BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#5426 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

pinkman wrote:
bh.tornjak wrote: cisto sumljas....?
znaci ni probao nisi...a vec znas da je Podravka bolja.... :-)

pa, to sto je nekad bila teska industrija danas od njihove supe imas tanjir vruce slane vode...al narod je naucen i predprogramiran da mu je tudje po nekom automatizmu bolje...jbg...kompleksi

s druge strane....sve je stvar ukusa.....neko me ce ove Semberkine supe biti dobre....a nekome nece...
Tako je. Nisam je probao, niti planiram jer ne jedem te proizvode iz kesice. Istina jeste da se hrana vise proizvodila u Hrvatskoj, nego u BiH, pa je jasno da su oni naslijedili mnoge kompanije koje imaju zaista dobre proizvode.

Nista ovo sto pisem nema veze kompleksima niti "predprogramiranjem" da je tudje bolje. To se zove marketing. Bh. kompanije ne zele da investiraju u marketing, gledaju na njega kao na trosak, a ne investiciju. U Bingu izgleda nisu culi za marketing, pocevsi od ove ambalaze pa nadalje. Sve je produkt jeftinih cijena, ali je stvar da vise ni cijene nisu kao sto su bile.

Najbolji primjer o marketingu je Jana - ljudi je kupuju puno, a mi imamo isto kvalitetnu vodu, ali dzaba.
Sta konkretno nedostaje dizajnu kesica ovih Semberskih supa? Da li moze bolje, naravno, ali meni sasvim ok izgledaju. Jedino sto su mogli neku bolju sliku same supe staviti da se malo ove kesice vise razlikuju, ali oni su ovdje fkt stavili supu onakvu kakva izgleda kad je napravis. :D Ono, jbg trebaju skontati da se u marketingu moze i "malo" slagati.
Image

Npr. evo kako to Podravka radi. Jaime oliver je ne moze napraviti iz ove kesice da izgleda ovako kao na slici. Dakle nema jebene sanse. Ali jbg to je marketing.
Image

Ali imaju i oni kica
Image

Image
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#5427 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by pinkman »

Thorgerson wrote: Sta konkretno nedostaje dizajnu kesica ovih Semberskih supa? Da li moze bolje, naravno, ali meni sasvim ok izgledaju. Jedino sto su mogli neku bolju sliku same supe staviti da se malo ove kesice vise razlikuju, ali oni su ovdje fkt stavili supu onakvu kakva izgleda kad je napravis. :D Ono, jbg trebaju skontati da se u marketingu moze i "malo" slagati.

Npr. evo kako to Podravka radi. Jaime oliver je ne moze napraviti iz ove kesice da izgleda ovako kao na slici. Dakle nema jebene sanse. Ali jbg to je marketing.

Ali imaju i oni kica
A mora uvijek izgledati perfektno. Sta ces. :D Sad sam ukucao na Google Dr. Oetker, i prvo sto sam vidio:

Image

Ne moze ovako ispasti, nema sansi, ali to tako ide. U svakom slucaju, ta Semberka ima ok ambalazu, mozda malo sitnih izmjena. U svakom slucaju, vise sam mislio na ostale nase proizvode. Pogledaj recimo ovo.

Image

Boja kao sa posmrtnice. Nigdje kontrasta, fontovi slabi, losa fotografija prikazana, ova zuta boja losa itd.
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#5428 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by cranberries »

Budget artikal, i to je dizajn star 4 godine,

Ovo je za istu kategoriju, redizajnirani

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5429 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by insomnia78 »

pinkman wrote:
bh.tornjak wrote:bolje od Podravkinih

Image

Proizvodi BINGO DOO Tuzla
Poslovna jedinica "Semberka" Janja,Bijeljina
Cisto sumnjam da je bolje od Podravke. Kod nas je u bivsoj drzavi bila ona teska industrija, pa su nasi proizvodi definitivno slabiji u odnosu na Hrvatske. Nemoguce je porediti recimo Krasove cokolade i Vispakove. Ili recimo Vegetu naspram ove Semberke.

A dizajn i marketing nam je isto los.
Podravka je gola kita. Neki dan mi donio cojk par kesica. Strahota. Malo se ohladila plivaju komadi masnoce. Djete pita tata sta je ovo zuto
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#5430 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by cranberries »

Evo Semberke kesica

Image

evo tog bio začina

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5431 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bloo »

insomnia78 wrote: Podravka je gola kita. Neki dan mi donio cojk par kesica. Strahota. Malo se ohladila plivaju komadi masnoce. Djete pita tata sta je ovo zuto
komadi masnoće u supi :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5432 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by insomnia78 »

Ja
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#5433 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by musicman80 »

Nego, ima li Kod nas gdje kupiti ovu Ristorante pizzu sa cokoladom?
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5434 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bh.tornjak »

Bloo wrote:
insomnia78 wrote: Podravka je gola kita. Neki dan mi donio cojk par kesica. Strahota. Malo se ohladila plivaju komadi masnoce. Djete pita tata sta je ovo zuto
komadi masnoće u supi :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
i kad odstranis masnocu ....u tanjiru ti ostane vruca voda....bistra ko´suza... :lol: :lol: :lol:

Podravka je proslost......vrijeme ih pregazilo....
probao sam neke Vispakove supe....Begovu corbu....itd....meni su daleko bolji od Podravke...
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#5435 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by frngla »

Vispak begova i sarajevska su odlične :thumbup:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5436 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bh.tornjak »

wewa wrote:probala sam Semberski Bio zacin, bez pojacivaca okusa, i jako mi se svidio - a vegetu ne koristim najmanje deceniju...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

ako to kaze pripadnica ljeseg spola koja koristi zacine....nema razloga da ne vjerujemo... :wink:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5437 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bh.tornjak »

frngla wrote:Vispak begova i sarajevska su odlične :thumbup:
:thumbup:
vidis....i ima li potrebe ili bilo koji drugi razlog da kupim Podravkin proizvod....NEMA......
sto se mene tice mogu komotno u stecaj.... :izet:
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5438 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

bh.tornjak wrote:
frngla wrote:Vispak begova i sarajevska su odlične :thumbup:
:thumbup:
vidis....i ima li potrebe ili bilo koji drugi razlog da kupim Podravkin proizvod....NEMA......
sto se mene tice mogu komotno u stecaj.... :izet:


:thumbup:
User avatar
saiks
Posts: 1017
Joined: 12/11/2013 13:06

#5442 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

kockakockica wrote:Image
Image
Image
Image




:-D :thumbup:
Jesam ja skuzio ili se sve vise slovo H ubaciva u rijeci? Mehlem? ne mogu ni izgovoriti zar nije godinama bio melem?
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5444 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

saiks wrote:
kockakockica wrote:Image
Image
Image
Image




:-D :thumbup:
Jesam ja skuzio ili se sve vise slovo H ubaciva u rijeci? Mehlem? ne mogu ni izgovoriti zar nije godinama bio melem?

Koliko je meni poznato uvijek je bio mehlem :wink:
User avatar
saiks
Posts: 1017
Joined: 12/11/2013 13:06

#5445 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

kockakockica wrote:
saiks wrote:
kockakockica wrote:Image
Image
Image
Image




:-D :thumbup:
Jesam ja skuzio ili se sve vise slovo H ubaciva u rijeci? Mehlem? ne mogu ni izgovoriti zar nije godinama bio melem?

Koliko je meni poznato uvijek je bio mehlem :wink:
Koliko znam zagrebacki melem je od pamtivjeka bio,ovo su samo kopije :lol: :lol:
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5447 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

E cuj "zagrebacki melem" :lol:

U Zg su pravili jedino kvalitetne cetke iz konjskog repa. Pa najslavniji hrvatski proizvod Vegetu je napravila zena iz Sarajeva :roll:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#5448 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by orinoco »

kockakockica wrote:E cuj "zagrebacki melem" :lol:

U Zg su pravili jedino kvalitetne cetke iz konjskog repa. Pa najslavniji hrvatski proizvod Vegetu je napravila zena iz Sarajeva :roll:
Je'l Bošnjakinja?
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#5449 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zrakomlat »

Rječnik stranih riječi - prevod za: melem, (perz.tur. merhem,melhem)
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#5450 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by seldzuk »

Pošto je vrijeme nekih alergija
Image
Post Reply