BH Telecom - plata

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#201 Re: BH Telecom - plata

Post by motorola01 »

Ma ne radim ja u BHT, ali eto to znam. To ti je plata sa svim sto ide uz nju...
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#202 Re: BH Telecom - plata

Post by Halcyon »

BlueBlood wrote:kako se zaposljava ? :-)
Lijepo. Čekaš konkurs i prijaviš se. :mrgreen:
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#203 Re: BH Telecom - plata

Post by terra_incognita »

dottore wrote:
terra_incognita wrote:pripravnički 1400, nema toplog, nema karte
znam da je npr u Sparkasse za te "pripravnike" pravilo da te prijave kao volontera, i dobijas samo topli obrok, 22KM/danu

a ti se zalis sto nema karte od 50KM :run:
53 :)

ne zalim se jer ne radim u telecomu, samo navodim cinjenice, odgovaram na postavljeno pitanje

ja imam i topli i kartu :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#204 Re: BH Telecom - plata

Post by Better Man »

terra_incognita wrote:
dottore wrote:
terra_incognita wrote:pripravnički 1400, nema toplog, nema karte
znam da je npr u Sparkasse za te "pripravnike" pravilo da te prijave kao volontera, i dobijas samo topli obrok, 22KM/danu

a ti se zalis sto nema karte od 50KM :run:
53 :)

ne zalim se jer ne radim u telecomu, samo navodim cinjenice, odgovaram na postavljeno pitanje

ja imam i topli i kartu :D
Ako su raspisali konkurs za prijem pripravnika, onda ih ne mogu prijaviti kao volontere! Vjerovatno je da su raspisali javni oglas za prijem volontera!
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#205 Re: BH Telecom - plata

Post by terra_incognita »

motorola01 wrote:
_Reds_ wrote:Sta su im oni stepeni III, II, I.

III je 3500 bodova negdje sam vidio, koliko je 2. i 1. ??

I koliko je bod KM, tj. od cega to zavisi ??
Vrijednost boda im je fiksna svaki mjesec u godini, osim kad povecaju platu i tad skoci i opet fiksna do sljedeceg povecanja/smanjenja...Svako radno mjesto nosi odredjen broj bodova od sistematizacije do sistematizacije. Kad je uradjena sistematizacija ili je doslo do povecanja/smanjenja boda(plate) u narednom periodu(do sljedece sistematizacije ili povecanja/smanjenja plate) im plata zavisi jedino od broja radnih dana u mjesecu..
bod je 0,5 KM
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#206 Re: BH Telecom - plata

Post by motorola01 »

Ako im je bod pola marke, onda su im(SSS) plate vece od onoga sto sam gore napisao...
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#207 Re: BH Telecom - plata

Post by terra_incognita »

pripravnički je 70% od osnovice
1400 je za VSS, dakle 70 % od 2000

SSS je možda oko 1000 osnovica a u tom slučaju pripravnički 700
poslije sa toplim (16) i kartom oko 1350 a još dnevnice ako je teren....

a ono gore I, II, II mislim da se odonsi na specijaliste prve, druge itd kategoije i slične kategorizacije a postoje upravo tri u okviru radnog mjesta i mogućnosti napredovanja
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#208 Re: BH Telecom - plata

Post by _Reds_ »

terra_incognita wrote:pripravnički je 70% od osnovice
1400 je za VSS, dakle 70 % od 2000

SSS je možda oko 1000 osnovica a u tom slučaju pripravnički 700
poslije sa toplim (16) i kartom oko 1350 a još dnevnice ako je teren....

a ono gore I, II, II mislim da se odonsi na specijaliste prve, druge itd kategoije i slične kategorizacije a postoje upravo tri u okviru radnog mjesta i mogućnosti napredovanja
Ma 80 posto od plate je prirpavnicki, tako stoji i u zakonu. VSS ima 3500 bodova, tako da je pripravnicki 2800 bodova.
sindysindy
Posts: 1
Joined: 11/10/2012 08:35

#209 Re: BH Telecom - plata

Post by sindysindy »

Ljudi dragi kakvih 10 000 za posao u telecomu,evo ko me zaposli tamo dam i njemu i kome treba po 10 000,po zanimanju sam arhitekta koji je nedavno zavrsio fakultet(master)
luxferre
Posts: 678
Joined: 25/07/2009 00:23

#210 Re: BH Telecom - plata

Post by luxferre »

terra_incognita wrote:pripravnički 1400, nema toplog, nema karte
hahaha lol
1.vi pripravnicki odradio 1 god. u hajr , rad od zore do sumraka 0km
2.gi pripravicki 6mjeseci, 400 km smjesno
e ev posle 2 god. robovanja primljen sam u rad odnos: plata 800+100 obrok
VSS

Al nam vlada ima ekonomiste, pa ljudi boziji javni sektor u USA je najmanje plaćen iz dva razloga:
1. Zato što imalo sposobniju karad (VSS) može naći puno bolje uslove u privatnom sektoru , što je ujedno i stimulacija
2. Ne radi se o proizvodnoj nego u uslužnoj djelatnosti, a društvo a s obzirom na kojem smo nivou razvijenosti ne piše nam se dobro sa održavanjem uslužnih.....
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#211 Re: BH Telecom - plata

Post by shiljak »

ima li šta novo u telecomu. Evo sad su drugi ljudi na vlasti, jel još ima štele? :D
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#212 Re: BH Telecom - plata

Post by motorola01 »

shiljak wrote:ima li šta novo u telecomu. Evo sad su drugi ljudi na vlasti, jel još ima štele? :D
Sad oni dovode svoje :D
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#213 Re: BH Telecom - plata

Post by motorola01 »

Jel istina da su im skocile plate za 30 posto :shock: ? Znam da zvuci nevjerovatno, ali ipak je to BHT :D
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#214 Re: BH Telecom - plata

Post by iceman2010 »

motorola01 wrote:Jel istina da su im skocile plate za 30 posto :shock: ? Znam da zvuci nevjerovatno, ali ipak je to BHT :D
Nije. U Telecom-u je u posljednjih barem 10 godina plata skocila samo jednom za 5,5%.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#215 Re: BH Telecom - plata

Post by motorola01 »

iceman2010 wrote:
motorola01 wrote:Jel istina da su im skocile plate za 30 posto :shock: ? Znam da zvuci nevjerovatno, ali ipak je to BHT :D
Nije. U Telecom-u je u posljednjih barem 10 godina plata skocila samo jednom za 5,5%.
Meni danas rekose (znaci po sto kupio, po to prod`o) da im je skocila plata 30 posto. Navodno tri mjeseca isla po 10 posto(da je isla 3x10 posto onda ne bi bilo povecanje od 30 nego dosta vise). Ja ne vjerujem jer je toliko povecanje nemoguce. Jedino je moguce da je skocila 10 posto i to bih mogao povjerovati. U EP ljude povalio Grabovica :lol: , tako da je vrlo moguce da je u BHT skocila plata barem tih 10 posto.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#216 Re: BH Telecom - plata

Post by iceman2010 »

motorola01 wrote: Meni danas rekose (znaci po sto kupio, po to prod`o) da im je skocila plata 30 posto. Navodno tri mjeseca isla po 10 posto(da je isla 3x10 posto onda ne bi bilo povecanje od 30 nego dosta vise). Ja ne vjerujem jer je toliko povecanje nemoguce. Jedino je moguce da je skocila 10 posto i to bi mogao povjerovati. U EP ljude povalio Grabovica :lol: , tako da je vrlo moguce da je u BHT skocila plata barem tih 10 posto.
Ma bomba samo takva. Znas da ti je ovo info iz prve ruke :lol: Plate u elektroprivredi su poprilicno vece nego u BHT-u.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#217 Re: BH Telecom - plata

Post by motorola01 »

iceman2010 wrote:
motorola01 wrote: Meni danas rekose (znaci po sto kupio, po to prod`o) da im je skocila plata 30 posto. Navodno tri mjeseca isla po 10 posto(da je isla 3x10 posto onda ne bi bilo povecanje od 30 nego dosta vise). Ja ne vjerujem jer je toliko povecanje nemoguce. Jedino je moguce da je skocila 10 posto i to bi mogao povjerovati. U EP ljude povalio Grabovica :lol: , tako da je vrlo moguce da je u BHT skocila plata barem tih 10 posto.
Ma bomba samo takva. Znas da ti je ovo info iz prve ruke :lol: Plate u elektroprivredi su poprilicno vece nego u BHT-u.
Ja kazem da je rekla kazala, ali da bi moglo biti istine u onih 10 posto :wink: . Ne znam kakve su plate u EP, ali cisto sumnjam da su im vece plate nego u BHT. Info i jeste o d nekoga ko radi u EP. Njih povalio Grabovica, a izgleda da je kod vas proslo, samo je pitanje koliko :D
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#218 Re: BH Telecom - plata

Post by iceman2010 »

motorola01 wrote: Ja kazem da je rekla kazala, ali da bi moglo biti istine u onih 10 posto :wink: . Ne znam kakve su plate u EP, ali cisto sumnjam da su im vece plate nego u BHT. Info i jeste o d nekoga ko radi u EP. Njih povalio Grabovica, a izgleda da je kod vas proslo, samo je pitanje koliko :D
Ma to bi vec bila prica na sva zvona po Telecom-u. Nema od povecanja plate u BHT-u nista vjeruj mi.
SaMaster
Posts: 927
Joined: 06/03/2005 16:05

#219 Re: BH Telecom - plata

Post by SaMaster »

Ne kontam sto uopce neko ima nesto protiv toga sto cistacica u BH Telekomu ima platu 1400?

Logicnije je pitati zasto neko u nekoj drzavnoj instituciji sa VSS ima platu 1400? Ili u bilo kojoj drugoj firmi misleci konkretno na VSS.-Znam sad ce se javiti oni koji ce reci "Njima ne treba ni 1000 dati, oni su na budzetu i ne rade nista!". Mogu samo reci zalosno, jer Telekom ne ovisi ni od koga i moze plate davati svojim uposlenicimo onoliko koliko zeli. Pored togra hrani doabr dio stanovnistva a Boga mi i drzave. Sami su ih zaradili. I samo nemojte reci "Jesu al od nasih para, oteli su sam bla bla bla". Kad smo glupi ko nam je kriv?-Ovdje ukljucujem i sebe da ne bi bilo zablude da branim telekom ili nekoga...


Treba malo da se trgnemo i da vodimo vise racuna o sebi a ne samo o nekome drugom tamo...
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#220 Re: BH Telecom - plata

Post by iceman2010 »

SaMaster wrote:Ne kontam sto uopce neko ima nesto protiv toga sto cistacica u BH Telekomu ima platu 1400?

Logicnije je pitati zasto neko u nekoj drzavnoj instituciji sa VSS ima platu 1400? Ili u bilo kojoj drugoj firmi misleci konkretno na VSS.-Znam sad ce se javiti oni koji ce reci "Njima ne treba ni 1000 dati, oni su na budzetu i ne rade nista!". Mogu samo reci zalosno, jer Telekom ne ovisi ni od koga i moze plate davati svojim uposlenicimo onoliko koliko zeli. Pored togra hrani doabr dio stanovnistva a Boga mi i drzave. Sami su ih zaradili. I samo nemojte reci "Jesu al od nasih para, oteli su sam bla bla bla". Kad smo glupi ko nam je kriv?-Ovdje ukljucujem i sebe da ne bi bilo zablude da branim telekom ili nekoga...


Treba malo da se trgnemo i da vodimo vise racuna o sebi a ne samo o nekome drugom tamo...
Ma nema cistacica u BHT-u platu 1400. Inzinjer ima oko 1.800 platu. SSS u BHT-u ima oko 1.000 za 22 radna dana plus topli i karta (oko 400 KM sve zajedno, vrijedi za sve uposlenike). III stepen mislim oko 900 KM. Cistacica manje. Brate ljudi lupate cifre bezveze.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#221 Re: BH Telecom - plata

Post by zateznistub »

Ne znam za druge, meni toplo oko srca kad cujem da nekome povecaju platu, da neko ima dobru platu.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#222 Re: BH Telecom - plata

Post by motorola01 »

Eno sad, sad ce ispasti da ja zelim nekome zlo. Boze sacuvaj. I slazem se Sa masterom kad kaze da BHT dobro posluje i ima pravo da isplati koliku hoce platu svom radniku, ali tu ima milion ali. Problem je sto se u ovoj drzavi svelo na to da jedan funkcioner u nekoj stranci odlucuje koliku ces ti imati platu u drzavnoj firmi koja dobro posluje i on je pokusava izjednaciti sa nekom drugom drzvanom firmom. U ovom slucaju su te dvije firme BHT i EP. Znaci nije problem ako skoci plata u BHT jer ruku na srce u zadnjih deset godina su troskovi zivota jako puno skocili, a to plate nisu pratile.

Ali problem je da skoci plata u BHT, dok se u isto vrijeme snizavaju plate u obrazovanju i cini mi se policiji(ne mogu se sjetiti ko je sve strajkovao u posljednje vrijeme).
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#223 Re: BH Telecom - plata

Post by zateznistub »

motorola01 wrote:Eno sad, sad ce ispasti da ja zelim nekome zlo. Boze sacuvaj. I slazem se Sa masterom kad kaze da BHT dobro posluje i ima pravo da isplati koliku hoce platu svom radniku, ali tu ima milion ali. Problem je sto se u ovoj drzavi svelo na to da jedan funkcioner u nekoj stranci odlucuje koliku ces ti imati platu u drzavnoj firmi koja dobro posluje i on je pokusava izjednaciti sa nekom drugom drzvanom firmom. U ovom slucaju su te dvije firme BHT i EP. Znaci nije problem ako skoci plata u BHT jer ruku na srce u zadnjih deset godina su troskovi zivota jako puno skocili, a to plate nisu pratile.

Ali problem je da skoci plata u BHT, dok se u isto vrijeme snizavaju plate u obrazovanju i cini mi se policiji(ne mogu se sjetiti ko je sve strajkovao u posljednje vrijeme).
Bht nije na buđetu, dok oni koji obrazuju jesu.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#224 Re: BH Telecom - plata

Post by motorola01 »

Sve je to tacno, zato gore i kazem da je u redu ako podignu jer su najprofitabilnija firma u drzavi, ali ruku na srce, nema smisla jednima podizati,a drugima smanjivati.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#225 Re: BH Telecom - plata

Post by iceman2010 »

motorola01 wrote:Sve je to tacno, zato gore i kazem da je u redu ako podignu jer su najprofitabilnija firma u drzavi, ali ruku na srce, nema smisla jednima podizati,a drugima smanjivati.
Slazem se. Iako su radnici u obrazovanju na budjetu ipak rade jako bitan posao. Ne moze u normalnoj drzavi vozac tramvaja imati veca primanja od profesora. Sta bi bilo da se obrazovanje placa?

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Post Reply