BHT

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 18691
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2226 Re: BHT

Post by SmokingMan »

Maharadza wrote:
SmokingMan wrote:Sve je to u svrhu destabilizacije BIH,dobro orkestrirane preko BL,a naravno krenuvši od svog starog nalogodvca BG.Ako uzmete elektronske,štampane medije iz Srbije i RS.a,društvene mreže koje propagiraju identične vrijednosti,lahko će doći do zaključka kako je pro.srpska propagandna mašinerija,prožeta dezinformacijama,intenzivnija nego ikada,krenuvši od ideoloških sadržaja pa sve do političkih prilika u BIH.
Ali ništa to ne bi uspijevali dušmani i genocidaši bez munafčke sda koja im 'pokloni' bht i bhradio1 na tacni, bez ispaljena metka...ali eto izgleda da smo i mi Bošnjaci spremni 'pokloniti' četnicima našu državnu TV i radio bez ikakvog otpora ili sl. reakcije... Samo nek' ne puca...
Tačno.Neko je sa pravom u nekim od predhodnih postova spomenuo nešto u kontekstu kako unutar BHT.a imamo "trojanskog konja".u,ali baš u pravome smislu,koji postepeno uvodi neke svoje "standarde",ali takva jedna "prilagodba" programske i kadrovske šeme bi mogla potajati jedno duže vrijeme,tačno onoliko koliko je potrebno vremena da takva jedna promjena postane u toliikoj mjeri nezapažena kod prosječnog konzumenta medija.Šta bi se desilo da je neko od bošnja unutar RTRS,a učinio nešto slično,ne bi bilo nikakvih pisanih opomena,sjednica,ila bi jednostavno noga,i u najgorem slučaju sudski postupak,ali ne,takvo nešto se ne može dogogoditi ni u snu,zato što su u RS.u,mediji svoju uređivačku politiku u potpunosti podredili strankama kojima oni služe,i koje postavljaju svoje podobne kadrove.

Ima li gdje onaj zadnji faksimil/demant Radoje možda?!
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#2227 Re: BHT

Post by KatarinaKosaca »

Evo sad se placa pretplata? Dje je sad zapelo? Utakmice repke cemo gledati na privatnom tresh kanalu, a susret Premijera sa frau Merkel javni servis nije zanimao. Dok kad ce te lijene bube raditi na destrukciji drzave i kmecati?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#2228 Re: BHT

Post by sehohari »

KatarinaKosaca wrote:Evo sad se placa pretplata? Dje je sad zapelo? Utakmice repke cemo gledati na privatnom tresh kanalu, a susret Premijera sa frau Merkel javni servis nije zanimao. Dok kad ce te lijene bube raditi na destrukciji drzave i kmecati?
Ne znam ni ja šta im je. Čini mi se da su jedno vrijeme i dobro bili počeli, napravili svoj jutarnji program ( uopšte nije bio loš), imali su čak i poslijepodni program ("U programu ste") i kakve-takve sopstvene zabavne produkcije kao što je bila ona slagalica sa Milanom Pavlovićem.

Svi ti programi su nekako u zadnjih mjesec-dva ukinuti, iako su one pored dnevnika i onog sedmičnog pregleda Premijer Lige jedine emisije bile koje su mogle malo podignuti gledanost.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#2229 Re: BHT

Post by KatarinaKosaca »

Sta im je? Lijeni su i nikome ne odgovaraju za nerad..
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#2230 Re: BHT

Post by video »

KatarinaKosaca wrote:Evo sad se placa pretplata? Dje je sad zapelo? Utakmice repke cemo gledati na privatnom tresh kanalu, a susret Premijera sa frau Merkel javni servis nije zanimao. Dok kad ce te lijene bube raditi na destrukciji drzave i kmecati?

Pa i jednom "velikom" HRT se isto desilo u Hrvatskoj. Veeeelike su tu pare u pitanju, i tesko da ce se moci parirati privatnim kompanijama sto se tice sporta.

Za ostalo se slazem, posebno metar redakcija koje nista, ama bas nista ne rade :twisted:
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#2231 Re: BHT

Post by Hercegoviina »

Koja bh stanica veceras prenoai lp?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2232 Re: BHT

Post by mali_milojica »

Mislim nijedna. Utorkom prava koliko znam ima Arena. Srijedom Arena i SK, s tim da ce jedna utakmica ici na Pink BH.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2233 Re: BHT

Post by Tomahawk11 »

mali_milojica wrote:Mislim nijedna. Utorkom prava koliko znam ima Arena. Srijedom Arena i SK, s tim da ce jedna utakmica ici na Pink BH.
Šteta što imamo Arene, inače bi na BHT gledali CZ i Napoli.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2234 Re: BHT

Post by mali_milojica »

:lol: :D
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#2235 Re: BHT

Post by Hercegoviina »

Znaci pusiona ko nema kablovsku
User avatar
oldtajmer
Posts: 5030
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#2236 Re: BHT

Post by oldtajmer »

u cemu je bio fazon da prenose dzumhura prvo kolo i onda dalje mucak :?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2237 Re: BHT

Post by mali_milojica »

Bio je i Basic i Dzumhur, ali samo na BHT HD.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#2239 Re: BHT

Post by sehohari »

Evo sad najavljivaju uvođenje nekog Regionalnog Dnevnika od 16:00-16:40.
http://www.bhrt.ba/bht1-promo/regionalni-dnevnik/

Da li mislite da će to biti u nekom HRT-fazonu, tj. da otvore neka regionalna (lokalna) predstavništva pa svaki region dobije po 10 minuta, ili nas opet čeka manjak profesionalnosti?

Mislim da bi im ovo bio dobar potez, niko u BiH dosada nije pomislio na uvođenje takvog programa, moglo bi malo povećat gledanost, a možda bi i kojeg Srbina ili Hrvata navukli da gleda BHT, a podsjeća me i na one dobre stare dane, kada si na Jutarnjem BHT-a mogao gledati uživo javljavanja iz Trebinja, Bihaća, Mostara...
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#2240 Re: BHT

Post by karanana »

pa vec imam federaciju danas i u srpskoj na ptpc imam nesto slicno.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#2241 Re: BHT

Post by sehohari »

karanana wrote:pa vec imam federaciju danas i u srpskoj na ptpc imam nesto slicno.
Koliko ja znam "Srpska/Federacija danas" su dnevni programi, gdje voditelji većinom govore o aktuelnim događanjima, problemima i tkd. od značaja za cijelo područje RS/FBiH-a, dok bi ovaj "Regionalni dnevnik" trebao biti kopija HRT-ovog "Regionalnog dnevnika" (mislim da ga puštaju na Drugome), gdje svaki važniji grad/važnija županija (Dubrovačko-neretvanska, Brodsko-posavska i tkd.) ima 5-10 min da predstavi ISKLJUČIVO lokalne teme, poput izgradnje nekog vodovoda, dana policije, otvaranje neke manje fabrike i sl.

Baš me interesuje hoće li moći da osposobe neku jaku emisiju sa što većim brojem gradova i da malo više ubace ove gradove u Krajini (Bihać) i RS (BL, Bijeljina, Trebinje), ili ćemo opet gledati manjak profesionalizma, usamljenu voditeljku i poznat redoslijed SA-MO-ZE-TZ
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#2242 Re: BHT

Post by recto-verso »

Duška Jurišić prešla na BHT.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2243 Re: BHT

Post by Banksy »

recto-verso wrote:Duška Jurišić prešla na BHT.
Tačnije, SDA urednik Šabić je otjerao s FTV-a.

SDA mediji, očekivano, likuju.

http://stav.ba/nema-vise-posteno/
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#2244 Re: BHT

Post by KatarinaKosaca »

Ne ulazeci sad u stranacke obracune i ko je ciji, drzavna televizija odnosno javni emiter treba biti puno vise od 5 vinjaka pabiz Tite kod Duske vazit. Tako mogu i ja komsiluk okupit, cuga i prica. Utakmicu smo opet gledali na privatnoj sund tv, prijenose Dzumhura na SK gledamo, ne pamtim ne dobar ne pamtim normalan dokumentarac na tom smecu od tv. O djecijem programu da ne govorim kukali su kao sinje kukavice, evo sad ko ima struju placa pretplatu. Sta je sad? Odvikli se raditi? Ili nisu nikada ni naucili?
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#2245 Re: BHT

Post by fusion_ba »

Ko im je radio novi vizualni identitet za reklame i ostalo, ono je tako bezveze
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#2246 Re: BHT

Post by kakavdanakneiskustvu »

znate li za slucajeve da se osobama koje ne plaćaju tv taksu taj mjesecni iznos odbija od mjesecne plate?,covjeku u zenici navodno odbija od plate,plus navodno i nekakav dug od 700 km?
leech
Posts: 823
Joined: 23/03/2005 21:59

#2247 Re: BHT

Post by leech »

kakavdanakneiskustvu wrote:znate li za slucajeve da se osobama koje ne plaćaju tv taksu taj mjesecni iznos odbija od mjesecne plate?,covjeku u zenici navodno odbija od plate,plus navodno i nekakav dug od 700 km?
nema zakonske osnove za to, ne vjerujem
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#2248 Re: BHT

Post by erotica »

fusion_ba wrote:Ko im je radio novi vizualni identitet za reklame i ostalo, ono je tako bezveze
Ne znam, meni baš godi novi vi, drugačije mi izgleda nego bilo šta do sada na našim kanalima. Vidim da emituju Ray Donovan, a od 20.10 i seriju Medici. Mogli bi ubaciti par starijih HBO serija npr sopranose ili the wire, kao i par starijih humorističkih koje je ne vrte na rtl2 kao friends ili Seinfeld, vjerovatno ne skupo a poboljšali bi program.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#2249 Re: BHT

Post by kakavdanakneiskustvu »

leech wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:znate li za slucajeve da se osobama koje ne plaćaju tv taksu taj mjesecni iznos odbija od mjesecne plate?,covjeku u zenici navodno odbija od plate,plus navodno i nekakav dug od 700 km?
nema zakonske osnove za to, ne vjerujem

ne vjerujem ni ja,zena mi rece da je cula,nidje veze
User avatar
Qler
Posts: 23600
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2250 Re: BHT

Post by Qler »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/duska-j ... /181018038

Meni je ona odlican izbor za generalnog direktora a ne pomocnicu...
Post Reply