BH sportski novinari?

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#1 BH sportski novinari?

Post by Mahalac »

Prvo i mandatorno, poštovanje pape, jeste raspoloženi :-) nadam se da ste u dobrom muuudu te da nećete zakljućati temu, kao mnoge dosada zbog toga što ste vi uvijek u pravu.

Kao i mnogo puta dosada imamo ili se barem meni tako čini nogometni spektakl sutra na koševu a šta se profesionalno uradilo od naših sportskih prije svega TV novinara da se napravi neki program kao uvertira svemu tome....naravno kao i uvijek, ništa :(
Ustvari mnogi će reči uradilo se taman onoliko da pokrije onih 5-6 maraka predplate.
Sastav igrača, lista povrijeđenih, zajedničke trenerske izjave, sve zajedno ponovljeno jedno 20 puta i bog te veselio. Eto tako dragi moji postajete BH sportski novinar još ako uspijete u onih 6-7 minuta koliko traju ti sportski prilozi katastrofalno spariti košulju kravatu i sako ma uspjeli ste 100%.

Emisije trajanja 3-4 sata, pa stručnjaci gosti, kratki slajdovi prethodnih utakmica, uživo uključenje iz grada sa snimcima navijača, koreografije, analize, prijedlozi i još mnogo toga interesantnog eh po to dragi moji namjestite HRT2 (sretnici koji to mogu) i uživajte u pravim sportskim emisijama pa taman to bio susret španske druge lige.

A o moralnosti i borbi istih protiv svega protiv čega su oni prvi pozvani da se bore i iznose javnu riječ , da ne govorim :(
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#2

Post by sulesavic »

Dobro moj mahalac, opredijeli se ¹ta bi ¾elio. Dizanje atmosfere pred utakmicu ili borbu protiv klinaca-palaca u fudbalu? Jedno s drugim ne ide...
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#3

Post by vatana »

Baho je bog, šah, car, kralj, knez... :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#4 Re: BH sportski novinari?

Post by mostarac »

Mahalac wrote:Prvo i mandatorno, poštovanje pape, jeste raspoloženi :-) nadam se da ste u dobrom muuudu te da nećete zakljućati temu, kao mnoge dosada zbog toga što ste vi uvijek u pravu.

Kao i mnogo puta dosada imamo ili se barem meni tako čini nogometni spektakl sutra na koševu a šta se profesionalno uradilo od naših sportskih prije svega TV novinara da se napravi neki program kao uvertira svemu tome....naravno kao i uvijek, ništa :(
Ustvari mnogi će reči uradilo se taman onoliko da pokrije onih 5-6 maraka predplate.
Sastav igrača, lista povrijeđenih, zajedničke trenerske izjave, sve zajedno ponovljeno jedno 20 puta i bog te veselio. Eto tako dragi moji postajete BH sportski novinar još ako uspijete u onih 6-7 minuta koliko traju ti sportski prilozi katastrofalno spariti košulju kravatu i sako ma uspjeli ste 100%.

Emisije trajanja 3-4 sata, pa stručnjaci gosti, kratki slajdovi prethodnih utakmica, uživo uključenje iz grada sa snimcima navijača, koreografije, analize, prijedlozi i još mnogo toga interesantnog eh po to dragi moji namjestite HRT2 (sretnici koji to mogu) i uživajte u pravim sportskim emisijama pa taman to bio susret španske druge lige.

A o moralnosti i borbi istih protiv svega protiv čega su oni prvi pozvani da se bore i iznose javnu riječ , da ne govorim :(
Eh jos kad uzmemo u obzir da je pretplata za HRT 18 KM, tj. 3 puta skuplja od ove i onda kad uzmemo u obzir da ovu placa jedva milion ljudi, a onu u hrvatskoj 5 miliona i gle cuda drzava ih je natjerala da plate pa nek se bune kome hoce, i onda kad uzmemo u obzir da je budzet Zagreba veci od budzeta federacije, a onda mos' mislit koliki im je budzet drzave iz koga izdvajaju i za televiziju, onda sam sebi mozes dati odgovor na pitanje zasto je nas program takav kaksv jeste, a njihov takav kakav jeste, ali ja imam utisak da tebi nije stalo do toga da objektivno sagledas stvari. Eh da i na HRT nemaju nacionalni kljuc po kojem moraju zadovoljiti ucesce novinara i u sportskim redakcijama.
I jos nesto, ligu prvaka sam sve utakmice osim kad prenosi onaj iz banjaluke debil gledao na nasoj televiziji jer nasi komentatori se trude i prenose utakmicu, a brate oni hrvatski prenose dzenaze a ne utakmice.
Mi imamo 3-4 stvarno dobra komentatora koji su hendikepirani stalnim prenosenjem iz studija, ali se bar uzive u utakmicu a to je smisao komentatora pa makar i svaka druga recenica mu bila provala, jer on je tu da napravi atmosferu a ne nesto drugo. Ako me zanimaju neki podaci ima internet pa se nadje.
Moze pricat sta god ko hoce al emotivnijeg komentatora od Bahe nema na Balkanu i on je meni bog sto se prenosa utakmice tice, jer ma sta govorio on se uzivi taman kao da je on birao ekipu i ko da mu mali igra u njoj, a to je smisao komentatora, a ne da bude baza podataka jer baze podataka se traze u novinama i na netu. Smisao komentatora je da odrzava stav jednog navijaca, pa i da place i lupa gluposti ako to i navijaci rade, a baho to radi izuzetno kvalitetno.
Toliko, dakle mahalac uporedi sredstva koja ima HRT i BHT pa ce ti se sve samo kazat.
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#5

Post by Šandor »

Kad god se povede priča o ovome sjetim se prigodnog programa na BHT za prošlo svjetsko prvenstvo. :lol: :(

A ovo za HRT treba sagledat stvari realno. Hrvatska ima idealne uslove za razvoj. Mi nemamo priliku za to. Pođi samo od toga da imamo 3 TV kuće na budžetu a možda ćemo imati i 4 ako se uvede poseban kanal za svaki narod što je vrlo moguće. A možda će biti samo 3 nacionalna što je isti broj kao i sad. Da smo normalna zemlja imali bi jednu TV kuću s jednim budžetom. Ne bi bili jači od HRT-a ali bili bi im za petama u najgorem slučaju. Isključivali bi struju narodu koji ne plaća pretplatu. Sve bi se to moglo urediti ali mi ne možemo postići konsenzus oko glupih stvari a kamo li oko nečeg značajnog ili presudnog.

Moglo bi se o ovoj temi još svašta reći. Posebno o uzrocima. Al ostavimo to za neki drugi put. :D

Neki će reći, ma ja...najlakše je okriviti druge. I sad se svi ponašaju: "do vas je....kako vas nije stid tražiti opravdanja....". Al fakat je da su nam ruke vezane.

Da zaključim, rasprava o ovome nema smisla. Stoji da u sportskim redakcijama sjede debili ali oni nisu uzrok problema. Oni su samo posljedica. U suprotnom, radili bi na TV Igman, TV Vogošća, TV Visoko..... :D Ako bi uopšte postojale te TV kuće u normalnoj zemlji. :D
šega
Posts: 183
Joined: 10/06/2007 16:28

#6

Post by šega »

vatana wrote:Baho je bog, šah, car, kralj, knez... :D
VATANA I TI ZNAŠ NASMIJATI
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#7

Post by Majstorinho »

šega wrote:
vatana wrote:Baho je bog, šah, car, kralj, knez... :D
VATANA I TI ZNAŠ NASMIJATI
Baho je gigant.Kad baho prenosi tekmu,i najdosadnija tekma je interesantna...Jednostavno legenda.
šega
Posts: 183
Joined: 10/06/2007 16:28

#8

Post by šega »

Majstorinho wrote:
šega wrote:
vatana wrote:Baho je bog, šah, car, kralj, knez... :D
VATANA I TI ZNAŠ NASMIJATI
Baho je gigant.Kad baho prenosi tekmu,i najdosadnija tekma je interesantna...Jednostavno legenda.
Da legenda :lol: , ali komentator koji nemože da sakrije obojenost ,što je osnovna greška za normalnog komentatora.
Tebi možda odgovara pošto i ja i ti znamo kako je obojen. :x
A na kraju i podiže atmosferu beze pa ispada smiješan :dance:ili bože sačuvaj lud :run:
Crvena Tifoza
Posts: 10624
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#9

Post by Crvena Tifoza »

Majstorinho wrote:
šega wrote:
vatana wrote:Baho je bog, šah, car, kralj, knez... :D
VATANA I TI ZNAŠ NASMIJATI
Baho je gigant.Kad baho prenosi tekmu,i najdosadnija tekma je interesantna...Jednostavno legenda.
Glave mu i namještaja. Jes mu glava za prenošenja utakmica. :roll:

Sve mu bahato :x
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#10

Post by Majstorinho »

šega wrote:
Majstorinho wrote:
šega wrote: VATANA I TI ZNAŠ NASMIJATI
Baho je gigant.Kad baho prenosi tekmu,i najdosadnija tekma je interesantna...Jednostavno legenda.

Tebi možda odgovara pošto i ja i ti znamo kako je obojen. :x
Hehe,naravno da znamo.Ali,prijatelju,haj ti meni nadji boljeg od njega u nsoj zemlji.Ako nadjes,ja te castim paketom heinekena 8-)
Bosanski_Amerikanac
Posts: 139
Joined: 30/04/2007 06:47
Location: New York

#11

Post by Bosanski_Amerikanac »

Ma Baho je obicna sirovina. A o drugima da ne govorim. A zadnjem mecu sa Maltom i komentarima koji su izasli iz usta onoga jadovana ne zelim trositi rijeci.
Joško
Posts: 92
Joined: 09/06/2007 22:17
Location: Novi Grad

#12

Post by Joško »

Samo mi nemojte Tulića puštat, ospice dobijam od njega!
šega
Posts: 183
Joined: 10/06/2007 16:28

#13

Post by šega »

Majstorinho wrote:
šega wrote:
Majstorinho wrote: Baho je gigant.Kad baho prenosi tekmu,i najdosadnija tekma je interesantna...Jednostavno legenda.

Tebi možda odgovara pošto i ja i ti znamo kako je obojen. :x
Hehe,naravno da znamo.Ali,prijatelju,haj ti meni nadji boljeg od njega u nsoj zemlji.Ako nadjes,ja te castim paketom heinekena 8-)
Ko je rekao da mi imamo uopšte sportskih komentatora? Oni nam govore ,večinom, samo ono što i mi vidimo. A iako nešto i započnu onda je to upiš živi. :lol:
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14

Post by Hantraga »

Chedo Orlovic je car :D
Post Reply