BH predstavnici na OI

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1 BH predstavnici na OI

Post by cyprus »

Jeste da se sudeći po broju takmičara na ovoj Olimpijadi Guam, Djevičanska Ostrva, Bermuda, Kukova Ostrva, Sent Kits i Nevis, Grenada i dr. :oops: čine kao sportskije nacije nego mi, mislim da je šest naših predstavnika zaslužilo da ima svoju temu... Obzirom na ovakvu podršku države i ulaganja, vjerujem da je pravi podvig ostvariti plasman na olimpijske igre za bilo kog našeg sportistu... Ukratko nešto o njima:


Nedžad Fazlija - naš najiskusniji olimpijac, ima 44 godine, a ovo mu je 5. učešće na OI... Ovaj strijelac je ujedno i vlasnik našeg najvećeg olimpijskog uspjeha u historiji... 2000. godine je osvojio 6. mjesto u disciplini vazdušna puška... Ipak, ostali rezultati su mu mnogo skromniji... Nastupa u tri discipline streljaštva... Nisam neki ekspert, ali mislim da bi plasman među 30 najboljih u bilo kojoj disciplini mogao smatrati uspjehom... Svoje nastupe će imati 30. jula, te 3. i 6. avgusta...

Ensar Hajder - ovaj slabo poznati mladi plivač (21 godina) iz Tuzle plasman na OI je ostvario zahvaljujući ispunjavanju B norme... Plivaće u disciplini 200 metara mješovito... Obzirom da nastupa u prvoj, inače najslabijoj kvalifikacijskoj utrci, mislim da bi za njega bio uspjeh ako ostavi bar 3-4 konkurenta iza sebe na konačnoj listi... Nastupa 1. avgusta...

Ivana Ninković - naša najbolja plivačica, ima samo 16 godina i dolazi iz Trebinja... Nastupaće u disciplini 100 metara prsno, u kojoj je i rekorderka naše države... Opet ponavljam, nisam ekspert, ali mislim da ako iza sebe ostavi nekih 7-8 plivačica, to bi se trebalo smatrati za uspjeh... Ona nastupa prva od naših predstavnika, već 29. jula...

Lucia Kimani - iako je rođena u Keniji, danas živi u Banja Luci i nastupa za Bosnu i Hercegovinu... Ima 31 godinu, a njena disciplina je naravno maraton... Za nas je nastupala na prethodnim OI, na kojima je ostvarila solidno 42. mjesto, među 80-tak konkurentica... Pretpostavljam da bi se ponavljanje sličnog rezultata mogao smatrati za uspjeh, a vjerujem da je moguće i njegovo popravljanje... Ženski maraton se trči 5. avgusta...

Kemal Mešić - 27-godišnji bacač kugle, koji trenutno boravi u SAD-ama, gdje studira, naš je možda i najveći adut... Na OI je došao sa ostvarenom A olimpijskom normom, tj. bačenom kuglom na 20,71 m... Kako on kaže, postoje realne šanse da se plasira u finale, što bi svakako bio veliki uspjeh za naš sport... Navodno postoji i neka šansa za medalju, ali to je već vrlo upitno... Kemal će svoj nastup ubilježiti 3. avgusta...

Amel Mekić - 30-godišnji džudista, nosio našu zastavu na otvaranju igara... Od njega se također očekuje neki dobar rezultat... Učestvovao je i na prethodne dvije Olimpijade... Na prošloj je pobijedio jednog protivnika u normalnom žrijebu, te još jednog u repasažu, ali to nije bilo dovoljno za medalje, iako je to bio naš najzapaženiji nastup na tim igrama... Ove godine ga u prvom krugu očekuje Koreanac Hwang Hee Tae, koji se meni čini kao težak protivnik... Ipak, nadaćemo se da će Amel dogurati što dalje, možda i do medalje... Kategorija do 100 kg, u kojoj se naš predstavnik takmiči, na rasporedu je 2. avgusta...


Uglavnom, sretno svima... :) :)
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#2 Re: BH predstavnici na OI

Post by Op3r4t0r »

:bih:
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4841
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#3 Re: BH predstavnici na OI

Post by Tvrtko II Kotromanić »

ja nadu polazem prije svega u Mekica, ako bude njegov dan, mogla bi se cak i medalja ocekivati aBd,
od Mešića očekujem minimalno da popravi svoj rezultat i nadam se jos njegovom plasmanu u finale

od ostalih Fazlija i Kimani bi mogli da ostvare neki solidan rezultat u smislu da budu ako nista u gornjoj polovici svojih grupa

za mladu Ninkovic je dovoljno da ostvari neko svoje dobro vrijeme, ona je svakako mlada, uz neku dobru podrsku drzave moglo bi se od nje u buducnosti nesto vise ocekivati

za Hajdera je uspjeh i sam plasman na OI

u svakom slucaju, sretno nasima :bih: :bih:
User avatar
casa_vode
Posts: 271
Joined: 31/05/2011 13:00

#4 Re: BH predstavnici na OI

Post by casa_vode »

amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#5 Re: BH predstavnici na OI

Post by amko76 »

Najveći uspjeh Nedžada Fazlije je plasman u Skupštinu Kantona Sarajevo :D
User avatar
Alija Nametnik
Posts: 94
Joined: 24/07/2012 01:10

#6 Re: BH predstavnici na OI

Post by Alija Nametnik »

amko76 wrote:Najveći uspjeh Nedžada Fazlije je plasman u Skupštinu Kantona Sarajevo :D
dobar :D
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#7 Re: BH predstavnici na OI

Post by burekodsira »

kad ko nastupa, da ih upratim
User avatar
Malik Urcic
Posts: 517
Joined: 09/11/2010 16:29
Location: "California"

#8 Re: BH predstavnici na OI

Post by Malik Urcic »

burekodsira wrote:kad ko nastupa, da ih upratim
Kipar je lijepo napiso kad ko nastupa. Znaci sutra "naša" Ivana pliva u 10:43h po britanskom vremenu. (U nas je +1)
http://www.london2012.com/swimming/even ... index.html
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#9 Re: BH predstavnici na OI

Post by burekodsira »

inace moje zlatno pravilo je ako u postu (pogotovo ako je prvi) ima previse da se cita, ja to hladno ignore :D
a zahvaljujuci tvojoj opasci sam ipak naknadno procitAo :-) mada nazalost ne daje konkretan odgovor

ponadAo sam se da ce ko da servira informacije, da i mene jednom nesta na gotovo ceka :dance:
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#10 Re: BH predstavnici na OI

Post by So What! »

Nadam se da ćemo na ovoj temi imati svježe informacije o nastupima naših takmičara. Ove godine imam neki osjećaj da bi neki naš predstavnik mogao osvojiti nekakvu medalju. Najveće nade poažem u Kemala Mešića, momak je mlad, talentovan i uspješan u svojoj disciplini te mislim da bi mogao daleko dogurati.

Nakon njega najviše očekujem od Amela Mekića, nakon njegovog velikog uspjeha na Evropskom prvenstvu prošle godine u Istanbulu mislim da bi ove godine isto mogao daleko dogurati. Trenutno je na vrhuncu karijere i od njega se očekuje da nas predstavi najbolje što može.

Moja treća uzdanica je svakako naš olimpijski veteran Nedžad Fazlija, mislim da smo zaslužili nakon 12 godina da konačno imamo neki solidan uspjeh na olimpijadi, pa zašto ne ponovo iz streljaštva. Nedžad Fazlija će se okušati u tri discipline i mislim da bi mogao barem u jednoj da napravi neki uspjeh. :bih:
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11 Re: BH predstavnici na OI

Post by So What! »

I jedno pitanje, zna li neko šta je sa našim plivačem Nedimom Nišićem koji nas je predstavljao na Olipijadi u Pekingu 2008. godine?
legenda reala
Posts: 745
Joined: 13/08/2011 00:53

#12 Re: BH predstavnici na OI

Post by legenda reala »

Raspored:

Kemal Mešić (kugla) - kvalifikacije 3. august u 10:00 a finale u 20:30
Lucia Kimani (maraton) - 5. august u 11:00
Ensar Hajder (plivanje, 200m) - kvalifikacije 1. august 11:06 (Ensar je u prvoj trci sa jos 3 takmicara te ima najlosije vrijeme od svih natjecatelja)
Ivana Ninković (plivanje, 100m) - kvalifikacije 29. juli u 10:43 (takodjer u prvoj utrci u kojoj ima najbolje vrijeme)
Nedžad Fazlija (streljastvo) - 30. jul u 09:00, 3. august 09:00, 6. august 09:00
Amel Mekić (džudo) - 2. august u 9:44 (vs Hwang Hee-Tae)
Eto ti :P
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#13 Re: BH predstavnici na OI

Post by bull21 »

Sad na Eurosportu: Ivana Ninković, naša (Srbin komentator) ali pod zastavom Bosne i Hercegovine... :roll:
Kuvet
Posts: 612
Joined: 22/05/2012 11:58

#14 Re: BH predstavnici na OI

Post by Kuvet »

Ivana Ninkovic prva u svojoj grupi.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15 Re: BH predstavnici na OI

Post by Qler »

E vala bas mi bi drago :D Zelim joj puno srece dalje!
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16 Re: BH predstavnici na OI

Post by Qler »

bull21 wrote:Sad na Eurosportu: Ivana Ninković, naša (Srbin komentator) ali pod zastavom Bosne i Hercegovine... :roll:

Nisam ovo procitao prije, a nisam ga ni cuo kad je to rekao, sa bebom se igrao :)

Moze on pricati kuci kad dodje, ona je pod zastavom BiH, a on nek ide komiti buraniju sa nanom...
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#17 Re: BH predstavnici na OI

Post by charrrmed »

Bh. plivačica Ivana Ninković prva u svojoj grupi na 100 metara prsno
Bh. plivačica Ivana Ninković koja nastupa na Olimpijskim igrama u Londonu ostvarila je odličan rezultat. Članica Plivačkog kluba Leotar osvojila je prvo mjesto u prvoj kvalifikacijskoj grupi u disciplini 100 metara prsno. Nažalost, ovo nije bilo dovoljno za finalnu trku.
Ninković je u London otišla na poziv organizatora Olimpijskih igara, a već danas je pokazala koliki talent posjeduje. Najmlađa članica bh. olimpijskog tima zabilježila je vrijeme od 1:14.04. Drugoplasirana je bila Shimizu Pilar iz Guama dok je treće mjesto zauzela Buadromo Matelita sa Fidžija.

Ninković od zapaženih rezultata ima 23. mjesto u utrci na 50 metara prsno ostvareno na Svjetskom prvenstvu u Šangaju 2011. godine, čime je postavila novi rekord BiH, učestvovala je i na tri evropska prvenstva, a najznačajnije joj je ono u Debrecinu u Mađarskoj, gdje se u kvalifikacijama plasirala na 9. mjesto, a nakon toga nastupila u polufinalu i osvojila 12. mjesto u Evropi.

Na 100 metara prsno nadmašila je svoj dotadašnji rekord BiH (1:13,19) za dvije sekunde, pa je tu dionicu u Debrecinu isplivala sa vremenom 1:11,19.
klix.ba
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#18 Re: BH predstavnici na OI

Post by charrrmed »

Ivana Ninković razočarala
Bosanskohercegovačka plivačica Ivana Ninković razočarala je na Olimpijskim igrama u Londonu.
Naime, u kvalifikacijama na 100 metara prsno naša plivačica je zauzela tek 41. mjesto, što svakako nije rezultat vrijedan pažnje.

Ivana Ninković dionicu od 100 metara isplivala je u vremenu 1:14.04, što je gotovo tri sekunde slabije od njenog najboljeg rezultata.
sportsport.ba
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#19 Re: BH predstavnici na OI

Post by charrrmed »

Image
User avatar
Malik Urcic
Posts: 517
Joined: 09/11/2010 16:29
Location: "California"

#20 Re: BH predstavnici na OI

Post by Malik Urcic »

Image

Kome vjerovati? :-)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#21 Re: BH predstavnici na OI

Post by Eborg »

A što je ovoliko malo naših predstavnika?

Je li nismo imali novac da ih pošaljemo, nismo imali novac da ih pošaljemo na takmičenja po Evropi da se kvalifikuju ili jednostavno nema niko dovoljno dobar da ispuni olimpijske norme?
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#22 Re: BH predstavnici na OI

Post by charrrmed »

Malik Urcic wrote:
Kome vjerovati? :-)
Ovima sa vise lajkova :D

Zavisi iz koje perspektivne gledas. Razocarala je ukupnim rezultatom ali odusevila time sto je prva u svojoj grupi :D
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#23 Re: BH predstavnici na OI

Post by Hemera »

Qler wrote:
bull21 wrote:Sad na Eurosportu: Ivana Ninković, naša (Srbin komentator) ali pod zastavom Bosne i Hercegovine... :roll:

Nisam ovo procitao prije, a nisam ga ni cuo kad je to rekao, sa bebom se igrao :)

Moze on pricati kuci kad dodje, ona je pod zastavom BiH, a on nek ide komiti buraniju sa nanom...
Fakat da ne serem po temi.
Ali kako je neće nazvati "naša" kad se i sama zavija u zastavu Srbije.
Image
User avatar
Malik Urcic
Posts: 517
Joined: 09/11/2010 16:29
Location: "California"

#24 Re: BH predstavnici na OI

Post by Malik Urcic »

Eborg wrote:A što je ovoliko malo naših predstavnika?

Je li nismo imali novac da ih pošaljemo, nismo imali novac da ih pošaljemo na takmičenja po Evropi da se kvalifikuju ili jednostavno nema niko dovoljno dobar da ispuni olimpijske norme?
Ako Srbija, Hrvatska, Slovenija mogu imati po 50+ predstavnika, a mi samo 5, a sigurno da nisu 10 puta talentovaniji od nas, onda dolazimo do zakljucka da mi ne ulazemo i ne radimo akedvatno sa tim mladim sportasima, i kakve rezultate da ocekujemo?. :sad:
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#25 Re: BH predstavnici na OI

Post by burekodsira »

charrrmed wrote:
Malik Urcic wrote:
Kome vjerovati? :-)
Ovima sa vise lajkova :D

Zavisi iz koje perspektivne gledas. Razocarala je ukupnim rezultatom ali odusevila time sto je prva u svojoj grupi :D
najbolja u svom selu :mrgreen:
Locked