BHFanaticosi

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Mostar_1987

BHFanaticosi

Post by Mostar_1987 » 07/06/2011 19:08

Horde imaju svoju temu, Manijaci takodjer repka ima milion tema - BHF nema.
Zato me zanima sta opcenito raja misli o ovoj skupini, imaju dosta clanova sirom svijeta, cesto se pojavljuju po medijama i malte ne su postali ono sto su Gazije prije bile.

Dva sata prije početka utakmice između Bosne i Hercegovine i Albanije došlo je do fizičkog sukoba između Robijaša i BH Fanaticosa.
Nedaleko od stadiona Bilino Polje u Zenici izbio je incident, a sukobili su se Robijaši i BH Fanaticosi. Na svu sreću nije došlo do velikih posljedica, jer su vođe obje grupe brzo smirile situaciju

Ovako za pocetak....
Skupina dijasporski lafo patriota ili nesto sto je pozitivno?

Edin H.
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: BHFanaticosi

Post by Edin H. » 07/06/2011 19:11

Pa i vrijeme je bilo da vise namaraju Robijase, (ne)ljudi bez veze svaki put prave problem :oops:

Mostar_1987

Post by Mostar_1987 » 07/06/2011 19:14

Nisam mislio bas na ovo incident vec sta mislite o BHFanaticosima opcenito, ovo je bilo usput :D

cico x

Post by cico x » 07/06/2011 19:48

Mostar_1987 wrote:Horde imaju svoju temu, Manijaci takodjer repka ima milion tema - BHF nema.
Zato me zanima sta opcenito raja misli o ovoj skupini, imaju dosta clanova sirom svijeta, cesto se pojavljuju po medijama i malte ne su postali ono sto su Gazije prije bile.

Dva sata prije početka utakmice između Bosne i Hercegovine i Albanije došlo je do fizičkog sukoba između Robijaša i BH Fanaticosa.
Nedaleko od stadiona Bilino Polje u Zenici izbio je incident, a sukobili su se Robijaši i BH Fanaticosi. Na svu sreću nije došlo do velikih posljedica, jer su vođe obje grupe brzo smirile situaciju

Ovako za pocetak....
Skupina dijasporski lafo patriota ili nesto sto je pozitivno?

dijasporske lafo patriote....nazalost dosta raje ovako misli,i umjesto da jedni druge podrzavamo mi se koljemo izmedu sebe,sramota za sve bosance i hercegovce!!
ima ljudi koje su cetnici otjerali iz svoje drzave,i ti ljudi su nasli svoj dom negdje daleko ali nisu zaboravili svoj jezik,domovinu,zastavu,narod (kao neki) i mi (domaci) im zamjeramo na tome sto oni predu po 1000 km da bi 90 minuta bodrili svoju zemlju,jos ih neki indijanci napadnu kad dodu,sramota,velika sramota za sve nas domace navijace!!
volio bih kad bi se na visem nivou o ovome razgovaralo i nasao neki kompromis,da se neke stvari postave na svoje mjesto ,ali tesko nazalost :(
u svakom slucaju naprijed bhf !!!

Baudelaire

Post by Baudelaire » 07/06/2011 19:51

Nemam ništa protiv BH Fanaticosa kao navijačke grupe, niti mi smeta njihovo djelovanje, ono što mi smeta jeste što pojedini članovi ove navijačke organizacije daju sebi nekakvu prednost u odnosu na nas ''obične navijače'' jer su, eto, Fanaticosi. Opet kažem, to su pojedinci, i ne vjerujem da odražavaju stav organizacije.

guoanbu

Post by guoanbu » 07/06/2011 20:15

Ko je dobio po pichci :D

cico x

Post by cico x » 07/06/2011 23:04

Baudelaire wrote:Nemam ništa protiv BH Fanaticosa kao navijačke grupe, niti mi smeta njihovo djelovanje, ono što mi smeta jeste što pojedini članovi ove navijačke organizacije daju sebi nekakvu prednost u odnosu na nas ''obične navijače'' jer su, eto, Fanaticosi. Opet kažem, to su pojedinci, i ne vjerujem da odražavaju stav organizacije.

pa i treba da imaju prednost nad internet navijacima !

p.s. nista licno ;)

Sasvim_Obican

Post by Sasvim_Obican » 07/06/2011 23:08

Navijači k'o i svaki drugi... Ja ih podržavam dok ne počnu uzvikivati "Ubij ..." ovog ili onog, ili dok ne počnu opet one "Namjerno štetne aktivnosti".. :D

Mostar_1987

Post by Mostar_1987 » 07/06/2011 23:12

Meni je zanimljivo kako recimo Lukavac ima vise BHF clanova nego Sarajevo. Vjerovatno sto je raja vise okrenuta HZ/TM u glavnome gradu.
Ali sa druge strane znam da ima dosta momaka iz Mostara (RA) i Tuzle (Fukare) u BHF:u pa mozda i toga ima malo.

Šibicar

Post by Šibicar » 07/06/2011 23:18

Mostar_1987 wrote:Meni je zanimljivo kako recimo Lukavac ima vise BHF clanova nego Sarajevo. Vjerovatno sto je raja vise okrenuta HZ/TM u glavnome gradu.
Ali sa druge strane znam da ima dosta momaka iz Mostara (RA) i Tuzle (Fukare) u BHF:u pa mozda i toga ima malo.

Ja,iskreno,ne poznajem nikoga iz Sarajeva da je član BHF-a(možda neko drugi zna :? ),ovdje se svi dijelimo na Plave i Bordo,jebiga takav nam grah pao. :mrgreen: A mogu sa sigurnošću reći da je takodjer 90% raje u Sa više privrženo klubovima nego reprezentaciji. ;-)

Mostar_1987

Post by Mostar_1987 » 07/06/2011 23:20

Ima par momaka recimo Mesa sto je i hordas i BHF onda Kenolegenda, Blueforce, Nizo i tako dalje. Ali pricamo o 20-tak momaka MAX.

kamen spoticanja
Has thanked: 5 times

Post by kamen spoticanja » 08/06/2011 00:14

veceras su se izblamirali...i pjesmama i ponasanjem...bacaju ko picajzle topovske na albance a kad su dosle kornjace bjezanija...ostadose im dva momka u zenici jos su dobili dobre batine na samoj tribini...
i ono "ubij siptara"...dno dna :x

Point.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times

Post by Point. » 08/06/2011 00:43

Rece gospodin komentator da su albanci poceli praviti sranje, kidati stolice i slicno kad su primili go i sasvim normalno da im se uzvrati. Ne zaboravi i na albanski napad dole u Tirani. Mozda su trebali stajati ko mirotvorci ili ici Mahatma Gandhi putem i vizijom. :roll:

Bosanski_kralj
Has thanked: 3 times

Post by Bosanski_kralj » 08/06/2011 00:46

kamen spoticanja wrote:veceras su se izblamirali...i pjesmama i ponasanjem...bacaju ko picajzle topovske na albance a kad su dosle kornjace bjezanija...ostadose im dva momka u zenici jos su dobili dobre batine na samoj tribini...

Idući put ih i ti obavezno dočekaj u Zenici, ako to već danas nisi uradio. :roll:

ratata

Post by ratata » 08/06/2011 01:05

jadna je svaka navijačka skupina koja svoje navijanje temelji na šovinizmu, a sastoji se svojom većinom od ljudi koji ne žive u svojoj državi, i pritom više gleda da izgradi imidž huliganizma nego bilo šta drugo

Sasvim_Obican

Post by Sasvim_Obican » 08/06/2011 01:07

Po čemu se razlikuju navijači koji uzvikuju "Ubij Šiptara" i oni koji rasprostiru trasnparente : "Free Mladić" ?? Neka je sramota i stid sviju one koji su svojim šovinističkim ponašanjem i nacizmom upropastili gotovo besprijekorno navijanje u Zenici.

ratata

Post by ratata » 08/06/2011 01:11

Sasvim_Obican wrote:Po čemu se razlikuju navijači koji uzvikuju "Ubij Šiptara" i oni koji rasprostiru trasnparente : "Free Mladić" ?? Neka je sramota i stid sviju one koji su svojim šovinističkim ponašanjem i nacizmom upropastili gotovo besprijekorno navijanje u Zenici.

ni po čemu, osim što ovi prvi kontaju da su patriote,a ovi drugi kontaju da je žrtva zločinac

Chisum

Post by Chisum » 08/06/2011 01:11

Joj panike ovdje, nane mi... :lol:

bordo gandalf
Has thanked: 1 time

Post by bordo gandalf » 08/06/2011 01:15

Sasvim_Obican wrote:Po čemu se razlikuju navijači koji uzvikuju "Ubij Šiptara" i oni koji rasprostiru trasnparente : "Free Mladić" ?? Neka je sramota i stid sviju one koji su svojim šovinističkim ponašanjem i nacizmom upropastili gotovo besprijekorno navijanje u Zenici.

Sa navijacke strane ono je daleko od besprijekornog...hem sto imaju dvije tri pjesme koje samo ponavljaju hem sto skoro svaka tribina pjeva drugu

Point.

Post by Point. » 08/06/2011 01:18

Jao mirotvoraca, nemogu vjerovati. Zanima me sta su ovi moralisti psovali, rondali, galamili dok su gledali tekmu na tv ekranima uz mezu i pice u toplini doma svoga?

Zaista mi je muka od tipova koji uvijek, ali bas uvijek, nadju nacin da popljuju nesto svoje, jal to bilo rijec o pojedinim igracima, selektru ili navijacima. Ohanite hljeba vam. Dosta vas je vishe. Pobijedili smo, 3 bobe smo uzeli, vidim nema se o kome srati nego o navijacima. :roll:

ratata

Post by ratata » 08/06/2011 01:24

Point. wrote:Jao mirotvoraca, nemogu vjerovati. Zanima me sta su ovi moralisti psovali, rondali, galamili dok su gledali tekmu na tv ekranima uz mezu i pice u toplini doma svoga?

ja psovao Sušića što ne ostavi onu "zvijezdu" na klupi i pusti nekog sa više želje na teren, i nije mi na pamet palo ono što su oni psovali vjerovatno su se ugledali na komšijske navijačke skupine, valjda kontaju da je to ok i moderno, samo čekam kad će da iskopiraju onog što u Italiji napravi belaj kad su trebali da igraju Italija i Srbija u Đenovi čini mi se. Ti haveru ne kontaš koliko ozbiljne posljedice može imati bilo kakvo navijanje koje ima veze sa rasizmom i šovinizmom,eto Rumuniju sada ganja FIFA zbog transparenata pa ti skontaj

Edin H.
Has thanked: 17 times

Post by Edin H. » 08/06/2011 01:26

ratata wrote:jadna je svaka navijačka skupina koja svoje navijanje temelji na šovinizmu, a sastoji se svojom većinom od ljudi koji ne žive u svojoj državi, i pritom više gleda da izgradi imidž huliganizma nego bilo šta drugo

Kakve sad ima veze ako ne zive u BiH, zar tvoj komentar nije diskriminirajuci? Uz to nije ni tacan, jer BHF ima dosta clanova i u BiH.
Problem je malo kompleksniji.
BHF nije nikada gradio imidz na sovinizmu, cak nasuprot, nisu nikada dozvoljavali turske zastave, nacionalisticke parole, pa ni skandiranje okrenuto prema drugim nacijama. Uvijek su gradili imidz zajdnicke, patriotske BiH.
Medjutim doslo je do smjena generacija u rukovodstvu BHF-a, pa eto valjda su dosli mladji, malo agresivniji i slabije obrazovani :roll: momci.
Ja mislim da su oni veceras malo polupali loncice.
U Albaniji su imali groznu situaciju, da su se mnogi pitali da li ce zive glave otamo izvuci, bacili su cak i noz na njih. U Albaniji je problem poceo kada su stigli Albanci sa Kosova koji su odmah poceli sa uvredljivim navijanjem i bacanjem svega i svacega sto je trajalo cijelu utakmicu. Jako su ih lose postavili na stadionu ,tako da nisu imali gdje bjezati, osim prema albanskim Albancima na drugoj strani i to bez zastitne ograde. Ko zna sta bi se desilo da su i albanski Albanci sa druge strane krenuli prema njima.
Znaci veceras se vjerovatno radilo o cistoj osveti momaka koji su bili u Albaniji. Ipak problem je da su veceras koliko je meni poznato autobusima i privatnim automobilima vecinom dosli Albanci iz Albanije, koji su se koliko ja znam mahom korektno ponasali u Albaniji.

Point.

Post by Point. » 08/06/2011 01:48

ratata wrote:
Point. wrote:Jao mirotvoraca, nemogu vjerovati. Zanima me sta su ovi moralisti psovali, rondali, galamili dok su gledali tekmu na tv ekranima uz mezu i pice u toplini doma svoga?

ja psovao Sušića što ne ostavi onu "zvijezdu" na klupi i pusti nekog sa više želje na teren, i nije mi na pamet palo ono što su oni psovali vjerovatno su se ugledali na komšijske navijačke skupine, valjda kontaju da je to ok i moderno, samo čekam kad će da iskopiraju onog što u Italiji napravi belaj kad su trebali da igraju Italija i Srbija u Đenovi čini mi se. Ti haveru ne kontaš koliko ozbiljne posljedice može imati bilo kakvo navijanje koje ima veze sa rasizmom i šovinizmom,eto Rumuniju sada ganja FIFA zbog transparenata pa ti skontaj

I sad ti stvarno stavljas rame uz rame par povika sa "ubij ovog onog" i transparent podrske dokazanom ratnom zlocincu i kasapinu? :?

Procitaj tekst @Edin H., covjek je sve fino napiso. ;-) Procitaj kako su nase navijace "bratski" albanci docekali i castili u Tirani, mozda bude jasnije.

stari_sarajevski_gospodin

Post by stari_sarajevski_gospodin » 08/06/2011 03:15

brisi

stari_sarajevski_gospodin

Post by stari_sarajevski_gospodin » 08/06/2011 03:16

kamen spoticanja wrote:veceras su se izblamirali...i pjesmama i ponasanjem...bacaju ko picajzle topovske na albance a kad su dosle kornjace bjezanija...ostadose im dva momka u zenici jos su dobili dobre batine na samoj tribini...

Evo kako su nam bili topli albanci kad smo gostovali kod njih

http://www.youtube.com/watch?v=yrGsq2I01iQ

Locked