BHT

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

starboy018

#3526 Re: BHT

Post by starboy018 »

JohnnyS wrote: 06/07/2024 18:27
starboy018 wrote: 06/07/2024 18:25
iClass wrote: 06/07/2024 18:19 BHT ne gasi ovaj svoj live stream na web stranici tokom utakmica.
Da li je to legalno? Da li sa otkupljivanjem prava imaju i pravo da rade ovako stream na netu za džabe?
koliko znam, i HRT ima uzivo prijenos online (HRTi). ocito je legalno
Može li se na HRTi registrirati netko van Hrvatske?
Možeš se registrirati, ali ne možeš gledati izvan RH (možda jedino dnevnik i tako neku lokalnu emisiju).
fusion_ba

#3527 Re: BHT

Post by fusion_ba »

iClass wrote: 06/07/2024 18:19 BHT ne gasi ovaj svoj live stream na web stranici tokom utakmica.
Da li je to legalno? Da li sa otkupljivanjem prava imaju i pravo da rade ovako stream na netu za džabe?
Legalno je jer stream radi samo u BiH.
markopd

#3528 Re: BHT

Post by markopd »

fusion_ba wrote: 06/07/2024 21:27
Radi stream i izvan BiH uz malo korekcija. :-D
DebelinJoe

#3529 Re: BHT

Post by DebelinJoe »

Gledam sinoć nakon utakmice vijesti na BHT. Udarna vijest stradanje Srba u Bratuncu 1992. Čovjek u plavoj majici stoji na Vojničkom groblju u Bratuncu i kaze da su taj dan poginuli brat i otac kao pripadnici VRS. Autor priloga na to nadovezuje kako za te "zločine" niko nije odgovarao i da nije podignuta niti jedna optužnica.

Dobro što je srpska politika takva kakva jeste, znamo s kim imamo posla već 30 i kusur godina, ali što me državna televizija, one drzave koju su pokojnici sa groblja u Bratuncu željeli da je unište, zasto me državna televizija yebe u zdrav mozak.

Belmine Karamehmedoviću, sram te bilo.
Semper123

#3530 Re: BHT

Post by Semper123 »

Ja se nadam da će uvazeni zastupnik Zahiragić nakon veličanstvene pobjede 2026. godine preuzeti kormilo nad BHT i uredničkom politikom ove danas prosrpske televizije. Kada se patriote vrate na vlast, jutarnji program ce počinjati sa pjesmom " Branioci Sarajeva" , do tada BHRT nijedan posten i istinski patriota nece ni gledati ni slusati. :bih:
fusion_ba

#3531 Re: BHT

Post by fusion_ba »

markopd wrote: 07/07/2024 10:23
fusion_ba wrote: 06/07/2024 21:27
Radi stream i izvan BiH uz malo korekcija. :-D
To je drugo. Rade i svi streamovi RTS Planete bez ograničenja u BiH uz male korekcije i bez VPN.
Ali govorimo o legalnom načinu gledanja.
sime_cipol
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3532 Re: BHT

Post by sime_cipol »

tramvajtrojka

#3533 Re: BHT

Post by tramvajtrojka »

napokon neko sa pameti 2/3 sivog doma od 82e stoji prazno i nikada zavrseno kakvi office prostori tu mogu biti i da nisu znali to iskoristiti
sime_cipol

#3534 Re: BHT

Post by sime_cipol »

tramvajtrojka wrote: 07/07/2024 23:15
napokon neko sa pameti 2/3 sivog doma od 82e stoji prazno i nikada zavrseno kakvi office prostori tu mogu biti i da nisu znali to iskoristiti
Dovoljno je da prodaju onu pumpu u krugu i da pokriju dug. Top lokacija za Hifu i sl
DebelinJoe

#3535 Re: BHT

Post by DebelinJoe »

Ode RTV Dom na bubanj.

Bravo Belmine Karamehmedoviću, bravo konjino nesposobna. Uspio si uništiti državnu televiziju. Radovan Karadžić, Slobodan Milošević i Ratko Mladić likes this.

Nadam se da će Senad Dzambić i Bingo da kupe zgradu RTV doma. A i imam osjećaj da hoće. U studijima da drže palete sa natruhim voćem i povrćem.
Truba
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija

#3536 Re: BHT

Post by Truba »

tramvajtrojka wrote: 07/07/2024 23:15
Ja sam tamo radio mjesec dva 2001 mislim
Ono je horor tada bio mogu misliti danas

Svaka cast...ono treba preurediti
Ajdinn4

#3537 Re: BHT

Post by Ajdinn4 »

Mogu one kamere iz '84 prodati nekom muzeju.

Ona zgrada je horor, mislim na nedovršeni dio. Zapušteno na sve strane.
Last edited by Ajdinn4 on 07/07/2024 23:28, edited 1 time in total.
Truba
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija

#3538 Re: BHT

Post by Truba »

DebelinJoe wrote: 07/07/2024 11:28 Gledam sinoć nakon utakmice vijesti na BHT. Udarna vijest stradanje Srba u Bratuncu 1992. Čovjek u plavoj majici stoji na Vojničkom groblju u Bratuncu i kaze da su taj dan poginuli brat i otac kao pripadnici VRS. Autor priloga na to nadovezuje kako za te "zločine" niko nije odgovarao i da nije podignuta niti jedna optužnica.

Dobro što je srpska politika takva kakva jeste, znamo s kim imamo posla već 30 i kusur godina, ali što me državna televizija, one drzave koju su pokojnici sa groblja u Bratuncu željeli da je unište, zasto me državna televizija yebe u zdrav mozak.

Belmine Karamehmedoviću, sram te bilo.
Mene boli kada forumasi vjeruju srpskoj politickoj kuhinji kada su u pitanju hrvati u sfrj
Tako da mi ovo tvoje nerviranje dodje kao ono...hehehe
tramvajtrojka

#3539 Re: BHT

Post by tramvajtrojka »

DebelinJoe wrote: 07/07/2024 23:20 Ode RTV Dom na bubanj.

Bravo Belmine Karamehmedoviću, bravo konjino nesposobna. Uspio si uništiti državnu televiziju. Radovan Karadžić, Slobodan Milošević i Ratko Mladić likes this.

Nadam se da će Senad Dzambić i Bingo da kupe zgradu RTV doma. A i imam osjećaj da hoće. U studijima da drže palete sa natruhim voćem i povrćem.
Image
Image
Image

Citav kompleks RTV doma sto je nasuprot opstine je u roh bau fazi od 1982e godine, nikada nije zavrseno unutrasnje uredjenje tog dijela , a posebna zal ostaje za koncertnom dvoranom tj. to bi bio najveci studio od svih RTV servisa na Balkanu ova dvorana bi mogla primiti nekoliko milja gledaoca, smijurija da se za tridesetak godina nije mogao ovaj studio opremiti il izdavati kao filmski studio za snimanje filmova i serija
HelaS

#3540 Re: BHT

Post by HelaS »

Forto će sanirati tvoju bol, naći će pozitivno rješenje :D
sime_cipol

#3541 Re: BHT

Post by sime_cipol »

Cuj Belmin kriv :lol:
A Srbi ne daju 80 miliona od pretplate sto su skupili. Hrvati nikako ne plaćaju. Pola Bošnjaka boli Q za državom a kamoli državnom televizijom. Idi umij se i drkaj na voditeljice, pa na spavanje.
Vlasnik i osnivač BHRT je Parlament BiH. To je glavni krivac
fusion_ba

#3542 Re: BHT

Post by fusion_ba »

tramvajtrojka wrote: 07/07/2024 23:31
Citav kompleks RTV doma sto je nasuprot opstine je u roh bau fazi od 1982e godine, nikada nije zavrseno unutrasnje uredjenje tog dijela , a posebna zal ostaje za koncertnom dvoranom tj. to bi bio najveci studio od svih RTV servisa na Balkanu ova dvorana bi mogla primiti nekoliko milja gledaoca, smijurija da se za tridesetak godina nije mogao ovaj studio opremiti il izdavati kao filmski studio za snimanje filmova i serija
Tuga. Što je najgore, nema ni naznaka da se to uradi. Može biti samo još gore
DebelinJoe

#3543 Re: BHT

Post by DebelinJoe »

sime_cipol wrote: 07/07/2024 23:41

A Srbi ne daju 80 miliona od pretplate sto su skupili. Hrvati nikako ne plaćaju. Pola Bošnjaka boli Q za državom a kamoli državnom televizijom. Idi umij se i drkaj na voditeljice, pa na spavanje.
Stara kineska poslovica kaže: Ko podržava Belmina Karamehmedovića dabogda mu žena istog tog Belmina u kuću dovela.

Belmina na stranu, pametan si čovjek i svjestan da se radi o hronično nesposobnom čovjeku koji ima jedino kvalitet u tome što dolazi iz "dobre kuće" i jake familije i što je imao moćnog babu pa je od lošeg sportskog novinara postao direktor. I vlastitu firmu pomnozio sa nulom.

Kad već voliš Top listu nadrealista, o čemu svjedoči tvoj Nick, preporučujem ti da dogovoriš kafu sa Zenitom Đozićem pa će ti Zenit u povjerenju reći da je nudio upravi BHRT -a na čelu sa Belminom da BHRT producira nove serijale TLN, televizijske emisije koja je u prijeratnom periodu tadašnjoj TVSA donosila tolike prihode da je od jedne sezone TLN tri godine isplaćivala plate svojim zaposlenima. A TLN i pare koje je BHTV mogao zaraditi Belmina i njegovu upravu nisu zanimale.

Lakše je primati platu i ne raditi ništa.
sehohari
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3544 Re: BHT

Post by sehohari »

DebelinJoe wrote: 08/07/2024 00:41

Stara kineska poslovica kaže: Ko podržava Belmina Karamehmedovića dabogda mu žena istog tog Belmina u kuću dovela.

Belmina na stranu, pametan si čovjek i svjestan da se radi o hronično nesposobnom čovjeku koji ima jedino kvalitet u tome što dolazi iz "dobre kuće" i jake familije i što je imao moćnog babu pa je od lošeg sportskog novinara postao direktor. I vlastitu firmu pomnozio sa nulom.

Kad već voliš Top listu nadrealista, o čemu svjedoči tvoj Nick, preporučujem ti da dogovoriš kafu sa Zenitom Đozićem pa će ti Zenit u povjerenju reći da je nudio upravi BHRT -a na čelu sa Belminom da BHRT producira nove serijale TLN, televizijske emisije koja je u prijeratnom periodu tadašnjoj TVSA donosila tolike prihode da je od jedne sezone TLN tri godine isplaćivala plate svojim zaposlenima. A TLN i pare koje je BHTV mogao zaraditi Belmina i njegovu upravu nisu zanimale.

TLN je imao serijal na Federalnoj, nakon 2-3 sezone su ga opet skinuli...
sime_cipol

#3545 Re: BHT

Post by sime_cipol »

DebelinJoe wrote: 08/07/2024 00:41

BHRT ne dobija prihode koji mu po zakonu pripadaju. Prvi koji bi trebao brinuti o BHRT ne brine o njemu. Osnivač i vlasnik BHRT, Parlament BiH. Onaj kojem idu izvještaji o poslovanju i onaj koji postavlja UO i direktore.
To je izvor problema. Umjesto Belmina je mogao biti ne znam ti ko, rezultat bi bio isti. Ne mozes praviti burek, a nemas para da kupis meso. Pa ljudima nisu uplaćeni doprinosi od 2015, sto je protuzakonito. O čemu pričamo.
teskeredzic_22
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#3546 Re: BHT

Post by teskeredzic_22 »

sime_cipol wrote: 08/07/2024 10:36
BHRT ne dobija prihode koji mu po zakonu pripadaju. Prvi koji bi trebao brinuti o BHRT ne brine o njemu. Osnivač i vlasnik BHRT, Parlament BiH. Onaj kojem idu izvještaji o poslovanju i onaj koji postavlja UO i direktore.
To je izvor problema. Umjesto Belmina je mogao biti ne znam ti ko, rezultat bi bio isti. Ne mozes praviti burek, a nemas para da kupis meso. Pa ljudima nisu uplaćeni doprinosi od 2015, sto je protuzakonito. O čemu pričamo.
Nemamo tekst himne , ne zato što smo u Dejtonu dogovorili da himna nema tekst , nego zato što 30 godina preskupo-preplaćene lezihljebe boli k.... za himnom i državom a puna usta države. Pogotovo šta ja znam pred Bajram ili Dan državnosti/nezavisnosti.

Shvatio bih sva opravdanja ustaško-četničkih opstruiranja svih državnih referenci , da se sve ove godine barem pet puta na parlament iznosilo kako država nema himnu - pa nek obaraju pet puta godišnje legalno tekst himne a mi ćemo ga opet legalno pet puta vraćati u parlament.

Slična stvar je s televizijom.
Moja firma u dva najveća grada u BiH ima ukupno 22 zaposlena (direktor , dvoje administrativaca , dvojica poslovođa , ostalo vozači i radnici).
Da imamo 900 zaposlenih poput BHRT , do Osla bi došli poslom - garantujem ti.

Jasno je da zakoni vežu ruke menadžmentu i jasno je da je parlament jedan od glavnih krivaca za stanje BHRT.
JEDAN.

Dakle kao što nismo imali pet puta godišnje tekst himne u parlamentu tako nismo od probosanskih stranaka imali bilo kakve parlamentarne konkretne inicijative za razdrmavanje statusta BHRT , promjenu Zakona i slično - ništa , ništa.

Niti jedna probosanka stranka nije recimo rekla NEĆEMO MJESTO AMBASADORA TU I TU I ETO GA VAMA zavjero ustaško-četnička ali mi hoćemo da se ovaj Zakon o BHRT promijeni.

Da li je recimo BHRT mogao za ovih 20 godina tavorenja makar platiti studiju o optimalnom broju zaposlenih i stvoriti strategiju šta bi bilo idealno za tu kuću da proizvodi , stvara , renta , producira - šta god, pa da se Zakon prilagodi i suštinskim potrebama tog medija a ne samo naplatom RTV takse , o da itekako je mogao ?

Istina je uvijek na pola puta.

Stanje u BHRT se neće promijeniti dok BAREM JEDNA POLITIČKA STRANKA koja koaliciono ili domom naroda donosi odluke u ovoj zemlji , BHRT ne stavi na dnevni red.

Sa 900 zaposlenih.
elk

#3547 Re: BHT

Post by elk »

Samo su pravi domacini. Cuvarni i radisni :thumbup: Raspadaju se godinama, duzni i gladni... I onda hladno posalju zorana suku u njemacku. A ovaj nas maltretira uobicajenim revizorskim poskocicama i podacima sa vikipedije....
Jedino je jos jadnija prica oko eurosonga. i kako je fazla 93 rizikovao zivot da nas predstavlja :lol:
gidra

#3548 Re: BHT

Post by gidra »

Samo da opomen da su u Sarajevu u naseljima Dolac Malta i Cengić Vila se pojavili lažni inaksanti za RTV pretplatu, pa da neko ne nasjedne.
Danas meni na vratima bili.
mayab

#3549 Re: BHT

Post by mayab »

:lol:
dječak sa šibicama

#3550 Re: BHT

Post by dječak sa šibicama »

Image

HRT testno poceo emitovati HTV2 4K za Olimpijske igre, kasnije namjeravaju uvesti stalni signal.

BAs me zanima hoce li BHT imati i obicni HD za OI
Post Reply