BHT

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

ponosnibabuka
Posts: 67
Joined: 12/12/2023 08:54

#3251 Re: BHT

Post by ponosnibabuka »

isx wrote: 10/01/2024 17:31
ponosnibabuka wrote: 10/01/2024 17:27
isx wrote: 10/01/2024 17:13

Ne pripada taksa samo BHRTu da se njima uplaćuje.
Istina, ne pripada tzv. "BHRT"-u samo, vec pripada i jos gorem PTPC-u. Samo prvi razlog je dovoljan za bojkot placanja a o drugom da i ne pricam.
Ne možeš bojkotovati nešto što je zakonska obaveza.

Nije to hoću neću.

Možeš, ali znamo onda posljedice.
Zakonska jeste, ali nije ustavna. Da neko ulozi apelaciju ustavnom sudu glede zakona, zakon bi pao dok kazes keks. Hodzarina i ova tzv. "taksa" su najvece pljacke umotane u neke moralne i zakonske obaveze.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#3252 Re: BHT

Post by fusion_ba »

ponosnibabuka wrote: 09/01/2024 21:29 Gasiti govna. U toku jedne kalendarske godine 50% programa im je na ćirilici i srpskom jeziku a u BIH zive tri naroda koja govore tri različita jezika. Dakle 50% srpski, i po 25% hrvatski i bosanski.
Pismo i jezik su različite kategorije. To što BHT pravi cirkus od toga je druga stvar. Tako se često desi da na ćirilici sve piše na hrvatskom jeziku.

Mada i to sa ćirilicom i latinicom se odnosi samo na nekoliko emisija i najave. Titlovi su uvijek na latinici.
ponosnibabuka
Posts: 67
Joined: 12/12/2023 08:54

#3253 Re: BHT

Post by ponosnibabuka »

fusion_ba wrote: 10/01/2024 17:40
ponosnibabuka wrote: 09/01/2024 21:29 Gasiti govna. U toku jedne kalendarske godine 50% programa im je na ćirilici i srpskom jeziku a u BIH zive tri naroda koja govore tri različita jezika. Dakle 50% srpski, i po 25% hrvatski i bosanski.
Pismo i jezik su različite kategorije. To što BHT pravi cirkus od toga je druga stvar. Tako se često desi da na ćirilici sve piše na hrvatskom jeziku.

Mada i to sa ćirilicom i latinicom se odnosi samo na nekoliko emisija i najave. Titlovi su uvijek na latinici.
Kako god iritira. Ako vec mora, mogli su i latinicu i cirilicu istovremeno.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#3254 Re: BHT

Post by rocco_siffredi »

Gledam ovu neku njihovu emisiju povodom situacije na bhrt. Ako čekaju ovog Fortu da im riješi problem, njima je dženaza u februaru.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3255 Re: BHT

Post by Avetinho »

fusion_ba wrote: 10/01/2024 17:40
ponosnibabuka wrote: 09/01/2024 21:29 Gasiti govna. U toku jedne kalendarske godine 50% programa im je na ćirilici i srpskom jeziku a u BIH zive tri naroda koja govore tri različita jezika. Dakle 50% srpski, i po 25% hrvatski i bosanski.
Pismo i jezik su različite kategorije. To što BHT pravi cirkus od toga je druga stvar. Tako se često desi da na ćirilici sve piše na hrvatskom jeziku.

Mada i to sa ćirilicom i latinicom se odnosi samo na nekoliko emisija i najave. Titlovi su uvijek na latinici.
Šta je nama naša borba dala.

I latinica i ćirilica su pisma NAŠEG jezika. Taj NAŠ jezik svojataju u dnevno-političke svrhe, a krdo to svojatanje prihvata, pa misli kako su naši "narodi" najpametniji narodi na svijetu jer mi eto kao govorimo tri jezika bez da idemo u nepotrebne škole stranih jezika, a svi ostali glupani samo po jedan.

Toplo preporučujem Novi Bosanski Pravopis načeg uglednog u svijetu priznatog lingviste Prof. Dr. Midhata Riđanovića u kojem nemilosrdno pokopava "Bošnjački" Pravopis partijskog aparatčika akademika Senahida Halilovića.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19547
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#3256 Re: BHT

Post by teskeredzic_22 »

Avetinho wrote: 11/01/2024 13:33
fusion_ba wrote: 10/01/2024 17:40
ponosnibabuka wrote: 09/01/2024 21:29 Gasiti govna. U toku jedne kalendarske godine 50% programa im je na ćirilici i srpskom jeziku a u BIH zive tri naroda koja govore tri različita jezika. Dakle 50% srpski, i po 25% hrvatski i bosanski.
Pismo i jezik su različite kategorije. To što BHT pravi cirkus od toga je druga stvar. Tako se često desi da na ćirilici sve piše na hrvatskom jeziku.

Mada i to sa ćirilicom i latinicom se odnosi samo na nekoliko emisija i najave. Titlovi su uvijek na latinici.
Šta je nama naša borba dala.

I latinica i ćirilica su pisma NAŠEG jezika. Taj NAŠ jezik svojataju u dnevno-političke svrhe, a krdo to svojatanje prihvata, pa misli kako su naši "narodi" najpametniji narodi na svijetu jer mi eto kao govorimo tri jezika bez da idemo u nepotrebne škole stranih jezika, a svi ostali glupani samo po jedan.

Toplo preporučujem Novi Bosanski Pravopis načeg uglednog u svijetu priznatog lingviste Prof. Dr. Midhata Riđanovića u kojem nemilosrdno pokopava "Bošnjački" Pravopis partijskog aparatčika akademika Senahida Halilovića.
Svi znamo da je kahva , kafez i zohva pravilno a kafa , kavez i zova nepravilno.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#3257 Re: BHT

Post by hilmija frlj »

Meni najviše para uši ono četverica jbm li mu tetku ko je to ubacio :lol:
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#3258 Re: BHT

Post by studeni76 »

Hebem li ga ako se u moje doba pisalo "ujesen"!
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3259 Re: BHT

Post by Avetinho »

studeni76 wrote: 11/01/2024 17:04 Hebem li ga ako se u moje doba pisalo "ujesen"!
Može u Halilovića sve. Tako ja idem unedjelju na u takmicu, a uproljeće sadim krom pir.

Najveća je tuga što "Bošnjački" spikeri moraju govoriti u skladu s ovim nakaradnim "zvaničnim" pravopisom, inače noga.
User avatar
escobar__
Posts: 8885
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3260 Re: BHT

Post by escobar__ »

Glede pravopisa, pridjev "bošnjački" piše se malim slovom.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3261 Re: BHT

Post by Avetinho »

escobar__ wrote: 14/01/2024 07:15 Glede pravopisa, pridjev "bošnjački" piše se malim slovom.
Vidi čuda, po Riđanovićevom Pravopisu koji sam već ranije toplo preporučio, sve zamjenice izvedene iz vlastitih imena pišu se velikim slovom.

Na žalost, Pravopis je štampan u vrlo malom tiražu i nerealno je očekivati da u dogledno vrijeme dopre do širokih narodnih masa.
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#3262 Re: BHT

Post by maxell_sarajevo »

Ugasiti ih, ako nam ne trebaju Zemaljski muzej BiH, Nacionalna i univerzitetska biblioteka BIH, Historijski muzej BiH, onda nam ne treba ni BHRT.
Jel se iko zapitao zašto trideset godina nije riješen status sedam institucija kulture od državnog značaja!?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3263 Re: BHT

Post by sehohari »

Ako Avaz već X godina piše "AVGUST", može i BHRT praviti par grešaka.

Btw. Avaz od svih medija u BiH ima najlošiju leksiku, imaš osjećaj da je u pitanju neki srpski list na ijekavici.
Kao da Fahro svaki članak lično piše.
nuki_cika
Posts: 1078
Joined: 06/07/2010 16:19

#3264 Re: BHT

Post by nuki_cika »

Ako će poslovanje bazirati samo na RTV taksi nek je odmah ugase.Dosta mi je ubleha "ugrožena egzistencija zaposlenika", kakvih zaposlenika, ogromnog viška koji je napravljen nesistematičnim zapošljavanjem i ubljebljavanjem misleći da će ih neko finasirati plaćajući RTV taksu..

Hoću al malo sutra.

Gledanje televizije je dobrovoljno, smanji broj zaposlenih prije svega jer radnik i na minimalcu je danas skup, sa minimalnim doprinosima iznosi 1500 maraka minimum, zamislite sad za 800 ljudi od kojih tu većina i ne zna šta radi da neko plaća doprinose i platu,

Smanji broj zaposlenih, a za to plati ljude koji znaju napraviti program da bude gledan, uz to ide i marketing i eto uspjeha,
Kako hajat koji je po meni bezveze televizija s novinarima početnicima napravi program koji jeste opredjeljen na ciljanu grupu ( starije ljude) ali mora im se odati priznanje za odličan posao jer imaju emisije koje se gledaju,
A šta ovi rade osim što samo kukaju za milostinju.
Neću da plaćam nešto što ne gledam, i onaj račun za odvoz smeća od 5,50 plaćam jer ljudi voze smeće dva puta sedmično, a ovi uhupi hoće para na sergiju,
Nema toga više
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#3265 Re: BHT

Post by hilmija frlj »

Ti ni ne znaš zašto se plaća RTV taksa, a držiš govor kao da si izmislio naizmjeničnu struju.
Drugclanbiblioteke
Posts: 128
Joined: 06/10/2020 17:51

#3266 Re: BHT

Post by Drugclanbiblioteke »

isx wrote: 10/01/2024 17:31
ponosnibabuka wrote: 10/01/2024 17:27
isx wrote: 10/01/2024 17:13

Ne pripada taksa samo BHRTu da se njima uplaćuje.
Istina, ne pripada tzv. "BHRT"-u samo, vec pripada i jos gorem PTPC-u. Samo prvi razlog je dovoljan za bojkot placanja a o drugom da i ne pricam.
Ne možeš bojkotovati nešto što je zakonska obaveza.

Nije to hoću neću.

Možeš, ali znamo onda posljedice.
Posljedica nema. Bar kad je RTV taksa u pitanju.
100k ljudi rade na crno, juznije od Jablanice ni ne znajunsta znaci RTV taksa, “drzavne firme” najveci duznici poreza i dopeinosa.
Platit cu taksu al u Limburgu :bih:
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#3267 Re: BHT

Post by canvra888 »

hilmija frlj wrote: 15/01/2024 01:34 Ti ni ne znaš zašto se plaća RTV taksa, a držiš govor kao da si izmislio naizmjeničnu struju.
Ali jeste upravu oko viška radnika i svakakvih pozicija koje su produkt nesistematskog zapošljavanja. Iz prve ruke, od bliskog člana porodice koji je odnedavno u penziji - uvijek je govorio kako je hrpa nesposobnih radnika koji apsolutno ništa ne doprinose servisu i da bi se broj radnika trebao barem prepoloviti, a vjerovatno i više od toga.
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#3268 Re: BHT

Post by isx »

Drugclanbiblioteke wrote: 15/01/2024 01:41
isx wrote: 10/01/2024 17:31
ponosnibabuka wrote: 10/01/2024 17:27

Istina, ne pripada tzv. "BHRT"-u samo, vec pripada i jos gorem PTPC-u. Samo prvi razlog je dovoljan za bojkot placanja a o drugom da i ne pricam.
Ne možeš bojkotovati nešto što je zakonska obaveza.

Nije to hoću neću.

Možeš, ali znamo onda posljedice.
Posljedica nema. Bar kad je RTV taksa u pitanju.
100k ljudi rade na crno, juznije od Jablanice ni ne znajunsta znaci RTV taksa, “drzavne firme” najveci duznici poreza i dopeinosa.
Platit cu taksu al u Limburgu :bih:
Kako nema kad znam ljude koji su završavali na sudu zbog toga, ima itekako ima. Polako, platićeš sa kamatama.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#3269 Re: BHT

Post by hilmija frlj »

canvra888 wrote: 15/01/2024 01:57
hilmija frlj wrote: 15/01/2024 01:34 Ti ni ne znaš zašto se plaća RTV taksa, a držiš govor kao da si izmislio naizmjeničnu struju.
Ali jeste upravu oko viška radnika i svakakvih pozicija koje su produkt nesistematskog zapošljavanja. Iz prve ruke, od bliskog člana porodice koji je odnedavno u penziji - uvijek je govorio kako je hrpa nesposobnih radnika koji apsolutno ništa ne doprinose servisu i da bi se broj radnika trebao barem prepoloviti, a vjerovatno i više od toga.
Ma nije u pravu ni za to. Ali hajde, da se ne raspravljamo.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3270 Re: BHT

Post by Avetinho »

Vrlo je efikasan taj poslovni model po kojem te sila tjera da kupuješ proizvod koji ne želiš. Od koga li su to naučili? Aha, sjećam se. Tako sam i ja "kupovao" cigle od lokalne jalije kad sam bio mali. Ako nećeš, batine.
nuki_cika
Posts: 1078
Joined: 06/07/2010 16:19

#3271 Re: BHT

Post by nuki_cika »

hilmija frlj wrote: 15/01/2024 01:34 Ti ni ne znaš zašto se plaća RTV taksa, a držiš govor kao da si izmislio naizmjeničnu struju.
Pričaš uprazno i bez ikakve argumentacije.
Ako nekome kažeš da nije upravu onda valjda ponudiš argumentaciju i kažeš zašto nije upravu

BHT ima problem jer je ostavština onog nekog sistema gdje se podrazumijevalo da država staje iza televizija.Oni nikako da se trgnu iz te letargije i identificiraju glavne probleme, a jedan od glavnih problema jeste prekobrojni broj zaposlenih i drugi ključni problem nije toliko taksa koliko nesposobnost da se pokuša napraviti kvalitetniji i primamljiviji program za gledaoce,a samim time ui marketing bi bio jači i eto dodatnog izvora prihoda.

Nema više nigdje da si na platnoj listi a da ne radiš ništa, a za tvoju informaciju dobro znam koliko na BHT- u i FTV rade odnosno koliko ne rade,
Montažer nsmontira za sat , sat ipo a broji mu se 8 sati posla..

Nemoj bogati dalje da pišem
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3272 Re: BHT

Post by doff »

Ne možeš poredit privatnu tv i javni servis. Javni servis ima ograničenja koje im je zakon propisao, ne njihovom voljom, naročito po pitanju finansiranje. Ograničeni su marketingom, a tu je ogroman izvor prihoda. Koliko ih ima viška zaposlenih, de nam u brojevima poredeći sa sistematizacijom?

Žalosno je to šta se radi BHRT-u. Znamo kome je cilj da ga uruši, ali mi nije jasno da ne postoji neko kome to nije cilj. Ostat ćemo samo na režimskim medijima, uvod u Sjevernu Koreju...

Znači, daj nam brojeve, može se čak i poredit sa JS iz okruženja
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#3273 Re: BHT

Post by hilmija frlj »

BHRT ima 799 zaposlenih. Tu su i ljudi koji rade na prenosi i veze na repetitorima preko kojih ide i signal policije, vojske, GSS, telekoma, drugih radio-televizija...
Ljudi u IT centrima Mostar, Banja Luka, Tuzla, Zenica, Bihać...
Dosta ih radi po dispozicijama za FTV (teh. vodstva, kamera, ton, studio, mikseri, scena, rasvjeta...)

U okruženju,
RTS 3200
HRT 2900
RTCG 750


U Njemačkoj 2 državna emitera ARD 23 000 i ZDF oko 7500 :skoljka:
Last edited by hilmija frlj on 15/01/2024 22:03, edited 1 time in total.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3274 Re: BHT

Post by doff »

Znam ja to, samo sad tražio od njega da napiše, a ne paušalno da iznosi mišljenje.

Koliko Hayat ima zaposlenih, na koji se poziva? Hayat nema ITC po gradovima, bitna činjenica.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#3275 Re: BHT

Post by rocco_siffredi »

MUX A i MUX B dodijeliti državnoj televiziji. Ko hoće unutra neka plati. Telemahu, Telekomu, M:TEL i ostalima koji se bave distribucijom tv kanala uvesti da za svakog pretplatnika plaćaju 7.5 KM državnoj televiziji

Gdje ima volje ima i načina.
Uvesti preko registracije automobila. Svi unutra imaju radio.
Samo nikoga ne zanima.
Post Reply