BH tenis

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Iskra_Bug
Posts: 96
Joined: 11/10/2010 22:55

#1201 Re: BH tenis

Post by Iskra_Bug »

konektovan wrote: 10/07/2023 12:23
Iskra_Bug wrote: 10/07/2023 11:37 Tea Kovačević

Djevojka je pobijedila skoro sve juniorske turnire u Tenisu, međutim da bi mogla nastaviti treba joj novčana pomoć jer njena familija ne može priuštiti da je pošalju na svjetske turnire u Beogradu i Dubrovniku.

Ako neko želi podržati ovaj izuzetan talenat može to uraditi preko portala https://makeachamp.com/teakovacevic ili jednostavno dijeljenjem te kampanje u svom okruženju.

:bih:
Podrzati i onda pravac beograd,..pod zastavom srbije. :-)
"Mogla sam ostvariti i dobre rezultate na domaćim turnirima. Na nacionalnoj rang listi sam na 1. mjestu u kategoriji do 14 godina i već sam osvojila sve domaće turnire u kategoriji do 16 godina. Moj dugoročni cilj je doći do vrha ženskog tenisa i staviti Bosnu i Hercegovinu - malu državu iz koje dolazim - na svjetsku tenisku mapu!"

Ali ma ja, eto ova djevojka je kriva sto nam je drzava u kurcu sto se tice svega pa i sporta a pogotovo tenisa :thumbup: :bih:
User avatar
konektovan
Posts: 40657
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1202 Re: BH tenis

Post by konektovan »

Iskra_Bug wrote: 10/07/2023 12:31
konektovan wrote: 10/07/2023 12:23

Podrzati i onda pravac beograd,..pod zastavom srbije. :-)
"Mogla sam ostvariti i dobre rezultate na domaćim turnirima. Na nacionalnoj rang listi sam na 1. mjestu u kategoriji do 14 godina i već sam osvojila sve domaće turnire u kategoriji do 16 godina. Moj dugoročni cilj je doći do vrha ženskog tenisa i staviti Bosnu i Hercegovinu - malu državu iz koje dolazim - na svjetsku tenisku mapu!"

Ali ma ja, eto ova djevojka je kriva sto nam je drzava u kurcu sto se tice svega pa i sporta a pogotovo tenisa :thumbup: :bih:
Sta kazu njeni roditelji??
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#1203 Re: BH tenis

Post by NeKi_LiK »

Za sada nemaju čak ni dvojno državljanstvo već samo pasoš Bosne i Hercegovine.

Trenutno je na Tennis Europe do 14 godina jedna od 10 igračica koje su 2010 godište a da se nalazi u Top50, naredne godine kada 2009 godišta odu u U16 kategoriju biće vjerovatno Top 5 igračica.

Naredne godine će vjerovatno uz Tennis Europe krenuti aktivno igrati i ITF Junior tour pa ćemo vidjeti kako će se snaći. Ne postoji sport sa toliko brutalnim prelazima u profesionalnije vode od tenisa...

Ono što je sigurno jeste da je BIH možda jednom u istoriji ženskog tenisa imala ovakav teniski potencijal...
User avatar
necko_hz
Posts: 3593
Joined: 18/04/2009 12:36

#1204 Re: BH tenis

Post by necko_hz »

NeKi_LiK wrote: 10/07/2023 14:31Naredne godine će vjerovatno uz Tennis Europe krenuti aktivno igrati i ITF Junior tour pa ćemo vidjeti kako će se snaći. Ne postoji sport sa toliko brutalnim prelazima u profesionalnije vode od tenisa...
Ne postoji ni generalno sport u kojem je razlika između različitih kategorija toliko velika i izražajna kao u tenisu, počevrši od rekreativnog, amaterskog nivoa, pa dalje.

Brutalan sport.
Post Reply