BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20502
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#5702 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bullet Tooth Tony »

bh.tornjak wrote:
thekupus wrote:Kulin sokovi su fantasticni! Okus, izgled ambalaze, promocija, sve imk je vrhunsko. Javio sam im se na instagramu da pitam odakle uvoze voce, odgovorili su mi da je 100 % voca koje koriste za svoje proizvode iz Bosne i Hercegovine, s tim da određeni dio sami proizvode. Zna li neko odakle bi im mogle biti narandže? Jagodu, šljivu, višnju i malinu izvoze na tržište EU, a ove godine planiraju preraditi oko 8000 tona voća.

I da, pekmez od šljiva im je isto bez dodatog šećera, kao i svi sokovi.

Nešto ovako kvaliltetno i sa raznovrsnom ponudom odavno se nije pojavilo kod nas, i ovog Ramazana nije prošao niti jedan iftar bez Kulin sokova na stolu u mojoj kući :bih: :bih:
Kulin sokovi su proizvod brckanskog "Bosnaplod-a"

Bosnaplod posjeduje svoje vocnjake a rade i sa vocarima kooperantima....i nude jako dobru saradnju.
Za ovo "egzoticno" voce ne znam....ali za sljivu,jabuku,jagodu,visnju....itd....sa sigurnoscu mogu reci da je sve domace.

Veliki dio proizvodnje ide na arapsko trziste.....a manji dio se prodaje u BiH.
Arapi su i vlasnici Bosnaploda

:thumbup: Strasno dobar sok .... i napokon neko da se propisno pobrine oko dizajna amabalaze (+ pise da su plodovi iz netaknute bosanske prirode ) :thumbup: :thumbup:

Image
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5703 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vješalica »

DOMaĆE sok je cvekle je odlican
Ni prismrdit nesretnom radioaktivnom Fructalu
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#5704 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Dosadno mii »

Hahah pa zar iko kupuje linoladu

Vispakiva begova odlicna
Nisam ni znala da mozemo ista dobro napraviti

I onaj neki bingov mix susenog povrca umjesto vegete
:bih:
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#5705 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nepass1 »

Pa ovi kulin sokovi od vocnog koncentrata?!
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5706 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vješalica »

apimed.ba

Imaju jako dobre sokove, Velika Kladusa
Uzmem redovno
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#5707 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by seldzuk »

Kod mene se u kući odavno nije kupio nikakav drugi začin osim ovog. Vegeta ne ulazi u kuću ni pod razno.
Domaćica zadovoljna proizvodom.
Image
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#5708 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by TDK-90 »

nepass1 wrote:Pa ovi kulin sokovi od vocnog koncentrata?!
Ja sam se napalio da nadjem ovaj Kul-in sok ..... Marketing je bas jak :thumbup:

Ali kada sam vidio da je sok od jabuke u stvari od koncentrisanog "soka" :sad: :sad: :sad:

Masovna pojava je koncentrisani sok u cijelom svijetu, lakse ga cuvati i transportovati.
Rijec je o pravom cijedjenom soku koji se kuha da ispari sto vise vode i ostane nesto kao pekmez gusto, onda se prodaje taj gusti koncentrisani sok i kupci ( Fabrike) dodaju vodu i flasiraju . Kinezi su u vrhu na svijetu sa proizvodnjom i izvozom toga :izet:
Navodno nije stetno , nema konzervansa i dodataka nema secera dodanog..... ali nije to to sto oni reklamiraju.
Kakve plantaze kakvi bakraci nema kapaciteta dovoljno da se toliko cijedi.
O domacem soku od egzoticnog voca necu trositi rijeci :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5709 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hajvan »

ok. pij fructal ,dimes, rauch itd
ha ja
niko te ne sprijecava.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#5710 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by TDK-90 »

    Hajvan wrote:ok. pij fructal ,dimes, rauch itd
    ha ja
    niko te ne sprijecava.
    Sta fructal, rauch , :?: :?: :?: Zasto mi trpas rijeci koje nisam spomenuo- zasto MENE komentarises a ne PROIZVOD ? :?
    Prava SDA matrica populizam, samo ako nesto sto nije dobro treba popraviti: Eno idi njima njihovo je bolje.
    Sta je s vama ?

    Kul-in domca firma koja na veliku reklamau fata kupce - Nije to to za sta se predstavljaju.
    Ima drugih BiH firmi koje prave na starinski nacin , nemaju marketing.

    Ima jedna firma iz Banjaluke koja pravi jabukovo sirce, tursiju od divljih jabuka i jos nekih vocki ..... ali nekad ih ima nekad nema na policama
    User avatar
    Hajvan
    Posts: 9637
    Joined: 25/10/2008 13:21
    Location: SaraJovo

    #5711 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by Hajvan »

    relativno si u pravu…
    User avatar
    nivla
    Posts: 4282
    Joined: 12/01/2008 23:44

    #5712 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by nivla »

    TDK-90 wrote: O domacem soku od egzoticnog voca necu trositi rijeci :D
    nemoj ba zezat, znas da smo treci proizvodjac narandzi u svijetu, medjutim s obzirom da je voda glavni sastojak vocnih sokova iz koncentrata mozemo reci da je proizvod 90% od domace sirovine pa je onda 100% domaci ako zaokruzujemo
    Heller
    Posts: 4404
    Joined: 02/05/2012 22:32
    Location: Tuzla

    #5713 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by Heller »

    TDK-90 wrote:
    nepass1 wrote:Pa ovi kulin sokovi od vocnog koncentrata?!
    Ja sam se napalio da nadjem ovaj Kul-in sok ..... Marketing je bas jak :thumbup:

    Ali kada sam vidio da je sok od jabuke u stvari od koncentrisanog "soka" :sad: :sad: :sad:

    Masovna pojava je koncentrisani sok u cijelom svijetu, lakse ga cuvati i transportovati.
    Rijec je o pravom cijedjenom soku koji se kuha da ispari sto vise vode i ostane nesto kao pekmez gusto, onda se prodaje taj gusti koncentrisani sok i kupci ( Fabrike) dodaju vodu i flasiraju . Kinezi su u vrhu na svijetu sa proizvodnjom i izvozom toga :izet:
    Navodno nije stetno , nema konzervansa i dodataka nema secera dodanog..... ali nije to to sto oni reklamiraju.
    Kakve plantaze kakvi bakraci nema kapaciteta dovoljno da se toliko cijedi.
    O domacem soku od egzoticnog voca necu trositi rijeci :D
    Postoje baze za sokove i koncentrati, koncentrati se prave to isparivanje i tako a baze su za fantu, kolu i slicne stvari, moguće je da se odjednom sve jabuka što ima pravi koncentrat a tek kasnije opet razvodnjuje i pakuje u skladu s kapacitetima, ne mora značiti da to nije prirodno.
    User avatar
    nepass1
    Posts: 9670
    Joined: 06/07/2017 07:35

    #5714 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by nepass1 »

    TDK-90 wrote:
    nepass1 wrote:Pa ovi kulin sokovi od vocnog koncentrata?!
    Ja sam se napalio da nadjem ovaj Kul-in sok ..... Marketing je bas jak :thumbup:

    Ali kada sam vidio da je sok od jabuke u stvari od koncentrisanog "soka" :sad: :sad: :sad:

    Masovna pojava je koncentrisani sok u cijelom svijetu, lakse ga cuvati i transportovati.
    Rijec je o pravom cijedjenom soku koji se kuha da ispari sto vise vode i ostane nesto kao pekmez gusto, onda se prodaje taj gusti koncentrisani sok i kupci ( Fabrike) dodaju vodu i flasiraju . Kinezi su u vrhu na svijetu sa proizvodnjom i izvozom toga :izet:
    Navodno nije stetno , nema konzervansa i dodataka nema secera dodanog..... ali nije to to sto oni reklamiraju.
    Kakve plantaze kakvi bakraci nema kapaciteta dovoljno da se toliko cijedi.
    O domacem soku od egzoticnog voca necu trositi rijeci :D
    Pa prvo sam i ja kontao otkud toliko voce, te vidjoh na polici sok. Kad sam vidio cjenu kontam ne moze biti sve ok. Kad koncentrisani sok. Nisam htio kupiti.
    bumerangss
    Posts: 4461
    Joined: 12/01/2015 16:47

    #5715 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by bumerangss »

    seldzuk wrote:Kod mene se u kući odavno nije kupio nikakav drugi začin osim ovog. Vegeta ne ulazi u kuću ni pod razno.
    Domaćica zadovoljna proizvodom.
    Image
    I ja koristim VEGAMIX vec 5 6 godina i prezadovoljan :thumbup:
    Naslovnica
    Posts: 27901
    Joined: 20/03/2013 15:38

    #5716 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by Naslovnica »

    U kuhinji od začina imamo samo so (više vrsta), biber (razne vrste), paprika (ljuta, slatka, tucana...), peršun, bijeli luk i kurkuma.
    Vegeta&co su banovani iz naše kuhinje više od 10 godina.
    User avatar
    tovarish
    Posts: 3506
    Joined: 26/05/2008 23:57

    #5717 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by tovarish »

    vješalica wrote:apimed.ba

    Imaju jako dobre sokove, Velika Kladusa
    Uzmem redovno
    Nisu iz Kladuse,nego iz Sanskog Mosta.
    User avatar
    vješalica
    Posts: 10114
    Joined: 02/04/2010 19:12

    #5718 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by vješalica »

    Haj nema veze...isto je to hahah
    User avatar
    Nisrin
    Posts: 5489
    Joined: 26/04/2009 15:40
    Location: Bistrik, RajvoSA

    #5719 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by Nisrin »

    BRIŽ pakovanje 200g kopar...dobar omjer cijene i kvaliteta i jedino ga nadjem u Tempu u Lukavici...ne znam zasto nema u Bingu, ali zato ima bezobrazno skupi od 2-3KM, sto koristis 2x i fertig!
    User avatar
    VladaFBiH
    Posts: 4444
    Joined: 01/02/2012 12:32
    Location: rajvoSa

    #5720 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by VladaFBiH »

    TDK-90 wrote:
    nepass1 wrote:Pa ovi kulin sokovi od vocnog koncentrata?!
    Ja sam se napalio da nadjem ovaj Kul-in sok ..... Marketing je bas jak :thumbup:

    Ali kada sam vidio da je sok od jabuke u stvari od koncentrisanog "soka" :sad: :sad: :sad:

    Masovna pojava je koncentrisani sok u cijelom svijetu, lakse ga cuvati i transportovati.
    Rijec je o pravom cijedjenom soku koji se kuha da ispari sto vise vode i ostane nesto kao pekmez gusto, onda se prodaje taj gusti koncentrisani sok i kupci ( Fabrike) dodaju vodu i flasiraju . Kinezi su u vrhu na svijetu sa proizvodnjom i izvozom toga :izet:
    Navodno nije stetno , nema konzervansa i dodataka nema secera dodanog..... ali nije to to sto oni reklamiraju.
    Kakve plantaze kakvi bakraci nema kapaciteta dovoljno da se toliko cijedi.
    O domacem soku od egzoticnog voca necu trositi rijeci :D
    to što je on koncentriranog soka ne mora značiti da je uvoz - samo se zapitaj koliko traje sezona branja jabuka i na koji način bi obezbijedio sirovinu kroz cijelu godinu? Logistički je nemoguće a i glupo je u mjesec/dva proizvesti cijelu količinu pa je skladištiti a rok upotrebe do godinu dana...
    kockakockica
    Posts: 1706
    Joined: 25/01/2017 14:47

    #5721 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by kockakockica »

    Prvi Bingo u Jajcu. Konacno :thumbup:

    Image
    kockakockica
    Posts: 1706
    Joined: 25/01/2017 14:47

    #5722 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by kockakockica »

    Prva kukuruzna jufka i QR kod sa receptima


    Image


    Sarajevska prehrambena industrija Sprind plasirala je na tržište novu kukuruznu jufku 450g. Riječ je o svojevrsnoj inovaciji i prvom proizvodu te vrste na tržištu BiH. Osim novog proizvoda, u Sprindu su kreirali i novu ambalažu sa QR kodom preko kojeg je ova kompanija odlučila prenijeti najbolje recepte iz bogate tradicije bosanske kuhinje na mlađe generacije, saopćeno je iz Sprinda.

    - Sprind jufke su naš najpoznatiji brend sa najdužom tradicijom na tržištu BiH, tako da smo veoma ponosni što su naše jufke sastavni dio recepata domaćica koji se prenose s generacije na generaciju. Upravo iz tog razloga, ovom inovacijom sa kukuruznom jufkom smo zbližili ukuse starijih i mlađih poklonika bosanske pite. Kontinuirano radimo na novim proizvodima kako bismo našim potrošačima ponudili samo najbolje. Tako je nastao i novi proizvod - kukuruzna jufka, ističu u Sprindu.

    Prva i jedina kukuruzna jufka na bh. tržištu ali i prva jufka sa inovacijom na pakiranju u vidu QR koda, Sprindov je doprinos očuvanju tradicije.

    - Nakon skeniranja koda svakoga ko uzme našu novu kukuruznu jufku očekuje recept za pripremu sirnice. Recepti će se svakodnevno dodavati. Naš cilj je da uspostavimo interaktivnu komunikaciju sa potrošačima, tj. da nam šalju svoje recepte sa kukuruznom jufkom, a mi ćemo najbolje nagraditi, navodi se u saopćenju za javnost kompanije Sprind.

    Proizvod kukuruzna jufka na trzište je plasiran u julu ove godine, a dostupan je u svim većim trgovačkim lancima u BiH.



    :thumbup:
    User avatar
    vješalica
    Posts: 10114
    Joined: 02/04/2010 19:12

    #5724 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by vješalica »

    Izgledaju bas fancy
    :thumbup:
    walk_M-A-N
    Posts: 2003
    Joined: 09/05/2007 16:35

    #5725 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

    Post by walk_M-A-N »

    Danas probam kefir Saraj milk Maglaj i stvarno dobar. Blag ali ukusan. Inače sam ljubitelj kefira i kupujem Milkos.
    Moguće da sam probao i jogurt Saraj milk i da je bio dobar, ali nisam siguran jer kefir kupujem češće, moram ovo potvrditi.

    Nezavisno, neki dan je neka pričala na tv da mi količinski izvozimo više ukupno, ali da smo finansijski u debelom manjku.
    Mislim da je primjer upravo da više izvozimo mlijeko ali uvozimo sir, posebno masni koji puno više košta.
    Post Reply