BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
ing-ecc
Posts: 18124
Joined: 31/03/2013 09:58

#59001 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Strpljiva wrote:
ing-ecc wrote:
Strpljiva wrote:Koji je broj podrske ili email za korisnike van BIH? Treba mi PUK.
Po PUK samo licno :D
Drago mi je :mrgreen:
Strpljivo samo i biće okey :D
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 638
Joined: 06/11/2015 21:16

#59002 Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

The BEN10 wrote:
pepeljara wrote:Drug, ne znam sta da ti kazem.
Telemach ubi sa ovim cijenama, i sa tim sakacenjima slazem se (mada ja nisam koristio pa nisam ni primjetio).
Mene vishe boli sto npr ja ne mogu u telekomu da uzmem ako ne bolji onda isti paket usluga, za iste/vishe/manje para.
Ne samo to, ne mozes ni blizu istu uslugu da uzmes... Druze, prodaju se tv od 55, 60 inca, znas li na sta lici slika kad pustis moja tv?
to je problem, pusti sve ostalo, vidis da ovi dizu cijene, raja ostaje ne prelazi nigdje, samo zato sto je usluga i ponuda odlicna.
I vjerujem da ce jos dizat...

Evo ja prvi prelazim na telekom bez ikakvih beneficija, cim budu imali istu ponudu za iste pare, ili 5-10 km gore dole :)
a vjerujem da ima raje metar koja tako razmislja.

Al et vidjet cemo ,mozda se sta desi nakon "provjere telekoma" sto se treba zavrsiti krajem oktobra, i kad ode na bubanj.
Stvarno je nevjerovatno da ti ljudi iz Telekoma uopšte ne rade nikakve ankete šta bi korisnicima trebalo, kakav je puls javnosti.
Ako nšita drugo, veći broj HD kanala je tako očit zahtjev da ne trebaš biti genije da to skontaš.
I znaš šta mi je najgore - kad pitam prijatelje iz Telekoma hoće li biti novih HD kanala, uglavnom kažu: ne znam, ali vjeruj ja i ne gledam TV. :-)
Ono, na tako ofiran način te skida sa dnevnog reda, a ti ovamo ispadaš ultra zahtjevan korisnik. :roll:
Bila je anketa neki dan.... Meni doslo na mail.... Ono.... O zadovoljstvu korisnika.
Pitanja tipa... Kako ste zadovoljni podrskom.... Brzinom rješavanja kvarova... Radnicima na salteru....
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#59003 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

Mislio uzeti ovaj CAT S61, ali preskupo :D
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.625,20 KM, uz moja tv full paket.
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.865,20 KM, bez popusta.
Kada već lijepite ponude, nađoh jeftinije.
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... hones.html
738,36 eura u slobodnoj prodaji. Znači 200 km mi ostaje, čak i uz moja tv full paket i nisam vezan 2 godine ugovorom.
E sada ne znam je li u pitanju isti telefon?
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#59004 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

allem_77 wrote:Mislio uzeti ovaj CAT S61, ali preskupo :D
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.625,20 KM, uz moja tv full paket.
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.865,20 KM, bez popusta.
Kada već lijepite ponude, nađoh jeftinije.
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... hones.html
738,36 eura u slobodnoj prodaji. Znači 200 km mi ostaje, čak i uz moja tv full paket i nisam vezan 2 godine ugovorom.
E sada ne znam je li u pitanju isti telefon?
A svašta lijepiš cijenu nekog šopa u Njemačkoj i to ako si član pa imaš njihov popust i to upređuješ sa cijenama na rate u nekom telekomu.
Niđe veze pa dok ti telefon dođe u BiH i ako ga uopšte šalju u BiH dok platiš dadžbine izađe te još mnogo skuplje. Daj razmisli malo !!! :D
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#59005 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

jarobot wrote:
allem_77 wrote:Mislio uzeti ovaj CAT S61, ali preskupo :D
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.625,20 KM, uz moja tv full paket.
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.865,20 KM, bez popusta.
Kada već lijepite ponude, nađoh jeftinije.
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... hones.html
738,36 eura u slobodnoj prodaji. Znači 200 km mi ostaje, čak i uz moja tv full paket i nisam vezan 2 godine ugovorom.
E sada ne znam je li u pitanju isti telefon?
A svašta lijepiš cijenu nekog šopa u Njemačkoj i to ako si član pa imaš njihov popust i to upređuješ sa cijenama na rate u nekom telekomu.
Niđe veze pa dok ti telefon dođe u BiH i ako ga uopšte šalju u BiH dok platiš dadžbine izađe te još mnogo skuplje. Daj razmisli malo !!! :D
Ja već godinama ovako kupujem. Prije par mjeseci kupio 1 plus 1 gratis. https://www.mediamarkt.at/de/product/_s ... 69587.html I to su cijene u slobodnoj prodaji. I ne trebaš biti nikakav član. Obično ako se registrujes na stranicu dobiješ i vaučer.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#59006 Re: BHTelecom All About

Post by ado_sar »

super, svrati i do amerike usput pa nam kupi i iphona za hiljadu maraka.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#59007 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

ado_sar wrote:super, svrati i do amerike usput pa nam kupi i iphona za hiljadu maraka.
Pa vala baš . Vidiš da trola ko fol kupuje u mediamarktu u njemačkoj a traži na rate u BH telekomu :D . I u Indiju tamo je sad ekspanzija Nokie...
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#59008 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

jarobot wrote:
ado_sar wrote:super, svrati i do amerike usput pa nam kupi i iphona za hiljadu maraka.
Pa vala baš . Vidiš da trola ko fol kupuje u mediamarktu u njemačkoj a traži na rate u BH telekomu :D . I u Indiju tamo je sad ekspanzija Nokie...
Ne trolam, govorim istinu. A mobitele mi kupe drugi, mnogobrojna rodbina. A ne kažem da se i u Telekomu ne može kupiti nešto povoljno, ali to su ovi jeftiniji mobiteli. I upravo otplaćujem zadnju ratu. To mogu provjeriti ovi kojima sam slao svoje podatke na pp. I trenutno gledam šta uzeti sa paketom moja tv full? I najvjerojatnije ću uzeti besplatno dodatni stb.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#59009 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

allem_77 wrote:Mislio uzeti ovaj CAT S61, ali preskupo :D
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.625,20 KM, uz moja tv full paket.
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.865,20 KM, bez popusta.
Kada već lijepite ponude, nađoh jeftinije.
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... hones.html
738,36 eura u slobodnoj prodaji. Znači 200 km mi ostaje, čak i uz moja tv full paket i nisam vezan 2 godine ugovorom.
E sada ne znam je li u pitanju isti telefon?
Piše: 738,36 € – 989,00 € a da bi imao ovu najnižu cijenu treba ti kupon. Malo bolje pogledaj link koji dijeliš :)
User avatar
ing-ecc
Posts: 18124
Joined: 31/03/2013 09:58

#59010 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Ne brini ti za utakmice, nije to tvoj poso, previše inteligentno za tebe :D
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#59011 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

Cossack wrote:
allem_77 wrote:Mislio uzeti ovaj CAT S61, ali preskupo :D
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.625,20 KM, uz moja tv full paket.
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.865,20 KM, bez popusta.
Kada već lijepite ponude, nađoh jeftinije.
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... hones.html
738,36 eura u slobodnoj prodaji. Znači 200 km mi ostaje, čak i uz moja tv full paket i nisam vezan 2 godine ugovorom.
E sada ne znam je li u pitanju isti telefon?
Piše: 738,36 € – 989,00 € a da bi imao ovu najnižu cijenu treba ti kupon. Malo bolje pogledaj link koji dijeliš :)
Gutschein-Code erforderlich
F3-30 (-30 Euro auf Artikel, zusätzlicher Rabatt,Gueltig bis 31.10.18))
Eto ti i kupon F3-30 i vrijedi do 31.10. :izet:
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#59012 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

allem_77 wrote:
Cossack wrote:
allem_77 wrote:Mislio uzeti ovaj CAT S61, ali preskupo :D
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.625,20 KM, uz moja tv full paket.
Cijena uređaja sa uračunatim PDV-om i popustom na odabrani paket iznosi 1.865,20 KM, bez popusta.
Kada već lijepite ponude, nađoh jeftinije.
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... hones.html
738,36 eura u slobodnoj prodaji. Znači 200 km mi ostaje, čak i uz moja tv full paket i nisam vezan 2 godine ugovorom.
E sada ne znam je li u pitanju isti telefon?
Piše: 738,36 € – 989,00 € a da bi imao ovu najnižu cijenu treba ti kupon. Malo bolje pogledaj link koji dijeliš :)
Gutschein-Code erforderlich
F3-30 (-30 Euro auf Artikel, zusätzlicher Rabatt,Gueltig bis 31.10.18))
Eto ti i kupon F3-30 i vrijedi do 31.10. :izet:
Ništa, onda ti naruči pa javi kada stigne, piše da treba samo 21-28 dana :)
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#59013 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

Cossack ti uopće nisi skontao šta je bio cilj mog prvog posta. Tako da je rasprava sa tobom suvišna. :-)
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#59014 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Pa ne stavlja telekom cijenu kako je njima cejf. Zastupnistvo kaze cijena je tolika plus zarada telekoma i cao. Pa sve ove radnje koje prodaju oridjidji kao i svi telekomi u 20KM vrte razlike vrte mobitele.

Jebo mobitel, uradite nesto za internet i tv :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#59015 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

made_in_sarajevo wrote:Pa ne stavlja telekom cijenu kako je njima cejf. Zastupnistvo kaze cijena je tolika plus zarada telekoma i cao. Pa sve ove radnje koje prodaju oridjidji kao i svi telekomi u 20KM vrte razlike vrte mobitele.

Jebo mobitel, uradite nesto za internet i tv :D
Problem je sto svi operateri u svijetu stave nizu cijenu nego sto je bilo gdje u slobodnoj prodaji, jer racunaju na pakete uz koje nude mobitele. Samo kod nas kod svih operatera budu skuplji mobiteli nego u normalnoj prodavnici.
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#59016 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

diablobih wrote:
made_in_sarajevo wrote:Pa ne stavlja telekom cijenu kako je njima cejf. Zastupnistvo kaze cijena je tolika plus zarada telekoma i cao. Pa sve ove radnje koje prodaju oridjidji kao i svi telekomi u 20KM vrte razlike vrte mobitele.

Jebo mobitel, uradite nesto za internet i tv :D
Problem je sto svi operateri u svijetu stave nizu cijenu nego sto je bilo gdje u slobodnoj prodaji, jer racunaju na pakete uz koje nude mobitele. Samo kod nas kod svih operatera budu skuplji mobiteli nego u normalnoj prodavnici.
Daj mi ime prodavnice gdje je telefon skuplji u telecomu nego u prodavnici koja je ovlastena da prodaje odredjenu marku telefona ili je distributer te marke telefona.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#59017 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

kakaljin wrote:
diablobih wrote:
made_in_sarajevo wrote:Pa ne stavlja telekom cijenu kako je njima cejf. Zastupnistvo kaze cijena je tolika plus zarada telekoma i cao. Pa sve ove radnje koje prodaju oridjidji kao i svi telekomi u 20KM vrte razlike vrte mobitele.

Jebo mobitel, uradite nesto za internet i tv :D
Problem je sto svi operateri u svijetu stave nizu cijenu nego sto je bilo gdje u slobodnoj prodaji, jer racunaju na pakete uz koje nude mobitele. Samo kod nas kod svih operatera budu skuplji mobiteli nego u normalnoj prodavnici.
Daj mi ime prodavnice gdje je telefon skuplji u telecomu nego u prodavnici koja je ovlastena da prodaje odredjenu marku telefona ili je distributer te marke telefona.
Jesam li poredio sa ovlastenim u BiH ? Operateri su slicni ovlastenim prodavnicama, jos ti zakljucaju mobitel. Svugdje u svijetu to bude prejeftino kada kupujes kod operatera.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#59018 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

kakaljin wrote:
diablobih wrote:
made_in_sarajevo wrote:Pa ne stavlja telekom cijenu kako je njima cejf. Zastupnistvo kaze cijena je tolika plus zarada telekoma i cao. Pa sve ove radnje koje prodaju oridjidji kao i svi telekomi u 20KM vrte razlike vrte mobitele.

Jebo mobitel, uradite nesto za internet i tv :D
Problem je sto svi operateri u svijetu stave nizu cijenu nego sto je bilo gdje u slobodnoj prodaji, jer racunaju na pakete uz koje nude mobitele. Samo kod nas kod svih operatera budu skuplji mobiteli nego u normalnoj prodavnici.
Daj mi ime prodavnice gdje je telefon skuplji u telecomu nego u prodavnici koja je ovlastena da prodaje odredjenu marku telefona ili je distributer te marke telefona.
https://www.samsung.com/hu/
Ispod imaš ovlaštene trgovine. I cijene su dosta jeftinije nego u BHTelecomu, čak i sa moja tv full paketima. Jedino trebaš naći nekoga da ti naruči i donese. A dosta ljudi ima prijatelje, rodbinu.. u EU. Tražio si trgovine, eto ima ih desetak. Mislim da garancija vrijedi u čitavoj EU. Još ako potrefiš crni petak, možeš dobiti dva uređaja za cijenu jednog.
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#59019 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

allem_77 wrote:
kakaljin wrote:
diablobih wrote: Problem je sto svi operateri u svijetu stave nizu cijenu nego sto je bilo gdje u slobodnoj prodaji, jer racunaju na pakete uz koje nude mobitele. Samo kod nas kod svih operatera budu skuplji mobiteli nego u normalnoj prodavnici.
Daj mi ime prodavnice gdje je telefon skuplji u telecomu nego u prodavnici koja je ovlastena da prodaje odredjenu marku telefona ili je distributer te marke telefona.
https://www.samsung.com/hu/
Ispod imaš ovlaštene trgovine. I cijene su dosta jeftinije nego u BHTelecomu, čak i sa moja tv full paketima. Jedino trebaš naći nekoga da ti naruči i donese. A dosta ljudi ima prijatelje, rodbinu.. u EU. Tražio si trgovine, eto ima ih desetak. Mislim da garancija vrijedi u čitavoj EU. Još ako potrefiš crni petak, možeš dobiti dva uređaja za cijenu jednog.

Kakve veze imaju cijene u Mađarskoj sa cijenama u BiH.

Ove cijene mogu uporedjivati samo sa operaterima u Mađarskoj,

Daj mi cijene u prodavnicama u BiH koje su ovlastene da prodaju određene marke telefona, i cijene u BHtelecomu ili drugom oprateru u BiH
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#59020 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Bhtelecom: zdrao samsuze kuco stara jebem te u brkove, dje si ti meni, kako kina i kopije idu, de mi reci guzis li sta?
Samsung: dje si telekome kurvo jedna pa nema te nidje. Ma kako nema kopija, pa mi ih stancamo kako hos,a guzim guzim gdje necu guziti.
Bhtelecom: de bolan da vidimo, treba mi samsunga s9, daj malo za sirotilju A serije i J serije, daj mi kakvu plahu cijenu matere ti.
Samsung: ma more buraz sve, reci mi koju ces kolicinu da vidim mogu li te gurnuti sa evropskim supcima.
Bhtelecom: ma eto kolicina, daj mi sve skupa 10 000 komada, de sad cijenu neku jebacku.
Samsung: Hahahhahahahhaha cega bolan 10 000, haj imam malo od Hame vozi u autu toliko, evo ti rabat 10% i bjez ba ne jebi me za ovaj kusur, cuj 10 000 hahahahahhha.

Ista prica samo umjesto bhtelecoma je neki evropski operater, kolicina je 500 000+ komada j logicno rabat je 40%+.

Jebem mu majku kako li je onda jeftinije u evropi, pa majku mu sve lopovi jel tako
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#59021 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

Kakaljin
Pokušaj na ovom linku ukucati Sarajevo, a pokušaj npr. Zagreb.
Vidjet ćeš da nema tvoga Bhtelekom-a, niti nekog drugog zastupnika. Što znači Bhtelekom diler kao i svaka druga piljara u Bih.

https://www.samsung.com/hr/storelocator/

https://www.samsung.com/hr/function/ipr ... LocalList/
Last edited by allem_77 on 27/10/2018 20:41, edited 1 time in total.
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#59022 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Aha nema telekoma, ali zato telekom nabavlja preko samsung bih, kancelarije u uniticu. Sve piljari.

Nego sto koji klinac se uopste zamarate, vi kupujte vani, mi cemo biti budale i kupovati u telekomu
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#59023 Re: BHTelecom All About

Post by ado_sar »

made_in_sarajevo wrote:Bhtelecom: zdrao samsuze kuco stara jebem te u brkove, dje si ti meni, kako kina i kopije idu, de mi reci guzis li sta?
Samsung: dje si telekome kurvo jedna pa nema te nidje. Ma kako nema kopija, pa mi ih stancamo kako hos,a guzim guzim gdje necu guziti.
Bhtelecom: de bolan da vidimo, treba mi samsunga s9, daj malo za sirotilju A serije i J serije, daj mi kakvu plahu cijenu matere ti.
Samsung: ma more buraz sve, reci mi koju ces kolicinu da vidim mogu li te gurnuti sa evropskim supcima.
Bhtelecom: ma eto kolicina, daj mi sve skupa 10 000 komada, de sad cijenu neku jebacku.
Samsung: Hahahhahahahhaha cega bolan 10 000, haj imam malo od Hame vozi u autu toliko, evo ti rabat 10% i bjez ba ne jebi me za ovaj kusur, cuj 10 000 hahahahahhha.

Ista prica samo umjesto bhtelecoma je neki evropski operater, kolicina je 500 000+ komada j logicno rabat je 40%+.

Jebem mu majku kako li je onda jeftinije u evropi, pa majku mu sve lopovi jel tako
Ali doslovno.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#59024 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Ovi kako planiraju lafo povećavat brzine meni upload skresaše sa bijednih 2 Mbit/s na 1.5. Genijalci.
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#59025 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Al dje prosinecki vidi povezanost, komunikaciju, brzinu i dinamiku :D. Haj sad ljudine svima pogurajte vece brzine, vise normalnih kanala :D
Locked