BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#71076 Re: BHTelecom All About

Post by probook »

tv_geek wrote: 09/06/2020 14:01
IamPajaELdin wrote: 09/06/2020 13:29 Obavezno izbaciti Pink smece to sam i napisao ovamo na podrsku, bazirati se na pravljenje domacih tematskih i zanrovskih kanala, da ne bi morali uvoziti iz komsiluka. Ajmo Telecom ovim tempom samo naprijed! :thumbup: :bih:
Mislim da Pink sa onoliko kanala ima katastrofalnu gledanost i ne vidim razlog da se drže u ponudi.

Što se tiče tih njihovih kanala, MojaTV je trebala pored sportskog imati i filmski i još neke druge kanale. To je vjerojatno propalo zbog ove situacije :|
Nazalost zaboravili ste gdje zivimo. Mislite da nekoga zanimaju History kanali, BBC Earth i tako ti dokimentarni HD kanali. Zanimaju mozda 30% korisnika u najboljem slucaju. Ostalo ili gleda utakmice ili pink/rijaliti kanale, uz obavezne zvezde granda i tako te gluposti.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#71077 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

probook wrote: 09/06/2020 21:54
tv_geek wrote: 09/06/2020 14:01
IamPajaELdin wrote: 09/06/2020 13:29 Obavezno izbaciti Pink smece to sam i napisao ovamo na podrsku, bazirati se na pravljenje domacih tematskih i zanrovskih kanala, da ne bi morali uvoziti iz komsiluka. Ajmo Telecom ovim tempom samo naprijed! :thumbup: :bih:
Mislim da Pink sa onoliko kanala ima katastrofalnu gledanost i ne vidim razlog da se drže u ponudi.

Što se tiče tih njihovih kanala, MojaTV je trebala pored sportskog imati i filmski i još neke druge kanale. To je vjerojatno propalo zbog ove situacije :|
Nazalost zaboravili ste gdje zivimo. Mislite da nekoga zanimaju History kanali, BBC Earth i tako ti dokimentarni HD kanali. Zanimaju mozda 30% korisnika u najboljem slucaju. Ostalo ili gleda utakmice ili pink/rijaliti kanale, uz obavezne zvezde granda i tako te gluposti.
Vjeruj da nas ima koji bi sa radoscu docekali ove kanale, samo ti pisi na ovu podrsku i reci svima koje znas da su na Telecomu da traze ove kanale. Izgleda da smo ih zatrpali mailovima dok su vec poradili na HD kanalima. Ocekujem da se uvedu i ovi trazeni ako Bog da. :D
david87
Posts: 66
Joined: 02/06/2020 07:51

#71078 Re: BHTelecom All About

Post by david87 »

Meni su pinkovi ok, ne bi volio da se izbace..ne bi bilo lose da glavni ponk i pink premium stave u HD.
Prije bih izbacio RTS 1 i 2 jer au vecinom kodirani , a sve sto se moze gledati na njima moze se gledati i na RTS SVET...one kineske kanale izbaciti to niko ne gleda.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16334
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#71079 Re: BHTelecom All About

Post by sime_cipol »

Vidim aplikacija Moj BHTelecom sada ima i na Apple store, sta je sa nama sto imamo Symbian :zzzz: :P
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#71080 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

david87 wrote: 09/06/2020 22:23 Meni su pinkovi ok, ne bi volio da se izbace..ne bi bilo lose da glavni ponk i pink premium stave u HD.
Prije bih izbacio RTS 1 i 2 jer au vecinom kodirani , a sve sto se moze gledati na njima moze se gledati i na RTS SVET...one kineske kanale izbaciti to niko ne gleda.
Ovaj kineski dokumentarni je na engleskom, i odličan je kanal, pogotovo slika na hd verziji
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#71081 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

:D

Šta mislite da se obratim podršci da stanu sa ubacivanjem HD kanala? Ili da tražim bezbroj giga?
https://www.tele2.hr/privatni-korisnici ... pretplatu/

I da ubrzaju gradnju bazne stanice - obećali su.

Brzina ubija... :skoljka:

Image
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#71082 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

david87 wrote: 09/06/2020 22:23 Meni su pinkovi ok, ne bi volio da se izbace..ne bi bilo lose da glavni ponk i pink premium stave u HD.
Prije bih izbacio RTS 1 i 2 jer au vecinom kodirani , a sve sto se moze gledati na njima moze se gledati i na RTS SVET...one kineske kanale izbaciti to niko ne gleda.
Pink je procetnicka sund televizija koja je zauzela pola programske ponude, i koja ima uzas sliku. Za RTS kanale si u pravu sve im je zabranjeno za BH teritoriju, sto bi ja jos izbacio su KCN kanali koje sigurno niko ne gleda, ovaj korejski nakav Arirang, ima nakav kineski isto. Dalo bi se tu svasta nesto korigovati al krenulo se hvala Bogu. Samo da oni ubace CineStar HD kanale i Viasat HD, Pinkove bi zamjenio za Prva paket kanala, B92, ostale RTL-ove kanale koje nemamo u ponudi.
david87
Posts: 66
Joined: 02/06/2020 07:51

#71083 Re: BHTelecom All About

Post by david87 »

Prva i b92 su isto sranje kao pink samo malo ljepse upakovano...
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#71084 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

david87 wrote: 09/06/2020 22:57 Prva i b92 su isto sranje kao pink samo malo ljepse upakovano...
Makar nisu surovali sa Milosevicem, al nije mjesto za tu temu. Kako god bolji su, recimo ne znam zasto ne bi uvrstili Kino TV HD koji je jako dobar kanal? Ima tu kanala iz regije sigurno vrijednih uvrstavnja u ponudu. O stranim sa lokalizacijom da i ne govorim.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#71085 Re: BHTelecom All About

Post by Bosanac sa dna kace »

Imam mjesecni paket na pretplatu, koji ukljucuje i 2GB interneta.
Cini mi se da ponekad prenesu neutoresene ''brze gige'' u sledeci mjesec. Tokom izolacije jedva da sam trosio 500 MB mjseceno, za Bajram sam uglanvom bio na 4G i potrosio 2GB za maj, tek kad sam pres'o 3,4 GB ukljucili su spori internet....
Ne znam kakva su iskustva ostalih, ali eto makar nesto pozitivno od BH Telecoma...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#71086 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Samo ti se ucinilo.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16334
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#71087 Re: BHTelecom All About

Post by sime_cipol »

Bosanac sa dna kace wrote: 09/06/2020 23:37 Imam mjesecni paket na pretplatu, koji ukljucuje i 2GB interneta.
Cini mi se da ponekad prenesu neutoresene ''brze gige'' u sledeci mjesec. Tokom izolacije jedva da sam trosio 500 MB mjseceno, za Bajram sam uglanvom bio na 4G i potrosio 2GB za maj, tek kad sam pres'o 3,4 GB ukljucili su spori internet....
Ne znam kakva su iskustva ostalih, ali eto makar nesto pozitivno od BH Telecoma...
Od aprila u paketu extra S sada nude 3GB (pretpostavljam da taj imas).
aldinh
Posts: 58
Joined: 12/03/2004 00:00

#71088 Re: BHTelecom All About

Post by aldinh »

Stari Most u Mostaru u HD formatu
IamPajaELdin wrote: 09/06/2020 13:29 Ja da sam na Telecomovom mjestu ne bi se uopste trudio oko kanala ove lobiji firme koji si pokupovali sve sto se moglo kupiti i onda s tim ucjenjivati Telecom operatere i njihove korisnike. Sto se mene licno tice Novu BH ne moraju nikad vratiti, al vidi im se ovaj potez pali na dno po gledanosti. Telecom trenutno radi ono sto je trebao odavno a to je zamjena postojecih kanala sa HD verzijama, uvodjenje novi trazenih kanala u HD-u, rad na VI Moja TV platforme, odlicna je stvar sto su omogucili aplikaciju i za ljude koji koriste IOS platformu, jer je napokon Apple Store i kod nas dostupan. Dosta se tu jos ima raditi, al se evo krenulo napokon samo je bitno da se ne uspavaju, ide ljeto lijepo vrijeme zasto ne bi zamjenuli one kamere na pojedinim lokacijama koje su uzas sa HD kamerama, recimo kamera na Igmanu, Stari Most u Mostaru, kamera u Stocu itd... Tu bi se jos moglo dodati tipa kakvo vrijeme ce biti naredna tri dana u tom gradu, planini, vlaznost zraka, temperatura itd itd itd svasta bi se tu dalo srediti i usminkati, i okaniti se UG-a i njihovih kanala koji kostaju kao da su HBO. Obavezno izbaciti Pink smece to sam i napisao ovamo na podrsku, bazirati se na pravljenje domacih tematskih i zanrovskih kanala, da ne bi morali uvoziti iz komsiluka. Ajmo Telecom ovim tempom samo naprijed! :thumbup: :bih:
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#71089 Re: BHTelecom All About

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 10/06/2020 01:43
Bosanac sa dna kace wrote: 09/06/2020 23:37 Imam mjesecni paket na pretplatu, koji ukljucuje i 2GB interneta.
Cini mi se da ponekad prenesu neutoresene ''brze gige'' u sledeci mjesec. Tokom izolacije jedva da sam trosio 500 MB mjseceno, za Bajram sam uglanvom bio na 4G i potrosio 2GB za maj, tek kad sam pres'o 3,4 GB ukljucili su spori internet....
Ne znam kakva su iskustva ostalih, ali eto makar nesto pozitivno od BH Telecoma...
Od aprila u paketu extra S sada nude 3GB (pretpostavljam da taj imas).
Ali ne svi....
User avatar
Mirzareli
Posts: 1031
Joined: 18/03/2013 20:34

#71090 Re: BHTelecom All About

Post by Mirzareli »

Hajde ko jos nije poslao e-mail da idemo za prijedlog da nam ubace kanale iz Viasat Grupacije ( Histroy,Explore,Nature) :bih: --- [email protected]
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#71091 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

Bravo za kameru Starog Mosta u HD-u. :thumbup:
Ne znam moze li se na podrsku pisati za zamjenu ostalih kamera koje nisu u HD-u? Jer po meni ovo je interesantan potez BH Telecoma sto se tice pokrivanja gradova, planina, kanjona rijeka. Tu bi ja dodao jos i nasa prelijepa sela. Ono sto sam ja upratio da jos nije u HD-u su slijedece kamere: Stolac, Konjic 1, Visoko Piramide, Gracanica, Gorazde 1, Bihac kamera koja snima nakva stabla i grane, Dolac Malta u Sarajevu, Ponijeri, Smetovi, Ravna Planina, Igman. Ako jos neke imaju nek neko navede. Svidja mi se sto u gornjem desnom uglu stoji logo Moje TV-e sa znakom lokacije i kamere, a u lijevom naziv grada, planine, rijeke. Radio je isto dobro stvar sto svira u pozadini. Po meni je jako korisno sto se Telecom odlucio pokriti kamerama nasu prelijepu domovinu. Trebaju jos dodati ostale gradove, sela, rijeke, planine, kulturne znamenitosti nase lijepe BiH. Vec sam ranije naveo da se to da jos ispeglati i usminkati, da izgleda jos puno bolje, jer je ideja vec tu. Kada pogledam Kanjon Une onako zelenilo okolo pravi odmor za oci, jos sa ovakvom kamerom ma milina. Stvarno sam pozitivno iznenadjen od Telecoma zadnjih dana, finih stvari se tu desilo. Idemo dalje bez stajanja, jer se moze i mora. Ako neko zna gdje napisati ovo sve, plus tu bi dodao da se poradi na opremi i da se ukinu ovi ZTE routeri i STB-ovi i zamjene necim boljim, te da se poradi na VI Moja TV-e platforme? :bih:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#71092 Re: BHTelecom All About

Post by Bosanac sa dna kace »

sime_cipol wrote: 10/06/2020 01:43
Bosanac sa dna kace wrote: 09/06/2020 23:37 Imam mjesecni paket na pretplatu, koji ukljucuje i 2GB interneta.
Cini mi se da ponekad prenesu neutoresene ''brze gige'' u sledeci mjesec. Tokom izolacije jedva da sam trosio 500 MB mjseceno, za Bajram sam uglanvom bio na 4G i potrosio 2GB za maj, tek kad sam pres'o 3,4 GB ukljucili su spori internet....
Ne znam kakva su iskustva ostalih, ali eto makar nesto pozitivno od BH Telecoma...
Od aprila u paketu extra S sada nude 3GB (pretpostavljam da taj imas).
Hm, ne, nisam ništa mijenj'o. I dalje stoji 2GB, a i ranije je bilo tako, kad potrošim 2GB uopšte nije usporavan internet.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#71093 Re: BHTelecom All About

Post by boshniak »

Koliko je prosječno potrošnja MB/s kod gledanja mojawebtv preko mobitela
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#71094 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Hoće li neko od ovih iz Telekoma bit ljubazan da mi provjeri parametre priključka na sarajevskoj adresi, te mogučnosti za neke veće brzine?
Image

Paket je Moja TV Full 1, dva su STB-a na priključku.
Ja5m1na
Posts: 35
Joined: 07/04/2017 19:57

#71095 Re: BHTelecom All About

Post by Ja5m1na »

Ja5m1na wrote: 09/06/2020 08:56 Ljudi,treba mi pomoc!
Naime, kako je bh telecom uveo ove hd kanale oni se vise ne mogu gledati na TV moje majke, tj. ide slika par sekundi pa se zaledi na duzi period. Negledivo! Koliko znam njen Tv nije hd (stariji je). Nije valjda da sada zena mora kupovati novi tv da bi mogla da gleda moju tv?????
Moze li se kako ovo nastimati, iskljuciti? Nista mi nije jasno jer su se ranije neki hd programi gledali normalno (s time sto ta slika valjda nije bila u hd-u ali se program gledao normalno).
Je li do telecoma ili tv-a? Sta sad? :-)
Ja podrške im i g! Je li nam ovom forumu samo njihovi botovi ih hvale? Jesam zalutala???
Zvala ih rekli uzvratiti poziv i jos cekam. Na mail vec 2 dana niko ne odgovara! Koja nesposobna marva. Kada treba naplatiti tu su prvi

Plus tv jest u HD-u, provjerila sam. Sada se znaju zalediti svi programi ukljucujuci i net po par sati! cccc
Ja5m1na
Posts: 35
Joined: 07/04/2017 19:57

#71096 Re: BHTelecom All About

Post by Ja5m1na »

Haman da jesu. Provjerila ali nisam 100% sigurna jer se ne razumijem. Kao sto rehok zvala 1444 rekli uzvratiti poziv i eto...
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#71097 Re: BHTelecom All About

Post by zubi »

Ja5m1na wrote: 10/06/2020 21:43 Haman da jesu. Provjerila ali nisam 100% sigurna jer se ne razumijem. Kao sto rehok zvala 1444 rekli uzvratiti poziv i eto...
Bona Jasmina, ti jednom nazvala i konatas to je to... zovi opet i ne odustaj dok ti se neko pametan ne javi i ne pomogne...
Ja5m1na
Posts: 35
Joined: 07/04/2017 19:57

#71098 Re: BHTelecom All About

Post by Ja5m1na »

Bilo je dovoljno :) Dosla podrska i zamijenili svu opremu, valjda sve zastarilo. Super je sad!
Povlacim uvrede :-D
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#71099 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

zubi wrote: 11/06/2020 08:09
Ja5m1na wrote: 10/06/2020 21:43 Haman da jesu. Provjerila ali nisam 100% sigurna jer se ne razumijem. Kao sto rehok zvala 1444 rekli uzvratiti poziv i eto...
Bona Jasmina, ti jednom nazvala i konatas to je to... zovi opet i ne odustaj dok ti se neko pametan ne javi i ne pomogne...
Ja cu naxvati Jasminu :mrgreen: sta se ti mijesas u moj poso :lol: :lol:
:P
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#71100 Re: BHTelecom All About

Post by Mustang1 »

Sta je ovo opa placanje. Dobijes iznos koliko dopunis ultre. I sta je to uopste OPA :D
Locked