BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#5051 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by holowey »

dustaban wrote: Je li vi stvarno vjerujete da se ove pipe proizvode kod nas (osim ako proizvodnjom ne smatrate sastavljanje dijelova iz kine).
I inace sva ova tema je uglavnom ubleha. Ovdje se uglavnom stvari samo prepakuju i pukne zig "made in BiH"...
na veliko (citaj, jeftino) kupe dijelove koje ce kod nas nasi radnici sastavljati, kod nas ce se upakivati i to ce biti nas proizvod... znaci umjesto da bugar/rumun (kad vidim ono made in eu, znam da su oni, jedino se oni stide da napisu odakle su) zaradi na prepakivanju, zaradice nas covjek... ne vidim tu problem
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#5052 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KiSSgirl »

oldtajmer wrote:uzmem neki dan MIS purece meso,upakovano,naljepnica MIS ,reko bi da je domace na prvu bez dileme,kad sa zadnje strane pise da je proizvedeno u Rumuniji a MIS samo uvoznik,jbg bila je izrada al puretina je puretina :D
Vidjela sam to svježe meso, ali nisam još probala. Kakvo je? Probaj MIS dimljeno pureće meso i šunke.. predobro je :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#5053 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dječak sa šibicama »

mayab wrote: Vjerovatno narokali aditiva i sećera da ima bolji primamljiviji ukus!
Halo ljudi, jebla vas pašteta, upamtite da je to uglavnom otpad i otrovi, pokriveno primamljivim ukusom, ja ne znam da li se kod nas u kuci pasteta pojede jednom u godini :-)
Da, u redu, opcepoznato.

A u cemu nema aditiva, secera, pojacivaca okusa?
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#5054 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by madesa »

dječak sa šibicama wrote:Image

jeste da mi se gadi zastitno lice, jeste da je Akova klosarska firma, ali dobra im je ova pasteta.

Sad, sto joj je cijena identicna cijeni Argete, na njihovu zalost. Mogli su to malo sniziti.
bolja od argete :thumbup:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#5055 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Matijevic_Vlado »

mayab wrote: Vjerovatno narokali aditiva i sećera da ima bolji primamljiviji ukus!
Halo ljudi, jebla vas pašteta, upamtite da je to uglavnom otpad i otrovi, pokriveno primamljivim ukusom, ja ne znam da li se kod nas u kuci pasteta pojede jednom u godini :-)
Samo suho meso na koso, ha kralju?
:mrgreen:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5057
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#5056 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by oldtajmer »

KiSSgirl wrote:
oldtajmer wrote:uzmem neki dan MIS purece meso,upakovano,naljepnica MIS ,reko bi da je domace na prvu bez dileme,kad sa zadnje strane pise da je proizvedeno u Rumuniji a MIS samo uvoznik,jbg bila je izrada al puretina je puretina :D
Vidjela sam to svježe meso, ali nisam još probala. Kakvo je? Probaj MIS dimljeno pureće meso i šunke.. predobro je :thumbup:
odlicno meso nemam zamjerku :D to ostalo nisam probao ,ali cu da probam :thumbup:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5057 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

madesa wrote:
dječak sa šibicama wrote:Image

jeste da mi se gadi zastitno lice, jeste da je Akova klosarska firma, ali dobra im je ova pasteta.

Sad, sto joj je cijena identicna cijeni Argete, na njihovu zalost. Mogli su to malo sniziti.
bolja od argete :thumbup:
nema sanse
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#5058 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by karanana »

Meni licno se argeta pravo srozala. Ne znam je li do fabrike ili promjene recepta ili ambalaze ali ja koji sam je bukvalno kusao kasikom je u zadnje vrijeme ne mogu ni smisliti koliko su je presolili. Govorim o originalnoj kokosijoj. Ove druge ni nisam nesto konzumiro osim tune ali i nju su sjebali preslanjivanjem.
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#5059 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by suspect_zero »

karanana wrote:Meni licno se argeta pravo srozala. Ne znam je li do fabrike ili promjene recepta ili ambalaze ali ja koji sam je bukvalno kusao kasikom je u zadnje vrijeme ne mogu ni smisliti koliko su je presolili. Govorim o originalnoj kokosijoj. Ove druge ni nisam nesto konzumiro osim tune ali i nju su sjebali preslanjivanjem.

Probaj pureću, meni najbolja.....i dobro kažeš, nije više isti okus one kokošije :oops:

Ova je neprevaziđena....ili sam ja samo nostalgična :oops:

Image
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5060 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

suspect_zero wrote:
Ova je neprevaziđena....ili sam ja samo nostalgična :oops:

Image
:thumbup:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5061 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

quarterback wrote:
suspect_zero wrote:
Ova je neprevaziđena....ili sam ja samo nostalgična :oops:

Image
:thumbup:
da su pametni ostavili bi ovu pakovanjem i sadrzajem nepromjenjenu recimo argeta classic
a ove nove uveli kao novu argetu ili samo argeta
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#5062 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by suspect_zero »

quarterback wrote:
da su pametni ostavili bi ovu pakovanjem i sadrzajem nepromjenjenu recimo argeta classic
a ove nove uveli kao novu argetu ili samo argeta
Pisalo se već jednom o tome na forumu, ne sjećam se tačno al' čini mi se da ne mogu radi strogih standarda koje je nametnula Evropa :? ...ako griješim neka me neko ispravi :-?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5063 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

suspect_zero wrote:
quarterback wrote:
da su pametni ostavili bi ovu pakovanjem i sadrzajem nepromjenjenu recimo argeta classic
a ove nove uveli kao novu argetu ili samo argeta
Pisalo se već jednom o tome na forumu, ne sjećam se tačno al' čini mi se da ne mogu radi strogih standarda koje je nametnula Evropa :? ...ako griješim neka me neko ispravi :-?
jbg ubjedjen sam da je ova stara bila ljepseg okusa
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#5064 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by suspect_zero »

quarterback wrote:
suspect_zero wrote:
quarterback wrote:
da su pametni ostavili bi ovu pakovanjem i sadrzajem nepromjenjenu recimo argeta classic
a ove nove uveli kao novu argetu ili samo argeta
Pisalo se već jednom o tome na forumu, ne sjećam se tačno al' čini mi se da ne mogu radi strogih standarda koje je nametnula Evropa :? ...ako griješim neka me neko ispravi :-?
jbg ubjedjen sam da je ova stara bila ljepseg okusa

Naravno da je bila ljepša, ili se to nama samo tako čini jer tada i nije bilo neke konkurencije :oops: ....sjeća li se neko ding-dong? :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5065 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

argeta je bukvalno ista ostala al se ljudi jednostavno ne mogu otet dojmu da je sve nekad bilo bolje
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5066 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

suspect_zero wrote:
Naravno da je bila ljepša, ili se to nama samo tako čini jer tada i nije bilo neke konkurencije :oops: ....sjeća li se neko ding-dong? :D
pureca pasteta, onaj neki mali indijanac sto jase na puranu? :)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#5067 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dobar osjecaj »

Ja volim samo sjećanje na vrijeme i okruženje kad sam u neznanju slasno jela argetu uz domaći paradajz. Sad bi argetu kao i sve ostale mesne prerađevine slične vrste i teksture okusila možda jedino da umirem od gladi.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5068 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by problemnatravunu »

Matijevic_Vlado wrote:
mayab wrote: Vjerovatno narokali aditiva i sećera da ima bolji primamljiviji ukus!
Halo ljudi, jebla vas pašteta, upamtite da je to uglavnom otpad i otrovi, pokriveno primamljivim ukusom, ja ne znam da li se kod nas u kuci pasteta pojede jednom u godini :-)
Samo suho meso na koso, ha kralju?
:mrgreen:
:thumbup:
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#5069 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi »

dobar osjecaj wrote:Ja volim samo sjećanje na vrijeme i okruženje kad sam u neznanju slasno jela argetu uz domaći paradajz. Sad bi argetu kao i sve ostale mesne prerađevine slične vrste i teksture okusila možda jedino da umirem od gladi.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5070 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by wewa »

KB9 wrote:argeta je bukvalno ista ostala al se ljudi jednostavno ne mogu otet dojmu da je sve nekad bilo bolje
nije sigurno - prije je bila kompaktna i kad ne stoji u frizideru. vise je mirisala na biber, bila je i sivkastija <3 :lol:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5071 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

wewa wrote:
KB9 wrote:argeta je bukvalno ista ostala al se ljudi jednostavno ne mogu otet dojmu da je sve nekad bilo bolje
nije sigurno - prije je bila kompaktna i kad ne stoji u frizideru. vise je mirisala na biber, bila je i sivkastija <3 :lol:
da
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#5072 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dječak sa šibicama »

wewa wrote:
KB9 wrote:argeta je bukvalno ista ostala al se ljudi jednostavno ne mogu otet dojmu da je sve nekad bilo bolje
nije sigurno - prije je bila kompaktna i kad ne stoji u frizideru. vise je mirisala na biber, bila je i sivkastija <3 :lol:
Nije ostala ista, Argeta za BiH trziste se proizvodi u Blazuju ili gdje je vec tvornica... kupis slovenacku argetu proizvedenu u Portorozu, za to moras otici u Sloveniju jebiga :D i kad uporedis, ogromna je razlika.

Slovenacka Argeta je i dalje Argeta. Bas se primjeti razlika.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5073 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JThomas »

zubi wrote:
dobar osjecaj wrote:Ja volim samo sjećanje na vrijeme i okruženje kad sam u neznanju slasno jela argetu uz domaći paradajz. Sad bi argetu kao i sve ostale mesne prerađevine slične vrste i teksture okusila možda jedino da umirem od gladi.
:thumbup: :thumbup:
mora se jesti malo i smeća. da organizam očvrsne :mrgreen:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5074 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by direstraits0078 »

suspect_zero wrote:

Probaj pureću, meni najbolja.....i dobro kažeš, nije više isti okus one kokošije :oops:

Ova je neprevaziđena....ili sam ja samo nostalgična :oops:

Image
Jos bolja je bila ona prije ove, u kartonskoj ambalazi u kojoj je dolazio i otvarac za konzerve. Toj je okus bio neprevazidjen, sama pasteta je bila mnogo kompaktnija, ali je ta pasteta bila daleko od vremena kad se pazilo da svinjsko meso, mast i sl. ne zavrsi u kokosijoj pasteti. Soje je u njoj bilo manje, a mesa (kakvog i koje kvalitete, to nije bitno) mnogo vise.
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#5075 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by karanana »

Kod argete nije nostalgija za prosloscu nego je definitivno doslo do promjene proizvoda. Po meni znatno na gore. I ja je se sjecam tamnije i kashastije. Ukus definitivno drugaciji. Ovo sad je bas beze. Mozda je tako i bolje jer vise nisam lud za njom pa je ni ne uzimam skoro nikako. Izvadili su neku drogu iz nje.
Post Reply