BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#9251 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by high_volume »

Snake Eyes wrote: 22/07/2021 14:42 Vlasnik tog mi99 bi mogao biti nekadasnji vlasnik migg-a. Vjerovatno se pokajao sto je prodao firmu pa sada pokusava igrom slova u nazivu da bude "prepoznat". I bez tog problema u Srbiji, nema goreg mlijeka na trzistu, jedino je njegovo mlijeko svojevremeno bilo roze boje, nisi to mogao primjetiti dok ne uporedis casu do case sa drugim proizvodjacem.
Neobjasnjivo je bilo da mu je jogurt bio odlican.
"MI99" je u BiH najmodernija mljekara sa najkvalitetnijim mlijekom. Od trenutka kada pumpica počne musti mlijeko krave, do trenutka kada otvorimo tetrapak pakovanje, mlijeko nema dodira sa vanjskim okruženjem. Sve je automatizirano i pod kontrolom. Oprema je najmodernija i poprilično skupa. Proizvode i sireve, jogurt, kefir, pavlake i sl. Izvoze velike količine i na arapska tržišta.

Neobjašnjiv je tvoj zlonamjeran spin :-) Peštalići su mnogo uložili u ovu mljekaru. Jedina "greška" im je Indira :-)
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9252 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

high_volume wrote: 22/07/2021 16:05
Snake Eyes wrote: 22/07/2021 14:42 Vlasnik tog mi99 bi mogao biti nekadasnji vlasnik migg-a. Vjerovatno se pokajao sto je prodao firmu pa sada pokusava igrom slova u nazivu da bude "prepoznat". I bez tog problema u Srbiji, nema goreg mlijeka na trzistu, jedino je njegovo mlijeko svojevremeno bilo roze boje, nisi to mogao primjetiti dok ne uporedis casu do case sa drugim proizvodjacem.
Neobjasnjivo je bilo da mu je jogurt bio odlican.
"MI99" je u BiH najmodernija mljekara sa najkvalitetnijim mlijekom. Od trenutka kada pumpica počne musti mlijeko krave, do trenutka kada otvorimo tetrapak pakovanje, mlijeko nema dodira sa vanjskim okruženjem. Sve je automatizirano i pod kontrolom. Oprema je najmodernija i poprilično skupa. Proizvode i sireve, jogurt, kefir, pavlake i sl. Izvoze velike količine i na arapska tržišta.

Neobjašnjiv je tvoj zlonamjeran spin :-) Peštalići su mnogo uložili u ovu mljekaru. Jedina "greška" im je Indira :-)
Je ko Indira??
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#9253 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by high_volume »

Kćerka. Direktorica.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#9254 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hakiz »

high_volume wrote: 22/07/2021 16:05
"MI99" je u BiH najmodernija mljekara sa najkvalitetnijim mlijekom. Od trenutka kada pumpica počne musti mlijeko krave, do trenutka kada otvorimo tetrapak pakovanje, mlijeko nema dodira sa vanjskim okruženjem. Sve je automatizirano i pod kontrolom. Oprema je najmodernija i poprilično skupa. Proizvode i sireve, jogurt, kefir, pavlake i sl. Izvoze velike količine i na arapska tržišta.

Ne želim reći ništa protiv mjekare, nisam koristio njihove proizvode, ali citirano samo po sebi nije dokaz kvaliteta.

Kao kada nekome daš bolid Formule 1 da vozi. Ako zna voziti, biće najbrži. Ako ne zna, neće mu pomoći. A ako zna a ne želi da se trudi, isto kao da ne zna.

Tako da je lako moguće da je mljekara super i da su im proizvodi odlični, ali tvoj upis, to što imaju modernu opremu, nije dokaz.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#9255 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by high_volume »

Hakiz wrote: 22/07/2021 16:16
high_volume wrote: 22/07/2021 16:05
"MI99" je u BiH najmodernija mljekara sa najkvalitetnijim mlijekom. Od trenutka kada pumpica počne musti mlijeko krave, do trenutka kada otvorimo tetrapak pakovanje, mlijeko nema dodira sa vanjskim okruženjem. Sve je automatizirano i pod kontrolom. Oprema je najmodernija i poprilično skupa. Proizvode i sireve, jogurt, kefir, pavlake i sl. Izvoze velike količine i na arapska tržišta.

Ne želim reći ništa protiv mjekare, nisam koristio njihove proizvode, ali citirano samo po sebi nije dokaz kvaliteta.

Kao kada nekome daš bolid Formule 1 da vozi. Ako zna voziti, biće najbrži. Ako ne zna, neće mu pomoći. A ako zna a ne želi da se trudi, isto kao da ne zna.

Tako da je lako moguće da je mljekara super i da su im proizvodi odlični, ali tvoj upis, to što imaju modernu opremu, nije dokaz.
Nisam ni dokazivao, niti se nešto "dokazuje" s nekoliko rečenica. Ne shvatam kako si zaključio... :? Kvalitet mljekare "MI99" i njihovih proizvoda davno je dokazan, na mnogo višem nivou i kod mnogo značajnijih i od mene i od tebe. Ja sam samo ukratko opisao kvalitet proizvodnje. Tamo je sve besprijekorno čisto i uuredno, i takva proizvodnja ima i kvalitet.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#9256 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

high_volume wrote: 22/07/2021 16:05
Snake Eyes wrote: 22/07/2021 14:42 Vlasnik tog mi99 bi mogao biti nekadasnji vlasnik migg-a. Vjerovatno se pokajao sto je prodao firmu pa sada pokusava igrom slova u nazivu da bude "prepoznat". I bez tog problema u Srbiji, nema goreg mlijeka na trzistu, jedino je njegovo mlijeko svojevremeno bilo roze boje, nisi to mogao primjetiti dok ne uporedis casu do case sa drugim proizvodjacem.
Neobjasnjivo je bilo da mu je jogurt bio odlican.
"MI99" je u BiH najmodernija mljekara sa najkvalitetnijim mlijekom. Od trenutka kada pumpica počne musti mlijeko krave, do trenutka kada otvorimo tetrapak pakovanje, mlijeko nema dodira sa vanjskim okruženjem. Sve je automatizirano i pod kontrolom. Oprema je najmodernija i poprilično skupa. Proizvode i sireve, jogurt, kefir, pavlake i sl. Izvoze velike količine i na arapska tržišta.

Neobjašnjiv je tvoj zlonamjeran spin :-) Peštalići su mnogo uložili u ovu mljekaru. Jedina "greška" im je Indira :-)
Nema zlonamjeronog spina, samo moje negativno iskustvo. U raznim ambalažama pod raznim brendovima su imali isti kvalitet, probat ću ga opet pa ću dati svoj utisak, da vidim da li je najmodernija tehnologija učinila svoje ali ne znam kako kada je za kvalitetno mlijeko dovoljna krava, kanta i žuljave ruke nane Fate ali opet, budemo vidjeli.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#9257 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by boshniak »

high_volume wrote: 22/07/2021 16:05
Snake Eyes wrote: 22/07/2021 14:42 Vlasnik tog mi99 bi mogao biti nekadasnji vlasnik migg-a. Vjerovatno se pokajao sto je prodao firmu pa sada pokusava igrom slova u nazivu da bude "prepoznat". I bez tog problema u Srbiji, nema goreg mlijeka na trzistu, jedino je njegovo mlijeko svojevremeno bilo roze boje, nisi to mogao primjetiti dok ne uporedis casu do case sa drugim proizvodjacem.
Neobjasnjivo je bilo da mu je jogurt bio odlican.
"MI99" je u BiH najmodernija mljekara sa najkvalitetnijim mlijekom. Od trenutka kada pumpica počne musti mlijeko krave, do trenutka kada otvorimo tetrapak pakovanje, mlijeko nema dodira sa vanjskim okruženjem. Sve je automatizirano i pod kontrolom. Oprema je najmodernija i poprilično skupa. Proizvode i sireve, jogurt, kefir, pavlake i sl. Izvoze velike količine i na arapska tržišta.

Neobjašnjiv je tvoj zlonamjeran spin :-) Peštalići su mnogo uložili u ovu mljekaru. Jedina "greška" im je Indira :-)
Sto ih onda i Lidl i Srbija stavise na crnu listu.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9258 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

boshniak wrote: 22/07/2021 17:50
high_volume wrote: 22/07/2021 16:05

"MI99" je u BiH najmodernija mljekara sa najkvalitetnijim mlijekom. Od trenutka kada pumpica počne musti mlijeko krave, do trenutka kada otvorimo tetrapak pakovanje, mlijeko nema dodira sa vanjskim okruženjem. Sve je automatizirano i pod kontrolom. Oprema je najmodernija i poprilično skupa. Proizvode i sireve, jogurt, kefir, pavlake i sl. Izvoze velike količine i na arapska tržišta.

Neobjašnjiv je tvoj zlonamjeran spin :-) Peštalići su mnogo uložili u ovu mljekaru. Jedina "greška" im je Indira :-)
Sto ih onda i Lidl i Srbija stavise na crnu listu.
Mozda su to serbska posla ..
mahalik
Posts: 1916
Joined: 12/09/2009 16:48

#9259 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mahalik »

Pa bjezanija je ljudi iz AS svakako pa znaci balon je pukao
blablablabla1235
Posts: 52
Joined: 01/05/2012 22:54

#9260 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by blablablabla1235 »

high_volume wrote: 22/07/2021 16:20
Hakiz wrote: 22/07/2021 16:16

Ne želim reći ništa protiv mjekare, nisam koristio njihove proizvode, ali citirano samo po sebi nije dokaz kvaliteta.

Kao kada nekome daš bolid Formule 1 da vozi. Ako zna voziti, biće najbrži. Ako ne zna, neće mu pomoći. A ako zna a ne želi da se trudi, isto kao da ne zna.

Tako da je lako moguće da je mljekara super i da su im proizvodi odlični, ali tvoj upis, to što imaju modernu opremu, nije dokaz.
Nisam ni dokazivao, niti se nešto "dokazuje" s nekoliko rečenica. Ne shvatam kako si zaključio... :? Kvalitet mljekare "MI99" i njihovih proizvoda davno je dokazan, na mnogo višem nivou i kod mnogo značajnijih i od mene i od tebe. Ja sam samo ukratko opisao kvalitet proizvodnje. Tamo je sve besprijekorno čisto i uuredno, i takva proizvodnja ima i kvalitet.
Totalna kontradikcija. Ne može kvalitet proizvoda biti dokazan i istodobno rađen na najkvalitetnijoj opremi, a da se desi što se desilo. Pogotovo je nemoguće da se desi na način kako je mljekara priopćila da se desilo.

Ili je pogon mljekare totalni raspad koji ne zadovoljava ne standarde BiH, EU ili HACCP, nego ni one koji su važili dok je još Drug bio živ. U što sumnjam, jer prije ili poslije bi kakav mikrob napravio sranje.
Ili je neki radnik omašio koju vreću praha dok je muzao vodovod.

A s obzirom, glede, u pogledu, da je riječ o mlijeku proizvedenom za robne marke najvećih diskontera, u državi u kojoj krave statistički proizvedu 3 puta više mlijeka i prerađevina po grlu nego u zaostaloj Njemačkoj ili Niskozemskoj, :run:
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9261 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Ja fakat od domaćih, ako uzmem ove samostalne,..jedino od mi99 nisam nikad imao fail sto se tice mlijecnih proizvoda. Ne mogu reci da kuoujem precesto njihove proizvode,..mozda nisam ni kompetentan po tom pitanju dovoljno..ali u poredjenju sa recimo, milkos, smajić, noćko, agromilk,...mi99 djeluje da ima bolje standarde kvalitete..
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#9262 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

To stoji za njih, jednak kvalitet, mlijeko im je bilo uvijek isto lose a jogurt uvijek jednako dobar. Zaboravio sam navesti jos jednu anomaliju njihovog mlijeka pored roze boje a to je rastezanje "uradi sam kiselog mlijeka/jogurta" napravljenog od tog njihovog mlijeka. Napravis, ohladis, promijesas, prilikom vadjenja kasike dolazi do rastezanja jogurta. Nemam odgovor zbog cega se to desava ali siguran sam da oni znaju.
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#9263 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by holowey »

kox wrote: 22/07/2021 15:48
konektovan wrote: 22/07/2021 15:40

Jogurt i kefir im je skroz ok. Slatko sam kupio nekoliko puta, ali nisam primijetio ništa neobično.

Ne znam sad ko je vlasnik, malo je to zapetljano. Bivši mig je bio robna marka inmer mljekare cini mi se,..koju je kupio dukat, a ovaj mi99 je nastao kad se zott povukao iz igre,...
Ja često kupujem njihovo mlijeko pošto u mom lokalnom Mercatoru često bude na akciji (pod Mercator robnom markom). OK su im svi proizvodi koje sam probao, a probao sam razne - mlijeko, jogurt, kefir, grčki jogurt, pavlaku, vjerovatno još neke.
mislim da se mercator robna marka radi u mljekari kozarska dubica...meni je ovo mercator od 2.8%mm prvi izbor
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#9264 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

holowey wrote: 23/07/2021 10:08
kox wrote: 22/07/2021 15:48
Ja često kupujem njihovo mlijeko pošto u mom lokalnom Mercatoru često bude na akciji (pod Mercator robnom markom). OK su im svi proizvodi koje sam probao, a probao sam razne - mlijeko, jogurt, kefir, grčki jogurt, pavlaku, vjerovatno još neke.
mislim da se mercator robna marka radi u mljekari kozarska dubica...meni je ovo mercator od 2.8%mm prvi izbor
Prije je Dubica proizvodila, zadnjih godinu-dvije Mi99.
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#9265 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by suspect_zero »

U grabap maloprije nema hljeba, kaže žena Klas od sinoć u štrajku...navodno veći dio radnika odbija da radi.

AS baš što dohvati gleda da sjebe maksimalno.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#9266 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by STARx »

suspect_zero wrote: 25/07/2021 14:06 U grabap maloprije nema hljeba, kaže žena Klas od sinoć u štrajku...navodno veći dio radnika odbija da radi.

AS baš što dohvati gleda da sjebe maksimalno.
strajkuju im vozaci vec par dana, a jel se ostatak pridruzio ne znam..
User avatar
ElRe
Posts: 10585
Joined: 12/12/2011 11:28

#9267 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ElRe »

suspect_zero wrote: 25/07/2021 14:06
AS baš što dohvati gleda da sjebe maksimalno.
Mazu se srozali. One Choco klub čokolade u Bingu skoro sve rastopljene i slomljene. Osjeti se po ambalaži.
Tops je za sada bolji nego ranije.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#9268 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Maza je ista kakva je i bila, bar ona 20%, nju konstantno kupujemo.
Noisette čokolade, doduše nisu Choco club nego Boutique de choco, isto. Lječnjak choco club od 50 grama standardna, meni odlična.
Ovo su proizvodi koje kupujemo u kontinuitetu .
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#9269 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

Primjetih da danas ne bijase Klasovog hljeba u Bingu, rekoh kada se prodade prije.
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#9270 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by suspect_zero »

Snake Eyes wrote: 25/07/2021 17:00 Primjetih da danas ne bijase Klasovog hljeba u Bingu, rekoh kada se prodade prije.
Ah, nije mi danas bilo da palim rernu al moraš gladne ukućane nahraniti...potkuhala sam neko tijesto za kiflice/buhtle...biće nešto.

Mada sam razmišljala da i ja stupim u štrajk :oops: :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9271 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _BataZiv_0809 »

mahalik wrote: 22/07/2021 23:26 Pa bjezanija je ljudi iz AS svakako pa znaci balon je pukao
Namjerili su se sad da sjebu Bosnalijek
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#9272 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

suspect_zero wrote: 25/07/2021 17:47
Snake Eyes wrote: 25/07/2021 17:00 Primjetih da danas ne bijase Klasovog hljeba u Bingu, rekoh kada se prodade prije.
Ah, nije mi danas bilo da palim rernu al moraš gladne ukućane nahraniti...potkuhala sam neko tijesto za kiflice/buhtle...biće nešto.

Mada sam razmišljala da i ja stupim u štrajk :oops: :D
Mudra zena koristi pravi trenutak, bilo ti je danas ili Bog zna kad.
Inace, ne spominji mi te drangulije koje pravis, hrana mi je druga od dvije omiljene stvari.
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#9273 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by suspect_zero »

Snake Eyes wrote: 25/07/2021 18:32
suspect_zero wrote: 25/07/2021 17:47

Ah, nije mi danas bilo da palim rernu al moraš gladne ukućane nahraniti...potkuhala sam neko tijesto za kiflice/buhtle...biće nešto.

Mada sam razmišljala da i ja stupim u štrajk :oops: :D
Mudra zena koristi pravi trenutak, bilo ti je danas ili Bog zna kad.
Inace, ne spominji mi te drangulije koje pravis, hrana mi je druga od dvije omiljene stvari.
Pogađam koja je prva stvar :D :lol: :lol:
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 444
Joined: 07/03/2018 18:22

#9274 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by sefket_ramadani »

Hakiz wrote: 22/07/2021 15:43
kox wrote: 22/07/2021 15:07 Pošto smo često na temi spominjali Klas:

https://avaz.ba/vijesti/bih/668269/radn ... ezli-hljeb
As Jelah, slično kao Mims, koga uhvatiše toga ubiše...
kad cojk slusa onog hrvica, stekne dojam da su uslovi kao u alstomu
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2702
Joined: 14/12/2005 21:21

#9275 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by jednonogi_Jack »

suspect_zero wrote: 25/07/2021 18:40
Snake Eyes wrote: 25/07/2021 18:32

Mudra zena koristi pravi trenutak, bilo ti je danas ili Bog zna kad.
Inace, ne spominji mi te drangulije koje pravis, hrana mi je druga od dvije omiljene stvari.
Pogađam koja je prva stvar :D :lol: :lol:
I ja. Piće. :D
Post Reply