BH Telecom - plata

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#251 Re: BH Telecom - plata

Post by zateznistub »

fidoremilienko wrote:Kao prvo, ne bi se ti javio da te ovo ne tangira. Drugo, ja znam tacno 10 "inzinjera" koji su u zadnje dvije godine "uletili" u BHT. Prema tome, zasto bih ja vjerovao vise tebi nego svojim ocima.

I na kraju, ako te "pametovanje" ne zanima/ne tangira, slobodno preskoci. Siroko je forumsko-internetsko polje.

Haj' uzdravlje :)
To muka sto ti nisi u tih deset, ili te pece savjest za bosanskohercegovackom kompanijom?
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#252 Re: BH Telecom - plata

Post by fidoremilienko »

zateznistub wrote:
fidoremilienko wrote:Kao prvo, ne bi se ti javio da te ovo ne tangira. Drugo, ja znam tacno 10 "inzinjera" koji su u zadnje dvije godine "uletili" u BHT. Prema tome, zasto bih ja vjerovao vise tebi nego svojim ocima.

I na kraju, ako te "pametovanje" ne zanima/ne tangira, slobodno preskoci. Siroko je forumsko-internetsko polje.

Haj' uzdravlje :)
To muka sto ti nisi u tih deset, ili te pece savjest za bosanskohercegovackom kompanijom?
Jest brate, kako si pogodio? I dan danas zalim sto nisam uletio u BHT, a imao sam stelu, ali sta se moze, uvijek ima jaci od jaceg. Mada, nema veze i EP BiH je dobra :)
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#253 Re: BH Telecom - plata

Post by kox »

_Reds_ wrote: Opet ti lupetas. Ta prosjecna plata, je prosjecna plata, a ne plata sa toplim obrokom. I u telecomu ta prosjecna plata nije iznad 1.400 KM, ako nije i manja. Nadalje pogledaj, koliko jedan HR Telecom ima zaposlenih, u zemlji sa malo većim brojem stanovnika, pogledaj njihove plate.
Ti si spomenuo prosjecnu platu, ne ja. Napisao si citiram: 'navedi mi jednu zemlju gdje readnici u telekomima nemaju nesto vece plate nego sto su prosjecne u toj zemlji'. Podatak o prosječnoj plati u BH Telecomu
nije dostupan na internetu, ali na osnovu podataka koje sam ti gore iznio (neki od njih su se spominjali na ovoj temi i ranije) može se lako pretpostaviti da je prosjecna plata dosta veca od 1400 KM jer u nju ulaze i 13-a plata, koristi, bonusi i sve ostalo na šta se plaćaju porezi i doprinosi. Ali cak i da je 1400, to je više od 70% više od prosječne plate u FBiH. A pored toga niko od nas nije glup pa da mu nije jasno da su vam i neoporeziva primanja za naše uslove ogromna.
_Reds_ wrote: Drugo, privatnici sebi ostavljaju profit, a telecom puni budzet.
Telecom puni budžet ? Jeste ali kao Superhik - otmimo siromašnim da bi smo dali bogatim. Prvo se namiri vaša oligarhija, pa razni stranački fondovi, pa taldžije (useliste li u novu zgradu ?) pa 3000 lezihljebovica (za onih par stotina ljudi koji svoju platu zarade i nije šteta) pa što preostane vratite u budžet. E svaka vam
čast.
_Reds_ wrote: Trece, jasta imao optiku sve prije rata, u svakom selu,
Dje si optičar. Obnavljanje postojeće infrastrukture i postavljanje nove su kao krečenje i gradnja kuće od temelja. Čisto kao ilustracija, kada sam uvodio Logosoftovu telefoniju u stan u kome sam ranije živio čekao sam 6 mjeseci da izvade dozvolu da prokopaju 20m do mog haustora da bi postavili optiku i izmole predstavnika stanara da im dozvoli postavljanje potrebne opreme. I opet mi je internet piključen prije nego bi bio da sam se prijavio za ADSL u BH Telecomu (nemamo modema za ADSL, pa kada nam stignu zvaćemo vas - zvuči li ti poznato ova rečenica ?).
_Reds_ wrote: Cetvrto, sto ti privatnici razvode instalaciju samo po lokacijama gdje se njima svidja, sto ne vode i po tim pomenim selima.
Vrati se na prethodni pasus
_Reds_ wrote: Peto, nije tačno da nema konkurenciju, pa u Sarajevo svako ima izbora bar tri priključa internata.

Lupaš čak i za Sarajevo, a manje sredine da i ne spominjemo.
_Reds_ wrote: Takodje fiksna, aposutno nije monopol, i tu lupas ko niko, jer se i fiksni broj može prenijeti kod bilo kojeg operatera.

Koliko znam, ta usluga postoji tek godinu dana a da bi se mogla koristiti mora se imati pristup infrastrukturi operatera na kojeg se želi preći. Dakle, nidje veze.
_Reds_ wrote: I opet ti naglašavam, telecom sto zaradi i vrati, a ti tvoji privatnici sto zarade i odnesu odavde, Telamach i slične srbijanske firme.

A izvini, nisi optičar nego 'patriota'. Evo oči mi zasuziše od tvog silnog patriotizma. Haj' pročitaj drugi pasus pa se vrati.
_Reds_ wrote: I šta bi ti sad, uništio i prodao i telecom jel.
Ne trebam vam ja, za uništenje ste vi sasvim dovoljni.
Ja nisam za prodaju, nego za promjenu uprave i rekonstrukciju u ovom preduzeću. Nažalost, to nikada neće biti moguće i Telecom će ostati leglo stranačko-tajkunske mafije i generator kriminala, korupcije i nepotizma. Na kraju će ga, kada im to bude pasalo, prodati isti oni koji ga danas muzu samo što će tada nihova rodbina i prijatelji, pardon, većina zaposlenih ostati nijemi.
_Reds_ wrote: I čuj telecom naslijedio, od koga bolan, sam od sebe jel.
Ne miješaj bivši PTT za čiju infrastrukturu smo svi izdvajali sredstva sa ovim današnjim kriminalcima.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#254 Re: BH Telecom - plata

Post by zateznistub »

fidoremilienko wrote:
zateznistub wrote:
fidoremilienko wrote:Kao prvo, ne bi se ti javio da te ovo ne tangira. Drugo, ja znam tacno 10 "inzinjera" koji su u zadnje dvije godine "uletili" u BHT. Prema tome, zasto bih ja vjerovao vise tebi nego svojim ocima.

I na kraju, ako te "pametovanje" ne zanima/ne tangira, slobodno preskoci. Siroko je forumsko-internetsko polje.

Haj' uzdravlje :)
To muka sto ti nisi u tih deset, ili te pece savjest za bosanskohercegovackom kompanijom?
Jest brate, kako si pogodio? I dan danas zalim sto nisam uletio u BHT, a imao sam stelu, ali sta se moze, uvijek ima jaci od jaceg. Mada, nema veze i EP BiH je dobra :)
Moj drug, ti u EP uđes samo kad placas racune. Da radis ne bi nabio 10k postova za dvije tri godine
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#255 Re: BH Telecom - plata

Post by Ricken »

kox wrote:
_Reds_ wrote: Opet ti lupetas. Ta prosjecna plata, je prosjecna plata, a ne plata sa toplim obrokom. I u telecomu ta prosjecna plata nije iznad 1.400 KM, ako nije i manja. Nadalje pogledaj, koliko jedan HR Telecom ima zaposlenih, u zemlji sa malo većim brojem stanovnika, pogledaj njihove plate.
Ti si spomenuo prosjecnu platu, ne ja. Napisao si citiram: 'navedi mi jednu zemlju gdje readnici u telekomima nemaju nesto vece plate nego sto su prosjecne u toj zemlji'. Podatak o prosječnoj plati u BH Telecomu
nije dostupan na internetu, ali na osnovu podataka koje sam ti gore iznio (neki od njih su se spominjali na ovoj temi i ranije) može se lako pretpostaviti da je prosjecna plata dosta veca od 1400 KM jer u nju ulaze i 13-a plata, koristi, bonusi i sve ostalo na šta se plaćaju porezi i doprinosi. Ali cak i da je 1400, to je više od 70% više od prosječne plate u FBiH. A pored toga niko od nas nije glup pa da mu nije jasno da su vam i neoporeziva primanja za naše uslove ogromna.
_Reds_ wrote: Drugo, privatnici sebi ostavljaju profit, a telecom puni budzet.
Telecom puni budžet ? Jeste ali kao Superhik - otmimo siromašnim da bi smo dali bogatim. Prvo se namiri vaša oligarhija, pa razni stranački fondovi, pa taldžije (useliste li u novu zgradu ?) pa 3000 lezihljebovica (za onih par stotina ljudi koji svoju platu zarade i nije šteta) pa što preostane vratite u budžet. E svaka vam
čast.
_Reds_ wrote: Trece, jasta imao optiku sve prije rata, u svakom selu,
Dje si optičar. Obnavljanje postojeće infrastrukture i postavljanje nove su kao krečenje i gradnja kuće od temelja. Čisto kao ilustracija, kada sam uvodio Logosoftovu telefoniju u stan u kome sam ranije živio čekao sam 6 mjeseci da izvade dozvolu da prokopaju 20m do mog haustora da bi postavili optiku i izmole predstavnika stanara da im dozvoli postavljanje potrebne opreme. I opet mi je internet piključen prije nego bi bio da sam se prijavio za ADSL u BH Telecomu (nemamo modema za ADSL, pa kada nam stignu zvaćemo vas - zvuči li ti poznato ova rečenica ?).
_Reds_ wrote: Cetvrto, sto ti privatnici razvode instalaciju samo po lokacijama gdje se njima svidja, sto ne vode i po tim pomenim selima.
Vrati se na prethodni pasus
_Reds_ wrote: Peto, nije tačno da nema konkurenciju, pa u Sarajevo svako ima izbora bar tri priključa internata.

Lupaš čak i za Sarajevo, a manje sredine da i ne spominjemo.
_Reds_ wrote: Takodje fiksna, aposutno nije monopol, i tu lupas ko niko, jer se i fiksni broj može prenijeti kod bilo kojeg operatera.

Koliko znam, ta usluga postoji tek godinu dana a da bi se mogla koristiti mora se imati pristup infrastrukturi operatera na kojeg se želi preći. Dakle, nidje veze.
_Reds_ wrote: I opet ti naglašavam, telecom sto zaradi i vrati, a ti tvoji privatnici sto zarade i odnesu odavde, Telamach i slične srbijanske firme.

A izvini, nisi optičar nego 'patriota'. Evo oči mi zasuziše od tvog silnog patriotizma. Haj' pročitaj drugi pasus pa se vrati.
_Reds_ wrote: I šta bi ti sad, uništio i prodao i telecom jel.
Ne trebam vam ja, za uništenje ste vi sasvim dovoljni.
Ja nisam za prodaju, nego za promjenu uprave i rekonstrukciju u ovom preduzeću. Nažalost, to nikada neće biti moguće i Telecom će ostati leglo stranačko-tajkunske mafije i generator kriminala, korupcije i nepotizma. Na kraju će ga, kada im to bude pasalo, prodati isti oni koji ga danas muzu samo što će tada nihova rodbina i prijatelji, pardon, većina zaposlenih ostati nijemi.
_Reds_ wrote: I čuj telecom naslijedio, od koga bolan, sam od sebe jel.
Ne miješaj bivši PTT za čiju infrastrukturu smo svi izdvajali sredstva sa ovim današnjim kriminalcima.
Nit dodati nit oduzet, u sridu!
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#256 Re: BH Telecom - plata

Post by _Reds_ »

fidoremilienko wrote:Kao prvo, ne bi se ti javio da te ovo ne tangira. Drugo, ja znam tacno 10 "inzinjera" koji su u zadnje dvije godine "uletili" u BHT. Prema tome, zasto bih ja vjerovao vise tebi nego svojim ocima.

I na kraju, ako te "pametovanje" ne zanima/ne tangira, slobodno preskoci. Siroko je forumsko-internetsko polje.

Haj' uzdravlje :)
cekaj, to znaci ti radis u bht, pa vidis da ti tamo ne rade nista
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#257 Re: BH Telecom - plata

Post by _Reds_ »

kox wrote:
_Reds_ wrote: Opet ti lupetas. Ta prosjecna plata, je prosjecna plata, a ne plata sa toplim obrokom. I u telecomu ta prosjecna plata nije iznad 1.400 KM, ako nije i manja. Nadalje pogledaj, koliko jedan HR Telecom ima zaposlenih, u zemlji sa malo većim brojem stanovnika, pogledaj njihove plate.
Ti si spomenuo prosjecnu platu, ne ja. Napisao si citiram: 'navedi mi jednu zemlju gdje readnici u telekomima nemaju nesto vece plate nego sto su prosjecne u toj zemlji'. Podatak o prosječnoj plati u BH Telecomu
nije dostupan na internetu, ali na osnovu podataka koje sam ti gore iznio (neki od njih su se spominjali na ovoj temi i ranije) može se lako pretpostaviti da je prosjecna plata dosta veca od 1400 KM jer u nju ulaze i 13-a plata, koristi, bonusi i sve ostalo na šta se plaćaju porezi i doprinosi. Ali cak i da je 1400, to je više od 70% više od prosječne plate u FBiH. A pored toga niko od nas nije glup pa da mu nije jasno da su vam i neoporeziva primanja za naše uslove ogromna.
_Reds_ wrote: Drugo, privatnici sebi ostavljaju profit, a telecom puni budzet.
Telecom puni budžet ? Jeste ali kao Superhik - otmimo siromašnim da bi smo dali bogatim. Prvo se namiri vaša oligarhija, pa razni stranački fondovi, pa taldžije (useliste li u novu zgradu ?) pa 3000 lezihljebovica (za onih par stotina ljudi koji svoju platu zarade i nije šteta) pa što preostane vratite u budžet. E svaka vam
čast.
_Reds_ wrote: Trece, jasta imao optiku sve prije rata, u svakom selu,
Dje si optičar. Obnavljanje postojeće infrastrukture i postavljanje nove su kao krečenje i gradnja kuće od temelja. Čisto kao ilustracija, kada sam uvodio Logosoftovu telefoniju u stan u kome sam ranije živio čekao sam 6 mjeseci da izvade dozvolu da prokopaju 20m do mog haustora da bi postavili optiku i izmole predstavnika stanara da im dozvoli postavljanje potrebne opreme. I opet mi je internet piključen prije nego bi bio da sam se prijavio za ADSL u BH Telecomu (nemamo modema za ADSL, pa kada nam stignu zvaćemo vas - zvuči li ti poznato ova rečenica ?).
_Reds_ wrote: Cetvrto, sto ti privatnici razvode instalaciju samo po lokacijama gdje se njima svidja, sto ne vode i po tim pomenim selima.
Vrati se na prethodni pasus
_Reds_ wrote: Peto, nije tačno da nema konkurenciju, pa u Sarajevo svako ima izbora bar tri priključa internata.

Lupaš čak i za Sarajevo, a manje sredine da i ne spominjemo.
_Reds_ wrote: Takodje fiksna, aposutno nije monopol, i tu lupas ko niko, jer se i fiksni broj može prenijeti kod bilo kojeg operatera.

Koliko znam, ta usluga postoji tek godinu dana a da bi se mogla koristiti mora se imati pristup infrastrukturi operatera na kojeg se želi preći. Dakle, nidje veze.
_Reds_ wrote: I opet ti naglašavam, telecom sto zaradi i vrati, a ti tvoji privatnici sto zarade i odnesu odavde, Telamach i slične srbijanske firme.

A izvini, nisi optičar nego 'patriota'. Evo oči mi zasuziše od tvog silnog patriotizma. Haj' pročitaj drugi pasus pa se vrati.
_Reds_ wrote: I šta bi ti sad, uništio i prodao i telecom jel.
Ne trebam vam ja, za uništenje ste vi sasvim dovoljni.
Ja nisam za prodaju, nego za promjenu uprave i rekonstrukciju u ovom preduzeću. Nažalost, to nikada neće biti moguće i Telecom će ostati leglo stranačko-tajkunske mafije i generator kriminala, korupcije i nepotizma. Na kraju će ga, kada im to bude pasalo, prodati isti oni koji ga danas muzu samo što će tada nihova rodbina i prijatelji, pardon, većina zaposlenih ostati nijemi.
_Reds_ wrote: I čuj telecom naslijedio, od koga bolan, sam od sebe jel.
Ne miješaj bivši PTT za čiju infrastrukturu smo svi izdvajali sredstva sa ovim današnjim kriminalcima.
BHT je jednako državna firma kao što je PTT, nastao je razdvajanjem ove firme na Poštu i Telecom. I čije je to naslijedo, tvoje eto ukrao. Što se tiče ove rekonstrukcije i slično, samo bi se tu sa tobom složio. I ko god da dodje u telecom, privatizirao se on ili ne, prosjecne plate u njemu ce uvijek biti vece bar 50 posto od prosjeka. To je tako svugdje, i bice sve dok telekomunikacije budu profitabilna oblast. To što se to nekome ne sviđa, to je njegov problem.

Kad smo kod plata, pa jednake plate imaju BH Pošte, Eronet i HT pošte, tu negdje u 5 deka. EPBiH ima veće plate od ovih.

Za ovo gore, evo pobiću ti ovo za internet recimo za Sarajevo, ostalo mi se fakat ne da.

95 posto gradjana Sarajeva ima izbor bar 3 internet priključka,a neki imaju i po 7-8.

Imaju BHT, imaju bar jednog kablovskog operatera koji nudi i internet usluge, imaju bar dva operatera koji nude usluge bežičnim putem. Toliko o tome, i toj tvojoj priči o monopolu.

P.S. Nisam mogao da se nasmijem na ovo tvoje krečenje :lol: :lol: :lol: :lol: . Hahaha optika se provlači garant krečenjem. Znas kroz zemlju imas bakreni vod, i okrečiš ga, i hop evo je optika :lol: :lol: :lol: . I šta BHT ima sa tim što se neki stanari ters, tj. ti predstavnici, jel to BHT to sprečava ili ti stanari. Ko je branio logosoftu da vodi do privatnih kuća, ah pa da tamo im se ne isplati skupo im brate voditi do svake kuće, lakše do zgrade od 100 stanova, pa jednim udarcem 100 muha.

Al helem nejse, aj ovdje prekidam ovu raspravu, što se mene tiče.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#258 Re: BH Telecom - plata

Post by kox »

_Reds_ wrote: BHT je jednako državna firma kao što je PTT, nastao je razdvajanjem ove firme na Poštu i Telecom.
BH Telecom je u vecinskom drzavnom vlasnistvu, ali 10% je vec privatizirano.
_Reds_ wrote: I čije je to naslijedo, tvoje eto ukrao.
Naravno da je neko ukrao od mene, tebe i nase djece - svakim nastimanim tenderom, natječajem, konkursom i svakom markom koja ode 'na stranu'. Ako ti to nije jasno, onda je zaista svaki dalji komentar bespredmetan.
_Reds_ wrote: I k[o god da dodje u telecom, privatizirao se on ili ne, prosjecne plate u njemu ce uvijek biti vece bar 50 posto od prosjeka. To je tako svugdje, i bice sve dok telekomunikacije budu profitabilna oblast. To što se to nekome ne sviđa, to je njegov problem.
Kao sto sam ti vec napisao, nije toliki problem u prosjecnoj plati, nego ogromnom broju zaposlenih po stranacko/familijarnim linijama koji ne rade nista a imaju ogromna primanja za nase uslove. Samim tim je to potrebno 'pokriti' visokim cijenama usluga.
_Reds_ wrote: Kad smo kod plata, pa jednake plate imaju BH Pošte, Eronet i HT pošte, tu negdje u 5 deka. EPBiH ima veće plate od ovih.
I te firme su u 5 deka sa Telecomom, osim djelimicno EPBiH.
_Reds_ wrote: Za ovo gore, evo pobiću ti ovo za internet recimo za Sarajevo, ostalo mi se fakat ne da.

95 posto gradjana Sarajeva ima izbor bar 3 internet priključka,a neki imaju i po 7-8.

Imaju BHT, imaju bar jednog kablovskog operatera koji nudi i internet usluge, imaju bar dva operatera koji nude usluge bežičnim putem. Toliko o tome, i toj tvojoj priči o monopolu.
Jel' ti to fakat kontas da je wireless alternativa kablu ? Jeste ako ti je vrhunac aktivnosti facebook, a cak i tada
tesko. I u Sarajevu imas poprilicno dijelova koji nisu pokriveni kablovskim operaterima koji pruzaju uslugu
kablovskog interneta ili Logosoftovim XDSL-om koji su jedina stvarna alternativa ADSL-u, a manja mjesta su u mnogo
gorem polozaju.
_Reds_ wrote: P.S. Nisam mogao da se nasmijem na ovo tvoje krečenje :lol: :lol: :lol: :lol: . Hahaha optika se provlači garant krečenjem. Znas kroz zemlju imas bakreni vod, i okrečiš ga, i hop evo je optika :lol: :lol: :lol: .
Haj' se malo raspitaj kako se fizicki postavljaju novi kablovi i koja je za to administrativna procedura, a na koji nacin se vec postavljen kabal fizicki mijenja i koja je administrativna procedura za to.
_Reds_ wrote: I šta BHT ima sa tim što se neki stanari ters, tj. ti predstavnici, jel to BHT to sprečava ili ti stanari.
XDSL do korisnika ide bakarnim paricama, dakle moraju otvoriti sanducic koji se nalazi u tvom haustoru i nakaciti se na tvoju paricu. I to je ono sto je BH Telecom dugo onemogucavao, pa su na kraju morali pristati da omoguce pristup.
Kao sto sam vec napisao, Telecom ima prijeratnu infrastrukturu do skoro svakog stana/kuce i boli ih uho za predstavnike stanara, bili oni tersovi ili ne. Ali svaki novi operater mora dobiti dozvolu tog predstavnika u svakom haustoru u koji zeli uvesti svoj kabal.
_Reds_ wrote: Ko je branio logosoftu da vodi do privatnih kuća, ah pa da tamo im se ne isplati skupo im brate voditi do svake kuće, lakše do zgrade od 100 stanova, pa jednim udarcem 100 muha.

Al helem nejse, aj ovdje prekidam ovu raspravu, što se mene tiče.
Naravno da je lakse i jeftinije prvo kopati do zgrada, prvenstveno zbog procedure koju sam ti opisao u prethodnim postovima.
User avatar
moa
Posts: 3628
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#259 Re: BH Telecom - plata

Post by moa »

Kako do posla u bh telekomu? Ako neko poznaje tajne puteve neka se javi :-)
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#260 Re: BH Telecom - plata

Post by fidoremilienko »

Ima ovdje par forumasa, koji znaju o telekomu podosta, najbolje je njihA da pitas (jer i oni su se zaposlili u BHT-u "na srecu") :D

A lahko ces ih prepoznati.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#261 Re: BH Telecom - plata

Post by klixo »

moa wrote:Kako do posla u bh telekomu? Ako neko poznaje tajne puteve neka se javi :-)
Ja poznajem jednog javio se u neku agenciju zaboravih ime , uglavnom agencija je od zene Dine Konakovica , nije imao nikakve stele ,ama bas nikakve.Zvali ga na razgovor i primili ga.Radi na korisnickoj podrsci tako nesto(javlja se kad nazoves 1444) ... Plata 1300, e sad ne znam je li sa ili bez toplog obroka , uglavnom od tih 1300 on dobija 600 maraka na racun ,a ostalo ide agenciji :) Uglavnom sad ganja da ga nakon godinu dana prime za stalno tj. bez agencije.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#262 Re: BH Telecom - plata

Post by Entropio »

klixo wrote:Ja poznajem jednog javio se u neku agenciju zaboravih ime , uglavnom agencija je od zene Dine Konakovica , nije imao nikakve stele ,ama bas nikakve.Zvali ga na razgovor i primili ga.Radi na korisnickoj podrsci tako nesto(javlja se kad nazoves 1444) ... Plata 1300, e sad ne znam je li sa ili bez toplog obroka , uglavnom od tih 1300 on dobija 600 maraka na racun ,a ostalo ide agenciji :) Uglavnom sad ganja da ga nakon godinu dana prime za stalno tj. bez agencije.
Nije valjda ovo istina? :shock:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#263 Re: BH Telecom - plata

Post by klixo »

Istina istina :-D Na sta konkretno misliš , sto agencija uzima sebi više od 50% plate ili to sto se zaposlio bez stele.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#264 Re: BH Telecom - plata

Post by Entropio »

klixo wrote:Istina istina :-D Na sta konkretno misliš , sto agencija uzima sebi više od 50% plate ili to sto se zaposlio bez stele.
Pa sve... Dino Konaković, SDA, agencija njegove žene... organizovani kriminal. Nevjerovatno.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32139
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#265 Re: BH Telecom - plata

Post by Bobi »

Pa to je sad moderno da se zaposhljavaju radnici preko agencija, ne placa se penziono i zdravstveno a dobijesh "hamala" :D za skoro duplo manje para :D.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#266 Re: BH Telecom - plata

Post by Zatamnjena stakla »

I nakon 1 godine noga :lol:
Legenden
Posts: 29
Joined: 19/08/2013 19:13

#267 Re: BH Telecom - plata

Post by Legenden »

delete
Last edited by Legenden on 14/12/2013 13:33, edited 1 time in total.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#268 Re: BH Telecom - plata

Post by klixo »

Sorel wrote:I nakon 1 godine noga :lol:
Malo morgen...Momak od nove godine za stalno potpisuje ugovor :)
User avatar
astala_vistala
Posts: 1421
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#269 Re: BH Telecom - plata

Post by astala_vistala »

Javljam se na konkurs bilo koja drzavna ili privatna dobrostojeca firma od 10 do 15 ljami placam kafu 8-)
zakonpera
Posts: 345
Joined: 27/10/2011 13:45

#270 Re: BH Telecom - plata

Post by zakonpera »

_Reds_ wrote:Stvar je sto profit telecomu donose inzenjeri, a oni su tamo degradirani, jer imaju iste plate kao i gomila nekavih pravnika, ekonomista, i svih drugih struka koji se tamo ponasaju kao da su inzenjeri njihove sluge.

I meni je ok da tamo inzenjeri, pa cak i tehnicari imaju dobre plate, jer ti ljudi tamo i rade, za razliku od kojekakvih kacelarijskih tipova koji nikad ne teren izasli nisu, sabiraju dva broja po čitav dan o opet imaju plati ko jedan inženjer i dosta veću od tehničara. I tamo čini mi se svega više ime nego inženjera.
Eto koliko pokazujes nepismenost. Ekonomista sam i hajd mi molim te pojasni kako ce toliki gigant raditi bez finansijskog sektora, racunovodstva, marketinga itd. Ko ce place obracunavati, knjiziti fakture, izvode, sravnjavati, sve oko PDV-a i milijardu drugih sitnica. Ko ce praviti ponudu, plan aktivnosti, ko ce nabavke procesuirati, svaki ulaz i izlaz, svaki fening, ko ce raditi promociju, marketing, cijene, prodaja itd itd
halo o cemu pricamo ovdje ??? kakvi crni inzinjeri, ostavi njima kompaniju i od golfa ce napraviti boing u troskovima ???
!!!
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#271 Re: BH Telecom - plata

Post by sabanss »

zakonpera wrote: Eto koliko pokazujes nepismenost. Ekonomista sam i hajd mi molim te pojasni kako ce toliki gigant raditi bez finansijskog sektora, racunovodstva, marketinga itd. Ko ce place obracunavati, knjiziti fakture, izvode, sravnjavati, sve oko PDV-a i milijardu drugih sitnica. Ko ce praviti ponudu, plan aktivnosti, ko ce nabavke procesuirati, svaki ulaz i izlaz, svaki fening, ko ce raditi promociju, marketing, cijene, prodaja itd itd
halo o cemu pricamo ovdje ??? kakvi crni inzinjeri, ostavi njima kompaniju i od golfa ce napraviti boing u troskovima ???
!!!
:D :D :D

Bojim se da je obrnuto :izet:
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#272 Re: BH Telecom - plata

Post by Alkos »

klixo wrote:
Sorel wrote:I nakon 1 godine noga :lol:
Malo morgen...Momak od nove godine za stalno potpisuje ugovor :)
Ja sam mislio da je u tom sektoru udarena "zabrana" na potpisivanje ugovora za stalno ili ti ga na neodređeno. Očigledno se zajebah :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#273 Re: BH Telecom - plata

Post by _Reds_ »

zakonpera wrote:
_Reds_ wrote:Stvar je sto profit telecomu donose inzenjeri, a oni su tamo degradirani, jer imaju iste plate kao i gomila nekavih pravnika, ekonomista, i svih drugih struka koji se tamo ponasaju kao da su inzenjeri njihove sluge.

I meni je ok da tamo inzenjeri, pa cak i tehnicari imaju dobre plate, jer ti ljudi tamo i rade, za razliku od kojekakvih kacelarijskih tipova koji nikad ne teren izasli nisu, sabiraju dva broja po čitav dan o opet imaju plati ko jedan inženjer i dosta veću od tehničara. I tamo čini mi se svega više ime nego inženjera.
Eto koliko pokazujes nepismenost. Ekonomista sam i hajd mi molim te pojasni kako ce toliki gigant raditi bez finansijskog sektora, racunovodstva, marketinga itd. Ko ce place obracunavati, knjiziti fakture, izvode, sravnjavati, sve oko PDV-a i milijardu drugih sitnica. Ko ce praviti ponudu, plan aktivnosti, ko ce nabavke procesuirati, svaki ulaz i izlaz, svaki fening, ko ce raditi promociju, marketing, cijene, prodaja itd itd
halo o cemu pricamo ovdje ??? kakvi crni inzinjeri, ostavi njima kompaniju i od golfa ce napraviti boing u troskovima ???
!!!
Smiješan si.

Ekonomiste i pravnike je lahko zamjeniti. Tehničko osoblje puno puno puno teže.

I nisi razumio uopće, niti razumiješ pojam inženjer i telekomunikacije.

U biti pogledaj kakvi su odnosi plata na zapadu, ili šta se dešavalo kad je recimo bio privatizovan Hrvatski telekom, ko je dobijao nogu, a koja je bilo manjka.
mimacha
Posts: 7
Joined: 16/10/2012 08:28

#274 Re: BH Telecom - plata

Post by mimacha »

Zdravo dragi forumaši :)
Upratila sam da ima jako puno tema i postova o BH Telecomu. Puno vas je upućeno u način zapošljavanja tamo, visinu plate i ostalih beneficija, strukturu zaposlenih i brojne druge detalje. Zbog toga bi mi trebala vaša pomoć. Molila bih da mi se javi u inbox neko ko se proteklih godina prijavljivao za posao u Telecomu, bilo na konkurs ili predavao prijavu 'onako', a da nikada nije dobio nikakav odgovor, a kamoli posao.
Volim sarkazam i unaprijed sam spremna za prvi set komentara u stilu „ma nema toga, ko se prijavio taj je i dobio posao“, „evo zovu baš neki dan i nude da biram poziciju“, ali se nadam da će kad ispucamo šegu, šalu i pošalicu biti i onih koji će napisati svoja iskustva sa pokušajem zapošljavanja u ovu firmu.
Unaprijed hvala svima :)
User avatar
ElRe
Posts: 10794
Joined: 12/12/2011 11:28

#275 Re: BH Telecom - plata

Post by ElRe »

Plate u telekomu su male. VSS je oko 1700-1800 KM plus topli cca 200 KM. SSS je oko 1200 plus topli.
Šefovi imaju od cca 2200 KM plus topli.

Onaj ko je strucan u ovoj branši može imati do 2X veću platu u privatnim firmama.
Post Reply