BHT

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#2126 Re: BHT

Post by Melbourne_Australia »

fusion_ba wrote:
Melbourne_Australia wrote:
Evo ja ti kazem da sanse nema da bi islo....10 godina sam radio u pivskoj industriji u BIH i to bas u marketingu , cesto sam po bivsoj JUGI bio na sastancima..Znaci na drzavnu rts ili na hrt nikad ali nikad to ne bi moglo doci....Jelen bi te sasjekao u sekundi i zaprijetio rts itd itd..A da ne pricam o politickom faktoru....Piva iz rs da ali iz Sarajeva nikad..
Ja ne znam da li se ijedno pivo iz BiH izvozi u Srbiju? Čak ni banjalučkog Nektara nema tamo. Čemu reklamiranje ako ih nema u prodaji?

Ne izvozi se jer je nije moguce uci na trziste.(prodaja ne bi isla).. Pa u rs nema sansi da vidis Sarajevsku ili recimo u Kiseljaku nista drugo osim Zuje itd....Dok u Sarajevu imas sve zivo...Pa zamisli da u Sirokom vidis Sarajevsku pivu :lol: :lol: Pa prije ce ti se gospa ukazati nego taj slucaj...Kod nas sve moze ali kod njih ne....Lasko recimo svugdje moze jer je Slovenska i ona prolazi dobro i kod nas i u Srbiji...Dok u Sloveniji ces prije vidjeti Kokain na stolu nego neku drugu pivu osim UNION I LASKE....Doduse sad su oni kupljeni od Heineken ali brand je ostao..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#2127 Re: BHT

Post by kakavdanakneiskustvu »

fusion_ba wrote:
escobar__ wrote:Je li ovo Srbija? I Bošnjaci žive u Srbiji pa im na državnoj televiziji ne reklamiraju fudbalsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Dokle se to kičma treba savijat pred ovim, jebo im Srbija mater u usta!?
Ko je kriv sto nema interesa u tome? Snimi reklamu sa bh reprezentacijom, plati nekoj televiziji u Srbiji i bice prikazana. Isto kao sto je Jelen masno platio bht-u.

nemoguce,to kad se desi ja jedem laptop
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2128 Re: BHT

Post by It_is_a_Leclerc »

Ok, znači ovdje ne govorimo o običnoj reklami za proizvod, već o reklami u kojoj se fudbaleri BiH penju na Igman uz zvukove Šehidskog rastanka, i poruku - "Sve što imaš, daj odmah - BOSNI!!!"

Ako iko ovdje misli da bi to u bilo kojem paralelnom, a kamoli ovom običnom svemiru, išlo na RTS-u ili HRT-u, ja ga molim da se sutra rano javi u najbližu ambulantu.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#2129 Re: BHT

Post by fusion_ba »

i opet cu ponoviti - nije Jelen kriv sto npr Sarajevsko ili Preminger nemaju para da sponzorisu program. platili su reklamu a Bht nije u situaciji da odbije bilo kakav izvor prihoda. i ova prava za prvenstvo su jedva kupili a sad bi vi jos da imaju luksuz da odbijaju sponzore
jelen u BL organizuje kolektivno gledanje meceva Srbije na trgu, i to su platili Bht-u. znaci trenutno su najveci izvor prihoda javnom serisu
i ne znam kakva je paralela izmedju Sehidskog rastanka i ove pjesme iz reklame koja je nastala prije 3-4 godine
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2130 Re: BHT

Post by sabina1 »

Melbourne_Australia wrote:
fusion_ba wrote:
Melbourne_Australia wrote:
Evo ja ti kazem da sanse nema da bi islo....10 godina sam radio u pivskoj industriji u BIH i to bas u marketingu , cesto sam po bivsoj JUGI bio na sastancima..Znaci na drzavnu rts ili na hrt nikad ali nikad to ne bi moglo doci....Jelen bi te sasjekao u sekundi i zaprijetio rts itd itd..A da ne pricam o politickom faktoru....Piva iz rs da ali iz Sarajeva nikad..
Ja ne znam da li se ijedno pivo iz BiH izvozi u Srbiju? Čak ni banjalučkog Nektara nema tamo. Čemu reklamiranje ako ih nema u prodaji?

Ne izvozi se jer je nije moguce uci na trziste.(prodaja ne bi isla).. Pa u rs nema sansi da vidis Sarajevsku ili recimo u Kiseljaku nista drugo osim Zuje itd....Dok u Sarajevu imas sve zivo...Pa zamisli da u Sirokom vidis Sarajevsku pivu :lol: :lol: Pa prije ce ti se gospa ukazati nego taj slucaj...Kod nas sve moze ali kod njih ne....Lasko recimo svugdje moze jer je Slovenska i ona prolazi dobro i kod nas i u Srbiji...Dok u Sloveniji ces prije vidjeti Kokain na stolu nego neku drugu pivu osim UNION I LASKE....Doduse sad su oni kupljeni od Heineken ali brand je ostao..

Nektar se izvozi u Srbiju.

Država treba da zaštiti domaća piva bilo subvencijama pa da budu jeftinija na tržištu , bilo višim carinama prilikom uvoza.

Veliki problem prave tržni centri koji su rasprostranjeni u regiji.
Recimo hrvatski Konzum i srpski...ne znam Tempo ali imaju lanac maloprodaja i u BiH.
I šta se desi ?
Desi se recimo da srpski Jelen u neku kompenzaciju ponudi ogromne količine piva srpskom Tempu ili da hrvatsko Karlovačko u ogromnim količinama na kompenzaciju dođe u Konzum.
Cijena je niska i centrale to odmah distribuiraju.
Logično je da će cijene piva biti konkurentne našima.

Borba za konzumente je nešto sasvim deseto , ali kod naše pive prodaja zakazuje uveliko i ulaganje u marketing.
Neću da kažem da država nije maćeha domaćim proizvođačima ali za kupce se boriš i u Širokom i u Banja luci i da imaćeš ti ljude koji neće piti Sarajevsko jer je "muslimansko" ili iz Sarajeva ali imaš sigurno i ljudi koji bi ga pili bez ikakvih problema samo da su u svojim glavama navikli da je sarajevsko ukusnije ili zanimljivije ili jeftinije od nekog Jelena ili Laškog.

Znači i do naših proizvođača je.
Još ako i naši domaći centri (a to je zapravo jedan) uđe u neku kompenzacijusa stranim pivama domaćih proizvođača nema.

Svijest brenda Bosne i Hercegovine nije izgrađen do kraja na teritoriju cijele bih a za to je isključivi krivac - profit onih kojima ne odgovara da se ta svijest formira. Samo profit uz malo pomoć političko-nacionalno-religioznih netrpeljivosti i predrasuda.

Pozdrav.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#2131 Re: BHT

Post by phillie »

Meni licno nije problem u Jelen pivi, nego u "patriotski" nabijenoj reklami. Razumijem BHT je kokuz i trebaju im pare, ali valjda su se i oni nesto pitali prilikom odabira reklame. Nije se mogla naci neka neutralna varijanta, pa nek ide i ono "ovaj prenos omogucilo je Jelen pivo, generalni sponzor FSS"?
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#2132 Re: BHT

Post by fusion_ba »

sabina1 wrote: Nektar se izvozi u Srbiju.
Samo limenke (isto kao i u Hr), ne i u staklenoj ambalaži. i to se mogu naći samo u manjim prodavnicama, u trgovačkim lancima ih skoro nikako nema.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40814
Joined: 21/05/2012 22:46

#2133 Re: BHT

Post by AmiĐa_Idriz »

It_is_a_Leclerc wrote:Ok, znači ovdje ne govorimo o običnoj reklami za proizvod, već o reklami u kojoj se fudbaleri BiH penju na Igman uz zvukove Šehidskog rastanka, i poruku - "Sve što imaš, daj odmah - BOSNI!!!"

Ako iko ovdje misli da bi to u bilo kojem paralelnom, a kamoli ovom običnom svemiru, išlo na RTS-u ili HRT-u, ja ga molim da se sutra rano javi u najbližu ambulantu.
:lol: :lol:

Al baš jebote :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2134 Re: BHT

Post by Edin H. »

Melbourne_Australia wrote:...Dok u Sloveniji ces prije vidjeti Kokain na stolu nego neku drugu pivu osim UNION I LASKE....
:lol:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#2135 Re: BHT

Post by Quaresma »

radi li kome uopste portal bhrt-a tokom utakmica?
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#2136 Re: BHT

Post by hipija »

Quaresma wrote:radi li kome uopste portal bhrt-a tokom utakmica?
Kod mene ne.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#2137 Re: BHT

Post by Humljanin »

Stvarno šta je ono?
I nije samo Jelen pivo, nego ima i ona reklama gdje lik drži zastavu i govori nešto ko lavovi za lavove?

Wtf?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5358
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#2138 Re: BHT

Post by Slo Burner »

fusion_ba wrote:i opet cu ponoviti - nije Jelen kriv sto npr Sarajevsko ili Preminger nemaju para da sponzorisu program. platili su reklamu a Bht nije u situaciji da odbije bilo kakav izvor prihoda. i ova prava za prvenstvo su jedva kupili a sad bi vi jos da imaju luksuz da odbijaju sponzore
jelen u BL organizuje kolektivno gledanje meceva Srbije na trgu, i to su platili Bht-u. znaci trenutno su najveci izvor prihoda javnom serisu
i ne znam kakva je paralela izmedju Sehidskog rastanka i ove pjesme iz reklame koja je nastala prije 3-4 godine
Reklama zavrsava Marsom na Drinu
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#2139 Re: BHT

Post by Inteligencija »

Znate li vi ijednog glupana da placa pretplatu ?
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#2140 Re: BHT

Post by isx »

Svako ko postuje zakone ove drzave placa pretplatu.
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#2141 Re: BHT

Post by archi_a »

Nasrtaji na Bosnu traju još od garašanina, pa gdje se primi, primi se! Kod 31 % se primilo :-D
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#2142 Re: BHT

Post by Inteligencija »

isx wrote:Svako ko postuje zakone ove drzave placa pretplatu.
prenose li kosarku veceras ili i to bojkotuju kao fudbalsku nacionalnu selekciju ?
User avatar
quoter
Posts: 528
Joined: 15/02/2011 23:57

#2143 Re: BHT

Post by quoter »

Inteligencija wrote:Znate li vi ijednog glupana da placa pretplatu ?
Ja sam glupan koji je plaća, ali poslije ovih lavova sigurno necu.
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#2144 Re: BHT

Post by isx »

Inteligencija wrote:
isx wrote:Svako ko postuje zakone ove drzave placa pretplatu.
prenose li kosarku veceras ili i to bojkotuju kao fudbalsku nacionalnu selekciju ?
Kakve to veze ima sa zakonskim obavezama?
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#2145 Re: BHT

Post by Inteligencija »

isx wrote:
Inteligencija wrote:
isx wrote:Svako ko postuje zakone ove drzave placa pretplatu.
prenose li kosarku veceras ili i to bojkotuju kao fudbalsku nacionalnu selekciju ?
Kakve to veze ima sa zakonskim obavezama?
Nelegalno naplacivanje takse zakonska obaveza ?
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#2146 Re: BHT

Post by Inteligencija »

quoter wrote:
Inteligencija wrote:Znate li vi ijednog glupana da placa pretplatu ?
Ja sam glupan koji je plaća, ali poslije ovih lavova sigurno necu.
Bravo :thumbup:
elk
Posts: 2803
Joined: 14/08/2006 12:03

#2147 Re: BHT

Post by elk »

pa oprane srpsko-grcke i jos ko zna cije pare su kupile sve zivo za naredne godine(ukljucujuci ep2020,mozda i kvale,ukljucujuci i nas mislim).kosarka davno izgubljena.sta ce ba bht kupiti,najmanje 80% zemlje navija da se ugase.tako da se pripremimo na ovakve reklame.necemo imati kome ni da jebemo mater.oni lepo iz beograda sve emituju i boli ih uvo.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2148 Re: BHT

Post by seoBIH »

Ne uvlaci se nikome, on je hrvat. Jbga.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#2149 Re: BHT

Post by BarbaDue »

Ili se meni učinilo ili sam ipak dobro čuo. Dodade li on uz vatrene prisvojnu imenicu?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2150 Re: BHT

Post by It_is_a_Leclerc »

afannedim wrote:Komentatori svu familiju usta jebem . Jebo li ti genije modrić sve. Dokle više ulizivanje i uvlacenje u supak uzp
Čovjek je iz Mostara. Kompleksi ga ubiše :(

Nikad te neće voljeti, Anele. Get over it.
Post Reply