BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#5676 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Heller »

Pavić Pršut, Panceta, Srijemska :bih:
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#5677 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Pavić je prije nekih 5 godina kada sam ga zadnji put kupio imao i dobro narezano vakumirano goveđe suho meso.
toske22
Posts: 8
Joined: 03/06/2018 23:17
Location: Brčko

#5678 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by toske22 »

Prpa.ba wrote:A ko ste vi da osudjujete kako privatne kompanije posluju i kako vasi sugradjani trose svoj zaradjeni novac? Super je da je krenula proizvodnja makar nekih proizvoda sa visokom dodanom vrijednosti, ne mora se BH prehrana bazirati na hljebu i pavlaci, a gusti svesti na agdu.
Potpisujem definitivno, jer u BIH generalno gledajući proizvodnja funkcionira bez ikakvih državnih subvencija, te je stoga hvale vrijedna. Na stranu poljoprivredni poticaji koji idu svugdje osim ne u džepove onih koji stvarno rade na svojim parcelama i gazdinstvima, u nas ne postoji transferi prema običnom puku koji stvara dodatnu vrijednost kroz proizvodnju. Stoga, što se god proizvede i pri tome ima svoju svrhu i funkcionalnost je hvale vrijedno u ovoj državi, jer imajte na umu da je domaće tržište ograničeno kapitalnom moći pojedinaca, a nastup na inozemnim tržištima je ograničen iz više razloga - od kojih su najupečatljiviji borba sa birokracijom tijekom pribavljanja dozvola za izvoz, te potkapacitiranost proizvodnje, a samim time i nepostizanje konkurentnosti vani.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5679 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

KB9 wrote:
kockakockica wrote:Image


:thumbup: :bih:
uh ovo valja probat :mrgreen:
probah danas ovo, kakvo epsko smece majko mila i draga :lol:
Naslovnica
Posts: 27655
Joined: 20/03/2013 15:38

#5680 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

Probah i ja neki dan ovaj Tops ananas.
Niđe veze.
User avatar
thekupus
Posts: 6788
Joined: 25/06/2011 22:38

#5681 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by thekupus »

Kulin sokovi su fantasticni! Okus, izgled ambalaze, promocija, sve imk je vrhunsko. Javio sam im se na instagramu da pitam odakle uvoze voce, odgovorili su mi da je 100 % voca koje koriste za svoje proizvode iz Bosne i Hercegovine, s tim da određeni dio sami proizvode. Zna li neko odakle bi im mogle biti narandže? Jagodu, šljivu, višnju i malinu izvoze na tržište EU, a ove godine planiraju preraditi oko 8000 tona voća.

I da, pekmez od šljiva im je isto bez dodatog šećera, kao i svi sokovi.

Nešto ovako kvaliltetno i sa raznovrsnom ponudom odavno se nije pojavilo kod nas, i ovog Ramazana nije prošao niti jedan iftar bez Kulin sokova na stolu u mojoj kući :bih: :bih:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5301
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#5682 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Slo Burner »

thekupus wrote:Kulin sokovi su fantasticni! Okus, izgled ambalaze, promocija, sve imk je vrhunsko. Javio sam im se na instagramu da pitam odakle uvoze voce, odgovorili su mi da je 100 % voca koje koriste za svoje proizvode iz Bosne i Hercegovine, s tim da određeni dio sami proizvode. Zna li neko odakle bi im mogle biti narandže? Jagodu, šljivu, višnju i malinu izvoze na tržište EU, a ove godine planiraju preraditi oko 8000 tona voća.

I da, pekmez od šljiva im je isto bez dodatog šećera, kao i svi sokovi.

Nešto ovako kvaliltetno i sa raznovrsnom ponudom odavno se nije pojavilo kod nas, i ovog Ramazana nije prošao niti jedan iftar bez Kulin sokova na stolu u mojoj kući :bih: :bih:
Bravo za dizajn i brendiranje :thumbup:
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#5683 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Koliko sam vidio na etiketama Kulin sokovi su proizvedeni iz koncentrata, dakle klasični sokovi kao Bona, Vitalis, To i svi ostali ali u super pakovanju. Možda za neke koriste i voće pa je to domaće ali tesko da mogu u tim kolicinama dobavljati domaće narandže, breskve i sl., da ne kažem da nema šanse. Naravno, za mene su to BH proizvodi ali sirovina sumnjam da je naša, iako bih volio da griješim.
User avatar
thekupus
Posts: 6788
Joined: 25/06/2011 22:38

#5684 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by thekupus »

Image

Image
User avatar
beautyfool
Posts: 2101
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#5685 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by beautyfool »

Nisam znala da kulin ima dzemove, morat cu probati, sokovi su im super, i cestitam im na ambalazi, odskacu od drugih.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#5686 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

thekupus wrote:Image

Image
Ja bih bio presretan da ne uvoze sirovine ali opet mi nije jasno gdje se u BiH uzgajaju te količine npr. narandži da bi bile dovoljne za industrijsku proizvodnju prvo koncentrata pa onda sokova iz tog koncentrata.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5687 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bh.tornjak »

thekupus wrote:Kulin sokovi su fantasticni! Okus, izgled ambalaze, promocija, sve imk je vrhunsko. Javio sam im se na instagramu da pitam odakle uvoze voce, odgovorili su mi da je 100 % voca koje koriste za svoje proizvode iz Bosne i Hercegovine, s tim da određeni dio sami proizvode. Zna li neko odakle bi im mogle biti narandže? Jagodu, šljivu, višnju i malinu izvoze na tržište EU, a ove godine planiraju preraditi oko 8000 tona voća.

I da, pekmez od šljiva im je isto bez dodatog šećera, kao i svi sokovi.

Nešto ovako kvaliltetno i sa raznovrsnom ponudom odavno se nije pojavilo kod nas, i ovog Ramazana nije prošao niti jedan iftar bez Kulin sokova na stolu u mojoj kući :bih: :bih:
Kulin sokovi su proizvod brckanskog "Bosnaplod-a"

Bosnaplod posjeduje svoje vocnjake a rade i sa vocarima kooperantima....i nude jako dobru saradnju.
Za ovo "egzoticno" voce ne znam....ali za sljivu,jabuku,jagodu,visnju....itd....sa sigurnoscu mogu reci da je sve domace.

Veliki dio proizvodnje ide na arapsko trziste.....a manji dio se prodaje u BiH.
Arapi su i vlasnici Bosnaploda
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5688 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bh.tornjak »

Image
Image
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5689 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bh.tornjak »

prva isporuka za Crnu Goru:

Image
Image
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5690 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bh.tornjak »

neki od Bosnaplod-ovih vocnjaka u mojoj blizini:

mlade sadnice na slikama su visnje....a ove starije su sljive


Image

Image

Image

Image
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#5691 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by strong69 »

Prica je stara godinu dana ali sam ucestvovao u nekom razgovoru prije par dana i tek tada saznao da se u BiH prodaje Linolada sa 3% ljesnjaka dok se isti proizvod u HR prodaje sa sadrzajem ljesnjaka od 10%. O tome sam nasao tekst i na Indexu... Mi smo obicna rupcaga i sami smo krivi za to kakvi smo. I pisljiva Hrvatska uvaljuje nam smece a bunimo se na Ferrero i druge. Jebu nas i jebace nas jos dugo.

Code: Select all

https://www.index.hr/vijesti/clanak/bunimo-se-zbog-nutelle-a-bosancima-i-srbima-prodajemo-namaz-za-sirotinju/988282.aspx
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#5692 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by The 51st State »

strong69 wrote:Prica je stara godinu dana ali sam ucestvovao u nekom razgovoru prije par dana i tek tada saznao da se u BiH prodaje Linolada sa 3% ljesnjaka dok se isti proizvod u HR prodaje sa sadrzajem ljesnjaka od 10%. O tome sam nasao tekst i na Indexu... Mi smo obicna rupcaga i sami smo krivi za to kakvi smo. I pisljiva Hrvatska uvaljuje nam smece a bunimo se na Ferrero i druge. Jebu nas i jebace nas jos dugo.

Code: Select all

https://www.index.hr/vijesti/clanak/bunimo-se-zbog-nutelle-a-bosancima-i-srbima-prodajemo-namaz-za-sirotinju/988282.aspx
kad papci ne citaju deklaracije, vispakov kakao namaz ima 13% procenata ljesnjaka.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#5693 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

The 51st State wrote:
kad papci ne citaju deklaracije, vispakov kakao namaz ima 13% procenata ljesnjaka.

Ja bih rado kupila taj Vispakov da nnije preeesladak...i Nutella u Bosni ima manji % ljesnjaka ali je ukusnija...
Zivim za dan da imamo kvalitetne proizvode, koji se mogu mjeriti sa konkurencijom, ustvari nadam se da cu dotad biti preko grane! :run:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#5694 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by The 51st State »

Nisrin wrote:
The 51st State wrote:
kad papci ne citaju deklaracije, vispakov kakao namaz ima 13% procenata ljesnjaka.

Ja bih rado kupila taj Vispakov da nnije preeesladak...i Nutella u Bosni ima manji % ljesnjaka ali je ukusnija...
Zivim za dan da imamo kvalitetne proizvode, koji se mogu mjeriti sa konkurencijom, ustvari nadam se da cu dotad biti preko grane! :run:
meni je stampi odlican, samo kod njega i kod nutele osjetim ljesnjak., a to mi je glavno kod tog proizvoda.
haj ostalo ukusi ovako onako ali ljudi nisu svjesni uopste kako ih se vara konstanto jos vicu yes, yes.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5695 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaffyDuck »

strong69 wrote:Prica je stara godinu dana ali sam ucestvovao u nekom razgovoru prije par dana i tek tada saznao da se u BiH prodaje Linolada sa 3% ljesnjaka dok se isti proizvod u HR prodaje sa sadrzajem ljesnjaka od 10%. O tome sam nasao tekst i na Indexu... Mi smo obicna rupcaga i sami smo krivi za to kakvi smo. I pisljiva Hrvatska uvaljuje nam smece a bunimo se na Ferrero i druge. Jebu nas i jebace nas jos dugo.

Code: Select all

https://www.index.hr/vijesti/clanak/bunimo-se-zbog-nutelle-a-bosancima-i-srbima-prodajemo-namaz-za-sirotinju/988282.aspx
Pisalo se o tome na forumu, a zvanicno objasnjenje podravke je da je istrazivanje trzista pokazalo da mi vise volimo tako :-)
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#5696 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

The 51st State wrote:
meni je stampi odlican, samo kod njega i kod nutele osjetim ljesnjak., a to mi je glavno kod tog proizvoda.
haj ostalo ukusi ovako onako ali ljudi nisu svjesni uopste kako ih se vara konstanto jos vicu yes, yes.

I stampi presladak :( A itekako sam svjesna varanja i koliko skupo placamo nekvalitet, iznenadila sam se cijenama pojedinih proizvoda, da ne kazem svih, u Njemackoj i kod nas...a da ne kazem da su njihovi proizvodi daleko jeftiniji od uvoza, kod nas to cesto nije slucaj! :skoljka:
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#5697 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Mislim da sam ovo već pisao ali probajte ovaj Barpehov namaz:
Image
Ko je volio Mercatorov italijanski eurokrem pa i Nutellu mislim da ce biti prijatno iznenadjen okusom kao i omjerom cijene i kvaliteta.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#5698 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Heller »

DaffyDuck wrote:
strong69 wrote:Prica je stara godinu dana ali sam ucestvovao u nekom razgovoru prije par dana i tek tada saznao da se u BiH prodaje Linolada sa 3% ljesnjaka dok se isti proizvod u HR prodaje sa sadrzajem ljesnjaka od 10%. O tome sam nasao tekst i na Indexu... Mi smo obicna rupcaga i sami smo krivi za to kakvi smo. I pisljiva Hrvatska uvaljuje nam smece a bunimo se na Ferrero i druge. Jebu nas i jebace nas jos dugo.

Code: Select all

https://www.index.hr/vijesti/clanak/bunimo-se-zbog-nutelle-a-bosancima-i-srbima-prodajemo-namaz-za-sirotinju/988282.aspx
Pisalo se o tome na forumu, a zvanicno objasnjenje podravke je da je istrazivanje trzista pokazalo da mi vise volimo tako :-)
A cijena ista?
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#5699 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mirsek »

Heller wrote:
DaffyDuck wrote:
strong69 wrote:Prica je stara godinu dana ali sam ucestvovao u nekom razgovoru prije par dana i tek tada saznao da se u BiH prodaje Linolada sa 3% ljesnjaka dok se isti proizvod u HR prodaje sa sadrzajem ljesnjaka od 10%. O tome sam nasao tekst i na Indexu... Mi smo obicna rupcaga i sami smo krivi za to kakvi smo. I pisljiva Hrvatska uvaljuje nam smece a bunimo se na Ferrero i druge. Jebu nas i jebace nas jos dugo.

Code: Select all

https://www.index.hr/vijesti/clanak/bunimo-se-zbog-nutelle-a-bosancima-i-srbima-prodajemo-namaz-za-sirotinju/988282.aspx
Pisalo se o tome na forumu, a zvanicno objasnjenje podravke je da je istrazivanje trzista pokazalo da mi vise volimo tako :-)
A cijena ista?
Probao sam onaj njihov gold sa 15-16% ljesnika i puno mi je ukusniji crno-bijeli sa 3% ljesnika, cak mi je ukusniji od vecine tih manje poznatih marki sa udjelom ljesnika od 10+ % , jedino nije ukusniji od nutelle.
Naslovnica
Posts: 27655
Joined: 20/03/2013 15:38

#5700 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

kox wrote:Mislim da sam ovo već pisao ali probajte ovaj Barpehov namaz:
Image
Ko je volio Mercatorov italijanski eurokrem pa i Nutellu mislim da ce biti prijatno iznenadjen okusom kao i omjerom cijene i kvaliteta.
Probao.
Smeće.
Post Reply