BH Pošta = lopovluk

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#26 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by djigibau »

[/quote]
Bravar je drzao ljude u mraku pod katancem. [/quote]
Hebem ga ja ko upali svjetlo i otkljca katanac.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#27 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by CaneBos »

Za novac koji uzimaju za svoje usluge BH posta je zivi uzas!
Licno meni su izgubili vec par posiljki, ne dozvoljavaju da podneses zahtjev za povratom izgubljene posiljke prije isteka 14 ili mjesec dana ne znam tacno, a i kada ga podneses, placas 3.5KM!!! Placam im da mi vrate i nadoknade ono stu su oni izgubili na prvom mjestu!!!!!! Fujjjjjjjjj fujjj fujj.

Dalje, kod posiljki sa otkupninom je haos..imam 3 posiljke sa otkupninom i cekam vec mjesec dana da mi vrate novac! Ljudi su davno primili posiljke, ali novca od BH poste NEMA! :evil: :evil:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#28 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by kockica_kockica »

Otpao mu prst dabogda ko upali svjetlo :oops: pa nas zabljesnu ova demokratska svjetlost :skoljka:
@TRŠ kad spomenes bravara ustani i nejgovo ime spomeni, jer se u njegovo doba kako god zaostalo doba bilo nije desavalo da posiljka ne bude na odredistu, cak i one koverte koje nisu imale propisnu postansku markicu su bivale dostavljene... zatooo pssst :jok:



A na temu.. ja nisam imala problema sa postom... Posiljke su uvijek stizale bile poslate na odrediste...
Ali nikad se ne zna...
TRŠ
Posts: 211
Joined: 28/08/2012 10:41

#29 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by TRŠ »

Ja bravaru svakodnevno spomenem svu familiju buduci da je on doprinijeo stanju kakvo je danas. Ako zelite da pricate o bravaru slobodno imate pp ili otvorite temu, ova tema je o lopovluku BH poste. Takodjer, u njegovo vrijeme se i pocela krasti posta :wink:

Lp.
zmajchek
Posts: 28
Joined: 01/12/2012 21:04

#30 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by zmajchek »

Ja sam dobio par DVD-a na jednoj nagradnoj igri na netu, ljudi mi uredno poslali prvu pošiljku, i stigla u roku od 10 dana. Sljedeću pošiljku nisam nikad dobio, iako je poslana na istu adresu, od istog čovjeka (iz Britanije). Onako, čisto informativno, radilo se o originalnim Playstation 3 igrama.

Od tad više jednostavno ne naručujem CD-ove niti DVD-e, baš iz straha da će mi ga neko bukvalno UKRAST u pošti ili na granici.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#31 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by drndalo »

TRŠ wrote:Takodjer, u njegovo vrijeme se i pocela krasti posta :wink:
U njegovo doba je vjerovatnoca da ce neko ko krade postu biti u Zenici bila nekih 3785% veca...

Sto vise vrijeme bude odmicalo, sve ces ga se csce sjecati, manje kroz psovke, a vise kroz sjetu... Najgore tek dolazi... I da imao je i greski, njegove greske gledamo svaki dan oko sebe. Na vlasti...
TRŠ
Posts: 211
Joined: 28/08/2012 10:41

#32 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by TRŠ »

drndalo wrote:
TRŠ wrote:Takodjer, u njegovo vrijeme se i pocela krasti posta :wink:
U njegovo doba je vjerovatnoca da ce neko ko krade postu biti u Zenici bila nekih 3785% veca...

Sto vise vrijeme bude odmicalo, sve ces ga se csce sjecati, manje kroz psovke, a vise kroz sjetu... Najgore tek dolazi... I da imao je i greski, njegove greske gledamo svaki dan oko sebe. Na vlasti...
Meni to komunjarsko smece nikad nije trebalo tako da nemam razloga da ga se sjecam,jedino po svemu najgorem. Imao je mana vise nego pozitivnih stvari naravno.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by drndalo »

Jebi ga, dobro ljudi kazu, nekom rat, nekom brat... Ne znam samo po cemu ga se ti mozes tako negativnom sjecati... Osim ako imas min. 79 godina i bio si na Golom otoku jer nisi procitao "Borbu" ono jutro kada je Staljin postao nepopularan...

Ti si poceo pricu o kradji poste u njegova doba... Vjerovatno ju je licno i prelistavao... Imao je i mana, ali je jedino doba kada nam se bar cinilo da svijet i "nas" pita za nase misljenje bilo upravo njegovo doba...
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#34 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by GaRGa »

TRŠ wrote:
drndalo wrote:
TRŠ wrote:Takodjer, u njegovo vrijeme se i pocela krasti posta :wink:
U njegovo doba je vjerovatnoca da ce neko ko krade postu biti u Zenici bila nekih 3785% veca...

Sto vise vrijeme bude odmicalo, sve ces ga se csce sjecati, manje kroz psovke, a vise kroz sjetu... Najgore tek dolazi... I da imao je i greski, njegove greske gledamo svaki dan oko sebe. Na vlasti...
Meni to komunjarsko smece nikad nije trebalo tako da nemam razloga da ga se sjecam,jedino po svemu najgorem. Imao je mana vise nego pozitivnih stvari naravno.

ti si rodjen nekad poslije 1980 godina jel tako ?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#35 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by seoBIH »

Da li neko zna kako rijestiit problem prilikom izvoza preko BHPoste !? Jednsotavno, dosao mi je pokvaren tablet kojeg zelim psolati nazad u KInu, no gle cuda, mi smo zemlja visokog rizika i ne zele da izvoze uredjaje koji imaju bateriju u sebi :shock: Znaci mobiteli, laptopi i slicne stvari se mogu izvesti ako izbacis bateriju :-) :-)

FEDEX,DHL i slicni nikako ne doalze u obzir jer traze oko 150KM do 1KG. Inace, oni mogu izvest a bh psota ne :-)
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#36 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by drndalo »

Moze i BH Posta, ali ti je to sizifov posao...Uplatnice, deklaracije, bla, bla... Sa srecom, i zivcima...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#37 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by seoBIH »

drndalo wrote:Moze i BH Posta, ali ti je to sizifov posao...Uplatnice, deklaracije, bla, bla... Sa srecom, i zivcima...
Tablet s baterijom u njemu, koja je da se razumijemo standardna i normalna ne mozes poslati van BIH.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#38 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by drndalo »

A tablet sa baterijom izvadjenom iz njega, ali u istom paketu ? Igraj na kartu da te posalju kod sefa, kojem ces predociti da si taj isti uredjaj, sa istom baterijom, dobio preko njih, u istu "rizicnu" zemlju...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#39 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by seoBIH »

drndalo wrote:A tablet sa baterijom izvadjenom iz njega, ali u istom paketu ? Igraj na kartu da te posalju kod sefa, kojem ces predociti da si taj isti uredjaj, sa istom baterijom, dobio preko njih, u istu "rizicnu" zemlju...
Opet ne moze, jednsotavno bateriju NE MOZES SLATI VAN BIH. Razlog, zemlja visokog rizika i avioprevoznici NE PRIHVATAJU takve uredjaje.

Imam dva tableta, oba dosla razbijena i ni jedan ne mogu vratiti :) Sef ne pomaze jer oni na aerodromu ne zele prihvatiti... :bih:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#40 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by drndalo »

Provjeri ti to, jer kako je to doslo s baterijom? Kako DHL moze sa tog istog aerodoroma ? Provjeri i sa postom u I.Sarajevu, mozda tamo moze...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#41 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by seoBIH »

Hehe jarane moj, ja se na glavu nasadio, jer minus od 250KM nije mala stvar. Pokusao u posti na zeljeznickoj, na otoci, u svrakinom, pitao za I.S, sve isto jer ide na aerodrom. Pitao isto to pitanje, kako mogu uvesti avionom, eto mogu uvesti ali ne mogu izvesti. Zasto se ne moze izvesti !? Zemlja smo visokog rizika i ne prihvataju uredjaje koje imaju bateriju u sebi.
Reko ispraznio sam je do kraja, standardna je baterija novije generacije, kaze nema veze. Sekunda falila da im razbijem tablet o glavu jer su bili KRAJNJE NEKULTURNI!

Trazio sam sluzbeni odgovor i dobio ovo:
Član RL 131bis
Uvjeti prijema pošiljaka koji sadrže litijumske ćelije i baterije instalirane u opremi

1. Pismovne pošiljke koji sadrže litijum metalne ili litijumske jonske ćelije i baterije koje su
instalirane u opremi imaju obavezu da se pakuju sukladno sa Uputstvom za pakete 967, Dio II
(litijum jonske ćelije i baterije) ili Uputstvom za pakete 970, Odjeljak II (litijum metalne
ćelije i baterije), prema slučaju, aktualnog izdanja Tehničkih uputstava za siguran transport
opasnih roba avionskim putem (Tehničko uputstvo), koje je objavila Međunarodna
organizacija civilne avijacije (ICAO). Pošiljatelji moraju konsultovati najnovije izdanje
Tehničkog uputstva ICAO.

2. Zabranjene su za transport ćelije i baterije koje su instalirane u opremi a koje je proizvođač označio kao neispravne iz sigurnosnih razloga ili kao oštećene ili koje mogu dovesti do opasnog razvoja toplote, požara ili kratkog spoja.
Hvala gospodji koja je bila krajnje ljubazna i ovo mi proslijedlila, a onoj kravi prije nje zelim sve najgore.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#42 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by iz dna duše »

Država i dalje štiti svoje čedo, BH poštu, kakva god da joj je usluga. Ovajn puta je želi zaštiti od konkurencije i stavlja u proceduru nacrt zakona koji predviđa da, u slučaju da poduzetnik koristi neku drugu uslugu dostave, osim BH Pošte ili Hrvatske pošte, plaća kaznu 15.000 KM. Zabraniš konkurenciju državnim preduzećima i ima da "posluju"... Monopol je čudo jedno, zna to država na osnovu brojnih primjera....opstaju tako i najgori na uštrb korisnika usluga

http://bit.ly/17FwH8u
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#43 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by MrShadow »

Mom ocu je prijatelj poslao vazne dokumente iz Bihaca u Tuzlu i nikada nije stiglo. Poslato je preporuceno, a nakon 20 dana je podnesen zahtjev za potragom posiljke. Vise ga nikada nisu zvali iz poste, a proslo je skoro 2 mjeseca od toga.

Kome se moze obratiti dalje ili jednostavno treba sve zaboraviti ? Nije moguce da se posiljka ne moze pronaci ako postoji neki trag i nacin da se prati ?
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#44 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by Tesla10 »

Čovjeku sam pare poslao preko pošte za knjigu. Još mu nisu stigle...

I šta sad da se uradi? Ja kriv nisam, nije ni čovjek...
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#45 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by Tesla10 »

Ovdje je riječ o 10 maraka. Nije riječ o nekom ogromnom iznosu, ali para je para pa makar i fening bio u pitanju.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#46 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by Tesla10 »

I šta sad da se radi? Ja nisam kriv, čovjek nije kriv. Kako sada riješiti problem? Nema šanse da ponovo šaljem pare to je sigurno!
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#47 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by karanana »

kako mislis "preko poste"?
stavio si pare u kovertu i poslao ih na taj nacin?
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#48 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by SpecialOffer »

Ja sam preko BH poste poslao pa sigurno 400-500 paketa (koverta D velicina) i sve bile otkupne posiljke i nijedna se nije izgubila. Bilo je par slucajeva kada kupac nece da primi posiljku i tada se vrati na adresu posiljaoca.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#49 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by It_is_a_Leclerc »

Meni su isto ok. Štagod šaljem ili čekam uglavnom stigne. Samo me nervira što kad želim nešto da stigne npr. u srijedu, nikako da potrefim pravo vrijeme za poslati. Ili dođe u utorak, ili u četvrtak :D
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#50 Re: BH Pošta = lopovluk

Post by klixo »

SpecialOffer wrote:Ja sam preko BH poste poslao pa sigurno 400-500 paketa (koverta D velicina) i sve bile otkupne posiljke i nijedna se nije izgubila. Bilo je par slucajeva kada kupac nece da primi posiljku i tada se vrati na adresu posiljaoca.
Isto :thumbup: Cak bih pohvalio brzinu dostave.
Post Reply