BH Rap Stolac

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
EdaBeg
Posts: 4
Joined: 28/01/2010 17:32

#1 BH Rap Stolac

Post by EdaBeg »

Pozdrav svima, zamolio bih vas da pregledate spot, zahvalio bih vam i zamolio da kazete misljenje za spot,amaterska snimka s obzirom u kojim je uvijetima sniman. Pozdrav
Last edited by EdaBeg on 28/01/2010 18:03, edited 1 time in total.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2 Re: BH Rap Stolac

Post by mrtva kokoš »

imas temu balkan rep hip hop sta god!!
necemo svaki put za pjesmu album i sl. otvarati temu...
prikazujete bolju stranu stoca a spot pocinje sa likovima koji drze utoke u rukama :roll:
instrumental traje 1.30 min :-) ne volim gangsta rap pogotovo nas, povraca mi se na to...
ne svidja mi se!!
pocnite se baviti necim drugim :wink:
EdaBeg
Posts: 4
Joined: 28/01/2010 17:32

#3 Re: BH Rap Stolac

Post by EdaBeg »

Hvala tebi za tvoju kritiku, ali Bože moj svak ima svoj ukus, a što se tiče bolju stranu Stoca govorim to da se neko nečim bavi unatoč klošarenju po gradu, ali jbg normala su utoke jer niko ne mari za Stocem....Pozdrav
EdaBeg
Posts: 4
Joined: 28/01/2010 17:32

#4 Re: BH Rap Stolac

Post by EdaBeg »

Splinter wrote:imas temu balkan rep hip hop sta god!!
necemo svaki put za pjesmu album i sl. otvarati temu...
prikazujete bolju stranu stoca a spot pocinje sa likovima koji drze utoke u rukama :roll:
instrumental traje 1.30 min :-) ne volim gangsta rap pogotovo nas, povraca mi se na to...
ne svidja mi se!!
pocnite se baviti necim drugim :wink:
Hvala tebi za tvoju kritiku, ali Bože moj svak ima svoj ukus, a što se tiče bolju stranu Stoca govorim to da se neko nečim bavi unatoč klošarenju po gradu, ali jbg normala su utoke jer niko ne mari za Stocem....Pozdrav
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#5 Re: BH Rap Stolac

Post by Globus »

:oops: :oops: :oops: Hocel ko sa mnom osnovat grupu da prikazujemo drugu stranu Afrike :oops: :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#6 Re: BH Rap Stolac

Post by Jack Be Nimble »

Nisam odavno u Bosni, tako ne znam kakva je kod vas situacija, mozda je stvarno Bosna postala gheto Evrope. Ali kada vidim bilo koji gansta rap vidio sa podrucja bivse YU grohotom se nasmijem :-D. Strofe su vam ono standardne, ja najbolje repam ti ne, brat brata ne voli, svako zeli pobjeci, ja cu ostati jer sam kralj ovih ulica. Mozda glumite da imate muda na videu, ali postavili ste svoj rad da citav svjet gleda, prema tome svaka cast :thumbup: sretno
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#7 Re: BH Rap Stolac

Post by Ajatolah_ »

Jack Be Nimble wrote:Nisam odavno u Bosni, tako ne znam kakva je kod vas situacija, mozda je stvarno Bosna postala gheto Evrope. Ali kada vidim bilo koji gansta rap vidio sa podrucja bivse YU grohotom se nasmijem :-D. Strofe su vam ono standardne, ja najbolje repam ti ne, brat brata ne voli, svako zeli pobjeci, ja cu ostati jer sam kralj ovih ulica.
Potraži na YouTubeu "repera" Sajo Gangsta :D Dok njega ne poslušaš, nisi ništa čuo. :D
wish
Posts: 24
Joined: 16/12/2009 23:34

#8 Re: BH Rap Stolac

Post by wish »

Vidi se da ste vi dosta mladi, srednjoskolci ako se ne varam :) Moje misljenje da ste super za pocetnike. Koliko skontah ovo vam je prva stvar koju ste snimili :) Samo naprijed :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#9 Re: BH Rap Stolac

Post by bordo gandalf »

nemoj me pogresno skontati ali gangstera vidio nisam u spotu...aj dobro se zamisli i razmisli...si ti gangster...snimio si se sa dva pistolja smotao si joint i vec gangster...daleko ste od toga snimajte kakav reprezent ili storytelling...
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#10 Re: BH Rap Stolac

Post by Margita81 »

Tugica.
I spot i stvar i likovi u spotu. A najveca tuga stvarnost oko njih.
I to sam pokusala biti sto objektivnija obzirom da ja ovakve svari uopce ne ubrajam pod mjuzu.
No...sretno ipak. Ako seka ima prodju onda sve moze proci. :)
Sizzla
Posts: 253
Joined: 27/01/2010 19:40

#11 Re: BH Rap Stolac

Post by Sizzla »

Slabu imate opremu , po meni u rangu ste saje ... Slab text , slabo bacate te rime , u spotu je kvalitetno odrajden al je ne priordan tebra drama

http://www.4shared.com/account/file/208 ... a_LOC.html
Poslusaj ovaj vers gore
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: BH Rap Stolac

Post by cyprus »

Ovo je najjača gangsta pjesma ikad napravljenja :D



:oops:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#13 Re: BH Rap Stolac

Post by mrtva kokoš »

cyprus wrote:Ovo je najjača gangsta pjesma ikad napravljenja :D
:oops:
onda je marc skonta da nije crnac pa je odlucio da popravi stvar...

:D
EdaBeg
Posts: 4
Joined: 28/01/2010 17:32

#14 Re: BH Rap Stolac

Post by EdaBeg »

wish wrote:Vidi se da ste vi dosta mladi, srednjoskolci ako se ne varam :) Moje misljenje da ste super za pocetnike. Koliko skontah ovo vam je prva stvar koju ste snimili :) Samo naprijed :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#15 Re: BH Rap Stolac

Post by chengaba »

Ispade Stolac gori od Bronxa. :D

Spot k'o spot mi je OK, pogotovo jer pretpostavljam u kakvim ste uslovima radili.
Uvod je predug za audio verziju, ali kad gledas i video, pricate kao neku pricu u tih minut i po pa hajd...

Sto se tice tehnicke strane, moze to i bolje sa vokalima. Pod hitno srediti nivoe - back vokali na prvoj polovini pjesme glasniji od leadova, ovaj drugi lik sto repa glasniji za bar 20% od prvog...

Nabavite pop filter obavezno! Ako nemate love, mozete ga napraviti od malo deblje zice i zenske najlon carape koju razapnete onako "ukrug". To stavis ispred mic-a i rokaj! ;-)
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#16 Re: BH Rap Stolac

Post by zenny »

i sam se bavim repom pa cu ti rec' k'o reper reperu, lose... spot valjda snimas za nesto najbolje sto imas, za ono po cemu hoces da se predstavis, ako je ovo ono sto tebe predstavlja onda se nemoj bavit' vise ovim'... rime pocetnicke, nemas ni jedan dobar punch line, flow nista posebno, studio treba jos dosta ulaganja... uglavnom, nije nesto sto bih ponovo volio pogledat'/slusat'.. sretno
Post Reply