BH sportski komentatori!!

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#451 Re: BH sportski komentatori!!

Post by Entropio »

MOSALJOZE wrote:
Havatar wrote:Kojt :mrgreen:
Kajt
Negdje sam čuo da je ispravno reči Kaut.

Ali i ja ga zovem Kujt... kao i naši komentatori. :D
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#452 Re: BH sportski komentatori!!

Post by KPNCTNJAH »

Spahi je korner uvijek "samo korner" .. i to ponovi jos jednom... i samo korner... pa sta ocekujes, k'o da bude 100 kornera na utakmici...

Kaze Suko sinoc da je Holandija nakon prvog poluvremena imala posjed 64%, a Kostarika 37% :mrgreen:

Samo je sreca da je Engleska ispala odmah, nema vise Stivi Dzija :mrgreen:
goshpar
Posts: 278
Joined: 21/12/2003 00:00

#453 Re: BH sportski komentatori!!

Post by goshpar »

kad bi se barem potrudili da nauče OSNOVNA pravila fudbala, kao što je, recimo, offside. i nakon toliko godina rada i gledanja (i komentarisanja) milion utakmica, nevjerovatno je da još nisu naučili šta je offside, a šta nije.

nekidan, ne znam koja je utakmica, zaledio režiser trenutak upućivanja lopte i povukao liniju na zadnjeg odbrambenog igrača. i sad, noge napadača su iza linije, ali je tijelo (grudi, glava - dijelovi kojima je dozvoljeno postići gol) ispred linije - što znači da je offside. i ne sjećam se šta je sudija dosudio, nije ni bitno u ovoj priči. bitno je da je komentator mrtav-hladan zaključio kako nije bio offside, još kaže: "jasno se vidi na snimku da igrač nije u offsideu".

znači, lik - ne zna.

a o pogrešno izgovorenim imenima igrača je uzalud trošiti riječi. da su to barem neki nepoznati igrači iz nekih egzotičnih zemalja koje niko ne poznaje, pa ne bi ni bio problem... ali izgovarati prezime Vlaar kao Vlar, a lik igra godinama u engleskoj i svake je bukvalno sedmice na tv-u u nekoj utakmici, i milion je puta izgovoreno njegovo prezime kao Flar, e to je već bezobrazluk.

samo bih volio pitati Spahu zašto izgovara Rajkard, a ne Rijkard kako se piše (Rijkaard), dok u isto vrijeme sad na sp-u izgovara Vijnaldum, a ne Vajnaldum (Wijnaldum). ili kaže De Vrij, a treba De Fraj... i još milion takvih primjera...

u današnje vrijeme guglova, jutjubova i ostalih čudesa, ne znati ovakve stvari je, po meni, znak potpunog nepoštivanja gledalaca. ako već ne znaš ništa o taktikama, a gore navedoh primjera i nepoznavanja osnovnih fudbalskih pravila, onda se barem potrudi da naučiš ovo što je lako naučiti.

UKUCAJ NA YOUTUBE "How to Pronounce"

čovječe, njima je to posao. znači, ja (kao i većina vas ovdje na forumu) ovo znam čisto onako kao posmatrač, a njima je to osnovni posao, ono što rade, ono zbog čega ujutro ustanu i odu na posao, ono što oni rade 8 sati kad su u firmi, ono zbog čega su oni otišli u BRAZIL od naših para, ono zbog čega oni dobivaju platu... i opet ne može...

mene bi, fakat, bilo stid raje...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#454 Re: BH sportski komentatori!!

Post by BHF_Manijak »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Manjak elementarnog znanja, zelje da se nesto nauci, napreduj - ma kakvi! Pizda im mater'na lijena!!!

Pa ljudi na goal.com maksuz napravili clanak o izgovoru SVIH REPREZENTATIVACA iz 32 zemlje, ali ne d'o Bog otvoriti link i prije svake utakmice se informisati! Ma jok ba, bolje je landarati pubovima i plazama Brazila! Moroni.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#455 Re: BH sportski komentatori!!

Post by phillie »

Bitno je da oni deru sve :D :D
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#456 Re: BH sportski komentatori!!

Post by lua »

Kaže: "Messi nikad nije dao gol Thibautu Courtois."

http://www.youtube.com/watch?v=DvM0Z1V0fc8

Kontam nešto, haj' ne moraš ti k'o sportski komentator pratiti svaki sport, ne moraš ti koristiti ni youtube, ne moraš u suštini ništa. Al' onda se ne čudi što ti se ljudi smiju. :D
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#457 Re: BH sportski komentatori!!

Post by Obuca9 »

Teletubbies wrote:Velid Spaho:HAMES Rodrigeeeezzz
Haj što ne zna Spaho, ali vidi ni ovaj Rodriguez sam ne zna kako se zove, nego samog sebe zove Hames. Kako je samo nepismen, jel' de?



Ali i dalje ne kontam zašto se uopšte raja opterećuje time kako komentatori izgovaraju imena igrača? Koga briga da li je pravilno izgovorio ime nekakvog Grka ili Rusa, te da li je rekao "Roben" ili "Robeeeen", sa kratkim ili dugim "e", da li je Mitroglu ili Mitrolu, te koliko treba imati onih "pa" u prezimenu Papastatpapapaoappoulos.

Kako drugi komentatori zovu naše igrače? Za njemačkog komentatora, igrači sa brojem 10 i 23 su Mizimović i Zali'ović i boli njih briga što se kod nas S ne čita Z, oni imaju svoje i to furaju. Džeki niko živ ne zna izgovoriti prezime, Medunjanina svi zovu Medundžanin, Francuzi selektora zovu Suzik i slično, Ermina Bičakčića i egzibicije sa njegovim prezimenom da i ne spominjem. Pa šta? Mislite da se prosječni Švabo ili Englez sekiraju oko toga kako njihovi komentatori izgovaraju prezimena naših igrača? Samo je Bošnji sramota, ako mu komentator ne zna izgovoriti ime nekog stranog igrača. Još ako taj igrač dolazi iz kluba za koji on "navija", onda se pada u nesvijest.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#458 Re: BH sportski komentatori!!

Post by lua »

Jebe se meni kako imena izgovaraju. Mene nervira što ne znaju osnovne stvari. Bez pokrića lupaju 'nako neke informacije i onda se čudim što me fras hoće strefit kad na kafi popričam s nekim o fudbalu, jer 80% informacija uzimaju zdravo za gotovo nakon što su čuli na tv-u. Nejse... :D
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#459 Re: BH sportski komentatori!!

Post by General_Jackson »

Obuca9 wrote:
Teletubbies wrote:Velid Spaho:HAMES Rodrigeeeezzz
Haj što ne zna Spaho, ali vidi ni ovaj Rodriguez sam ne zna kako se zove, nego samog sebe zove Hames. Kako je samo nepismen, jel' de?



Ali i dalje ne kontam zašto se uopšte raja opterećuje time kako komentatori izgovaraju imena igrača? Koga briga da li je pravilno izgovorio ime nekakvog Grka ili Rusa, te da li je rekao "Roben" ili "Robeeeen", sa kratkim ili dugim "e", da li je Mitroglu ili Mitrolu, te koliko treba imati onih "pa" u prezimenu Papastatpapapaoappoulos.

Kako drugi komentatori zovu naše igrače? Za njemačkog komentatora, igrači sa brojem 10 i 23 su Mizimović i Zali'ović i boli njih briga što se kod nas S ne čita Z, oni imaju svoje i to furaju. Džeki niko živ ne zna izgovoriti prezime, Medunjanina svi zovu Medundžanin, Francuzi selektora zovu Suzik i slično, Ermina Bičakčića i egzibicije sa njegovim prezimenom da i ne spominjem. Pa šta? Mislite da se prosječni Švabo ili Englez sekiraju oko toga kako njihovi komentatori izgovaraju prezimena naših igrača? Samo je Bošnji sramota, ako mu komentator ne zna izgovoriti ime nekog stranog igrača. Još ako taj igrač dolazi iz kluba za koji on "navija", onda se pada u nesvijest.
:thumbup: S ovim se u potpunosti slažem, to su naši kvazikomentatori preuzeli sa HRT-a tamo se "svršava" na pravilan izgovor svakog prezimena i strane riječi, što je suludo, pa da bi se ispoštovalo to pravilo morao bi znati sve svjetske jezike. U tom slučaju morali bi zaposliti (3PO) čuvenog Tripija iz rata zvijezda on je znao sve moguće jezike :roll:
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#460 Re: BH sportski komentatori!!

Post by van Basten »

pošto sinoć nisam mogao gledati utakmicu, odgledam jutros na hrt2, i mogu reći ovo - Ni riječi više kontra Šuke, pa i Spahe. Profesori komentarisanja za onog Baloga ili kako se već zvao sinoćnji komentator
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#461 Re: BH sportski komentatori!!

Post by MOSALJOZE »

van Basten wrote:pošto sinoć nisam mogao gledati utakmicu, odgledam jutros na hrt2, i mogu reći ovo - Ni riječi više kontra Šuke, pa i Spahe. Profesori komentarisanja za onog Baloga ili kako se već zvao sinoćnji komentator
Ha čujte...
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#462 Re: BH sportski komentatori!!

Post by lua »

kako je sinoć mučki gdin na bht-u usljed listića iz kladionice nonšalatno skoro mučki tiho nagovještavao da su nijemci dali gol :mrgreen:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#463 Re: BH sportski komentatori!!

Post by It_is_a_Leclerc »

van Basten wrote:pošto sinoć nisam mogao gledati utakmicu, odgledam jutros na hrt2, i mogu reći ovo - Ni riječi više kontra Šuke, pa i Spahe. Profesori komentarisanja za onog Baloga ili kako se već zvao sinoćnji komentator
Da je naš komentator gol prokomentarisao sa - "Pa prestanite, gospodo Brazilci, ovdje djeca vrište i plaču", bili bi protesti ispred Sivog doma
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#464 Re: BH sportski komentatori!!

Post by super_bayern »

Image

morao sam :D
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#465 Re: BH sportski komentatori!!

Post by SkyLimit »

Steta sto se Vladislav Majer sa BHT ocito zadovoljio time da procita sportske vijesti u onih par minuta sportske rubrike dnevnika, ocito je zov redovnih primanja i sigurne penzije prejak, ta televizija odavno ne prenosi nista ili gotovo nista od kosarke a on je izvrstan u komentarisanju kosarkaskih utakmica, u idealnom scenariju on i Avdic bi odradili Europsko prvenstvo. Najgore kad nekad u godini i BHT odluci da prenosi neku kosarkasku utakmicu i ono opet Majer nije komentator vec Babic ili Suko :oops:

I Mustafa Radoncic, nas jedini komentator koji je tokom rukometnih utakmica zapravao zvucao kao da gleda utakmice osim onih koje prenosi se skrasio na Al Jazeeri, a ti ce prije prenositi vanredne izbore u Jemenu nego rukometnu utakmicu. Steta. Za nas gledatelje naravno, nije za njega.
smx80
Posts: 18
Joined: 05/06/2016 19:18

#466 Re: BH sportski komentatori!!

Post by smx80 »

Da napravimo refresh topica....s razlogom....sad ce Evropsko prvenstvo i eto nama Spahe,Šuke,Kristića,Aleksandra Babića opet isped TV ekrana :D

Definitivno sada ko vodi Sportski blok u sklopu Dnevnika 2 na FTV najjaci je tu Dario Mehmedović.Lik odradi tih pet sest minuta odradi da igdje pogrijesi cista 10-ka....Ocekivao sam da bude i na prenosima utakmica,najvise je prisutan na utakmicama Evropske lige tu me je razocarao....gledajuci nije nikada radio do tada prenose utakmica pa valjda ce vremenom kako bude stekao iskustvo popraviti se :)

Boris Bilic je parmak od komentatora od njega nema apsolutno nista nepismeno,nesihronizovano prenosenje tekmi sve u svemu veliki jad.

Liga prvaka mi se svida na Arenama sa Ivanom Radulovicem i Nenadom(nemogu se sjetiti sada prezimena) posebno Nenad se istice kao dobar komentator....

A sta reci o Vugdalicu :D Stice mi se utisak da bolje sa njim netreba uci u salu taj te doceka na svaku pa samim tim on to jos ukrasava kao show.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#467 Re: BH sportski komentatori!!

Post by It_is_a_Leclerc »

Šuko, Spaho, Kristić su vrlo solidni, pa čak i dobri fudbalski komentatori.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#468 Re: BH sportski komentatori!!

Post by mali_milojica »

Pored Igora Kristica,meni Adis Hadzic ima neki glas koji mi nije mrsko slusati. Ima jos dobrih komentatora,koji stvarno dosta znaju i razumiju se u fudbal,ali mi je glas iritantan i najradije bi da imam opciju samo da slusam ton sa stadiona,bez komentara.
smx80
Posts: 18
Joined: 05/06/2016 19:18

#470 Re: BH sportski komentatori!!

Post by smx80 »

smx80
Posts: 18
Joined: 05/06/2016 19:18

#471 Re: BH sportski komentatori!!

Post by smx80 »

Ne bi smjeli njega zapustiti :thumbup:

https://m.youtube.com/watch?v=CTNV1kkYCVU
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#472 Re: BH sportski komentatori!!

Post by Maharadza »



Malo off, da se nasmijemo! :mrgreen:
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#473 Re: BH sportski komentatori!!

Post by alphonse kauders »

Ima li iko isječak od sinoć kad se Zoran Šuko zbunio oko izvođača penala (Francuska izvodi penal, a on spominje kako je Ozil već promašio penal protiv Italije)?.

Zbunio se Zoka opet:)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#475 Re: BH sportski komentatori!!

Post by BHF_Manijak »

To mu se ogadilo bijelo, zuto i koje vec sve ne boje? :oops:
Post Reply