BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
HUGOLORIS
Posts: 1
Joined: 17/04/2012 11:51

#926 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by HUGOLORIS »

Meni najbolja dva piva:

Image

Image

Sada i TZ radler:

Image

Extra. Obavezno probati:

Image

Image

Vrh sir. Najbolji uz crno vino:

Image

Top vino:


Image

Pravo osvježenje u kvaliteti i dizajnu. Svi su im čajevi top:
Image


I na kraju kad sve ovo pojedes. Bolji od Zewe :

Image
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#927 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by holowey »

HUGOLORIS wrote:Bolji od Zewe :

Image
Made in Croatia... :(
Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#928 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by Agnese »

holowey wrote:
HUGOLORIS wrote:Bolji od Zewe :

Image
Made in Croatia... :(
:shock: ja sam bila ubijedjena da je BiH, ali nije mi bilo mrsko da u prodavnici pogledam barcode i stvarno Made in Croatia 385.... :sad:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#929 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by otherside »

nikimostar wrote:Probala tu pastetu koju svi hvale Pileti,i muz mi rekao da je vise nikada ne kupim,plus u sastavu 30% pilece meso,a perutnina izbacila pastetu sa 70% pileceg mesa,po istoj cijeni.U moju kucu vise nece nikada :sad:
vala pastete generalno pravog mesa nisu vidjele tako da s pravom sumnjam u "lokaciju" tih 70% pileceg mesa :D
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#930 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by kojeime »

HUGOLORIS wrote:
Top vino:


Image
Ima puno boljih za istu cijenu.
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#931 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

@kojeime sta preporucujes :-D meni je Andrija takodje broj jedan kad kupujem. Kazem broj jedan misleci prvenstveno na pare koje sam spremna da dam....
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#932 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by VjecitiStudent »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:@kojeime sta preporucujes :-D meni je Andrija takodje broj jedan kad kupujem. Kazem broj jedan misleci prvenstveno na pare koje sam spremna da dam....
Za ljubitelje eticke kupovine samo informacija da je vinarija Andrija u vlasnistvu optuzenog ratnog zlocinca, presuda bi mu trebala biti obznanjena ovih dana.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#933 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by kojeime »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:@kojeime sta preporucujes :-D meni je Andrija takodje broj jedan kad kupujem. Kazem broj jedan misleci prvenstveno na pare koje sam spremna da dam....
Pogledaj ovdje, to jeste otidji u radnju, pa izaberi :) http://www.divina.ba/
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#934 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by ins »

Od Vranaca definitivno Tvrdoš (cca 16-18 KM)

Image

Od Blatine definitivno Nuić, "obicna" je isto 16 - 18 KM, a Barrique je oko 27-28 KM

Image
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#935 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by ins »

kojeime wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:@kojeime sta preporucujes :-D meni je Andrija takodje broj jedan kad kupujem. Kazem broj jedan misleci prvenstveno na pare koje sam spremna da dam....
Pogledaj ovdje, to jeste otidji u radnju, pa izaberi :) http://www.divina.ba/
A u Vino i cokoladi, slobodno i pitaj, iskoristi sto ljudi zele da pricaju o vinima koje prodaju :thumbup:
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#936 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by kojeime »

ins wrote:
kojeime wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:@kojeime sta preporucujes :-D meni je Andrija takodje broj jedan kad kupujem. Kazem broj jedan misleci prvenstveno na pare koje sam spremna da dam....
Pogledaj ovdje, to jeste otidji u radnju, pa izaberi :) http://www.divina.ba/
A u Vino i cokoladi, slobodno i pitaj, iskoristi sto ljudi zele da pricaju o vinima koje prodaju :thumbup:
A svakog utorka u vinoteci kraj Buybooka ima vece degustaje vina, pa se tu moze probati i mozda nesto pronaci.

Nuic je odlican. A ima i Tvrdos koji je dobio nagradu Decanter magazina, cini mi se da je 25KM. Ali upozorenje ko odluci da proba, ozbiljno vino za koje treba dobra podloga i ne moze se piti "onako", moras biti raspolozen za njega.

Uglavnom, da ne pretvorimo ovo u pricu samo o vinima, vino je domaci proizvod koji je meni uvijek ispred stranog, to jeste uvijek radije biram domaca od stranih vina. Ako ima nas proizvod na koji mozemo biti ponosni to su vina. Naravno, ne sva, ali imamo ih fantasticnih.
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#937 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by ins »

kojeime wrote: Uglavnom, da ne pretvorimo ovo u pricu a vinima, vino je domaci proizvod koji je meni uvijek ispred stranog, to jeste uvijek radije biram domaca od stranih vina. Ako ima nas proizvod na koji mozemo biti ponosni to su vina. Naravno, ne sva, ali imamo ih fantasticnih.
Zasto da ne, cak nije lose da imaju svoj topic ovdje na forumu, ipak ljudima treba koji savjet i smjernica 8-)

I ja sam ponosan, u pravu si sto kazes da nisu sva dobra, ali tako je svugdje, uostalom

Napredak u zadnji 8-10 godina je ogroman, mogu misliti sta nas tek ceka :thumbup:
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#938 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by kojeime »

ins wrote:
kojeime wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:@kojeime sta preporucujes :-D meni je Andrija takodje broj jedan kad kupujem. Kazem broj jedan misleci prvenstveno na pare koje sam spremna da dam....
Pogledaj ovdje, to jeste otidji u radnju, pa izaberi :) http://www.divina.ba/
A u Vino i cokoladi, slobodno i pitaj, iskoristi sto ljudi zele da pricaju o vinima koje prodaju :thumbup:
Ja cuo za radnju i otisao. Dobar dan, dosao da vidim sta imate. Pita me covjek, gdje ste do sada kupovali vina i koja. Ja kazem u trgovackiim centrima i kazem koja sam najcesce kupovao. Aha, kaze on, za vas bih preporucio da pocnete sa ovim, pa da nastavite sa onim, a onda sa onim, pa cemo dalje vidjeti. Tako i bi.

Pravo osvjezenje kada neko poznaje i voli ono sto prodaje.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#939 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by Država »

...
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#940 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by moa »

suncokret_1984 wrote:
lajk wrote:
suncokret_1984 wrote:Samo da se prijavim da sam probala Bajrinu pastetu, ali ne ovu gore, nego kokosiju, ima negdje na nekoj drugoj temi, odlicna je :thumbup: a ovu gore nisam nasla, pileti, bila samo ta kokosija i nju kupim.
ONA KAO zlatna :?:
mislim na ovu
Image
Ovu smo probali neki dan i nije losa, meni licno nedostaje malo zacina u njoj ali ok je...
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#941 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by mumy »

sarajevski radler :thumbup:
jedva cekam ljetnu zegu :lol:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#942 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by neo7 »

Neko je spominjao pastetu iz Visokog, Bajro ? Gdje se moze naci, ja u Konzumu i Merkatoru istu ne vidjeh...logicno ? :D

EDIT: vezano za milkos, zanimljiv post
spacek wrote:nije tu samo problem jana, dukat, argeta...voda, domaci proizvodi...problem su i politicari i vlast i biznismeni...
evo npr na relaciji ozujsko - lasko - karlovacko - sarajevsko - nektar
u cemu je problem?
problem je sto se sarajevsko i nektar zadovoljavaju trzistem koji pokrivaju. njih u potpunosti ne zanima marketing, promo materijal...ziv sam svjedok kad je lasko uletilo u kafanu i kaze predstavnik sljedece: evo ti 5 kisobrana, dobices 3 tocilice piva i procenat od prodanog litra piva. uslov je da ti cijena piva bude za marku manja od konkurencije (u prevodu, povisi cijene svih piva za marku), i da imas happy hour tad i tad po promotivnoj cijeni...u prevodu, guraj pivo pod nos musterijama! naravno to je kafandzija prihvatio, ali je upitao iz patriotskih razloga i sarajevsko (ponudio se), a ovi mu odgovorili - kisobrani su ti toliko, tende su ti toliko, pivo haman po maloprodajnoj cijeni, za tocilice moze i na rate...al nemoj sad, haj za mjesec dana da krenemo u realzijaciju. haman eto da kafandziji bude cast sto ce sarajevsko imati...i zato po sarajevu imamo i karlovacko i lasko i ozujsko kisobrane, tende i happy houre...

slicna situacija je i sa vodom...u firmi mi naumili uzete automat za vodu - i zovi redom...nema niko nas...tesanj jos nema u planu - do godine, ovaj nikad cuo za to...onaj pojma nema...i spadne knjiga na 2 slova...hrvatske i crnogorske vode sa talijanskim imenom...koristili hrvatsku 3 godine dok se konacno nije pojavila gorazdanska nakva - i sad uredno tu konzumiramo (bijela)...

a druga strana medalje je ekonomski lobi i politicari gdje su podmiceni da unistavaju sistemski nasu proizvodnju i na sve moguce nacine da blokiraju distribuciju istih po konkurentnim cijenama...probajte vi flasirati vodu (ulozite u reklame i brand i kvalitet) pa ce te vidjeti na koliko problema i podmetanja cete naletiti...

pa dukat placa uposlenicima da buse iglom milkosove proizvode na policama da se sto prije pokvare...donese turu i plati cvaju samo da probusi 10-tak pavlaka milkos i gurne ih u rafu iza dukatovih proizvoda...i ti kupis milkos pavlaku a ona ozelenila odozgo!

naravno svi trzni centri i marketi su pod vlasnicima susjednim nam zemalja i oni diktiraju pravila igre i krse sve zakone, a zakone nase institucije ne provode jer su podmiceni!

o svijesti gradjana i ne moram govoriti, a vrlo brzo se gubi svijest u ovakvim bitkama gdje je spreg svega: od nesposobnosti, od zelje za brzom zaradom, od zadovoljavanja sitnim, preko mita, korupcije i politickih struja!
http://www.klix.ba/forum/viewtopic.php? ... 4&start=50
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#943 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by lajk »

@neo7 BAJRA je iz Travnika :-D Pastetu probaj naci u dp marketu ili interex-u
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#944 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by delightful »

vratite se na temu - najbolji bh. proizvod siroke proizvodnje - hvala.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#945 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by TDK-90 »

Bajra pašetu sam locirao u vjerovali ili ne TUŠ-u :dance: Bingo nema :? Konzum nema :D
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#946 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by ledeni_caj »

TDK-90 wrote:Bajra pašetu sam locirao u vjerovali ili ne TUŠ-u :dance: Bingo nema :? Konzum nema :D
A ja ko budala oblijecem onu rafu sa pastetama 3 puta u konzumu. :D
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#947 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by suncokret_1984 »

Ja ufalila onu bajrinu pastetu, i stvarno mi je bila odlicna na prvu, a sad mi nesto nije vise, nekako sto je vise jedem fali joj nesto, mozda vise zacina, ne znam :-?
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#948 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by TDK-90 »

ledeni_caj wrote:
TDK-90 wrote:Bajra pašetu sam locirao u vjerovali ili ne TUŠ-u :dance: Bingo nema :? Konzum nema :D
A ja ko budala oblijecem onu rafu sa pastetama 3 puta u konzumu. :D
Evo danas nađoh i kupih Bajra paštetu na vjerovali ili ne benzinskoj HIFA....e pa stvarno :shock:
Ukus = ARGETA u originalu 100% identična odlična :thumbup:
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#949 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by kiky »

za sada mi je sky-cola najstabilnija sa kvalitetom ...
za bajra paštete nisam čuo ...
potražit odmah ...
:)
F&N
Posts: 3984
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#950 Re: Najbolji bh. proizvod široke potrošnje?

Post by F&N »

kiky wrote:za sada mi je sky-cola najstabilnija sa kvalitetom ...
za bajra paštete nisam čuo ...
potražit odmah ...
:)
probao, odlicne su
Post Reply