BH Telecom: SMS/MMS VAS !? -Odbijena Reklamacija računa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Car Smajlo
Posts: 8
Joined: 23/09/2020 22:10

#1 BH Telecom: SMS/MMS VAS !? -Odbijena Reklamacija računa

Post by Car Smajlo »

Imam problem sa BH-telecom - računima. Redovno mi dolazi Račun u iznosu od 27,80 KM ("paket"+ rata za mobitel. Međutim, za januar neka nova stavka SMS/MMS VAS u iznosu od 20,51 KM. Platio sam to misleći da sam nesmotreno obavio jedan duži razgovor ne služeći se viberom, niti skajpom, niti mesidžerom. Ali, račun za februar opet isti, identičan u fening.Začudihh se i nazvah 1444. odmah mi rekoše da na broj taj i taj pošaljem poruku STOP. Učinio sam to, ali nisam htio uplatiti toliki račun, već uputih reklamaciju. Ona mi je odbijena, traže uplatu za 8 dana, a upućuju me na Žalbu njihovoj drugostepenoj komisiji. Kažu da su to neke PORUKE "portala Youbster" i da sam ja to aktivirao da mi šalju. Možda sam, misleći da su u pitanju razne poruke koje inače BESPLATNO i šaljem i dobijam već godinama. Zašto ne bi bilo upozorenje da se to posebno plaća, i koliko se plaća?! Drugo, kad Telekom za to već zna, i ako to nije njihovo "maslo", zašto ne upozore svoje komitente za tu i slične ujdurme i prevare, podvale?! Ili i sam Telecom ima fajde od toga, valjda su u talu? Zašto se takve "usluge" ne plaćaju na drugi način? Ja sutra upućujem i Žalbu, a ako odbiju, neka tuže. -MOLIM VAŠA ISKUSTVA AKO IH IMATE!
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#2 Re: BH Telecom: SMS/MMS VAS !? -Odbijena Reklamacija računa

Post by pinkman »

Mozda si u neznanju aktivirao tu uslugu. Znas li jesi li? Zasto ne kontaktiras taj servis i trazis vise detalja?
Post Reply