. Mislio sam da ima neka insajderska varijanta gdje moze video/internet kroz jedan kabl ali je ocigledno to razdvojeno.
Ja vjerujem da ima jos ljudi sa problemom poput mog gdje vam optika dodje do ulaznih vrata (kao i razvod lana u stanu) a onda se ti dalje snalazi.
Meni se dobro pokazao onaj lan kroz struju (poe) da bi doveo blizu ali opet igranka kosta dodatnih 100KM.

Hvala u svakom slucaju :)

Ps ne navodim vodu na svoj mlin nego mi je nekako logicno da tako rijese, ali ocigledno video signal ne ide direktno preko neta. Steta :)
PLC adaptere možeš i iznajmiti za 2KM mjesečno.
Evo mu ovdje

https://mojwebshop.bhtelecom.ba/INTERSH ... D=uredjaji
User avatar
PlusSA
Posts: 3167
Joined: 13/07/2011 16:51

#1689 Re: BHTelecom

Post by PlusSA »

markopd wrote: 05/06/2021 20:01
PlusSA wrote: 05/06/2021 11:53 Budite spremni za #EURO2020 !
⚽ Nogometna groznica počinje, a praćenje Evropskog nogometnog prvenstva na novom Axen TV-u je naša topla preporuka 👌😊

Izaberi svog #AXEN pobjednika:
🟢 43“ ekran
🟢 2 godine garancije
🟢 Full HD, Smart android te pozadinskog osvjetljenje i Direct LED će vam pružiti najbolji ugođaj gledanja tekmi.

Omjer kvalitete i cijene koji ste čekali.

Saznaj više na: 👉http://bit.ly/2SRm1Gp_BHTelecom_Axen


Idemo dalje Euro na mojatv :zoka:
Nadaju se utakmicama na Sportklub kanalima.Idu sve utakmice lagano na Novu Sport. :)
Glupo i bezobrazno u svakom slučaju ako ovakve reklame bacaju a znaju da nemaju Euro prenos na svojim kanalima :-)
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#1690 Re: BHTelecom

Post by ing-ecc »

ChataDodajStaHoces wrote: 05/06/2021 19:54 Ma razumijem ja vas, i kontam kako to ide s rasparivanjem cat cabla da vuce razlicite signale - samo mi je zao sto je ovako zakomplikovno. Mislio sam da ima neka insajderska varijanta gdje moze video/internet kroz jedan kabl ali je ocigledno to razdvojeno.
Ja vjerujem da ima jos ljudi sa problemom poput mog gdje vam optika dodje do ulaznih vrata (kao i razvod lana u stanu) a onda se ti dalje snalazi.
Meni se dobro pokazao onaj lan kroz struju (poe) da bi doveo blizu ali opet igranka kosta dodatnih 100KM.

Hvala u svakom slucaju :)

Ps ne navodim vodu na svoj mlin nego mi je nekako logicno da tako rijese, ali ocigledno video signal ne ide direktno preko neta. Steta :)
I moze video/internet/voip kroz jedan kabal al onda na kraju moras imati pametni uredjaj da to razdvoji (moje prvo pitanje se odnosilo na ovo). Tako radi modem, po parici/vlaknu dobijes usluge koje trazis i onda to modem razdvoji po ETH portovima. Ovaj wifi repeater (tvoja ideja) to ne moze.
Evo yi nekih prijedloga za rjesavanje tvog problema:
- postavi PLC umjesto kabla za STB uredjaj i oslobodi kabal za dodatni router
- ako imas bilo gdje drugo slobodnu uticnicu (hodnik, druga soba, kuhinja ....) postavi router i poboljsaj kvalitet wifi u stanu
- imas i wifi extender kao opciju, utaknes na 220 V i imas bolji wifi

PS. Ko, sta, kako da to tako rijesi?
haga
Posts: 122
Joined: 10/01/2014 23:34

#1691 Re: BHTelecom

Post by haga »

Bolje nikako ne gledati Euro, nego gledati preko NoveBH
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1692 Re: BHTelecom

Post by dend »

Upozorenje za korisnike
05.06.2021.

Prema informacijama iz meteorološkog zavoda za danas je izdato upozorenje za moguće oluje sa grmljavinom. Iz tog razloga vam preporučujemo pojačan oprez pri rukovanju sa telekomunikacijskim uređajima. Savjetujemo vam da tokom nevremena isključite uređaje iz telefonskih i električnih utičnica kako biste spriječili eventualne kvarove.

Navedene mjere predostrožnosti će vam značajno umanjiti rizike od strujnog udara, uništenja vaše opreme i dugotrajno otkloniti eventualne posljedice koje mogu nastati za vrijeme nepogoda.

Za više informacija pozovite nas na broj 1444.

Vaš BH Telecom
User avatar
PlusSA
Posts: 3167
Joined: 13/07/2011 16:51

#1693 Re: BHTelecom

Post by PlusSA »

Osigurajte vrhunski ugođaj gledanja utakmica #EURO2020 uz mjesečnu ratu već od 31,77 KM.✔️

Iz ponude izdvajamo model #Toshiba LED 50UA2063DG, UHD, Android TV uz Quad Core processor sa 5 godina garancije.

Više detalja na našem webshopu
👉http://bit.ly/34OyVYk_BHTelecom_Toshiba


Garant Novu BH ubacuju do petka :bih:
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#1694 Re: BHTelecom

Post by febo_acm »

Stvarno je ovo sve nejasno ako ne bude EURO na BHT :D
noviclan
Posts: 10903
Joined: 31/10/2013 06:48

#1695 Re: BHTelecom

Post by noviclan »

PlusSA wrote: 06/06/2021 10:54 Osigurajte vrhunski ugođaj gledanja utakmica #EURO2020 uz mjesečnu ratu već od 31,77 KM.✔️

Iz ponude izdvajamo model #Toshiba LED 50UA2063DG, UHD, Android TV uz Quad Core processor sa 5 godina garancije.

Više detalja na našem webshopu
👉http://bit.ly/34OyVYk_BHTelecom_Toshiba


Garant Novu BH ubacuju do petka :bih:
Hahah dobar dobar
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1696 Re: BHTelecom

Post by dend »

Svi ovi TV uređaji imaju ulaz za antenu i samim tim mogućnost gledanja NovaBH

:D
noviclan
Posts: 10903
Joined: 31/10/2013 06:48

#1697 Re: BHTelecom

Post by noviclan »

Znaci samo atv signal i nema zzime
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#1698 Re: BHTelecom

Post by dend »

noviclan wrote: 06/06/2021 11:50 Znaci samo atv signal i nema zzime
Da ne bude kasnije, prevarili nas što smo kupili TV ,a nemamo gdje gledati novabh :lol: :D
markopd
Posts: 882
Joined: 01/12/2019 23:08

#1699 Re: BHTelecom

Post by markopd »

febo_acm wrote: 06/06/2021 11:38 Stvarno je ovo sve nejasno ako ne bude EURO na BHT :D
Pa računaju na SK da će prenositi.Ili su neupućeni ili se samo reklamiraju pod "svaku cijenu".Odavno se zna da utakmice,čak 36 od 51 mečeva će ići na Novoj BH,ostalih nekoliko će morati na jedan od SK kanala.Te utakmice su manje bitne a i to uzeti sa rezervom jer BHT nema sve SK kanale u ponudi,a dobro znamo da UG "uživa" da prebacuje utakmice na Novu Sport ili neke SK HD "specijalne kanale".Da je UG u cilju da se EURO vidi na BH Telecomu,Nova BH bi već bila u ponudi.Ovako,usmjeriće sva sredstva da se čak ni reprize mečeva ne "vide" na Telekomu,nažalost takva im je poslovna politika firme.U oktobru su,prije izbacivanja Arena sa Telemacha i tog grupacijskog sukoba sa TS,kada su išle baražne utakmice za EURO,zahtjevali da utakmice koje su išle na Novoj BH uživo a kasnije u snimku na SK1 budu zatamnjenje jer Nova BH ima pravo i na reprizu mečeva.Ne očekujte ništa bolje ni tokom prvenstva,a pogotovo zbog toga jer je sukob UG i TS sve žešći.

Jedino,ono u šta sam poprilično siguran,da će se možda udružiti svi operateri koji nemaju Novu BH u ponudi i barem pokušati puštati prenose na HRT2,pa i po cijenu tužbe i kazne.Naravno tu bi se rizikovalo da HRT kanali "izlete" iz ponude svih operatera zbog nelegalnog emitovanja,nešto slično kao sa hrvatskom Novom 2013.godine.
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#1700 Re: BHTelecom

Post by made_in_sarajevo »

Ima li iko informaciju hoce li xiaomi mi 11 u telekom konacno doci?
Post Reply