BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#76 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by atko »

Neelix wrote:
sahan wrote: Meni je nednom "pregorio" modem i kad sam ih nazvao rekli su da ce doci sutra i zamijeniti ga!? Ja ih molio da dodju u subotu jer nema niko kuci, radim, kad kazu oni ne mozemo u subotu nego sutra. To je nasa nova usluga i moramo zamijeniti modem za 24 sata od prijave kvara, wrf!? Ja m islio zezaju se kad fakat dodjose i zamijenise. Cijeli sam dan razmisljao sta bi! Dali je moguce ovo ili je neka sala u pitanju.
ja sam ih zvao, prije mozda godinu, u nedjelju navece, a u pon. ujutro mi je zamijenjen modem :)
I ja sam ih jednog daana zvao dva dana i uspio ih dobiti ... ja se ono zijanio ... reko jel moguce da su poceli sa uslugom "odgovoriti na poziv u realnom vremenu" :lol: :D
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#77 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zlatanko »

Neelix wrote:
sahan wrote: Meni je nednom "pregorio" modem i kad sam ih nazvao rekli su da ce doci sutra i zamijeniti ga!? Ja ih molio da dodju u subotu jer nema niko kuci, radim, kad kazu oni ne mozemo u subotu nego sutra. To je nasa nova usluga i moramo zamijeniti modem za 24 sata od prijave kvara, wrf!? Ja m islio zezaju se kad fakat dodjose i zamijenise. Cijeli sam dan razmisljao sta bi! Dali je moguce ovo ili je neka sala u pitanju.
ja sam ih zvao, prije mozda godinu, u nedjelju navece, a u pon. ujutro mi je zamijenjen modem :)
Isti slučaj i kod mene, zvao ih u nedjelju, u ponedjeljak ujtru me likovi probudili. Ne moram govoriti da sam mislio da sanjam :D
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#78 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neki »

judgeers wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
judgeers wrote:Imam 15 G ADSL paket kod BiHneta, koji mi navodno omogućuje brzinu downloada od 4 Mbita...

Kada downloadujem fajlove sa servera izvan BiH ili BiHneta brzina ne prelazi nikad 2-2,5 mbita u najboljem slučaju, a kada downloadujem nešto sa bihnetovog servera brzina ide do 4Mbita uglavnom.

Da li još neko ima ovaj problem? Da li je ovo uopšte problem ili BiHnet omogućuje brzinu 4mbita samo do svojih servera. a prema vani max 2 Mbita?

Hvala i pozdrav
Pa ne moze ti dati brzinu vecu od one koju podrzava link sa kojeg skidas.
Takva usporenja su uglavnom do onoga od koga skidas.
Nije o tome riječ, jer serveri s kojih skidam daju maximalnu moguću brzinu...
A koja je to maximalna moguca brzina koju serveri daju??? :-) ovim si sve rekao..
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#79 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by veljaca »

Imam utisak da se na ovoj temi ( a vala i na drugima ) javljaju :

1. ljudi koji imaju negativna iskustva sa BIHnet-om
2. ljudi koji imaju pozitivna iskustva sa BIHnet-om
3. ljudi koji su konkurencija BIHnet-u i koji nastoje da ga ocrne
4. ljudi koji rade u BIHnetu i nastoje da sve prikazu kao najbolje

Jasni su mi ovi pod 1. i pod 2. ali poruka za ove pod 3. i 4. - okanite se ove teme ....

Posto spadam pod 1. i 2. ( a nikako pod 3. ili 4. ) da kazem: Mislim da je cijena usluge BIHnet-a PREVELIKA ....

:sax:
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#80 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zilog »

veljaca wrote:Imam utisak da se na ovoj temi ( a vala i na drugima ) javljaju :

1. ljudi koji imaju negativna iskustva sa BIHnet-om
2. ljudi koji imaju pozitivna iskustva sa BIHnet-om
3. ljudi koji su konkurencija BIHnet-u i koji nastoje da ga ocrne
4. ljudi koji rade u BIHnetu i nastoje da sve prikazu kao najbolje

Jasni su mi ovi pod 1. i pod 2. ali poruka za ove pod 3. i 4. - okanite se ove teme ....

Posto spadam pod 1. i 2. ( a nikako pod 3. ili 4. ) da kazem: Mislim da je cijena usluge BIHnet-a PREVELIKA ....

:sax:
Za razliku od druge teme gdje si postao (nisam korisnik Globalneta, niti me se ticu), gotovo svi smo (ne)zadovoljni korisnici BH Telecom-a (Bihnet je samo podskup BHT-a). Isti ti stavljaju katance po nasim ormaricima i nedozvoljavaju nam pristup do BOLJE konkurencije. Sa merakom cu ostati aktivan na ovoj temi, ne da lazem, niti da trolam. Iskljucivo radi istine.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#81 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by veljaca »

zilog wrote:
veljaca wrote:Imam utisak da se na ovoj temi ( a vala i na drugima ) javljaju :

1. ljudi koji imaju negativna iskustva sa BIHnet-om
2. ljudi koji imaju pozitivna iskustva sa BIHnet-om
3. ljudi koji su konkurencija BIHnet-u i koji nastoje da ga ocrne
4. ljudi koji rade u BIHnetu i nastoje da sve prikazu kao najbolje

Jasni su mi ovi pod 1. i pod 2. ali poruka za ove pod 3. i 4. - okanite se ove teme ....

Posto spadam pod 1. i 2. ( a nikako pod 3. ili 4. ) da kazem: Mislim da je cijena usluge BIHnet-a PREVELIKA ....

:sax:
Za razliku od druge teme gdje si postao (nisam korisnik Globalneta, niti me se ticu), gotovo svi smo (ne)zadovoljni korisnici BH Telecom-a (Bihnet je samo podskup BHT-a). Isti ti stavljaju katance po nasim ormaricima i nedozvoljavaju nam pristup do BOLJE konkurencije. Sa merakom cu ostati aktivan na ovoj temi, ne da lazem, niti da trolam. Iskljucivo radi istine.
Nisam ni mislio ( a to ni ne mogu a niti zelim) da nekome zabranim da se javlja ovdje ....Mozda je to pogresno shvacemo .....

Mescini da si ti pod ovim 3.

Mescini mi se takodjer da su i na temi Globalneta gotovo svi (ne)zadovoljni .... a i kao i na ovoj ima ih i pod 3. i pod 4. koji tamo postaju ....

:sax:
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#82 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zilog »

@veljaca
Moze ti se mesciniti sta zelis. Nisam korisnik Bihneta (ali jesam BHT-a) i zelim da ga ocrnim (kazavsi istinu) bez da sam pod 3. Ne moram biti pod 3 pa da mi smetaju katanci koji onemogucavaju pristup MOJIM instalacijama. Svakom normalnom smetaju. Valjda i tebi?

Naravno u svemu treba imati mjeru, pa tako i u ocrnjavanju, kao i hvaljenju. U lazi su kratke noge.

BH Telecom je jedna arogantna firma koja zivi od monopola i ono malo osjecaja patriotizma koji me sprijecava da uzmem 065/066.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#83 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by hakazvaka »

Lud i ponosan wrote:Ja na ovom forumu znam samo jednog kandidata koji je zadovoljan, gospodin @Neelix... :oops:

Ostali su izgleda svi placeni da blate i pljuju po telekomu... Sva sreca pa mozemo da uporedimo i stavimo na vagu ovo sto nam daju, tj. ovo sto nam otimaju.
neelix fanatik :D :D :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#84 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Neelix »

stae :D
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#85 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by suad-sarajevo »

De postavi onaj svoj famozni speedtest. :dance: :mrgreen:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#86 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Neelix »

Image
:oops: :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#87 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by alibaba_i_30_godina »

5G paket, normalno sve kao i uvijek ...

Image
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#88 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neki »

NeyDan wrote:5G paket, normalno sve kao i uvijek ...

Image
takodje..

Image
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#89 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

roki wrote:
The Nightwatchman wrote:
roki wrote:Koji je bio datum u mjesecu kada si raskinuo ugovor?Da li si platio dio pretplate do tog datuma kada si odjavljivao.To obicno dode naknadno.
EDIT: evo da pogodim: odjavio si ADSL oko 15.-16. u mjesecu :D

ne moze on meni reci da moram izmiriti sve obaveze da bi raskinuo ugovor i onda nakon toga mi ispostaviti novi račun.

radi se o tome da sam ja po ugovoru obavezan izmirivati svoje obaveze za vrijeme trajanja ugovora, a ne nakon raskida ugovora.

nikad im ovo necu platiti. NIKAD.
Hehe,platit ces,jer ti za 3 mjeseca dolazi opomena sa suda da imas 7 dana da izmiris obaveze.Onda placas i dug i sud

Edit:(uvijek zaboravim nesto): dobit ces prije opomenu da ce slucaj otici na sud ako ne platis.To je cisto da Telecom moze reci da su te opominjali
Mogu opominjati koliko hoce, znas kad ce doci na red na sudu, kad svih ostalih pola miliona duznika dodje.....aha
User avatar
Pokerboy11
Posts: 865
Joined: 06/02/2010 19:40

#90 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Pokerboy11 »

Evo mene morao sAm napisati da sam od 1 februara pa do 28 racunao koliko sam potrosio giga na mtelu SA PAKETOM OPTIMA 1024/128 i ukupno sracunao 42 gb .Ne bih ni logosoftov ni za sta samo jer je jedna IP adresa, a znate za rapid itd za jdownloader kako ide :P :zzzz: :sax:
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#91 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zilog »

Pokerboy11 wrote:Evo mene morao sAm napisati da sam od 1 februara pa do 28 racunao koliko sam potrosio giga na mtelu SA PAKETOM OPTIMA 1024/128 i ukupno sracunao 42 gb .Ne bih ni logosoftov ni za sta samo jer je jedna IP adresa, a znate za rapid itd za jdownloader kako ide :P :zzzz: :sax:
Ovo je najbolji razlog koji sam cuo da neko nebi Logosoft xDSL :-? , a covjek spustio 42 GB. Za te pare na LOL xDSL-u ljudi spustaju po 80 i vise giga na 4 puta vecoj brzini.
Koliko to IP adresa dobijes od mtela?

BTW, JDownloader trenutno zaobilazi rapidov CAPTCHA, koji je osnova "sporog" DL za ne-premium korisnike. Koliko ce to trajati, vidjecemo?
User avatar
Pokerboy11
Posts: 865
Joined: 06/02/2010 19:40

#92 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Pokerboy11 »

zilog wrote:
Pokerboy11 wrote:Evo mene morao sAm napisati da sam od 1 februara pa do 28 racunao koliko sam potrosio giga na mtelu SA PAKETOM OPTIMA 1024/128 i ukupno sracunao 42 gb .Ne bih ni logosoftov ni za sta samo jer je jedna IP adresa, a znate za rapid itd za jdownloader kako ide :P :zzzz: :sax:
Ovo je najbolji razlog koji sam cuo da neko nebi Logosoft xDSL :-? , a covjek spustio 42 GB. Za te pare na LOL xDSL-u ljudi spustaju po 80 i vise giga na 4 puta vecoj brzini.
Koliko to IP adresa dobijes od mtela?

BTW, JDownloader trenutno zaobilazi rapidov CAPTCHA, koji je osnova "sporog" DL za ne-premium korisnike. Koliko ce to trajati, vidjecemo?
E moj jarane ocito nemas pojma, ukljucim rapid na jdownloader 7 dijelova i sad nastimao da se svaki put kad zavrsi 1 dio promjeni IP adresa. Kod nas IP adresa s epromjeni svaki puttttt kad ugasis modem znaci 100 puta na dan ugasi i upali 100 novih ip adresa da necu mozda cekati 15 minutaaa haaaa ???? Naravno da necu kod nas upalis modem odma imas internet na pc-u bez ikakvog kucanja pas i imena korisnickog, konekcija zadnji put nestala prije 6 mjeseci :thumbup: Tako da nek je 4x veca brzin kad meni ukljucim 7 dijelova na jdownloader sa rapida i ono zavrsi jedan dio restetuje modem nastavi drugi pa ti jarane razmisli sta je bolje ;) :sax:
succa
Posts: 231
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Sarajevo

#93 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by succa »

Pokerboy11 wrote:
zilog wrote:
Pokerboy11 wrote:Evo mene morao sAm napisati da sam od 1 februara pa do 28 racunao koliko sam potrosio giga na mtelu SA PAKETOM OPTIMA 1024/128 i ukupno sracunao 42 gb .Ne bih ni logosoftov ni za sta samo jer je jedna IP adresa, a znate za rapid itd za jdownloader kako ide :P :zzzz: :sax:
Ovo je najbolji razlog koji sam cuo da neko nebi Logosoft xDSL :-? , a covjek spustio 42 GB. Za te pare na LOL xDSL-u ljudi spustaju po 80 i vise giga na 4 puta vecoj brzini.
Koliko to IP adresa dobijes od mtela?

BTW, JDownloader trenutno zaobilazi rapidov CAPTCHA, koji je osnova "sporog" DL za ne-premium korisnike. Koliko ce to trajati, vidjecemo?
E moj jarane ocito nemas pojma, ukljucim rapid na jdownloader 7 dijelova i sad nastimao da se svaki put kad zavrsi 1 dio promjeni IP adresa. Kod nas IP adresa s epromjeni svaki puttttt kad ugasis modem znaci 100 puta na dan ugasi i upali 100 novih ip adresa da necu mozda cekati 15 minutaaa haaaa ???? Naravno da necu kod nas upalis modem odma imas internet na pc-u bez ikakvog kucanja pas i imena korisnickog, konekcija zadnji put nestala prije 6 mjeseci :thumbup: Tako da nek je 4x veca brzin kad meni ukljucim 7 dijelova na jdownloader sa rapida i ono zavrsi jedan dio restetuje modem nastavi drugi pa ti jarane razmisli sta je bolje ;) :sax:

Po ovome što nam ti, jarane, napisa je očito jedino to da ti imaš pristup internetu od juče t.j. od kada je "famozni" m:tel uveo flat. Ne mlati k'o Maksim po diviziji prijatelju, ružno zvuči. Eto tvoj m:tel je "izmislio" promjenjivu IP?! Šta izvali i ostade živ.
User avatar
CK5
Posts: 57
Joined: 02/06/2007 11:07
Location: SA

#94 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by CK5 »

Nedavno sam dobio prevelik racun na kojem je pisalo da sam limit prekoracio u velikoj mjeri. Trazio sam detaljan listing konekcija sa tacnim vremenom i prometom, ne kao ono sto imaju na web stranici. Listing koji sam dobio je nevjerovatan. Gotovo svaki dan, dva puta dnevno u rasponu od TACNO 12 sati, skidano je izmedju 300 i 600 mb. Ti termini su u 4h, ili 6h ujutro i tacno 12h kasnije, odnosno 16h i 18h. U prvi momenat sam pomislio da je neki program sam vrsio update, mada mi ne bi bilo logicno da je to 2 puta dnevno niti da je update toliko velik, ali sam onda skontao da mi racunar NIJE nikako mogao biti UPALJEN skoro svaki dan u 4h i 6h ujutro! Nemam wireless konekciju, niti modem, tako da mi se nije mogao neko 'nakaciti'.
Da li se nekome desavalo ovo ili slicno? :roll:

p.s. Listing koji sam dobio cu isto postaviti.
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#95 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zilog »

Pokerboy11 wrote:
zilog wrote:
Pokerboy11 wrote:Evo mene morao sAm napisati da sam od 1 februara pa do 28 racunao koliko sam potrosio giga na mtelu SA PAKETOM OPTIMA 1024/128 i ukupno sracunao 42 gb .Ne bih ni logosoftov ni za sta samo jer je jedna IP adresa, a znate za rapid itd za jdownloader kako ide :P :zzzz: :sax:
Ovo je najbolji razlog koji sam cuo da neko nebi Logosoft xDSL :-? , a covjek spustio 42 GB. Za te pare na LOL xDSL-u ljudi spustaju po 80 i vise giga na 4 puta vecoj brzini.
Koliko to IP adresa dobijes od mtela?

BTW, JDownloader trenutno zaobilazi rapidov CAPTCHA, koji je osnova "sporog" DL za ne-premium korisnike. Koliko ce to trajati, vidjecemo?
E moj jarane ocito nemas pojma, ukljucim rapid na jdownloader 7 dijelova i sad nastimao da se svaki put kad zavrsi 1 dio promjeni IP adresa. Kod nas IP adresa s epromjeni svaki puttttt kad ugasis modem znaci 100 puta na dan ugasi i upali 100 novih ip adresa da necu mozda cekati 15 minutaaa haaaa ???? Naravno da necu kod nas upalis modem odma imas internet na pc-u bez ikakvog kucanja pas i imena korisnickog, konekcija zadnji put nestala prije 6 mjeseci :thumbup: Tako da nek je 4x veca brzin kad meni ukljucim 7 dijelova na jdownloader sa rapida i ono zavrsi jedan dio restetuje modem nastavi drugi pa ti jarane razmisli sta je bolje ;) :sax:
Ahaaaa :-)
Dobro kazes, ocito nemam pojma. Znas, sve je to raketna tehnika za mene. Ja ti znam samo upaliti komp i malo prosurfati. Morao sam na wikipediu otici da skontam sta su to IP adrese, a modem ne razlikujem od resoa. Nego, ima li kakva skola gdje se to moze nauciti?

A sada ozbiljno...
Upravo sam resetovao konekciju i dobio drugu IP adresu. Mada ne znam sta cu s njom? Niti mi se resetuje 100x na dan, niti mi JD treba pored torenta i Premium RS akaunta.

Nije mi zelja da se prepirem oko mtel ADSL-a, ali mtel: nece moci ponuditi ADSL u Federaciji, jer oni nisu ukljuceni u onu ponudu izdvojenih lokalnih petlji, samo alternativni operatori.
Last edited by zilog on 01/03/2010 16:34, edited 2 times in total.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#96 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by elSaik »

Ja na GNetu skinem 60+ giga mjesečno putem jdownloadera, bez rekonektovanja, pa samim tim onaj ko ima logosoftov xDSL isti može odlično koristi bez obzira što mu je statička IP (ukoliko jeste, nisam provjeravao kod havera). xDSL jeste trenutno najbolji internet paket dostupan u Sa. Pogotovo ako se uzme, primjera radi, trio paket. TV, telefon + internet za 50KM. :thumbup:
zilog
Posts: 7549
Joined: 06/03/2009 11:19

#97 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zilog »

@Pokerboy11
Za pare koje ti placas (25 KM), kod LOL-a mozes imati xDSL Alfa paket od 2048 kbps (15 km mjesecno) i Premium RS akaunt (109 KM godisnje).
User avatar
Pokerboy11
Posts: 865
Joined: 06/02/2010 19:40

#98 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Pokerboy11 »

zilog wrote:@Pokerboy11
Za pare koje ti placas (25 KM), kod LOL-a mozes imati xDSL Alfa paket od 2048 kbps (15 km mjesecno) i Premium RS akaunt (109 KM godisnje).
Samo kazem da za free zonu RS ja imam prednost naspram BHT koji ceka 15 minuta na free a ja samo nstimao u j downloaderu da program restetuje IP adresu i to je to za 1,5 min nastavi drugu ( to nije neka pamet al ogromna prednost u free zoni ) nezzz za vas jel se promjeni IP adresa logosoft, nije ni mtel bog i batina ali nisu ni losi nisam ni na jednoj strani nesto posebno izmedju logosofta i mtela a bht njih ne vrijdi spominjati ne samo flat u mtelu vec ogromna stabilnost neta je veliak prednost za logostft i ne znam iskreno nisam taj net koristio ;) :thumbup: I sto se tice flata tu je mtel beton 100 gb ako hocu ja mogu mjesecno :-)
Last edited by Pokerboy11 on 01/03/2010 17:03, edited 2 times in total.
User avatar
Pokerboy11
Posts: 865
Joined: 06/02/2010 19:40

#99 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Pokerboy11 »

Lud i ponosan wrote:
zilog wrote:@Pokerboy11
Za pare koje ti placas (25 KM), kod LOL-a mozes imati xDSL Alfa paket od 2048 kbps (15 km mjesecno) i Premium RS akaunt (109 KM godisnje).
LOL jeste odlican i jedva cekam priliku da na njega predjem (paket trio konkretno), ali je ipak M:tel FLAT ponudom malo ispred njega. Zasto? Pa pogledaj cijenu FLAT paketa LOL-a i bice ti jasno zbog cega to tvrdim.

P.S. Tema je BIHNET, ne M:tel i LOL, tako da se malo vratite na pravi kolosjek! :dance:
Ma ti si car :thumbup: :mrgreen: :)
nomVe
Posts: 199
Joined: 17/01/2010 08:42

#100 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by nomVe »

Ma po cemu je to Logosoft najbolji? Po tome sto nude pakete sa limitom i nekakvu ogranicenu freezonu (pitanje je do kada ce to i trajati). Ne mogu se porediti sa mtelom koji nudi istinski flat.

Govorim o internetu, a ne o dodatnim stvarima poput telefonije i IPTV-a.
Locked