BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Djidjimilovich
Posts: 200
Joined: 07/06/2008 23:29

#58726 Re: BHTelecom All About

Post by Djidjimilovich »

Ima li iko informaciju za ove radove u Gabelinoj, je li ovo postavljaju opticke kablove :-D
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#58727 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

drug_profi wrote:
Upload nam je mnogima vazan. Nebitno za pirateriju koju ce jako tesko uskoro iskorijeniti iz istocne evrope, da ne kazem iz zemlje koja niti je kandidat za clanstvo medju normalnim zemljama. Znaci za nase svakodnevne potrebe UL je bitan radi clouda i radi komunikacije sa serverima na koje saljemo zavrsen posao. Kao sto rece forumas gore, bez bar 2 mbita uploada je besmisleno, ali 5 je vec sasvim solidno, a to se nudi za pristojne pare, samo ne od ovog IP-a. Ovdje nazalost ni na vidiku nista slicno. Mozda kad stigne 4G veza. Pa da onda sačekamo koju godinu dok pojeftini do prihvatljive cijene za smrtnika u BiH.
Siris dezinformacije. Ovaj ISP ima jeftiniju ponudu od onoga na kojeg ti mislis. Konkretno, ono o čemu cijelo vrijeme pricas (IPTV + 50/8 Mbps) se kod ovog ISP moze dobiti za 41 KM. Manje od toga (ne ulazeci u ponudu i kvalitet kanala) kosta 46 KM kod operatera na kojeg aludiras.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#58728 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

un1ted wrote:
pepeljara wrote:
kao sto je ne bitna u npr minhenu gdje nema niko vece brzine od 20-30 MBit-a/s.

Bitniji je sadrzaj od interneta po meni bar 10x, a kome treba treba da doplati ( a tako ce i biti cim se kod nas ukine piratstvo).
:-) :-)

Image

opcija 4 - dokup pristupne brzine do 500/100 Mbps – 70 KM mjesečno
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#58729 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Cuj ne ulazeci u ponudu kanala. Pa ja sto bi neko kupio Milku kad imas i ove jeftinije cokalade od po 90kf, u kvalitet necemo ulazit
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#58730 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Rugafet wrote:Cuj ne ulazeci u ponudu kanala. Pa ja sto bi neko kupio Milku kad imas i ove jeftinije cokalade od po 90kf, u kvalitet necemo ulazit
Još da si pratio tok rasprave a ne samo bahnuo ko indijanac mozda bi i shvatio.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#58731 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

I na spisku HD kanala je njih 20.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#58732 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Kakav tok rasprave, napiso si da imas nesto po toj i toj cijeni (u smislu da je povoljnije nego drugdje) ali da kvalitet necemo uzimat u obzir. To si ti napisao. Sad mi reci ima li ta recenica ikakvog smisla
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#58733 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Ja se slazem da MojaTV ima 20 kanala HD, ali kakvih ?
izvor: http://www.mojatv.ba/kanali-hd.html
Al Jazeera Balkans HD,Arena Sport 2 HD,Arena Sport 3 HD,Arena Sport 4 HD,Arena Sport BiH HD,BHT HD,RTV 7 HD,Elta TV HD,FACE HD
Hayat HD,City TV HD,MTV Igman HD,TVSA HD,Hayat Folk,Hayat Music,Hayat Plus,Kanal 6 HD,Hayatovci HD,Televizija 5 HD,TRT World
Svi kad se skupe ne vrijede kao jedan NG. Tako da meni ovo ne moze ni za marku dati a kamoli sta vishe.
Pretpostavljam i vecini ljudi koji prate HD sadrzaj. Cuj hayat , isto ko i pinkovi sto ih tushe na T. :lol: :lol:

Nejse.

Nejse, Meni nije bitno kako i na koji nacin, nego kada ce bh telecom da uvede HD kanale ? znal iko,imal strategije kakve, datum, godina, stoljece?
Samo tako mogu da vrate, nabave nove korisnike i slicno. Sve ostalo je smjesno spominjati.
Ovo pitam kao musterija, kupac, korisnik....Pitam se evo godinama, jos nemam odgovora.... :(



svako dobro, bez ljutnje... nije pljuvanje nego klasicni upit...
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#58734 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Objašnjavam ja malcu od 8 godina:

Čiko A kaže: "Treba mi samo Internet."
Čiko B kaže: "Uzmi tv + Internet povoljno je."
Čiko A kaže: "Ali treba mi samo Internet."
Čiko B kaže: "Nema veze. Ne moraš koristiti tv. Dobiješ dobar internet povoljno sa velikim upstream-om za male pare što nema kod ovog operatera."
Ja kažem: "Ima to jeftinije sa većom brzinom kod ovog operatera."

Pitam malca: "Jesi li shvatio." Kaže: "Naravno! Pa to je jednostavno!" E rekoh jedan čiko na forumu ne shvata Kaže mali: "Pa možda još nije naučio dobro da čita." Kontam ja, naučio je on nego glumi advokata drugog provajdera na bh telecom temi.
Last edited by mirza_15 on 08/10/2018 17:31, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#58735 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

pepeljara wrote:Ja se slazem da MojaTV ima 20 kanala HD, ali kakvih ?
izvor: http://www.mojatv.ba/kanali-hd.html
Al Jazeera Balkans HD,Arena Sport 2 HD,Arena Sport 3 HD,Arena Sport 4 HD,Arena Sport BiH HD,BHT HD,RTV 7 HD,Elta TV HD,FACE HD
Hayat HD,City TV HD,MTV Igman HD,TVSA HD,Hayat Folk,Hayat Music,Hayat Plus,Kanal 6 HD,Hayatovci HD,Televizija 5 HD,TRT World
Svi kad se skupe ne vrijede kao jedan NG. Tako da meni ovo ne moze ni za marku dati a kamoli sta vishe.
Pretpostavljam i vecini ljudi koji prate HD sadrzaj. Cuj hayat , isto ko i pinkovi sto ih tushe na T. :lol: :lol:

Nejse.

Nejse, Meni nije bitno kako i na koji nacin, nego kada ce bh telecom da uvede HD kanale ? znal iko,imal strategije kakve, datum, godina, stoljece?
Samo tako mogu da vrate, nabave nove korisnike i slicno. Sve ostalo je smjesno spominjati.
Ovo pitam kao musterija, kupac, korisnik....Pitam se evo godinama, jos nemam odgovora.... :(



svako dobro, bez ljutnje... nije pljuvanje nego klasicni upit...
Sve ok. Nemam informacija, generalno, o uvođenju novih programa.
Cule10
Posts: 130
Joined: 31/05/2018 19:48

#58736 Re: BHTelecom All About

Post by Cule10 »

Hoće li Nova bh HD biti i na moja tv?
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#58737 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

mirza_15 wrote:
un1ted wrote:
pepeljara wrote:
kao sto je ne bitna u npr minhenu gdje nema niko vece brzine od 20-30 MBit-a/s.

Bitniji je sadrzaj od interneta po meni bar 10x, a kome treba treba da doplati ( a tako ce i biti cim se kod nas ukine piratstvo).
:-) :-)

Image

opcija 4 - dokup pristupne brzine do 500/100 Mbps – 70 KM mjesečno
Kada ce se ovo moci testirati :-D :-D :-D :-D :-D
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#58738 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Cule10 wrote:Hoće li Nova bh HD biti i na moja tv?
Jebo HD kanale treba nam još kamera.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#58739 Re: BHTelecom All About

Post by ado_sar »

escobar__ wrote:
Cule10 wrote:Hoće li Nova bh HD biti i na moja tv?
Jebo HD kanale treba nam još kamera.
Kamere su ti medju najgledanijim kanalima. Ako ti smatras da su suvisne, tvoj ukus ocigledno nije mjerodavan
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#58740 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

mirza_15 wrote:
drug_profi wrote:
Upload nam je mnogima vazan. Nebitno za pirateriju koju ce jako tesko uskoro iskorijeniti iz istocne evrope, da ne kazem iz zemlje koja niti je kandidat za clanstvo medju normalnim zemljama. Znaci za nase svakodnevne potrebe UL je bitan radi clouda i radi komunikacije sa serverima na koje saljemo zavrsen posao. Kao sto rece forumas gore, bez bar 2 mbita uploada je besmisleno, ali 5 je vec sasvim solidno, a to se nudi za pristojne pare, samo ne od ovog IP-a. Ovdje nazalost ni na vidiku nista slicno. Mozda kad stigne 4G veza. Pa da onda sačekamo koju godinu dok pojeftini do prihvatljive cijene za smrtnika u BiH.
Siris dezinformacije. Ovaj ISP ima jeftiniju ponudu od onoga na kojeg ti mislis. Konkretno, ono o čemu cijelo vrijeme pricas (IPTV + 50/8 Mbps) se kod ovog ISP moze dobiti za 41 KM. Manje od toga (ne ulazeci u ponudu i kvalitet kanala) kosta 46 KM kod operatera na kojeg aludiras.
Ne dragi moj Mirza. TI siris dezinformacije. To sto ti nudis nije dostupno svakome. Ja sam npr. trazio promjenu paketa sa Netflat10 na Netflat20 (iako nikad nije isao brze od 8mbit DL i UL brze od 0,35 mbps, samo radi UL) pa sam nakon skoro dva mjeseca cekanja dobio odgovor da ne postoje tehnicke mogucnosti. I kako bi ti meni onda prodao taj paket kojim se hvalis?
Dakle moze, ali ne svakome. A ja sam Na Otoci, pravoj Otoci. Gdje trebam biti? U ul. Envera Šehovića da bi moglo?

Da ne pominjem da je stalno pucanje veze vec dopizdilo. Narocito vikendom. Pukne ne i oporavi se dok ne nazovem, pa sacekam par sati da tamo neko nesto...
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#58741 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Istina, ne može svugdje. Drugi mogu (imaju mrežu)?

Može sigurno pola korisnika (ili potencijalnih korisnika gdje bh telecom ima mrežu) sa stalnom tendencijom rasta. To se može vidjeti i iz uzorka na ovoj temi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#58742 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

mirza_15 wrote:Istina, ne može svugdje. Drugi mogu (imaju mrežu)?

Može sigurno pola korisnika (ili potencijalnih korisnika gdje bh telecom ima mrežu) sa stalnom tendencijom rasta. To se može vidjeti i iz uzorka na ovoj temi.
Pa tako reci. A nemoj mene optuzivati da sirim dezinformacije.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#58743 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

drug_profi wrote:
mirza_15 wrote:Istina, ne može svugdje. Drugi mogu (imaju mrežu)?

Može sigurno pola korisnika (ili potencijalnih korisnika gdje bh telecom ima mrežu) sa stalnom tendencijom rasta. To se može vidjeti i iz uzorka na ovoj temi.
Pa tako reci. A nemoj mene optuzivati da sirim dezinformacije.
Pa i meni su iz telemacha provjeravali kada sam htjeo uzeti premium paket, da li mogu imati taj paket, ali sam odustao jer sam dobio info za ove eon pakete. Fino mi rekli da prvo provjere da li mogu imati taj paket na adresi.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#58744 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

drug_profi wrote:
mirza_15 wrote:Istina, ne može svugdje. Drugi mogu (imaju mrežu)?

Može sigurno pola korisnika (ili potencijalnih korisnika gdje bh telecom ima mrežu) sa stalnom tendencijom rasta. To se može vidjeti i iz uzorka na ovoj temi.
Pa tako reci. A nemoj mene optuzivati da sirim dezinformacije.
Napisao si da se upload nudi za pristojan iznos ali ne od ovog operatera. Ja sam napisao da to nije tačno i da ovaj operater nudi bolje za manje para kada je brzina interneta u pitanju. Pitanje tehničke mogućnosti imaju svi operateri. Neko nema mogućnost da ponudi te brzine zbog infrastrukture, a drugi ne mogu ponuditi ništa jer infrastrukture nemaju nikako. Kada podvučeš liniju na kraju balade dobiješ sasvim sigurno, najmanje jednak broj potencijalnih korisnika sa većim brzinama.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#58745 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

Nije istina, svakome kome moze provajder doci, tj. ima mogucnost da ima uopste Telemach ili Logosoft, imat ce punu brzinu koja mu je propisana, samo kod BH telecoma ima mogucnost, pa eto moze, ali bit ce ti do te brzine, vecinom samo 25 % brzine.
sencobih
Posts: 6953
Joined: 08/09/2010 08:33

#58746 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

diablobih wrote:Nije istina, svakome kome moze provajder doci, tj. ima mogucnost da ima uopste Telemach ili Logosoft, imat ce punu brzinu koja mu je propisana, samo kod BH telecoma ima mogucnost, pa eto moze, ali bit ce ti do te brzine, vecinom samo 25 % brzine.
znači po tebi je bolje nemati nikako usluge nego imati neki jeftiniji paket sa manjom bzinom ?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#58747 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Treba znati čitati napisano. Ako nemaš infranstrukturu šta možeš ponuditi korisniku? Imaš li TM?
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#58748 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

ja znam jedno, a to je da Telecom tapka u mjestu vec godinu i po koliko sam korisnik Moja TV. novi kanali ne postoje, flix ubacili za filmove pa eto, dobra ideja nidje veze filmovi. marketing i reklama 0 bodova, bliza okolica oko Malte zapostavljena, cijene iste uz milion nekih bonusa pa se covjek pogubi na kraju, losa oprema koja se nabavlja. eto toliko se tapka u mjestu da sam vec poceo o logosoftu razmisljati jer telemach necu iz principa. osim Sarajeva kad igra sto pogledam, bas nista me drugo ne veze da ostanem na Telekomu.

jebote zivot ljudi 4K kanal ubacili u ponudu (logosoft) , a ja ni BHT HD ne mogu imati :-) .

Telekom ovako vec godinama radi, zalete se 2 mjeseca i onda ispusu ko dusica. drugi ih prepisaju u letu pa onda opet se zalete pa opet ih nigdje i sve tako u krug.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#58749 Re: BHTelecom All About

Post by The BEN10 »

pepeljara wrote:Ja se slazem da MojaTV ima 20 kanala HD, ali kakvih ?
izvor: http://www.mojatv.ba/kanali-hd.html
Al Jazeera Balkans HD,Arena Sport 2 HD,Arena Sport 3 HD,Arena Sport 4 HD,Arena Sport BiH HD,BHT HD,RTV 7 HD,Elta TV HD,FACE HD
Hayat HD,City TV HD,MTV Igman HD,TVSA HD,Hayat Folk,Hayat Music,Hayat Plus,Kanal 6 HD,Hayatovci HD,Televizija 5 HD,TRT World
Svi kad se skupe ne vrijede kao jedan NG. Tako da meni ovo ne moze ni za marku dati a kamoli sta vishe.
Pretpostavljam i vecini ljudi koji prate HD sadrzaj. Cuj hayat , isto ko i pinkovi sto ih tushe na T. :lol: :lol:

Nejse.

Nejse, Meni nije bitno kako i na koji nacin, nego kada ce bh telecom da uvede HD kanale ? znal iko,imal strategije kakve, datum, godina, stoljece?
Samo tako mogu da vrate, nabave nove korisnike i slicno. Sve ostalo je smjesno spominjati.
Ovo pitam kao musterija, kupac, korisnik....Pitam se evo godinama, jos nemam odgovora.... :(

svako dobro, bez ljutnje... nije pljuvanje nego klasicni upit...
Evo, apsolutno ISTO i mene interesuje kao postojećeg korisnika. Al ono, pravih HD kanala - dokumentarci, 2 Eurosporta i par filmskih recimo.
Locked