BH stadioni

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#51 Re: BH stadioni

Post by simonese »

sta je ovo
kapacitet 500.000 plus
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#52 Re: BH stadioni

Post by mekaba »

Ovaj veliki nevalja jel ima atletsku stazu :( :( nebi se culo navijanje :lol: :lol:
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#53 Re: BH stadioni

Post by fakat »

Nastranu sve manjkavosti bih stadiona koji jesu ispod svakog standarda, ali je barem Kosevo jedan lijep i velik stadion, za balkanske prilike sasvim solidan, i izgledom i kapacitetom. Plus, olimpijski je stadion sto je rijedak epitet, pa ga pomalo neopravdano nipodastavamo (ili je to zbog bordo tima?). Atletsku stazu i dalje imaju mnogi veliki susjedni i evropski stadioni, Beograd, Zagreb, Rim, Berlin, Napulj, Atina, itd. Ono sto Kosevu treba jeste krovna konstrukcija i VIP loze na zapadu.
Image
Image
Image
Image
ImageImage
Image
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#54 Re: BH stadioni

Post by Static-X »

fakat wrote:

I za kraj, kao za utjehu, treba znati da postoji i druga krajnost, a to je da ce previse novca prije ili kasnije dovesti do ovoga - tuzna buducnost modernog fudbala:
Image
:lol: ovo nekom bilo dosadno ili imoa projekt u skoli i ti svatio ozbiljno
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#55 Re: BH stadioni

Post by fakat »

Kamberovic polje, Zenica

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#56 Re: BH stadioni

Post by johntra »

Ovakav je bio, dok ga neki dan nije raznio bojler... :D
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#57 Re: BH stadioni

Post by 1946 »

johntra wrote:Ovakav je bio, dok ga neki dan nije raznio bojler... :D
:lol:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#58 Re: BH stadioni

Post by -LIBERO- »

Koliko je kostala izgradnja ove jedne tribine na Kamberovic polju?

Odlicna je za nase uslove. 4 ovakve tribine,na sve cetri strane,i savrsen stadion i to po UEFA standardima.
Cak moze varijanta,jos i bolje,bez atletske staze :thumbup:
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#59 Re: BH stadioni

Post by Static-X »

Pa kad grbavicu izgrade da bude nesto poput onog stadiona u ljubljani, nece nam trebati nista bolje :D
samo valjda to docekati
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#60 Re: BH stadioni

Post by -LIBERO- »

Pa eto hajd' da je ova tribina na Kamberovicu po BH cijenama materijala i izvedbe 1 milion,mozda sam bas laik pa sam fulio cifru.

Ali sta je u sustini 4-5 miliona za takvu investicije. Dobijes stadion zaista lijep. Otkud onda procjene 25-30-40 miliona za stadion????

Hajd jel se ko malo vise razumije u gradjevinu meni se tu onda cifre bas ne ulapaju. :D :roll: :-)
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#61 Re: BH stadioni

Post by 1946 »

Radi terena, čija se veća kvaliteta traži i drugačiji način postavljanja (drenaža, eventualno grijanje) za fudbal (po UEFA-inim standardima) nego za atletiku, a onda znaš da UEFA ima onih prohtjeva tipa boja pločica u prostoriji za sudije, stolice sa 5 točkića u prostoriji za prvu pomoć i sl.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#62 Re: BH stadioni

Post by Baltazar_khan »

zimbru stadium, moldavija. cijena izgradnje 11 miliona dolara. kapacitet 10. 500 sjedećih mjesta.

Image
Image
Image
Image

do sad smo mogli napraviti 5 ovakvih stadiona, ali važnije je da špirić i slični njemu kupuju najbolje audi džipove :x
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#63 Re: BH stadioni

Post by Joey Tribbiani »

šta ba vi znate?! Bolje je zakrpit sto puta nego jednom kako treba :-)
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#64 Re: BH stadioni

Post by extraordinary »

Gledam krpe milioniti put one pločice kod Svjetlosti. Umjesto da se našla druga solucija, dosad su vjerujem milioni skrhani u ono, i biće i milijarde ako se ovako nastavi. Ista stvar i sa stadionima. Krpi, krpi, krpi. Nikad zakrpiti. Ništa bez zakona o sportu.
jareb
Posts: 105
Joined: 06/06/2009 08:34
Location: Vezirski grad

#65 Re: BH stadioni

Post by jareb »

Ma nije toliki problem napraviti stadion koliki je problem da se on poslije odrzava. A i sta ce nam stadioni koji ce biti vjecito prazni. Trebaju se posloziti razne druge stvari prije stadiona, npr. stimanje utakmica i kvalitet lige. Ko ce doc na stadion da gleda losu utakmicu i jos nastimanu.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#66 Re: BH stadioni

Post by bordo gandalf »

Joey Tribbiani wrote:šta ba vi znate?! Bolje je zakrpit sto puta nego jednom kako treba :-)
:lol: :thumbup:
User avatar
splend
Posts: 1057
Joined: 30/01/2011 23:34

#67 Re: BH stadioni

Post by splend »

kome u bosni trebaju stadioni? trebaju dva, jedan vec imamo u zenici, jos jedan fali u sarajevu(iako je meni licno kosevo jako lijep stadion), al eto fali jos jedan :mrgreen: i ta dva stadiona, bit ce popunjeni 4-5 puta godisnje kad igra repka, i jos 3-4 puta kad nama dolazi zeljo ili sarajevo, i kad se igra sarajevski derbi. znaci ovo sto sada imamo je sasvim dovoljno. meni ce biti zao ako i kad se grbavica renovira, jer uz bilino polje, taj stadion ima neku dusu, i uvijek mi je bilo lijepo doci tamo. cak i ona slika sa predhodne strane, je meni jako lijepa. a te moderne gluposti tipa alianz arene ili onog svemirskog broda na kojem igra arsenal su za babe i dede koji daju po 50 funti za kartu.
ja volim dati 5 KM, stajat s jaranom pri vrhu, pazeci da ne slomim nogu, gledat jel prokisnjava na tom dijelu, psovat sudiji sve redom, gostima takodjer, gledat fudbal bez igre ali sa cejfom, proslavit gol od srca(iako sam i prije tekme znao da cemo pobjedit), zapaliti cigaru bez da mi dolazi obezbjedjenje i govori kako to smeta porodici ispod mene, slusati dobacivanja ljudi ispred mene( nesto najsmijesnije sto se u zivotu moze cuti) i uzivati u carima bosanske primere division :mrgreen:
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#68 Re: BH stadioni

Post by 1946 »

splend wrote:ja volim dati 5 KM, stajat s jaranom pri vrhu, pazeci da ne slomim nogu, gledat jel prokisnjava na tom dijelu, psovat sudiji sve redom, gostima takodjer, gledat fudbal bez igre ali sa cejfom, proslavit gol od srca(iako sam i prije tekme znao da cemo pobjedit), zapaliti cigaru bez da mi dolazi obezbjedjenje i govori kako to smeta porodici ispod mene, slusati dobacivanja ljudi ispred mene( nesto najsmijesnije sto se u zivotu moze cuti) i uzivati u carima bosanske primere division :mrgreen:
:thumbup: Image
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#69 Re: BH stadioni

Post by Gandalf »

splend wrote:kome u bosni trebaju stadioni? trebaju dva, jedan vec imamo u zenici, jos jedan fali u sarajevu(iako je meni licno kosevo jako lijep stadion), al eto fali jos jedan :mrgreen: i ta dva stadiona, bit ce popunjeni 4-5 puta godisnje kad igra repka, i jos 3-4 puta kad nama dolazi zeljo ili sarajevo, i kad se igra sarajevski derbi. znaci ovo sto sada imamo je sasvim dovoljno. meni ce biti zao ako i kad se grbavica renovira, jer uz bilino polje, taj stadion ima neku dusu, i uvijek mi je bilo lijepo doci tamo. cak i ona slika sa predhodne strane, je meni jako lijepa. a te moderne gluposti tipa alianz arene ili onog svemirskog broda na kojem igra arsenal su za babe i dede koji daju po 50 funti za kartu.
ja volim dati 5 KM, stajat s jaranom pri vrhu, pazeci da ne slomim nogu, gledat jel prokisnjava na tom dijelu, psovat sudiji sve redom, gostima takodjer, gledat fudbal bez igre ali sa cejfom, proslavit gol od srca(iako sam i prije tekme znao da cemo pobjedit), zapaliti cigaru bez da mi dolazi obezbjedjenje i govori kako to smeta porodici ispod mene, slusati dobacivanja ljudi ispred mene( nesto najsmijesnije sto se u zivotu moze cuti) i uzivati u carima bosanske primere division :mrgreen:
:mrgreen: :thumbup:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#70 Re: BH stadioni

Post by burek_in_space »

Momci, ne bih da vam kvarim iluzije, ali to chemu vi " :thumbup: " je chista utopija.
Mi ako planiramo neshto uraditi, na klupskom nivo, moramo uzeti u obzir da su nam, izmedju ostalog, stadioni jedna velika karina, i da osim par njih, sve ostalo nije ni za italijanske trece lige, a vrlo dobro znamo na kakvim oni stadionima igraju.
Danashnji stadion ne treba biti space shuttle poput Emiratesa ili Allianz arene, ali mora ispunjavati odredjene uslove shto se tiche komfora, sigurnosti i ostalih kriterija koje UEFA zahtijeva.
Sutra da se Sarajevo/Zheljo plasira u Ligu prvaka, ne bi mogli igrati utakmice u BiH, jer nijedan stadion ne ispunjava stroge kriterije.

Vjerujem da vama koji ste redovni na tekmama ima nekog chara i shmeka shto raste trava iz tribine, shto mozhda iskochi i poneka zmija na gostovanju, shto ona konstrukcija shto podsjeca na krov prokishnjava, ili shto stolica izgleda kao da se na njoj karalo stotine kerova, ali sve dok je i toga, nama napretka nema.
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#71 Re: BH stadioni

Post by 1946 »

Nije to utopija. Kome praviti stadion u Trebinju? Eto napraviše stadion u Modriči...kome? U Orašju napraviše super stadion, ali kome? Treba napraviti moderna igrališta sa modernim terenima, ali stadione treba napraviti u 2-3 veća grada i to je to. I da li ti misliš da bi Varupa volio da mu dotjeraju teren na Piroti, da bude kao tepih? Pa da cijela fudbalska škola NK Travnik mora mijenjati svoju filozofiju?
Nema meni šmeka to što sam u Tuzli utakmice gledao ili iz one javne hale ili ono oko gradilišta, a :thumbup: je dobio kolega kojem ne smeta što mu kapi za vrat s krova i koji će gledati svoj tim sve dok mu nije ugrožena sigurnost.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#72 Re: BH stadioni

Post by Gandalf »

burek_in_space wrote:Momci, ne bih da vam kvarim iluzije, ali to chemu vi " :thumbup: " je chista utopija.
Mi ako planiramo neshto uraditi, na klupskom nivo, moramo uzeti u obzir da su nam, izmedju ostalog, stadioni jedna velika karina, i da osim par njih, sve ostalo nije ni za italijanske trece lige, a vrlo dobro znamo na kakvim oni stadionima igraju.
Danashnji stadion ne treba biti space shuttle poput Emiratesa ili Allianz arene, ali mora ispunjavati odredjene uslove shto se tiche komfora, sigurnosti i ostalih kriterija koje UEFA zahtijeva.
Sutra da se Sarajevo/Zheljo plasira u Ligu prvaka, ne bi mogli igrati utakmice u BiH, jer nijedan stadion ne ispunjava stroge kriterije.

Vjerujem da vama koji ste redovni na tekmama ima nekog chara i shmeka shto raste trava iz tribine, shto mozhda iskochi i poneka zmija na gostovanju, shto ona konstrukcija shto podsjeca na krov prokishnjava, ili shto stolica izgleda kao da se na njoj karalo stotine kerova, ali sve dok je i toga, nama napretka nema.
Ja volim ovu bosansku realnost :D na sređenom stadionu ne bih se osjećao ugodno :mrgreen: ' beš stadion gdje su stolice udobnije nego u pozorištu :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#73 Re: BH stadioni

Post by burek_in_space »

1946 wrote:Nije to utopija. Kome praviti stadion u Trebinju? Eto napraviše stadion u Modriči...kome? U Orašju napraviše super stadion, ali kome? Treba napraviti moderna igrališta sa modernim terenima, ali stadione treba napraviti u 2-3 veća grada i to je to. I da li ti misliš da bi Varupa volio da mu dotjeraju teren na Piroti, da bude kao tepih? Pa da cijela fudbalska škola NK Travnik mora mijenjati svoju filozofiju?
Nema meni šmeka to što sam u Tuzli utakmice gledao ili iz one javne hale ili ono oko gradilišta, a :thumbup: je dobio kolega kojem ne smeta što mu kapi za vrat s krova i koji će gledati svoj tim sve dok mu nije ugrožena sigurnost.
Nisam mislio da vas kritikujem zbog nachina vasheg razmishljanja, i nadam se da nisi shvatio ovo kao napad na vas, navijache koji ste tu po snijegu i kishi, suncu i ne znam kakvom sve ne vremenu.
Ali mora se shvatiti da klub ne mozhe zhivjeti samo od navijacha, onog kopa koji chini maksimalno 4-5 hiljada ljudi, a te cifre su i znatno manje vecim dijelom prvenstva.
Nashi klubovi, bar oni najveci, moraju povesti rachuna o tome da omasove posjetu svojim utakmicama, a to mogu uspjeti na nachin da nashi stadioni zamijene shoping centre koji predstavljaju mjesto za izlazak porodice subotom/nedjeljom (o shtetnosti ove pojave mogu na nekoj drugoj temi). Mora se napraviti 4-5 manjih stadiona ako zhelimo dobro nashem fudbalu, koji ce ponuditi i igraonice i prodavnice i kladionice i kafice, teretane, saune i na kraju kao shlag na tortu, dobru tekmu koja ce vratiti i zhene i djecu i stare i mlade na stadione.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#74 Re: BH stadioni

Post by jutarnji »

Gandalf wrote:Ja volim ovu bosansku realnost na sređenom stadionu ne bih se osjećao ugodno ' beš stadion gdje su stolice udobnije nego u pozorištu
Ma sve je to u redu, ima tu dobre zeze i nekog smeka, al` problem je sto je to samo nama interesantno. :D
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#75 Re: BH stadioni

Post by mekaba »

http://www.facebook.com/group.php?gid=347044524785
http://www.facebook.com/group.php?gid=223843782559

Sto vise ljudi u ovakvim grupama znaci veci pritisak ma medjede na vlasti.Nije nesto ali je bar pokazatelj sta narod ili ljubitelji sporta zele. :x :x
Post Reply