BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#59401 Re: BHTelecom All About

Post by afannedim »

Odron
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#59402 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Ako se plati usluga,a preskoci rata za mobitel da li to smatraju opet kao neplaceni racun ili nece ugasiti uslugu ali rata ostaje?
Cule10
Posts: 130
Joined: 31/05/2018 19:48

#59403 Re: BHTelecom All About

Post by Cule10 »

Jel ima ovdje neko da ima arene hd..može li mi reći kakva je slika?
Planiram aktivirati HD paket
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#59404 Re: BHTelecom All About

Post by ado_sar »

made_in_sarajevo wrote:Ako se plati usluga,a preskoci rata za mobitel da li to smatraju opet kao neplaceni racun ili nece ugasiti uslugu ali rata ostaje?
to se smatra djelimicno placenim, odnosno neplacenim racunom
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#59405 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

PlusSA wrote:NOVA HD ima problem kod HD kanala.

Desavaju se cesto smetnje neke kockice u minuti.

I kod lige prvaka a evo i veceras na tekmi repke isti problem.
I na telemahu je isto bilo. To je do izvora.
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#59406 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

drug_profi wrote:
PlusSA wrote:NOVA HD ima problem kod HD kanala.

Desavaju se cesto smetnje neke kockice u minuti.

I kod lige prvaka a evo i veceras na tekmi repke isti problem.
I na telemahu je isto bilo. To je do izvora.
I tamo sam napisao, da je prenos iz BiH, mozda bi mogao izvor biti, ali ovo su oni neku gresku napravili pa svim operaterima salju sliku koja nije ni priblizna HD, a zovu je HD, isto tako imaju kod SK1 kanala.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#59407 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

Ima li neko informaciju zašto iz telecoma ne žele otključati četvrti port za Internet, do nedavno mi je to bilo otključano.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#59408 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Evo i treci dan prodje kako iskljuci Dodatni paket 1 da bih ukljucio Opciju 1 50/8 i jos nista sramota za jednu firmu kao sto je BH Telecom da ih se mora moliti da puste brzinu na DSLAM-u, kao da oni meni placaju da ja njihovu uslugu koristim a ne ja njima 140 KM mjesecno :cry:
Danas zvao i rekose da ce do kraja radnog vremena pustiti i opet nista :?
Dioxis
Posts: 68
Joined: 14/03/2013 18:37

#59409 Re: BHTelecom All About

Post by Dioxis »

Pa jel stvarno moguce ovo vise stvarno nema smisla. Juce mi prikljucili 100/10 a vidi sad...

Image

Na internet kablu

Image

pa jbt vise...fuj.
mulderm
Posts: 293
Joined: 06/03/2013 19:45

#59410 Re: BHTelecom All About

Post by mulderm »

Prijavi smetnju na 1444. Nisi ti promijenili profil na dslam.
Dioxis wrote:Pa jel stvarno moguce ovo vise stvarno nema smisla. Juce mi prikljucili 100/10 a vidi sad...

Image

Na internet kablu

Image

pa jbt vise...fuj.
Dioxis
Posts: 68
Joined: 14/03/2013 18:37

#59411 Re: BHTelecom All About

Post by Dioxis »

mulderm wrote:Prijavi smetnju na 1444. Nisi ti promijenili profil na dslam.
Al juce je bilo dobro...
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#59412 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Dioxis wrote:Pa jel stvarno moguce ovo vise stvarno nema smisla. Juce mi prikljucili 100/10 a vidi sad...

Image

Na internet kablu

Image

pa jbt vise...fuj.
Kod mene nisu ukljucili opciju 1 a u srjedu odjavio dodatni paket 1 koji mi je isao 50/2 sad imam samo moja tv net i brzinu ovu
Image
Dioxis
Posts: 68
Joined: 14/03/2013 18:37

#59413 Re: BHTelecom All About

Post by Dioxis »

Da li radi tehnicka sluzba subotom ?
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#59414 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Dioxis wrote:Pa jel stvarno moguce ovo vise stvarno nema smisla. Juce mi prikljucili 100/10 a vidi sad...

Image

Na internet kablu

Image

pa jbt vise...fuj.
Naoružaj se živcima i potraži štelu, druge ti nema. Ovo ti je tek početak, proklinjat ćeš dan kad si tražio izmjenu paketa, aktivaciju dodatnih usluga i neku promjenu uopšte. :lol:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#59415 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

Priavio ovaj 1 za veće brzine i dobio 31/6. Imao na moja tv net 25/2 prije promjene. Ne isplati se tako da ću idučeg mjeseca tražiti da mi ugase.
samirsga
Posts: 11
Joined: 12/01/2014 20:20

#59416 Re: BHTelecom All About

Post by samirsga »

Pozdrav svima. Korisnik sam MojaTV full paketa (imam VDSL2). Prije 15 dana sam telefonom na 1444 podnio zahtjev za aktiviranje opcije 50/8. Nisam imao nikakav dodatni paket do sada. Jučer sam primijetio da mi je wifi SSID na kućnom routeru resetovan, pa sam pretpostavio da je telecom nešto radio po pitanju mog zahtjeva. I stvarno, kada sam ušao u postavke routera vidim da je umjesto 35/2.3 kako je bilo do sada, sada postavljeno 72/10. Obradovao sam se, ali poslije par minuta i rszočarao. Naime brzina interneta na svim kućnim uređajima (wifi i LAN) je i dalje cca 23/2, bez obzira na promjenu postavki. Drugi problem je što sada slika na oba STB-a ledi svakih par sekundi na svim kanalima. Do sada nisam imao nikakav problem sa štekanjem slike, sa postojećom opremom, a i internet je bio stabilan. Zaključujem da je problem izazvan promjenom nekih postavki u routeru od strane telecoma, dok su čačkali jučer. Odmah sam jučer prijavio kvar, ali su mi javili da ne mogu riješiti ništa na daljinu i da će obavijestiti lokalne kolege na terenu. Obzirom da je vikend, te prema ranijim iskustvima, kolege će se pojaviti nekad iza nedjelje, a ja sam osuđen na negledljivu sliku do tada. O bržem internetu više i ne razmišljam, haha. E sad, ako ima neko da ima ideju šta bi u stvari mogao biti problem, pa da to probam riješiti, obzirom da imam admin pristup routeru. Također, ako ima neko od tehničara ko prati ovaj forum, možda može učiniti nešto da riješimo stvar bez nepotrebnog izlaženja na teren. Ne razumijem ni šta se može napraviti na licu mjesta kada je očito da je potpuno funkcionalna usluga poremećena daljinskim pristupom, te bi se trebala moći i vratiti u prvobitno stanje. Unaprijed hvala na konstruktivnim prijedlozima i pomoći.
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#59417 Re: BHTelecom All About

Post by ferratilis »

Pustili su korisnicima netflat 20 veci upload, ali kod mene jos uvijek sve isto. Da li nekako mogu provjeriti da li je na mojoj lokaciji moguc veci upload od 1?
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#59418 Re: BHTelecom All About

Post by Samso »

ferratilis wrote:Pustili su korisnicima netflat 20 veci upload, ali kod mene jos uvijek sve isto. Da li nekako mogu provjeriti da li je na mojoj lokaciji moguc veci upload od 1?
Meni su bili pustili na netflat10 paketu upload na skoro 2mbit a od danas je opet manji od 1mbit.

Najvjerovatnije odjavljujem xdsl. Nemam vise zivaca za njihov neprofesionalizam.

Mrsko mi je prelazit na kablovski internet ali prinudjen sam.
amal1
Posts: 428
Joined: 18/12/2011 11:46

#59419 Re: BHTelecom All About

Post by amal1 »

Samso wrote:
ferratilis wrote:Pustili su korisnicima netflat 20 veci upload, ali kod mene jos uvijek sve isto. Da li nekako mogu provjeriti da li je na mojoj lokaciji moguc veci upload od 1?
Meni su bili pustili na netflat10 paketu upload na skoro 2mbit a od danas je opet manji od 1mbit.

Najvjerovatnije odjavljujem xdsl. Nemam vise zivaca za njihov neprofesionalizam.

Mrsko mi je prelazit na kablovski internet ali prinudjen sam.
Dobro je kad imas izbor kakav god da je...ja nemam...telecom ili nista
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#59420 Re: BHTelecom All About

Post by shape of despair »

kakabanja213 wrote:Je li moguce da mi telekom ne dozvoljava kupovinu premium telefona po premium cijeni uz ugovor na 2 godina. Naime prije 3 mjeseca nakon desetljeća i vise ultre uzeo sam ovaj no limit m paket sa nekakvim popustom. E sada mi niti daju tele9fon sa mizerijeom od popusta na 2 godina jer kao već sam dobio jeftino ovaj paket a ne daju mi ni po fiull cijeni jer tako se kako kažu salterasi, ne mogu kupovati ovi bolji "premium" telefoni (iako na stranici piše da može, jer njima ne dozvoljava aplikacija). Nije pomoglo ni pokazivanje screen shot sa njihove stranice. Savjetovali su mi da pišem mail upravi (vjerovatno vodovoda).
Ovo je nevidjeni poslovni modeli, tačno mi dodje da platim penale za ova 3 mjeseca i raskinem ugovor.
Isti slucaj kod mene. Kaze teta na salteru: premium telefoni su samo za dugogodisnje pretplatnike. Mozete uzeti telefon do 700km. Nista iphone i sl.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#59421 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

isto ko da na tackice prodaju robu. PA jebemmumater nabavi uredjaja dovoljno za sve koji zele.
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#59422 Re: BHTelecom All About

Post by Maharadza »

shape of despair wrote:
kakabanja213 wrote:Je li moguce da mi telekom ne dozvoljava kupovinu premium telefona po premium cijeni uz ugovor na 2 godina. Naime prije 3 mjeseca nakon desetljeća i vise ultre uzeo sam ovaj no limit m paket sa nekakvim popustom. E sada mi niti daju tele9fon sa mizerijeom od popusta na 2 godina jer kao već sam dobio jeftino ovaj paket a ne daju mi ni po fiull cijeni jer tako se kako kažu salterasi, ne mogu kupovati ovi bolji "premium" telefoni (iako na stranici piše da može, jer njima ne dozvoljava aplikacija). Nije pomoglo ni pokazivanje screen shot sa njihove stranice. Savjetovali su mi da pišem mail upravi (vjerovatno vodovoda).
Ovo je nevidjeni poslovni modeli, tačno mi dodje da platim penale za ova 3 mjeseca i raskinem ugovor.
Isti slucaj kod mene. Kaze teta na salteru: premium telefoni su samo za dugogodisnje pretplatnike. Mozete uzeti telefon do 700km. Nista iphone i sl.
Normala ba, hebo bijedi mater! 8-) 8-)
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#59423 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

shape of despair wrote:
kakabanja213 wrote:Je li moguce da mi telekom ne dozvoljava kupovinu premium telefona po premium cijeni uz ugovor na 2 godina. Naime prije 3 mjeseca nakon desetljeća i vise ultre uzeo sam ovaj no limit m paket sa nekakvim popustom. E sada mi niti daju tele9fon sa mizerijeom od popusta na 2 godina jer kao već sam dobio jeftino ovaj paket a ne daju mi ni po fiull cijeni jer tako se kako kažu salterasi, ne mogu kupovati ovi bolji "premium" telefoni (iako na stranici piše da može, jer njima ne dozvoljava aplikacija). Nije pomoglo ni pokazivanje screen shot sa njihove stranice. Savjetovali su mi da pišem mail upravi (vjerovatno vodovoda).
Ovo je nevidjeni poslovni modeli, tačno mi dodje da platim penale za ova 3 mjeseca i raskinem ugovor.
Isti slucaj kod mene. Kaze teta na salteru: premium telefoni su samo za dugogodisnje pretplatnike. Mozete uzeti telefon do 700km. Nista iphone i sl.
Očito imaju negativna iskustva, ljudi iz raznih razloga ne plaćaju račune pa žele da se zaštite
sabahudin_78
Posts: 123
Joined: 20/09/2010 22:13

#59424 Re: BHTelecom All About

Post by sabahudin_78 »

Moje iskustvo sa telekomom
Daljinski jednostavno prestao raditi bez fizickif ostecenja. Svratim do telekom centra kazu nemjenjamo daljinske, imate opciju kupovine daljinskog 28 km. Cisti bezobrazluk.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#59425 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

Pratim ove kamere i mogu vam reci da nisu toliko losa stvar, zamjerka im je sto nisu sve kamere u full HD rezoluciji. S druge strane zamjerka ide recimo na to sto kad je u pitanju neki grad kao sto je Bihac recimo, kamera je postavljena na neko setaliste ili sta vec, a ne recimo iznad grada na nekom najblizem brdu i koja bi snimala u pokretu cijeli grad i naravno u full HD rezoluciji. Eh recimo druga je stvar kad je kamera fokusirana na samo jedan objekat koji je od velikog znacaja kao recimo Stari Most u Mostaru, Tekija u Blagaju itd. Eto ako neko od zaposlenih cita ovaj post, neka malo porade na tome, jer kamere su jako korisna stvar i koje moraju biti u full HD-u kao sto je ova na Jahorini i Vlasicu recimo, dok ova na Igmanu i Zenici izgleda k'o goblen iz 80-tih godina. Jos bi imao dodati da stoji datum, sat, vremenska prognoza za to mjesto i sve popratne stvari temperatura, vlaznost, postotak padavina, upozorenja i sve sto treba za odredjeno mjesto. Sto se tice ovog loga Moja TV na kamerama, mislim da je katastrofa puno bolje izgleda ovaj njihov narandzasti logo i to bi se dalo usminkati, uporedo sa nazivom mjesta koje se snima. Uglavnom to su neki moji prijedlozi iz dobre namjere, jer kad skontam kamere i nisu stvarno toliko losa stvar, sta vise sada bi volio da se pokriju kamerama sva mjesta u BiH, bio ga to grad, selo, rijeka, brdo, planina... Al naravno u full HD-u makar to mozete priustit, i da bude sve uskladjeno sa tim full HD-om logo Moja TV, naziv mjesta, radio stanica koja je na toj kameri, vremenska prognoza sa svim popratnim stvarima koje idu uz istu, datum, godina, sat... Toliko! :-D
Locked