BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#58751 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

jel ima na Moja TV sad ova Nova BH? gledam na moja tv web i nema je tu
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#58752 Re: BHTelecom All About

Post by addy_sa »

jel sad ide smjena Cenicke iz Nadzornog, propao joj SBB :D
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#58753 Re: BHTelecom All About

Post by MTV »

made_in_sarajevo wrote:jel ima na Moja TV sad ova Nova BH? gledam na moja tv web i nema je tu
Na mjestu gdje ti je Pink BH od 14:00 starta Nova BH.
Imao video na prethodnim stranicama.
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#58754 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

MTV wrote:
made_in_sarajevo wrote:jel ima na Moja TV sad ova Nova BH? gledam na moja tv web i nema je tu
Na mjestu gdje ti je Pink BH od 14:00 starta Nova BH.
Imao video na prethodnim stranicama.
:thumbup: eh nista od pljuvanja :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#58755 Re: BHTelecom All About

Post by MTV »

:lol: :lol:
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#58756 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

Dal' ostaje ovaj Pink M odnosno Nova M u ponudi?
Ako ne mislim da bi bilo korektno uvrstiti neki novi kanal, a da to nije kamera.
User avatar
Rugafet
Posts: 4713
Joined: 14/12/2015 17:52

#58757 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

mirza_15 wrote:Objašnjavam ja malcu od 8 godina:

Čiko A kaže: "Treba mi samo Internet."
Čiko B kaže: "Uzmi tv + Internet povoljno je."
Čiko A kaže: "Ali treba mi samo Internet."
Čiko B kaže: "Nema veze. Ne moraš koristiti tv. Dobiješ dobar internet povoljno sa velikim upstream-om za male pare što nema kod ovog operatera."
Ja kažem: "Ima to jeftinije sa većom brzinom kod ovog operatera."

Pitam malca: "Jesi li shvatio." Kaže: "Naravno! Pa to je jednostavno!" E rekoh jedan čiko na forumu ne shvata Kaže mali: "Pa možda još nije naučio dobro da čita." Kontam ja, naučio je on nego glumi advokata drugog provajdera na bh telecom temi.
Tako je samo ima i nastavak koji ide otprilike ovako. - I onda se ciko A obraduje, dok mu ciko B nakon nekog vremena ne kaze zao mi je ciko A na vasoj adresi ne postoji tm za tako nesto to pise samo na papiru. I onda se ciko A jako rastuzio i je shvatio je da i u Minhenu ima 500 Mbps po 25 ojra ali da on ustvari od toga nema nista i da mu ciko B ustvari prodaje muda pod bubrege
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#58758 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

sencobih wrote:
diablobih wrote:Nije istina, svakome kome moze provajder doci, tj. ima mogucnost da ima uopste Telemach ili Logosoft, imat ce punu brzinu koja mu je propisana, samo kod BH telecoma ima mogucnost, pa eto moze, ali bit ce ti do te brzine, vecinom samo 25 % brzine.
znači po tebi je bolje nemati nikako usluge nego imati neki jeftiniji paket sa manjom bzinom ?
Eh to je drugo, gdje nemas izbora moras se zadovoljiti nekom uslugom kojom si primoran.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#58759 Re: BHTelecom All About

Post by mixone1995 »

Imam jedno pitanje, zamolio bih ako neko zna da odgovori. :)

Npr. kada neko iz BIH ode u Srbiju, tamo je na roamingu (logicno). Kada nekog poziva iz tog roaminga u BIH mora kucati 38733 ... Mene zanima da li neko iz BIH ko poziva mobilni nekoga ko je u Srbiji, dakle u roamingu, mora kucati npr. 38762 ... ili je dovoljno regularno pozvati broj 062 .. kao da je ta osoba i dalje u BIH.

Hvala. :)
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#58760 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Pink BH je promjenio ime i logo sad se zove Nova BiH
Na teletextu stoji Nova nacionalna televizija Nova BIH
:)
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#58761 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

mixone1995 wrote:Imam jedno pitanje, zamolio bih ako neko zna da odgovori. :)

Npr. kada neko iz BIH ode u Srbiju, tamo je na roamingu (logicno). Kada nekog poziva iz tog roaminga u BIH mora kucati 38733 ... Mene zanima da li neko iz BIH ko poziva mobilni nekoga ko je u Srbiji, dakle u roamingu, mora kucati npr. 38762 ... ili je dovoljno regularno pozvati broj 062 .. kao da je ta osoba i dalje u BIH.

Hvala. :)
Kad si u gostujucoj mrezi uvijek pozivas nacionalni pozivni broj. 387 dakle
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#58762 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

Slika uzas, VI uzas takodjer. Mislio sam da ce malo to promjenuti, a ne kao kod Nove HR... Sta im predstavlja ovo I u lijevom uglu u ovom krugu?
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#58763 Re: BHTelecom All About

Post by crnivrag »

IamPajaELdin wrote:Slika uzas, VI uzas takodjer. Mislio sam da ce malo to promjenuti, a ne kao kod Nove HR... Sta im predstavlja ovo I u lijevom uglu u ovom krugu?
To je zaštita United Grupe protiv zloupotrebe kanala u svrhu snimanja i redistribucije.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#58764 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

IamPajaELdin wrote:Slika uzas, VI uzas takodjer. Mislio sam da ce malo to promjenuti, a ne kao kod Nove HR... Sta im predstavlja ovo I u lijevom uglu u ovom krugu?
To je kao neka zastita za kanale United Media
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#58765 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

REDDEVILS wrote:
IamPajaELdin wrote:Slika uzas, VI uzas takodjer. Mislio sam da ce malo to promjenuti, a ne kao kod Nove HR... Sta im predstavlja ovo I u lijevom uglu u ovom krugu?
To je kao neka zastita za kanale United Media
Aha ok, kod mene na ovoj traci jos uvijek stoji Pink BH, samo na sredini gdje logo televizije stoji onaj bjeli krug i Nova BH. Pink M u 16h postaje Nova M, vijerovatno ostajemo bez tog kanala, super bi bilo da dobijemo N1.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#58766 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

IamPajaELdin wrote:
REDDEVILS wrote:
IamPajaELdin wrote:Slika uzas, VI uzas takodjer. Mislio sam da ce malo to promjenuti, a ne kao kod Nove HR... Sta im predstavlja ovo I u lijevom uglu u ovom krugu?
To je kao neka zastita za kanale United Media
Aha ok, kod mene na ovoj traci jos uvijek stoji Pink BH, samo na sredini gdje logo televizije stoji onaj bjeli krug i Nova BH. Pink M u 16h postaje Nova M, vijerovatno ostajemo bez tog kanala, super bi bilo da dobijemo N1.
I kod mene je bila uzasna slika ali sam uradio restart resivera i sad je malo bolja a i logo je se promjenio :)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#58767 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

Novu TV daju svima zato što je na nacionalnoj frekvenciji. Od N1 nema ništa, to čuvaju za sebe jer je taj kanal u istom paketu kao i SK kanali. Valjda se nešto promjeni kad ih Čeh definitvno kupi.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#58768 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

TESLA_EDISON wrote:Novu TV daju svima zato što je na nacionalnoj frekvenciji. Od N1 nema ništa, to čuvaju za sebe jer je taj kanal u istom paketu kao i SK kanali. Valjda se nešto promjeni kad ih Čeh definitvno kupi.
Zar ih nisu vec Britanci kupili? Pa ako ne moze N1, valjda moze nesto normalno i da nije kamera. Ovdije ljudi toliko traze al dzaba, tamo na konkurencijskom forumu ljudima cak i odgovaraju. Ne mogu se stvarno vise ponavljati i predlagati sta da ubace.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#58769 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

IamPajaELdin wrote:
TESLA_EDISON wrote:Novu TV daju svima zato što je na nacionalnoj frekvenciji. Od N1 nema ništa, to čuvaju za sebe jer je taj kanal u istom paketu kao i SK kanali. Valjda se nešto promjeni kad ih Čeh definitvno kupi.
Zar ih nisu vec Britanci kupili? Pa ako ne moze N1, valjda moze nesto normalno i da nije kamera. Ovdije ljudi toliko traze al dzaba, tamo na konkurencijskom forumu ljudima cak i odgovaraju. Ne mogu se stvarno vise ponavljati i predlagati sta da ubace.
Pa normalno da daju kada su oni vlasnici i SK i N1 i sada Nove. Daju sami sebi. Od Britanaca do Čeha promijenili su jedno 4-5 vlasnika. Britanci su bili vlasnici prije 10-tak godina kada su tek došli na tržište.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#58770 Re: BHTelecom All About

Post by crnivrag »

Evo početka emitiranja kanala Nova BH sa Info Top vijestima koje su uslijedile poslije odbrojavanja.

Inače slika je bila prilično negledljiva za vrijeme Info Top-a, ali inače slika ima prilično solidan SD kvalitet, kada se emitiraju sadržaji koji nisu napravljeni u okviru bivšeg Pink BH studija:

User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#58771 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

crnivrag wrote:Evo početka emitiranja kanala Nova BH sa Info Top vijestima koje su uslijedile poslije odbrojavanja.

Inače slika je bila prilično negledljiva za vrijeme Info Top-a, ali inače slika ima prilično solidan SD kvalitet, kada se emitiraju sadržaji koji nisu napravljeni u okviru bivšeg Pink BH studija:

Znači k'o goblen iz 80-tih :D
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#58772 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Maloprije htjedoh prebaciti Novu TV BiH u omiljene kanale i odem u postavke - tv podesavanje - mediji i tu nadjem izlaznu rezoluciju 1080i/50FPS, a prije mi je bila 720p i nakon update-a interfejsa nisam nikaako mogao promjeniti na STB-u rezoluciju tako da mi je ostala 720p a u pitanju je motorola koja je prije update-a mogla promjeniti rezoluciju pomocu tipke menu.
Uglavnom sad se promjena rezolucije moze obaviti u POSTAVKE-TV PODESAVANJA-MEDIJI-IZLAZNA REZOLUCIJA :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#58773 Re: BHTelecom All About

Post by mali_milojica »

TESLA_EDISON wrote:
IamPajaELdin wrote:
TESLA_EDISON wrote:Novu TV daju svima zato što je na nacionalnoj frekvenciji. Od N1 nema ništa, to čuvaju za sebe jer je taj kanal u istom paketu kao i SK kanali. Valjda se nešto promjeni kad ih Čeh definitvno kupi.
Zar ih nisu vec Britanci kupili? Pa ako ne moze N1, valjda moze nesto normalno i da nije kamera. Ovdije ljudi toliko traze al dzaba, tamo na konkurencijskom forumu ljudima cak i odgovaraju. Ne mogu se stvarno vise ponavljati i predlagati sta da ubace.
Pa normalno da daju kada su oni vlasnici i SK i N1 i sada Nove. Daju sami sebi. Od Britanaca do Čeha promijenili su jedno 4-5 vlasnika. Britanci su bili vlasnici prije 10-tak godina kada su tek došli na tržište.
Prvo sam čuo da ih je trebao kupiti Vodafone, pa je u igru upao najbogatiji Ceh ili jedan od najbogatijih, da bi nedavno na klixu bilo da su ih neki treći kupili.
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#58774 Re: BHTelecom All About

Post by drndalo »

drug_profi wrote:
mixone1995 wrote:Imam jedno pitanje, zamolio bih ako neko zna da odgovori. :)

Npr. kada neko iz BIH ode u Srbiju, tamo je na roamingu (logicno). Kada nekog poziva iz tog roaminga u BIH mora kucati 38733 ... Mene zanima da li neko iz BIH ko poziva mobilni nekoga ko je u Srbiji, dakle u roamingu, mora kucati npr. 38762 ... ili je dovoljno regularno pozvati broj 062 .. kao da je ta osoba i dalje u BIH.

Hvala. :)
Kad si u gostujucoj mrezi uvijek pozivas nacionalni pozivni broj. 387 dakle
Nisu ti dobro odgovorili, kada neko tebe koji si u roamingu (bilo gdje) zovu, zovu te kao da si u SA, dakle i 062/xxx-xxx je dovoljno... Kompjuter te dalje trazi gdje si lociran... Sa drugog mobilnog je svejedno sa/bez +387, a sa fiksnog biras samo 062.......
User avatar
ing-ecc
Posts: 18124
Joined: 31/03/2013 09:58

#58775 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

drndalo wrote:
drug_profi wrote:
mixone1995 wrote:Imam jedno pitanje, zamolio bih ako neko zna da odgovori. :)

Npr. kada neko iz BIH ode u Srbiju, tamo je na roamingu (logicno). Kada nekog poziva iz tog roaminga u BIH mora kucati 38733 ... Mene zanima da li neko iz BIH ko poziva mobilni nekoga ko je u Srbiji, dakle u roamingu, mora kucati npr. 38762 ... ili je dovoljno regularno pozvati broj 062 .. kao da je ta osoba i dalje u BIH.

Hvala. :)
Kad si u gostujucoj mrezi uvijek pozivas nacionalni pozivni broj. 387 dakle
Nisu ti dobro odgovorili, kada neko tebe koji si u roamingu (bilo gdje) zovu, zovu te kao da si u SA, dakle i 062/xxx-xxx je dovoljno... Kompjuter te dalje trazi gdje si lociran... Sa drugog mobilnog je svejedno sa/bez +387, a sa fiksnog biras samo 062.......
Ovo je tacan odgovor :D otprilike je da broj A (pozivaoc) uvijek na isti nacin poziva broj B (pozvani) bez obzira gdje se nalazi B tj. 06........
Locked