BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8701 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Sarah24 wrote: 13/04/2021 21:14 :mrgreen: Jao toliki ljudi a boje se malo secera :run: ime je prefino jest :mrgreen: ne znam sta li jos imaju, salim se i meni je puno secera ali neka ima u asortimanu bh.proizvoda :bih:
Imaju svega, samo reci šta ti treba.. :mrgreen:
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#8702 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Sarah24 »

konektovan wrote: 13/04/2021 21:31
Sarah24 wrote: 13/04/2021 21:14 :mrgreen: Jao toliki ljudi a boje se malo secera :run: ime je prefino jest :mrgreen: ne znam sta li jos imaju, salim se i meni je puno secera ali neka ima u asortimanu bh.proizvoda :bih:
Imaju svega, samo reci šta ti treba.. :mrgreen:
Sad cu da proguglam :mrgreen:
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#8703 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Probao svečano ove Boutique de choco čokolade. Prvo skontah da sam fulio proizvođača, nije Vispak nego AC Food ali nebitno.

Noisette - meni lično najbolja
Maza - vrlo dobra
Crna sa narandžom - vrlo dobra
Mliječna - standardna mliječna, pa ko voli
Sa žitaricama i sa lješnjacima, brusnicama itd. - srednja žalost, bile bi odlične ali imaju neki čudan after taste, isto kao da su im ove žitarice i lješnjaci bajati :-) Inače, Vispak je imao odličnu Crispy čokoladicu sa žitaricama, mnogo bolju od ove.

Helem, napredak u svakom slučaju, 3 prve su definitivno najbolje BH čokolade (bar meni). Koliko će izdržati borbu sa stanom konkurencijom vidjet ćemo.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#8704 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by prof. »

kox wrote: 14/04/2021 22:21 Probao svečano ove Boutique de choco čokolade. Prvo skontah da sam fulio proizvođača, nije Vispak nego AC Food ali nebitno.

Noisette - meni lično najbolja
Maza - vrlo dobra
Crna sa narandžom - vrlo dobra
Mliječna - standardna mliječna, pa ko voli
Sa žitaricama i sa lješnjacima, brusnicama itd. - srednja žalost, bile bi odlične ali imaju neki čudan after taste, isto kao da su im ove žitarice i lješnjaci bajati :-) Inače, Vispak je imao odličnu Crispy čokoladicu sa žitaricama, mnogo bolju od ove.

Helem, napredak u svakom slučaju, 3 prve su definitivno najbolje BH čokolade (bar meni). Koliko će izdržati borbu sa stanom konkurencijom vidjet ćemo.
Potpisujem za prve tri, ostale nisam probam pa neću komentarisati. Konačno dobra domaća čokolada po normalnoj cijeni. Sad samo da porade na dostupnosti, znam da se mjesto na polici plaća ali moraju i to odraditi, sad su nekako sramežljivo prisutni da sam ih jedva našao.
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#8705 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by iz zadnje klupe »

Pošto sam ja bio ovde prvi koji je branio Boutique cokolade dok su svi ostali smatrali da su lose pa sam povukao rucnu i prestao im biti advokat, sad kada ima i pozitivnih komentara, sad imam kritiku:
Na oficijelnoj stranici ovih cokolada, hvale se da su oni jedini proizvodjaci noisette cokoada koji ne mijesaju noisette punjenje sa cokoladom da ustede, i zaista je takva bila prva serija proizvodnje, sada pola cokoade cisti noisete pola pomijesano sa cokoladom
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#8706 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nivla »

sto bi rekli domaci proizvidjaci i pridrzavanje specifikacije, da ne kazem slaba ili nikakva ujednacenost proizvodnje, ovo se posebno odnosi na as grupaciju, malo je proizvoda ostalo a da ih nisu sfuserili u odnosu na originalne
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#8707 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Zaboravih reći da je Vispak prije ravno 20 godina proizvodio čokoladu od 100g sa cijelim lješnjacima, zvala se Wivia. U tom trenutku to je meni bila najbolja čokolada sa lješnjacima na tržištu, bolja od svake uvozne. Nakon otprilike godinu-dvije se prestala proizvoditi. I ta čokolada je bila puno bolja od ove danas.
Hakiz
Posts: 40518
Joined: 30/07/2015 20:01

#8708 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hakiz »

nivla wrote: 15/04/2021 12:33 sto bi rekli domaci proizvidjaci i pridrzavanje specifikacije, da ne kazem slaba ili nikakva ujednacenost proizvodnje, ovo se posebno odnosi na as grupaciju, malo je proizvoda ostalo a da ih nisu sfuserili u odnosu na originalne
Stara priča.

Kvalitet se ganja samo u početku, dok se ne navuku ljudi, onda krene fušeraj.

Zato izuzetno rijetki BiH proizvođači zaslužuju lojalnost konzumenata, ogromna većina ne.

Nisu samo proizvođači varalice, i usluge što državne što privatne, majstori itd su na isti fazon.

Zato će ljudi radije kupiti DM sredstva za kućnu pa i ličnu higijenu, a ne Dita i slične. Čak i prehrambene proizvode. Jer su pristupačni, dobri u odnosu na cijenu i ujednačenog kvaliteta. A ima i "egzotike", kad je neki domaći proizvođač ponudio sok od manga :) Svaka čast jabuci, ali šaraj malo :lol:

Dosadi i "muslimansko krme", to jeste piletina. Zato Vindija i njena puretina umjesto nekoga iz BiH, ne nude sličan asortiman.

Naši proizvođači su kao i država, sirotinjski mentalitet, ko će se truditi, valja nove ideje, razmišljati, zahmetli to.

Lakše je čokoladu koja se ne mijenja već 50 godina upakovati u novu ambalažu.

Bolje išta nego ništa, barem će platiti novi dizajn ambalaže ako već neće širiti paletu proizvoda.
Matrix_
Posts: 297
Joined: 09/02/2021 12:49

#8709 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Matrix_ »

nažalost ima istine
Arix praškasti deterđent bio dobar
sad su ga sjebali
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#8710 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by komercionala »

Maza u posljednje vrijeme okus uzeglih ljesnjaka .... isto se desilo sa Nutkao kremom
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#8711 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Almir_ »

Meni je Maza odlicna, samo steta nema od 2kg.
Arix tenzo praskasti 0.
Ovaj tecni Arix je za 10.
housetent
Posts: 276
Joined: 01/02/2011 18:31

#8712 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by housetent »

Sto se tiče domacih cokolada,keksova,bombona ja ne znam ni jedan da valja.Prodaju smece e meni ga bogami neces prodati.Naucio bosnjo da vara kupce i da mu trpa smece.
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8713 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

housetent wrote: 17/04/2021 15:06 Sto se tiče domacih cokolada,keksova,bombona ja ne znam ni jedan da valja.Prodaju smece e meni ga bogami neces prodati.Naucio bosnjo da vara kupce i da mu trpa smece.
Nove cokolade choco club su dobre, nove boutique takodjer mogu proci....veliki iskorak u odnosu na raniji period. Keksovi, ne znsm, mozda rituals choco i brusnica su od domaćih skroz ok...klasove strudlice takodjer, ali ima još prostora za napredak..
housetent
Posts: 276
Joined: 01/02/2011 18:31

#8714 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by housetent »

konektovan wrote: 17/04/2021 15:36
housetent wrote: 17/04/2021 15:06 Sto se tiče domacih cokolada,keksova,bombona ja ne znam ni jedan da valja.Prodaju smece e meni ga bogami neces prodati.Naucio bosnjo da vara kupce i da mu trpa smece.
Nove cokolade choco club su dobre, nove boutique takodjer mogu proci....veliki iskorak u odnosu na raniji period. Keksovi, ne znsm, mozda rituals choco i brusnica su od domaćih skroz ok...klasove strudlice takodjer, ali ima još prostora za napredak..
Pa nasim gazdama je problem platiti covjeka i dati mu milion maraka da mu napravi recept za neku dobru cokoladu,keks....Ne znam te sto spominjes nisam probao niti sam ih gdje vidio.Te Choco Club sam prije par puta jeo i ono jedes ih kad nema nista drugo eto kakva je cokolada.U dizajn isto ne ulazu,sve im izgleda nekako sirotinjski.Keksovi isto tako tanko skroz,te strudle se hajde mogu jesti ali gdje su ostale stvari.Klas je napravio Jaro,smijesno,pa i na seceru su stedili.Za bombone ne znam da domace uopste i postoje osim onog otpada sto bingo prepakuje i prodaje.Sokovi su nam tu i tamo,vadi nas fruits iz kreseva,dok je npr sarajevska pivara propala,imaju onaj AC koji se jos uvijek moze piti ali su i njega unistili,zatim isto pivo su unistili jer ne koriste kvalitetne sirovine pa sarajevsko pivo slabo ces po kaficima i naci.Pogledaj naprimjer jedna dorina kakve cokolade pravi,pa imas kraš pa Zvečevo,pa Stark itd itd.Ja npr kupim one keksice domacica od starka koji su mi jako dobri,i kupim isto tako neku domacicu koja se pravi u visokom,kupio jednom i necu vise nikad.Ja cu kupiti uvijek domace ako je bolje od uvoznog ili ako je u rangu sa uvoznim pa moze i koji procenat da je Losije a ne da je 70 posto Losije,e to ne mi nece prodati ni pod kojim patriotizmom.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#8715 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by musicman80 »

iz zadnje klupe wrote: 15/04/2021 11:58 Pošto sam ja bio ovde prvi koji je branio Boutique cokolade dok su svi ostali smatrali da su lose pa sam povukao rucnu i prestao im biti advokat, sad kada ima i pozitivnih komentara, sad imam kritiku:
Na oficijelnoj stranici ovih cokolada, hvale se da su oni jedini proizvodjaci noisette cokoada koji ne mijesaju noisette punjenje sa cokoladom da ustede, i zaista je takva bila prva serija proizvodnje, sada pola cokoade cisti noisete pola pomijesano sa cokoladom
Pa to ti svi proizvodjaci cokolada danas rade. Skoro da i nema cokolade a da nije punjena. Na tome se stedi kakao i palmino ulje se stavlja umjesto kakao putera. Cak i ove Lindt cokolade koje sam nekada jeo, sada su uglavnom punjene. Skup kakao i nema ga dovoljno na svjetskom trzistu, pa ove multinacionalne korporacije sto prave cokolade stavlaju fillere u vidu raznih punjenja, a sve radi ustede. Isto tako, smanjuje se i gramaza cokolada. Prije je bilo uobicajeno da jedna normalna cokolada ima 100g, a danas su vecinom sve 80g, a cijena ista ili veca.
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#8716 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

konektovan wrote: 01/04/2021 21:13 Je li imate i vi problem sa ambalazom choco club cokolada, tj. sa otvaranjem iste??
Evo, ja sam ih sve probao i to više puta, ukljucujuci i zlatnu dzezvu, sve i jedna imaju isti problem na mjestu, gdje je prrdvidjeno otvaranje...
Uglavnom, i meni su bolje "sjele" :mrgreen: od boutique cokolada...
:thumbup: i ja sam se napatio svaki put i na kraju uzmem makaze :-)

Trebamo im poslati mail da im prodaja može opasti samo zbog te gluposti jer je ja necu kupiti ako u tom momentu nemam makaza :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8717 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

bumerangss wrote: 18/04/2021 06:51
konektovan wrote: 01/04/2021 21:13 Je li imate i vi problem sa ambalazom choco club cokolada, tj. sa otvaranjem iste??
Evo, ja sam ih sve probao i to više puta, ukljucujuci i zlatnu dzezvu, sve i jedna imaju isti problem na mjestu, gdje je prrdvidjeno otvaranje...
Uglavnom, i meni su bolje "sjele" :mrgreen: od boutique cokolada...
:thumbup: i ja sam se napatio svaki put i na kraju uzmem makaze :-)

Trebamo im poslati mail da im prodaja može opasti samo zbog te gluposti jer je ja necu kupiti ako u tom momentu nemam makaza :lol:
Ništa, šaljemo odmah... :mrgreen: :thumbup:
User avatar
Suljagica sokak
Posts: 135
Joined: 18/02/2020 23:36

#8718 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Suljagica sokak »

Mene ukucani cudno gledali jer ne mogu otvoriti cokoladu, barem nisam jedini :D
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#8719 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by thekupus »

Uzeli ove boutique čokolade, Noissette i Maza, šta je ovo ljudi dragi. FUJ. Obje čokolade imaju okus po zemlji! Ne kontam, provjerili smo rok, 11.2021.. Bljak! Nikad više.

Kupljene u Amku na Jezeru.
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#8720 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi »

thekupus wrote: 19/04/2021 21:04 Uzeli ove boutique čokolade, Noissette i Maza, šta je ovo ljudi dragi. FUJ. Obje čokolade imaju okus po zemlji! Ne kontam, provjerili smo rok, 11.2021.. Bljak! Nikad više.

Kupljene u Amku na Jezeru.
Meni odlicne!
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#8721 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by thekupus »

zubi wrote: 19/04/2021 21:08
Meni odlicne!
Ne kontam onda, možda su ove loše skladištene, možda je a bad batch. Ogavne su baš. Čak kad pomirišemo, smrde na zemlju.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#8722 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nivla »

nije bas zemlja al na neku vlagu kao da su uzegle, vjerovatno jeftina/losa sirovina ili dodavanje neke sirovine koja bojom podsjeca na kakao npr cikorija
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#8723 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi »

nivla wrote: 19/04/2021 21:12 nije bas zemlja al na neku vlagu kao da su uzegle, vjerovatno jeftina/losa sirovina ili dodavanje neke sirovine koja bojom podsjeca na kakao npr cikorija
Evo, imas rubriku pa im pisi, reci da lazu kad vele da stavljaju najkvaliltetnije sastojke, da ti vidis da je to jeftina i losa sirovina sa cikorijom...

https://boutiquedechoco.ba/
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#8724 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by thekupus »

zubi wrote: 19/04/2021 21:26
nivla wrote: 19/04/2021 21:12 nije bas zemlja al na neku vlagu kao da su uzegle, vjerovatno jeftina/losa sirovina ili dodavanje neke sirovine koja bojom podsjeca na kakao npr cikorija
Evo, imas rubriku pa im pisi, reci da lazu kad vele da stavljaju najkvaliltetnije sastojke, da ti vidis da je to jeftina i losa sirovina sa cikorijom...

https://boutiquedechoco.ba/
Što tako defanzivno? Niko ne želi ništa loše domaćem proizvođaču. Ja sam kupio baš zbog toga, uzbuđeno svojima donio, rekoh možda konačno imamo dobru domaću čokoladu. Svi smo je pljunuli kad smo je pokušali pojesti, evo ostatak nam stoji, ne znamo da li da bacimo ili šta već. Najkvalitetniji sastojci ili ne, mi jedemo puno kvalitetne čokolade, i možemo slobodno reći da je ova smeće.
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#8725 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi »

thekupus wrote: 19/04/2021 21:31
zubi wrote: 19/04/2021 21:26
nivla wrote: 19/04/2021 21:12 nije bas zemlja al na neku vlagu kao da su uzegle, vjerovatno jeftina/losa sirovina ili dodavanje neke sirovine koja bojom podsjeca na kakao npr cikorija
Evo, imas rubriku pa im pisi, reci da lazu kad vele da stavljaju najkvaliltetnije sastojke, da ti vidis da je to jeftina i losa sirovina sa cikorijom...

https://boutiquedechoco.ba/
Što tako defanzivno? Niko ne želi ništa loše domaćem proizvođaču. Ja sam kupio baš zbog toga, uzbuđeno svojima donio, rekoh možda konačno imamo dobru domaću čokoladu. Svi smo je pljunuli kad smo je pokušali pojesti, evo ostatak nam stoji, ne znamo da li da bacimo ili šta već. Najkvalitetniji sastojci ili ne, mi jedemo puno kvalitetne čokolade, i možemo slobodno reći da je ova smeće.
Mozda ti ne, za ostale ne znam zasigurno.

EDIT: I jedno je reci, ne svidja mi se, ne odgovara mom ukusu, mozda najskuplja belgijska cokolada je meni meh, pa je ne kupujem... ali reci kao ovaj gore, to su vjerovatno jeftina/losa sirovina ili dodavanje neke sirovine koja bojom podsjeca na kakao npr cikorija je vec kleveta i objeda.
Post Reply