BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#5551 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by seldzuk »

Još jedan Bingov proizvod:
Image
Uz napomenu da premium linija Violete nije BH već HR proizvod. Mnogi ga još uvijek kupuju pod "domaći".
Image
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5555 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

seldzuk wrote:Još jedan Bingov proizvod:
Image
Uz napomenu da premium linija Violete nije BH već HR proizvod. Mnogi ga još uvijek kupuju pod "domaći".
Image

Violeta je HDZ brend. Firma je ustanovljena u Grudama skoro na istoj lokaciji gdje je ustanovljena takozvana HB. Financiranje Dragana Covica :thumbup:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5556 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hajvan »

kockakockica wrote:

Violeta je HDZ brend. Firma je ustanovljena u Grudama skoro na istoj lokaciji gdje je ustanovljena takozvana HB. Financiranje Dragana Covica :thumbup:
sad ces ocas biti proglasen sovinistom :lol:



seldzuk wrote: Tops je odličan. Kome je do priče o uvoznim proizvodima, zamolio bih da otvori novu temu.
Ova je namijenjena bh. proizvodima.
:thumbup:
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#5557 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Pitar s Kariba »

seldzuk wrote:Još jedan Bingov proizvod:
Image
Da dodam i ovo:

Image

:thumbup:
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#5558 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Warashii »

kockakockica wrote:
seldzuk wrote:Još jedan Bingov proizvod:
Image
Uz napomenu da premium linija Violete nije BH već HR proizvod. Mnogi ga još uvijek kupuju pod "domaći".
Image

Violeta je HDZ brend. Firma je ustanovljena u Grudama skoro na istoj lokaciji gdje je ustanovljena takozvana HB. Financiranje Dragana Covica :thumbup:
Koristeći usluga BHTelecoma finansiram Izetbegovića pa šta ću sad, sve ista govna.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#5559 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

insomnia78 wrote:Ne znam sta vi podrazumjevate po raclette ali raclette je ovo
Image
Tu nista ne smrdi. Naprotiv

Upravo sam ovaj jela u Njemackoj i OK je....ne smrdi...a kupovali smo neki i sto je stan smrdio nekih 5 dana, a ruke 10, i pored silnog pranja...:D kao da jedes budj :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#5560 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

kockakockica wrote:
Puno se toga nama potrosacima potura, jer vecina raje pojma nema kako izgleda originalan proizvod. Parmezan sir npr. mozes rijetko gdje kupiti da je original. Taj sir je najbolji iz regije Regianno, na njemu je oznaka D.O.P. Kod nas se prodaju kopije u kesicama, naerendan, a pravilno je kupiti komad koji se kasnije nareze posebnim nozem, ili jos bolje natrga male komadice i metne na taman vruce jelo da pusti aromu. Kad ga prave ciljaju cak i mjesec kad ce da sazri sto daje poseban kvalitet.
Maslinovo ulje sto nam prodaju veze nema sa uljem. Moras otici kod pravog domacina kupiti ulje koje se stisne samo jednom preko stare masine sa konopcima, gusto i mutno kao nas rasol. Ponude ti ga onako friskog u posudi sa domacim hljebom, samo namocis hljeb i probas.
Raja je isla na Pag da se kupa, a mi smo isli da krkamo pašku janjetinu. Kad dodjes tamo na svakom cosku pise "paska janjetina", a fazon je u tome da je skoro sve iz kontinetalnog dijela Hrvatske, jer na Pagu ima samo nekoliko hiljada ovaca i prosto je nemoguce podmiriti tolike turiste. Lazu onoliki silni narod jer paska janjetina je specijalnog ukusa i vjerovatno najbolja na Balkanu. Janje se odvaja rano od majke, pase na otvorenom biljke koje su "zasoljenje" laganom burom koja nosi so. Majstori sa Paga ne sole janje zbog bure, samo ga poprscu prije raznja. Mozes ga pojesti samo u zabacenim konobama unaprijed rezervacija.
Mi smo znali voziti nekoliko sati da pojedemo jedine prave kremsnite na Bledu u Sloveniji :zoka:

Eto raji nekoliko primjera sta se radi i kako se vara kupac, ima ih jos na stotine :D

Super pojasnjenje...pravo maslinovo ulje sam kupovala u Ulcinju prije X godina...bas gusto i lijepo..takodjer na Sipanu...

Gdje u Bosni kupiti cisto, djevicansko maslinovo ulje?! Ima li neko nas pouzdan da se bavi proizvodnjom?
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5561 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

Nisrin wrote:
kockakockica wrote:
Puno se toga nama potrosacima potura, jer vecina raje pojma nema kako izgleda originalan proizvod. Parmezan sir npr. mozes rijetko gdje kupiti da je original. Taj sir je najbolji iz regije Regianno, na njemu je oznaka D.O.P. Kod nas se prodaju kopije u kesicama, naerendan, a pravilno je kupiti komad koji se kasnije nareze posebnim nozem, ili jos bolje natrga male komadice i metne na taman vruce jelo da pusti aromu. Kad ga prave ciljaju cak i mjesec kad ce da sazri sto daje poseban kvalitet.
Maslinovo ulje sto nam prodaju veze nema sa uljem. Moras otici kod pravog domacina kupiti ulje koje se stisne samo jednom preko stare masine sa konopcima, gusto i mutno kao nas rasol. Ponude ti ga onako friskog u posudi sa domacim hljebom, samo namocis hljeb i probas.
Raja je isla na Pag da se kupa, a mi smo isli da krkamo pašku janjetinu. Kad dodjes tamo na svakom cosku pise "paska janjetina", a fazon je u tome da je skoro sve iz kontinetalnog dijela Hrvatske, jer na Pagu ima samo nekoliko hiljada ovaca i prosto je nemoguce podmiriti tolike turiste. Lazu onoliki silni narod jer paska janjetina je specijalnog ukusa i vjerovatno najbolja na Balkanu. Janje se odvaja rano od majke, pase na otvorenom biljke koje su "zasoljenje" laganom burom koja nosi so. Majstori sa Paga ne sole janje zbog bure, samo ga poprscu prije raznja. Mozes ga pojesti samo u zabacenim konobama unaprijed rezervacija.
Mi smo znali voziti nekoliko sati da pojedemo jedine prave kremsnite na Bledu u Sloveniji :zoka:

Eto raji nekoliko primjera sta se radi i kako se vara kupac, ima ih jos na stotine :D

Super pojasnjenje...pravo maslinovo ulje sam kupovala u Ulcinju prije X godina...bas gusto i lijepo..takodjer na Sipanu...

Gdje u Bosni kupiti cisto, djevicansko maslinovo ulje?! Ima li neko nas pouzdan da se bavi proizvodnjom?
Ne znam, idi vidi kod UZP-ovaca u skutoriji :mrgreen:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5562 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vješalica »

sta misli KLAS prodavat one macaronse par komada za preko 5KM?
hhaahha kakvi idioti domaći
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#5563 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

vješalica wrote:sta misli KLAS prodavat one macaronse par komada za preko 5KM?
hhaahha kakvi idioti domaći
Dokle god ima dijagnoza koje su spremne platiti toliko para za onu budalaštinu. :lol:
Možda jesam seljak čoek, ali ja za te makarone nisam čuo dok nije počela priča kako se u Mrvici prodaju nekakvi kolači "makaroni" od marku i da su fantastični. Bio, vidio, probao - NIĐE VEZE.
Pogotovu niđe veze za marku.
Draga tufahija, kadaif, baklava, šampita...Ovo sve nekakvo pomodarstvo...to ja seljak što više volim dobar tradicionalni kolač nego ovaj hipsterski isprdak od marku-dvije. :?
Zna se brate šta su makaroni, bar je tako oduvijek bilo u mojoj mahali.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#5564 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Prpa.ba »

A ko ste vi da osudjujete kako privatne kompanije posluju i kako vasi sugradjani trose svoj zaradjeni novac? Super je da je krenula proizvodnja makar nekih proizvoda sa visokom dodanom vrijednosti, ne mora se BH prehrana bazirati na hljebu i pavlaci, a gusti svesti na agdu.
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#5565 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

Prpa.ba wrote:A ko ste vi da osudjujete kako privatne kompanije posluju i kako vasi sugradjani trose svoj zaradjeni novac? Super je da je krenula proizvodnja makar nekih proizvoda sa visokom dodanom vrijednosti, ne mora se BH prehrana bazirati na hljebu i pavlaci, a gusti svesti na agdu.
Što se mene tiče, mogu prodavati te "makarone" i budalaštine za 10KM po komadu, meni ni iz džepa ni u džep. :thumbup:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5566 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vješalica »

klasicna sazaljevacka politika jer su poceli izbacivati na trziste 'fancy' proizvode
od klasa je sasvim dobar FIT keks za umociti u mlijeko bolji je 1000 puta od o'cake govana punih sode bikarbone i sl. da ne bude da ih oplakujem i pljujem,ima tu jos proizvoda koje rado kupim.
ali keksici koji su obojeni i nista komplikovanije napravljeni od nekih drugih poslastica za tu cijenu nije nista drugo nego iskompleksirano pomodarstvo na milijarditu kako rece uvazeni forumas gore
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#5567 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Prpa.ba »

Da me ne shvatite pogresno, meni je drago da se domaci proizvodjac dosjetio (i uspio!) napraviti premium proizvod sa visokom (percipiranom) dodanom vrijednosti jer je to najlaksi nacin za razvijanje brenda i stjecanje iole znacajnog operativnog kapitala. Naravno, ukoliko percipirana dodana vrijednost sebe opravda, sto u slucaju macaronsa za sad jeste slucaj jer ih ljudi kupuju u mjeri da ih ne mozes naci u prodaji. :mrgreen:

Da pojednostavim svoj stav, ne moze se firma znacajno prosiriti samo prodajom topsa, ali moze prodajom i macaronsa i topsa cime firma em zaradjuje vise em povecava percipiranu vrijednost preostalog asortimana. :)
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#5568 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

Sve stoji, slažem se.
Ja neki dan vidjeh te Klasove makarone u Bingu, nekoliko komada, oko 5 KM, da ne lažem sada...
Uglavnom, unutra izlomljeni kolači, ko da ih je neko šutao, ne bi ih čovjek za dž uzeo. Mislim da Klas debelo griješi sa pokušajem prodaje ovakvih proizvoda na ovakav način. Ovo nije njihov segment niti postoji tržište za maloprodaju ovakve vrste poslastice, na ovakav način. Zaista bespotrebno gube pare. Gledam i onaj Bazar market, niđe veze.
Opet ka'em, moje subjektivno mišljenje.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5569 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vješalica »

nije u pitanju zarada na kvaliteti nego u tom fancy proizvodu kojeg misle utusiti sirim masama
ako hoce da utuse onda nek naprave realnu cijenu jer zaista nije za 5KM
tih kolacica ima u raznim oblicima,vidjela i probala,i u odnosu na ono sto se u svijetu nudi,to je vise prevazidjeno
nemam nista protiv proizvoda,ali cijena je besmislica
sto se tice ambalaze nije ocito za nekog glupog rukovanja kako nama prilici
a cuj nisam jednom kupila izdrobljenu cokoladu
nasa posla
mrska dorina ima dobru jadro cokoladu i domacicu cokoladu
mi jos uvijek nismo dosegli nivo da mozemo na trzistu ponuditi cokoladu,a da nije 200% margarin i nekakva masnoca neodredjenog porijekla
User avatar
nepass1
Posts: 9708
Joined: 06/07/2017 07:35

#5570 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nepass1 »

Naslovnica wrote:
vješalica wrote:sta misli KLAS prodavat one macaronse par komada za preko 5KM?
hhaahha kakvi idioti domaći
Dokle god ima dijagnoza koje su spremne platiti toliko para za onu budalaštinu. :lol:
Možda jesam seljak čoek, ali ja za te makarone nisam čuo dok nije počela priča kako se u Mrvici prodaju nekakvi kolači "makaroni" od marku i da su fantastični. Bio, vidio, probao - NIĐE VEZE.
Pogotovu niđe veze za marku.
Draga tufahija, kadaif, baklava, šampita...Ovo sve nekakvo pomodarstvo...to ja seljak što više volim dobar tradicionalni kolač nego ovaj hipsterski isprdak od marku-dvije. :?
Zna se brate šta su makaroni, bar je tako oduvijek bilo u mojoj mahali.
vala jeste, ja se zaletio kad komad marka, reko zajebancija neka jbt zivot.
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5571 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaShip »

Kakvi makaronsi za 5 KM, umjesto da se pozabave time što nema putra od kikirikija niti u jednoj trgovini (barem u RS) oni se z4jebavaju sa stvarima koje većina ljudi ni ne želi.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5572 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vješalica »

DaShip wrote:Kakvi makaronsi za 5 KM, umjesto da se pozabave time što nema putra od kikirikija niti u jednoj trgovini (barem u RS) oni se z4jebavaju sa stvarima koje većina ljudi ni ne želi.
nisu bogzna ljudi sta pretjerano zainteresirani ni za 'putra'
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5573 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaShip »

vješalica wrote:
DaShip wrote:Kakvi makaronsi za 5 KM, umjesto da se pozabave time što nema putra od kikirikija niti u jednoj trgovini (barem u RS) oni se z4jebavaju sa stvarima koje većina ljudi ni ne želi.
nisu bogzna ljudi sta pretjerano zainteresirani ni za 'putra'
Možda zato što ni ne znaju za to ili zato što ga nema (ili zato što ne znaš da one koji ga traže)?Vispak ga proizvodi i svejedno ga nigdje nema, ako nema domaćih proizvoda kako da neko onda očekuje nešto stranog porijekla :bih:
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#5574 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by cranberries »

Image
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#5575 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

U cunamiju tzv energetskih pića, samo nam je još ovo nedostajalo.
Proizvođač, cijena?
Post Reply